bhbus.ba
April 29, 2024, 14:06:31 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Plan uskladjivanja linija!  (Read 69831 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #195 on: December 03, 2014, 22:18:53 »

i to ti odmah govori neke stvari hahaha
Logged


tx range
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 165



« Reply #196 on: December 06, 2014, 18:32:37 »

I opet pomjerno za 5.1.2015
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #197 on: December 31, 2014, 13:20:45 »

Dobro dosli u Apsurdistan.. Otvaranje pomjereno za 2.2 .. Kakve li se muljaze ponovno spremaju:
http://komorabih.ba/obavijest-o-promjeni-termina-otvaranja-zahtjeva-za-uskladivanje-redova-vozenja/
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #198 on: January 02, 2015, 21:49:27 »

očito se neko "planiranim" ugurao nezgodno...

Mogli bi ovdje potencijalno Autoherc, Globtour, Europabus i možda Gold iz Zenice da zakuhaju pravo ovih ostalim
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #199 on: January 02, 2015, 23:03:16 »

Globtour mi bas ne djeluje posebno zainteresovan, zasigurno nece se mjesati posao u CTS-u i TT.. Vise su okrenuti Hr. bas kao i Autoherc, a to mi posebno govori cinjenica da prebacuju autobuse na Hr table, Europabus, zasigurno moze nesto uraditi, ali pitanje dokad, pojavili su se na prostoru Hercegovine i odjednom nestali, posto su oni "sitna riba" tesko se mogu nositi sa vecim korporacijama, jednostavno ih mogu ubiti cijenom, dok Gold spada u vec ozbiljnije kandidate.. Rekao sam ti ko gdje puca.. Cuo sam da je prosle godine bilo dosta frke, a sve zbog toga sto su neke firme, pocele voziti linije i prije otvaranja zahtjeva, sto nije bilo nikako moguce..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #200 on: January 09, 2015, 20:58:03 »

Op oop op op Cheesy

http://komorabih.ba/prijedlozi-redova-voznje/
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #201 on: January 09, 2015, 21:56:58 »

Da se malo osvrnem Cheesy
Austrija:
Standardno sve, možda iznenađenje pojava Drljića... jako zanimljivo mi je pokušavanje Tera trans da se ubaci na liniju za Austriju iz Sarajeva, pošto nema šanse da im to prođe...
Ovaj Green najveće iznenađenje na liniji Bihać - Salzburg. Vidi se da je opet nakradno prijavljeno sve, jer je prijava Jelić tours za liniju Srpsko Sarajevo - Bregenz, e pa....

Albanija:
Kao i već godinama prije, CTS se sam prijavljuje za ovo eto reda radi. Mada sam iznenađen, jer mislim da su ranijih godina imali dvije ili tri linije prijavljenje za Albaniju. Ili je možda to bilo na principu ko za Francusku gdje su 3 linije u jednoj...

Belgija:
Iznenađen sam što je tu samo Gold, očekivao sam i Prošića....

Švicarska:
jako zanimljiva situacija gdje vidimo neka nova imena, a gdje fale standardni kao što su Europabus ili Evropa tours. Ovo će biti ovo pravo zanimljivo ispratiti

Češka:
Obećavala puno, donijela malo. Po principu Albanije....

Njemačka:
Uprkos nekim novim imenima, mislim da neće biti promjena na ovim linijama... pogotovo će teško PPZ dobit polazak iz Sarajeva, a za očekivati je da Europabus legalizuje svoje polaske

Danska:
veliko iznenađenje Top tourista da prebaci polazak na Istočno Sarajevo. Očito je Biss dobro "u'bo" sa svojom taktikom pa će i oni pokušati nešto slično...

Španija:
Još jedna "nevidljiva" destinacija, još jednom fantomski CTS. Mada bilo bi lijepo imati liniju za Barcelonu i možda se ovo moglo povezati sa Parizom, ali... Ipak Rumuni drže monopol na Španiji

Francuska:
Zanimljivo da se Gold pokušava uvaliti CTSu na Sarajevo, što im naravno neće proći, ali ova veza iz Srebrenice totalno zanimljiva... Očekivao sam i Kantića na ovom, ali izgleda da on ipak ostaje još uvijek u ilegali na polascima za FRA

Hrvatska:
Za susjede su me odmah u oči uboli Eme, Kovač bus i "naša" Lasta. Šanse da Ubla tours dobije linije za Dubrovnik jako realne i potencijalno jako isplative s obzirom da se dole bilježi povećan broj turista, jer je Trebinje jeftinije za spavati, pa se radi izleti u Dubrovnik, a i CG preko puta...

Italija:
Za mene, neočekivano velika gužva Cheesy Mada od svih navedenih Domuz i Jelić su mi nekako najneozbiljniji tu i dajem im male šanse. Ipak, ko uspije isposlovati stajanje u Hrvatskoj i Sloveniji, taj će upaliti i raditi dobro na Italiji. Napokon da vidim i APB Mostar na jednoj liniji Tongue

Luksemburg:
Ništa novo, ništa bitno

Crna Gora:
Isto ništa neočekivano, jedino iskače malo Bex. Vidim i Domuza ovdje, baš su krenuli agresivno... Ko zna, ako nabave dva novija busa mogli bi proći, al bome ovako na prvu... hmmm

Holandija:
zanimljiv mi Čektalo koji bi realno i mogao proći ovdje....

Švedska:
Iznenađenje, jer fali Biss, Kantić i Bundavica. Izgleda da je Wizz air odradio svoje. Još veće iznenađenje fali Papalina  Shocked APB je izgleda tu reda radi Cheesy

Slovačka:
Ponovo duel CTS-Globtour, ali prateći dosadašnju praksu dobiće oba liniju za Bratislavu i biće to fantomske linije. U praksi kad bi je bilo, GB bi uzeo CTS lopatom, jer bi imao liniju iz Neuma koja bi svakako prolazila kroz Sarajevo

Slovenija:
Standard

Srbija:
Iznenađujuće mnogo polazaka tražio APB za Beograd....

Turska:
Iznenađujuće CTS otpao sa linije za Istanbul, ali tu su APB i GB... Predviđam još jednu fantomsku liniju Cheesy


Za kraj iznenađuje da nije niko aplicirao za Mađarsku i Budimpeštu Huh?
Logged


boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #202 on: January 09, 2015, 22:14:31 »

Švicarska:
jako zanimljiva situacija gdje vidimo neka nova imena, a gdje fale standardni kao što su Europabus ili Evropa tours.
A koga ce da voze ? Pa velika vecina naroda ode privatnim kombijima van nece niko da ide busem a ta linija bi jedino za praznike bila isplativa jer bi se tad mogao poslati bus. Ide se na Njemacku gdje je ovima neisplativo voziti i Austriju gdje ima naseg naroda kijamet nemogu ga prevesti Cheesy
Logged
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #203 on: January 09, 2015, 23:14:59 »

Slabo ja ovo nesto kontam  Undecided
Gdje je ovdje Globtour (Neum-Dortmund, Neum-Hamburg); gdje je Kantic (Gorazde-Dortmund, Sarajevo-Berlin, Samac-Berlin); gdje je Trans Turist (Tuzla-Dortmund), gdje je Bakic itd.
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #204 on: January 09, 2015, 23:19:39 »

Kolega, ovo su linije koje su usle u uzi krug, tj. neki od ovih prijedloga bit ce nove linije.. Ovo nije registar redova..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #205 on: January 09, 2015, 23:25:53 »

Ahaaa Grin
Samo opet, vise od pola ovih linija vec postoji  Tongue
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #206 on: January 09, 2015, 23:34:15 »

vakat da se nešto i legalizuje hahahahha

pola ih vozilo/vozi na crnjak, pa valjda skontali do sad da li se isplati ili ne, pa su u skladu s tim i predali...


Nije niko predavao za Makedoniju, što je Semir uočio, a ni za Grčku, mada za Grčku CTS ima regane linije, al...  Roll Eyes
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #207 on: January 10, 2015, 15:26:31 »

Primjetio sam da je  Biss Tours potpuno ispao iz svake igre..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #208 on: January 10, 2015, 17:09:51 »

Koliko sam ja ovo razumio, neke linije su potpuno nove, a neke ili produzavaju dozvolu ili mijenjaju stanicu ili granicni prelaz.
Znaci linije kojima vazi dozvola i nista ne mijenjaju vjerovatno i nisu predavane.
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #209 on: January 10, 2015, 17:13:13 »

Tako nekako, dok su neke tu da bi se zastitio postojeci polazak, tipa linija Sarajevo-Calw, Sarajevo Berlin, Sarajevo Hamburg itd itd..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.049 seconds with 22 queries.