bhbus.ba
April 28, 2024, 02:36:00 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Brzina vožnje autobusa  (Read 30875 times)
svicer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 154



« Reply #75 on: October 07, 2012, 21:46:26 »

Zalosno je ovo sto gledamo a to jos traje, inace, na taho sajbi je sve po propisu, cak kada sajbu izvadis vidis da si pre deset minuta pauzu radio, iako nisi stajao od polazista:)

Kako to da vozaci na cesti to vide a policija ne, zapitajte se..., .....i pored ovoliko snimaka ti busevi jos uvjek ovako voze,  onda prestignu na Madzarsku granicu, tamo cekaju nekoliko sati, bez da dignu glas kod sluzbenika zasto toliko cekaju., ili jos gore placaju reket sluzbenicima najcesce novcima od putnika, a ovo sto rade oni im redovito prastaju.Pa zna se koliko je potrebno vremena od jedne do druge granice.
Inace, firma u CH je duzna cuvati taho listice 12 mjeseci, prije 24.
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #76 on: October 08, 2012, 19:37:53 »

drug ja te nisam baš najbolje shvatio pa ako može pojašnjenje
Logged
svicer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 154



« Reply #77 on: October 08, 2012, 23:49:57 »

Da bi vozilo uslo u EU, MORA imati blokadu , sve se to sredi preko prekidaca, tip samo vozi, kod kontrole on je isao 101 km/h.

Pa daj shvatite, koliko samo snimaka i to se mozda i danas radi, i kad se nesto desi rece se, joj pa to smo mi znali, zovite firmu, pisite majlove, spasite dok se sto spasit moze, jer ako se neto desi onda je kasno.


* zabranjeno citiranje zadnjeg posta
« Last Edit: October 09, 2012, 15:33:45 by The_Dubster » Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #78 on: December 13, 2012, 01:48:54 »

Meni je u početku bilo jako čudno kako neki Higeri imaju "brzinoomjere" 140-160 kmh... Ne želim(o) više lupetanja u prazno, kao što sam se ja jednom "opekao" na tvrdnje kolege sa .org-a, a gospodin vozač mi je lijepo objasnio...
Od sada pa nadalje u ovoj temi svoja ili tuđa iskustva prikazujte tj. dokažite isključivo fotografijama

Obavezno navesti ime i sjedište (grad) firme, zatim datum i vrijeme polaska i po mogućnosti garažni broj ili registarke oznake vozila. Ne bi bilo loše da, ako znate, navedete ime i prezime vozača.
Šale bez, samo budali i bezosjećajnom čovjeku može pasti na pamet da slika vozača kako juri sa 50 ljudi iza sebe. A još veća budala će to dozvoliti; još ako im kažete da ide na be ha bus... Ma nema sumnje... Realno, ko će dozvoliti da mu slikaš IT dok je kazaljka tamo negdje na 140 - 150 km/h??? To je moje mišljenje, ne znam šta drugi misle o ovome. Wink
Logged

Setra S 417 HDH !!!

AudiEd
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 404



« Reply #79 on: December 13, 2012, 21:18:02 »

Hehe Cheesy
Sta kazete na ovo ? Ovo mi je jedan frend sto vozi bus poslao U pitanju je Jetliner sa ESP mjenjacem(AKo se tako kaze za taj mjenac ? ) Brzina je bila oko 130-140 kako je on vidio u autu pored njega Smiley
Slika nije sa neta Smiley


Uploaded with ImageShack.us
Logged
Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #80 on: December 13, 2012, 21:48:13 »

zato su kazne u Europi za ovo par hiljada Eura
Logged

BIH TOURS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 478



« Reply #81 on: December 13, 2012, 21:56:58 »

Ovakvi satovi se mogu ručno štimati, okrećeš ovu kazaljku koliko hoćeš. Dok kod digitalnog to ne može.
Logged
asmir centro tours
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 116



« Reply #82 on: December 13, 2012, 22:27:33 »

Hehe Cheesy
Sta kazete na ovo ? Ovo mi je jedan frend sto vozi bus poslao U pitanju je Jetliner sa ESP mjenjacem(AKo se tako kaze za taj mjenac ? ) Brzina je bila oko 130-140 kako je on vidio u autu pored njega Smiley
Slika nije sa neta Smiley

druze kaze se EPS mjenjac, a ESP je nesto drugo Cheesy
« Last Edit: December 13, 2012, 22:30:51 by makljen1123 » Logged

mercedes - benz king in each class
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #83 on: December 14, 2012, 08:56:36 »

Ovakvi satovi se mogu ručno štimati, okrećeš ovu kazaljku koliko hoćeš. Dok kod digitalnog to ne može.

ako su baždareni a pretpostavljam da jesu onda nema ručnog okretanja Wink Wink ; ....
Audi ED prijatelj ti je izgleda mnogo bolestan....
Logged
AudiEd
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 404



« Reply #84 on: December 14, 2012, 09:11:39 »

Hehehe nemojte tako sad da je covjek bolestan :S
Poznat vam je svima i nemojte sad takve komentare !
Hehe Cheesy
Sta kazete na ovo ? Ovo mi je jedan frend sto vozi bus poslao U pitanju je Jetliner sa ESP mjenjacem(AKo se tako kaze za taj mjenac ? ) Brzina je bila oko 130-140 kako je on vidio u autu pored njega Smiley
Slika nije sa neta Smiley

druze kaze se EPS mjenjac, a ESP je nesto drugo Cheesy
Drug znao sam da je tako nesto u tom fazonu hehe Smiley
Logged
Saško
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 551



« Reply #85 on: December 14, 2012, 12:48:54 »

Ovakvi satovi se mogu ručno štimati, okrećeš ovu kazaljku koliko hoćeš. Dok kod digitalnog to ne može.
Kod nas po nekim firmama turali sundjerce on crta do 95 a oni ganjali kolko ide ali to je ebena stvar ako radar uhvati a taho list pokazuje drugo odmah se proverava tahograf-uredjaj i vec dalja procedura.. A moze i da se ustroji tahograf (tako zovu sofercine) u prevodu da se zavara samo cajci ili majstor to kad vide zlo i naopako.
Logged

Niška Banja topla voda za Nišlije živa zgoda
BIH TOURS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 478



« Reply #86 on: December 14, 2012, 15:44:21 »

Ja mislim na to kad se otvori sat i imaš tamo one dvije iglice i jednu držiš drugu okrećeš, mah Saško svašta će oni smislit Smiley
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #87 on: December 15, 2012, 03:30:55 »

Da pojasnim sljedeće:
Samo budali i bezosjećajnom čovjeku može pasti na pamet da slika vozača kako brzo vozi. A još veća budala će to dozvoliti; još ako im kažete da ide na be ha bus... Ma nema sumnje... Realno, ko će dozvoliti da mu slikaš IT dok je kazaljka tamo negdje na 140 - 150 km/h??? To je moje mišljenje, ne znam šta drugi misle o ovome. Wink

Naime, ako vozač juri kao mungos, siječe opasne i nepregledne krivine (sam sam svjedok ovome!), ili - još gore - ako je malo potegnuo za čašicom - bez razmišljanja bih ga prijavio! Naravno, voze se ljudi; kad krompir voziš, paziš na rupe na putu, ulažiš u najblažu krivinu što je prijatnije moguće, a kamoli ljude, živote! Takoće, ovdje pronalazim i Filip Transa, ili kako već (crvenu Setru sa youtube-a). I nelogično mi je sljedeće: Kako vozači i šefovi, gazde, mogu govoriti da "ne mare za brzu vožnju, naprotiv, putnicima je drago što stignu ranije na odredište"? Kako putnici, a da ne govorim šefovi i gazde, kako su mogli lupiti takvu glupost?! Glupost, jer ima jedna mala caka: MEĐUSTANICE I VRIJEME PRISTIZANJA NA ISTE! Šta, hoće li šoverčina voziti 130 km/h u dužini od 130 km i stići za sat vremena na međustanicu?! Kad stigne sat vremena ranije, šta će raditi tih sat vremena?! Ili će krenuti dalje bez primljenih putnika koji još nisu ni došli?

Drugo je npr. gužva na granici, trajektu, neki udes, zastoj na putu i sl.. Tada valja malo ubrzati, da bismo stigli koliko-toliko na vrijeme. Naravno, to stoji ako napamet znaš liniju, svaku krivinu, ako poznaješ vozilo... Ali ako ti pri tome još sječeš nepregledne krivine - zajebi... Kao što rekoh - svjedok sam tome, bila gužva na trajektu, Crna Gora, skoro tri sata smo čekali, da bismo konačno u 22:50 h izašli iz trajekta i krenuli prema BL. Vozač je brzo vozio (čitaj: nije spuštao ispod 80 - 90 km/h, na pravcu ga je dig'o i na 110, pa i više), donekle i opravdano, skoro da i nije bilo auta, noć bila, zna liniju, vozilo, ali sam se zaprepastio kada je napustio Mrkonjić Grad i sljedećih 60 km do Banjaluke SJEKAO NEPREGLEDNE KRIVINE! Preš'o lik u suprotnu traku! Samo sam čekao da nešto izleti... Šta da je naišla šleperčina i gurnula nas u Vrbas ili nas smrskala u stijenu?! Ili autobus i odoše 100 putnika u SMRT! Ma i auto da je naišlo - izginuše ljudi! Ko je kriv - vozač. Ali kasno! Života više nema! Ako kojom srećom preživi, šta on sad ima od te krivice i od brze vožnje?! Nema ništa, osim grižne savjesti.
Pouka: BOLJE STIĆI DVA SATA KASNIJE NEGO OTIĆI TRIDESET GODINA RANIJE!
Toga ću se uvijek držat' kad budem vozio!
Logged

Setra S 417 HDH !!!

AudiEd
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 404



« Reply #88 on: December 15, 2012, 03:52:19 »

Upravu si na sve ali ovi naši vozaci danasnji idu na to da pokazu koliko mogu ici Smiley
Imao sam priliku da me juri Kanticeva Setra na pravcu (Puracic - pa do brijesnice tamo negdje). Lik stalno prati 110 km/h 120 km/h i pusten je da pređe jer jednostavno sa budalama ne treba zalaziti . . Da takvi vozaci imaju imalo pameti ne bi niti trosili vozilo koje vrijedi 200 000 -300 000 hiljada eura niti ugrozavali svoju sigurnost niti putnike u busu niti drugih ucesnika u saobracaju . . A hvala bogu danas i ova policija je pocela aktivnije kaznjavat prekoracenje i tako treba svim nesavjesnim vozacima raditi !

* Zabranjeno citiranje zadnjeg posta!
« Last Edit: December 15, 2012, 14:19:20 by makljen1123 » Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #89 on: February 09, 2013, 12:36:26 »

Pošto taksist (bar Banjalučke) ne zaustavlja policija, zanima me da li će zaustaviti vozača koji radi u firmi (npr. CTS) koji je prekoračio brzinu? Il' to ide na račun firme pa se njemu možda odbije od plate?

Ajd' usput da kažem neke moje najbrže vožnje busom... :
Put Banja Luka - Prijedor = 100 km/h (MAN SU 283)
Autoput Zagreb - Beograd = ja se sjećam 105 km/h Croatia Busovim Citylinerom, možda sam prije brže, a možda i nisam... Tongue
I jednom sam se prema moru vozio 110 km/h, ali nzm je l' na potezu Sarajevo - Motar ili Mostar (Buna) - Stolac (preko Hodova).
A neki dan sam se vozio 70 km/h uskom dvosmjernom ulicom. Banjalučko naselje Lazarevo (Budžak). Vozilo MAN SG 312. Cheesy Žakov Mercedes O 405 zna povuć' na 70 km/h do Saračice. Eto to je ugrubo to, možda nešto i dokažem slikom, ali, kažem, osnovni problem je sumnja vozača; znam ja da ga neću prijaviti, ali ne zna on! Što bezze da čovjeku stvaram brigu?!

I molim vas o ovoj proceduri kažnjavanja vozača koji je zaposlen u firmi.
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.055 seconds with 20 queries.