bhbus.ba
April 29, 2024, 18:26:08 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Plan uskladjivanja linija!  (Read 69842 times)
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #150 on: February 27, 2014, 10:52:30 »

Zeba - tj Damy će voziti u kooperaciji sa Goldom iz Zenice za Wien svaki dan u 20:00, i mislim da je to ekstra termin za polazak
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
setraman
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 138



« Reply #151 on: February 27, 2014, 10:58:41 »

Hozić vozi sa onim svojim citylinerom H


Sent from my iPhone 5S
Logged
Palalija Kiseljak
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 189



« Reply #152 on: March 04, 2014, 22:26:36 »

Zeba - tj Damy će voziti u kooperaciji sa Goldom iz Zenice za Wien svaki dan u 20:00, i mislim da je to ekstra termin za polazak

Ta linija sto ce voziti Gold jesu to dobili sad od ovog novog uskladjivanja ?
Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #153 on: March 04, 2014, 22:45:49 »

Jest
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Palalija Kiseljak
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 189



« Reply #154 on: March 04, 2014, 23:51:08 »

Aham , listam ovamo ove prijedloge i oni uopste nisu predali zahtjev za tu liniju ? Kako su je dobili moze neko objasnit ? ili je do mene nevidim ili sta Huh?
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #155 on: March 11, 2014, 19:17:47 »

Sad ja ništa ne kontam.. izgleda da linije još nisu usaglašene..
http://mkt.gov.ba/dokumenti/transport/cestovni_transport/registar_redova_voznje/default.aspx?id=3897&langTag=bs-BA
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #156 on: April 21, 2014, 17:39:32 »

U periodu do 1.5.2014. godine, očekuje se okončanje započetih postupaka izdavanja licenci, s posebnim naglaskom na produženje važenja postojećih licenci, izdatih 2009. godine od strane MKP BiH, čiji je petogodišnji period istekao ili istječe ovih dana, kao i ostalih zahtjeva koji budu zaprimljeni u skladu sa odredbama Zakona o upravnom postupku BiH, prije 1.5.2014. godine. Do navedenoga datuma, obavljanje međunarodnog cestovnog prijevoza omogućeno je i prijevoznicima koji imaju važeće licence izdate prije stupanja na snagu Pravilnika od strane nadležnih entitetskih ministarstava i tijela Brčko distrikta Bosne i Hercegovine.

Kad je riječ o cestovnom prijevozu, MKP BiH je prilikom izmjena vodilo računa o osobama saobraćajne struke, ali i osobama koje su svoje znanje u oblasti cestovnog prijevoza dokazale kroz dugogodišnje upravljanje prijevozničkim poduzećima. Osim ispunjavanja propisanih uvjeta, podnosioci zahtjeva nemaju bilo kakve dodatne troškove u postupku izdavanja licenci. Zahtjevi se zaprimaju putem pošte, a nakon okončanih postupaka, licence i kvalifikacione kartice vozača MKP BiH dostavlja na adresu, putem pošte, bez bilo kakvih troškova za podnosioca, odnosno prijevoznike.

Ministar komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine Damir Hadžić istaknuo je značaj ispunjavanja evropskih normi u cestovnom prijevozu tereta i putnika kao jedan od važnih koraka Bosne i Hercegovine na evropskom putu, ali isto tako i važnog koraka u suzbijanju nelojalne konkurencije u prijevozničkom poslovanju.

˝Značaj primjene evropskih normi u oblasti pristupa tržištu prijevoznih usluga, ne može se promatrati samo u svjetlu evrointegracija Bosne i Hercegovine. Nesumnjivo je da je sinergijska primjena evropskih normi i bh. zakonodavstva korak više u borbi protiv nelojalne konkurencije na tržištu prijevoznih usluga. U tom smislu, MKP BiH mora učiniti sve kako bi se tržište prijevoznih usluga zaštitilo od nelojalne konkurencije, najprije kroz sistem licenciranja˝, naglasio je ministar Hadžić.
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #157 on: April 21, 2014, 17:42:27 »

Evo  gledam Austriju i opet nelogičnosti:
Navedeni I-Livno bus, Hozić i Zeba tours...

jel ima neko informacija o firmi Jerkić tours (Novi Travnik-Wien)

Karupović (zajedno sa Željo tours) bi možda mogao početi voziti Prozor-Wien?

Generalno, velika je frka na Beču. Previše prevoznika.


Što se tiče Slovenije, nisam imao stari spisak, ali prema novom:
Nelogičnosti: navedena Ukrina trans na tri linije

Izgleda Sanatrans ima liniju za Ljubljanu iz S.Mosta i Ključa i za Velenje iz Ključa, a Cascotours iz Ključa za Ljubljanu. Jel Cascotours još postoji?

Eme dobio liniju isto iz Ključa za Ljubljanu.... Izgleda da su Ljubljana i maribor dooobro zastupljeni.


Eh sad u oba slučaja - ko će šta u praksi vozit i održavat, veliko je pitanje Cheesy
-Stari spisak: http://www.mkt.gov.ba/dokumenti/redovi_voznje/Archive.aspx?langTag=bs-BA&template_id=100&pageIndex=1
« Last Edit: April 21, 2014, 17:44:17 by Setra 417 HDH » Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #158 on: April 21, 2014, 21:26:48 »

Kakve su im ovo linije, prema Turskoj, Češkoj,Slovačkoj , Italiji ?
Logged

Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #159 on: June 08, 2014, 20:16:58 »

U dijelu međunarodnog prijevoza putnika dvije strane su konstatirale da između dvije države
postoje registrirane 3 (tri) redovne linije, i to:
 
-Sarajevo-Clermont-Ferrand
-Sarajevo-Pariz i
-Sarajevo-Rennes
 
Za predmetne linije postoje dvije partnerske firme, Eurolines France (FR) i Centrotrans
Eurolines (BiH). Konstatirano je da nijedan prekršaj nije registriran.
 
U okviru razgovora o uspostavljanju trilateralnih linija, francuska strana je informirala
bosanskohercegovačku stranu o izvodljivosti uspostavljanja trilateralnih linija, koje uključuju
stanice na teritorji neke treće zemlje, pod uvjetom da kooperant iz te treće zemlje bude
uključen u ugovorni odnos, koji su prijethodno zaključili bosanskohercegovački i francuski
partneri.
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #160 on: June 08, 2014, 20:48:10 »

Jel neko zna tačnu rutu linija za Francusku iz BiH?
Kreću iz BiH (Sarajevo), idu kroz Hrvatsku i onda...?
Logged


dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #161 on: June 08, 2014, 21:00:13 »

Ja mislim na italiju

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #162 on: June 08, 2014, 21:04:52 »

Valjda ovako bi trebalo to izgledati:
http://www.viamichelin.com/web/Routes?strStartLocid=31NDIxZzMxMGNORE11T0RVNU1UWT1jTVRndU5ETXpPRGs9&strDestLocid=31NDJoZW4xMGNORGd1TVRFeE56Zz1jTFRFdU5qZ3dNalk9&strStep1Locid=31NDRlNzkxMGNORFV1TVRRNU1Uaz1jTVRjdU1qVXhNams9&strStep2Locid=31NDJ0YzAxMGNORGd1TlRnek1Eaz04Tnk0M05ETTU=&strStep3Locid=31NDJvcHQxMGNORGt1TVRFMk1ETT1jTmk0eE56STJNUT09&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=false&dtmDeparture=08%2F06%2F2014&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.6&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #163 on: June 08, 2014, 21:09:35 »

al mi ne daje odgovor.

Zanima me jel ide BiH-Hrv-Slo-Ita-Fra
BiH-Hrv-Slo-Aus-Njem-Fra
ili možda idu na Švicarsku?

Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #164 on: June 08, 2014, 21:11:07 »

90% sam siguran da idu BiH - HR - Slo - Aus - De - FR
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.041 seconds with 22 queries.