bhbus.ba
March 29, 2024, 11:40:41 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Vaša iskustva i slikanje  (Read 15418 times)
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« on: July 29, 2010, 23:53:09 »

Eh ovdje ćemo malo raspravljati o vašim pozitivnim i negativnim iskustvima što se tiče slikanja buseva.

Na ovu temu me ponukalo današnje iskustvo sa CTSovim starlinerom. Naime vidim bus i prilazim i iz daljine slikam prednji dio, i vidim neko sjedi unutra. Da ne ispadnem papak, priđem, predstavim se, kažem šta kako i gdje će slika ići, kad gospođa koja je unutra sjedila otrese me kulturno i odbrusi mi da ne smije ona ništa i da sačekam vozače. Pitam kad će oni, kaže za pola sata. Ja nisam imao toliko vremena i krenem dalje. Prođem i uslikam zadnji dio busa i malo pređem cestu da probam uhvatit bok, kad izađe opet ona žena i poče mahat rukama i nešto se derat (šta tačno nemam pojma, bile mu slušalice i muzika u ušima), ja samo mahnem i odem....

E zanima me pa jel to toliko "opasno" da daš dozvolu da se slika bus? Pa ne radimo za KGB,FBI,CIA il koga već  Lips Sealed

Slično negativno iskustvo sam imao i sa jednim vozačom GRASa, al akd sam mu objasnio za šta su slike, onda se izvinuo i rekao da slobodno slikam sav bus. A zanimljivo mi je bilo i sa vozačem Setre od Promet Makarska - naime, priđem ja vozaču i sve u dure, da mi se informacije za bus, cijene i to i kad pitam za sliku kaže "nemoj mene i busa Boga ti" Grin

A pozitivna sam iskustva imao sa vozačima Kantića, Biss-a, Kalabrije, i još nekih...


Et pa da čujem vaša iskustva.... Wink
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #1 on: July 29, 2010, 23:55:43 »

sto se tice kantica, vjerovatno imas pozitivna iskustva, jer su oni upoznati da se sad oni dosta slikaju, i da je to vrh odobrio, Wink zahvaljujuci jednom momku Cheesy
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #2 on: July 30, 2010, 00:00:09 »

sto se tice kantica, vjerovatno imas pozitivna iskustva, jer su oni upoznati da se sad oni dosta slikaju, i da je to vrh odobrio, Wink zahvaljujuci jednom momku Cheesy

imao sam dva susreta s njima i bilo je korektno sve. čak su me drugi put pozvali da se provozam s njima do AS.
momci iz Kalabrije također jako korektni, a isto i Bissovci su fini, bar ja imam takva iskustva. Najnovije danas - prilazim ja translineru onom sivom i vozaču se predstavim, tako i tako i možeš slika za to, kaže meni legenda "ma može, sve je to ok, al ima jedan problem - ja ti nemam ni jednu sliku ovog autobusa" xD ja se opalim smijat i reko "ma ok to, ja ću slikat" Cheesy

al me danas razočarao postupak CTS-a baš :S
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #3 on: July 30, 2010, 07:04:32 »

sto se tice kantica, vjerovatno imas pozitivna iskustva, jer su oni upoznati da se sad oni dosta slikaju, i da je to vrh odobrio, Wink zahvaljujuci jednom momku Cheesy

imao sam dva susreta s njima i bilo je korektno sve. čak su me drugi put pozvali da se provozam s njima do AS.
momci iz Kalabrije također jako korektni, a isto i Bissovci su fini, bar ja imam takva iskustva. Najnovije danas - prilazim ja translineru onom sivom i vozaču se predstavim, tako i tako i možeš slika za to, kaže meni legenda "ma može, sve je to ok, al ima jedan problem - ja ti nemam ni jednu sliku ovog autobusa" xD ja se opalim smijat i reko "ma ok to, ja ću slikat" Cheesy

al me danas razočarao postupak CTS-a baš :S


Jel' slučajno translinera vozio malo stariji, proćelavi gospodin? Cheesy

Ja sam dosad imao dobro iskustvo sa Bakicem, dok negativnih i nisam, jer uglavnom slikam krišom i ne ispitujem vozače.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #4 on: July 30, 2010, 11:29:48 »

Odlicna tema,svakako vazno je objasniti soferima o cemu se radi,da mogu dobiti jako dobru reklamu i to besplatno,pa ako oni nemaju poslovnog osjecaja onda su sami krivi za to.Trebalo bi obavezno ovdje objaviti pozitivne primjere, ali i one negativne.I naravno upoznati ljude na kojoj smo adresi pa neka se sami uvjere u dobru stranu ovog foruma.
Logged
IK-115
Guest
« Reply #5 on: July 30, 2010, 12:05:42 »

Sve ste to lijepo pojasnili, al džaba ljudima adresa kad nemogu pogledat forum bez da se registruju.  Na guglu ako i nađu forum svejedno nemogu da uđu.  Moj prijedlog bi ipak bio da se forum otvori, pa nepiše se o ničemu šta bi trebalo skrivat.  A baš ako neki dio i nije za svačije oči taj se dio valjda može neko zatvorit da mogu samo neki imat pristup
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #6 on: July 30, 2010, 12:06:03 »

Odlicna tema,svakako vazno je objasniti soferima o cemu se radi,da mogu dobiti jako dobru reklamu i to besplatno,pa ako oni nemaju poslovnog osjecaja onda su sami krivi za to.Trebalo bi obavezno ovdje objaviti pozitivne primjere, ali i one negativne.I naravno upoznati ljude na kojoj smo adresi pa neka se sami uvjere u dobru stranu ovog foruma.


e da, upravo to, znači oni mogu dobiti džaba reklamu i da vide gdje su jaki a gdje se trebaju popravit, a ne da odmah s*ru, prijete i koješta :S


Mustafa @ Da, taj je. vidjet ćeš slike, sve će ti bit jasno, baš me nasmijao Cheesy
a sa Bissom sam imao i još jedno lijepo iskustvo, kada sam slikao njihovog 116/3, pa je vozač bio tu i malo smo se ispričali i sve je bilo ok Cheesy
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #7 on: July 30, 2010, 12:10:07 »

Sve ste to lijepo pojasnili, al džaba ljudima adresa kad nemogu pogledat forum bez da se registruju.  Na guglu ako i nađu forum svejedno nemogu da uđu.  Moj prijedlog bi ipak bio da se forum otvori, pa nepiše se o ničemu šta bi trebalo skrivat.  A baš ako neki dio i nije za svačije oči taj se dio valjda može neko zatvorit da mogu samo neki imat pristup

Po meni mudro zboriš. Al opet, bilo je slučajeva da ljudi dolaze ovdje pa da gledaju šta smo postigli pa da to omalovažavaju i da nam zavide. A opet na ovaj način će se možda spriječiti ili umanjiti krađa slika sa sajta, kao što je bilo slučajeva na autobusi.org, kada su im "klepali" slike ko je stigao  Wink

a ko stvarno želi da vidi forum, mislim da mu nije problem da se registruje Cheesy
« Last Edit: July 30, 2010, 12:20:30 by The_Dubster » Logged


IK-115
Guest
« Reply #8 on: July 30, 2010, 16:16:44 »

al ovako nemoš slučajno zalutat na forum a ja sam upravo tako završio ovdje a vjerujem da nas još takih ima tu. Slike svi uzimamo od svuda i samo lijepo napišeš di si ju našo i gotovo. Pa zato i je taj internet da se izmjenjuju podaci i da ljudi gledaj ono šta ih zanima. Ovako je to za neki uski krug ljudi koji mogu tu doć samo na nečiju preporuku drugačije nema šanse da pogleda šta tu ima pa da mu se svidi.  Meni svejedno ja mogu da čitam sve šta me tu zanima, vi odlučujete i vjerovatno imate neke razloge zašto se tako napravili.
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #9 on: October 17, 2010, 19:48:19 »

E danas sam imao priliku sliakti oko 40-tak autobusa koji su došli iz Hrvatske i moram da pohvalim da sam imao lijepu suradnj usa vozačima. Svi su uljudno odgovorili an sva pitanja i dali dozvolu za slikanje... Neki su i rekli navratiti na naš sajt Cheesy

Također istakao bih od ovih našin i ljude iz Litvatrans banovići. Imao sam u zadnjoj sedmici dva susreta sa njihovim vozačima i nije bilo nikakvih problema, baš naprotiv Cheesy
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #10 on: October 17, 2010, 19:51:42 »

A to mi je drago cuti, vjerojatno vecina vozaca zna za ovakve forume, pa im nije problem Wink
Inace nadam se da cemo vidjet te slike Grin
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #11 on: October 17, 2010, 20:02:15 »

evo slažem ih, pa će biti zavisno od konekcije, a imam i da postavim neke slike od jučer Wink

a evo meni je drago da sve više i naših vozača nema više taj komplex da mu se slika bus Cheesy
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #12 on: October 17, 2010, 20:42:18 »

evo slažem ih, pa će biti zavisno od konekcije, a imam i da postavim neke slike od jučer Wink

a evo meni je drago da sve više i naših vozača nema više taj komplex da mu se slika bus Cheesy

Ljudi se naviknu na to, pogledaj kako vozac BE Doboj Jug reagira kad ga se slika Grin
Malo OT, ali vec kad sam tu, ne znam da li si u petak ulovio bus s mog podrucja, zato sto sam cuo da je jedna srednja skola iz SBa isla na izlet u Sarajevo Wink
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #13 on: October 17, 2010, 20:51:52 »

Svi vozači zasad su bili ok, otkad imamo ovaj forum, osim čini mi se Gamexa kad su imali slučaj i ja sa CTS Starlinerom... ostalo sve za 10!

a onav VB sky sam uhvatio u subotu  Roll Eyes
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #14 on: October 17, 2010, 21:01:21 »

Svi vozači zasad su bili ok, otkad imamo ovaj forum, osim čini mi se Gamexa kad su imali slučaj i ja sa CTS Starlinerom... ostalo sve za 10!

a onav VB sky sam uhvatio u subotu  Roll Eyes

Svi vozaci koji prepoznaju ovaj forum, kao i ostale ce izaci u susret, jer znaju da je to jako dobra reklama prijevozniku, od malog prijevoznika s 1-2 busa, do velikih prijevoznika...Meni je drago kad me neki vozaci pitaju da slikam, a nekoliko puta me sam gazda Slavonija Busa zvao da dodem slikati, pr. cim je MB Tourino stigao iz Njemacke i sl.

A pretpostavljam da je onda taj Sky bio na vikendu u Sarajevu Wink
Logged
Pages: [1] 2 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.053 seconds with 20 queries.