bhbus.ba
April 19, 2024, 15:29:59 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 2 [3] 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako ste zavoljeli autobuse i saznali za ovaj forum?  (Read 14149 times)
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #30 on: September 19, 2012, 00:10:30 »

Klasika... Ili ipak ne.. Od svoje druge godine putujem na more svake godine - ni manje ni više nego busom... U početku Setrom serije 200, do neke 2005. godine. U polasku sam se stalno divio vozačima jer, zamislite, znaju čitav put do mora napamet. Cheesy A u povratku, posebno tih godina, 2004-5. mi je u sjećanju ostao onaj tipični zvuk motora kad se penjala od Jablanice prema Prozoru, a kasnije, uz Makljen prema Gornjem Vakufu! Kao što rekoh, Setra serije 200... Najčešće 215 HD... Što sam se tad osjećao tako čudno - ni ja ne znam. 3. brzina, uzbrdo. Posebno onaj zvuk kad iz četvrte vraća u treću, ili kad na serpentinama vraća u drugu. Grin
Onda sam 2009. godine išao autom i put sam naučio napamet... 2010. sam išao autom a vraćao se busom, Smiljićevim Eurolinerom. Od tada su mi Neoplanovi modeli prirasli srcu. 2011. godine sam išao i vraćao se autom. 2012. godine sam definitivno skontao da sam zavolio buseve, vožnju, putovanja, puteve idr., pa sam odlučio da na more i idem i vraćam se busom. Kao što sam negdje ranije napisao, u autobusu mi je u zadnje vrijeme omiljeno mjesto prva desna dva, znači iznad suvozača. Ne iznad vozača jer tad nemam dobar pregled na IT. Grin To se odnosi na duže relacije. Ako ima mjesta - sjednem. Ako nema - izmislim da povraćam u putu. Grin U većini slučajeva mi uspije, kao što mi je to uspjelo i 2010. i ove godine kada sam IŠAO na more, kotorskim Lazarom. Ali sjećam se dana 29. jula, 2012. kada sam cijeli put bio tužan. Čak sam dio puta i preplak'o. (Eto šta vam je ljubav. Cheesy) Za to je zaslužan vozač AP BL koji me je vraćao iz HN. Dobio sam sjedište br. 21. A šta mislite, jesu li oni baba i đed na trici i četvorci pratili put kao što bih ja pratio?! Dan koji sam zamišljao da mi bude najbolji - ispao je najgori. Ali ajde, ispalo je tako kako je ispalo, neću sad dizat' bus na noge, dobro... Skontaće on da je pogriješio kad jednog dana budemo kolege.
Da nastavim, kum mi je dugo radio kao vozač ali je rano otišao u penziju tako da... Eh sada, otprilike 80 do 90 % vozača mi kažu da je to loš posao, mala plata, velika odgovornost, kičma, ali svejedno... Po pitanju toga ja sam trdoglav... Grin Znači buseve sam zavolio putujući duge relacije u njima, šta drugo da kažem, biću vozač, iako sam do sada možda tri puta sjeo za volan auta, isto toliko i autobusa, ali autobusa samo po parkingu... Normalno kada su moji roditelji malo bojažljivi po pitanju toga. A i oni sami se ne slažu da budem vozač... Ni ne vole što toliko volim autobuse...

Za forum sam saznao ovako: kad god tražim nekog prevoznika, ukucam ime tog prevoznika na google. Izbaci mi ime pa onda "bhbus.net" rekoh ajde da vidim šta je to... A od jeseni 2011. godine sam intezivno krenuo slikati buseve, i to prvo buseve Laste BG, za jednog druga koji je veliki fan Laste. I tako se na AS nađe koji Neoplan, Man Lion's, Setra 300, 400... A na velikom odmoru "izletim" do jednog parkinga, u blizini moje škole i tvrđave Kastel, pa i tu bude turista i buseva sa vanrednih vožnji, posebno u proljeće... I eto, polako postavljam. A kad već često idem prema Laktašima biciklom, skoknem do AS BL; nalazi se 200 metara od mog pravca (pošto iz mog naselja samo izađem na istočni tranzit i do Laktaša idem samo pravo). Znači samo skrenem malo do AS, uslikam par krševa i spejs šatlova Tongue i na svoj pravac.
« Last Edit: September 19, 2012, 00:20:11 by makljen1123 » Logged

Setra S 417 HDH !!!

SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #31 on: November 09, 2012, 23:55:06 »

Nabasah na temu Smiley
autobuse i kamione sam zavolio skroz od malena,naravno poslije rata nismo imali auto a kako zivim u Bugojnu autobusom smo isli za Jajce rodbini itd...tako je pocelo
svaki vikend sam isao za Jajce najvise ujutro sa BUCO-om danasnji ZENI,a navecer nazad za Bugojno sa Eme-tours,Eme je stajao na svaku stanicu i sporije su vozili,a ja volim brzu voznju autobusom,pa am nagovarao starce da nazad opet idemo s BUCO-om koji je ranije isao,i koji je u ono vrijeme imao pretezno 215hd setre koje su bile premocne a bgmi i danas su Smiley
a za forum sam slucajno saznao,slicno nesto kao i cehajic,na google sam ukucao Putnik Bugojno, i Špedicija turist i tako sam pronasao forum i reg se Smiley
Logged

vozi misko
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 68



« Reply #32 on: January 26, 2013, 03:07:12 »

otac mi je vozio autobus pa tako da sam bio uz njega i naravno puno sam putovao s njim
Logged
BIH TOURS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 478



« Reply #33 on: January 26, 2013, 19:23:24 »

Autobuse sam zavolio od malena, kad bi neko od vozača prao bus a ja dijete sa 6-7 godina uđem i okretam volan ono u mjestu, pa kasnije sam jedan period hajmo reć' "radio" sa mehaničarom i tako da upoznam još bolje buseve. A za forum sam saznao preko pik-a, gledam ja one oglase i vidim BHBUS.net u čošku (logo) i tako da sam i posjetio forum, jedno vrijeme sam bio gost a kasnije sam se i registrovao. Eto to je moj način. Smiley
Logged
damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #34 on: January 26, 2013, 22:40:37 »

Ajd kad je ova tema vec pri ruci da i ja kazem.Stari mi je radio u Trans Servisu Tuzla kao bravar i na desetine autobusa je iz temelja generalno odradio a i ja sam kao dijete i kasnije cesto boravio u tom krugu pa sam tako i zavolio.Znaci tada su bili uglavnom Tamovi i Sanosi.Poslije odredjenog perioda autobus se generalno radi tj skidaju se limovi okolo i šta ti je znam i kompletna šasija se na novo radi.Kako majstori kazu"Mijenjaju se treverzne"Poslije toga autobus je kao nov još nekoliko godina.Naravno i ostale garniture majstora odrade svoj dio posla.Sto se tice mehanicara jedna sekcija je radila Fap-Mercedes a druga Tam.

A kako sam saznao za forum.Pa prvo sam postao clan org-a pa sam preko njih saznao za novi BH forum.Tema je glasila nekako ovako"Amar Dubster i novi BH forum"Ustvari to je vjerovatno bila nenamjerna reklama za BHBUS sa njihove strane a u jeku netrpeljivosti.Te teme više tamo nema a i netrpeljivosti je puno manje a sto mi je drago.Al dobro ja sam ostao i tamo clan a i dalje cu sve dok me ili vi ili oni ne izbacite Tongue Tongue Al bice tesko naci razlog za to.
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #35 on: September 29, 2013, 17:07:50 »

Busevi, busevi.... Manovi bili beton 1998-1999, i da, bus je naravno 464.
Al stvarno od malih nogu.  Grin

Da to sam ja..... u visini točka.
« Last Edit: September 29, 2013, 20:43:05 by The_Dubster » Logged
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #36 on: September 29, 2013, 23:37:50 »

Od ovog busa je sve pocelo kada sam imao 4 godine :DD


Uploaded with ImageShack.us
Logged

MANAS1183
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 432



« Reply #37 on: November 14, 2013, 15:40:50 »

Trebam zahvaliti Autoprevoz-u,Pavloviću I OMSI Der Omnibussimulator Wink
Logged

Internacionalni transport "BENZ" Jakupovci bb,Laktaši
"Der LKW bringt was sie täglich brauchen"
https://www.youtube.com/watch?v=X5xwinQZbS0
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #38 on: November 21, 2013, 20:35:27 »

Jednu I po godinu sam putovao sa Badnjarom, u vecini slicajeva sa vlasnikom. Poceo sam trazit na internetu info. o Badnjaru  I tako sam saznao o forumu. Registrovao sam se nako 1 god. sluzbe hosts jer nije bilo puno info. o Zepackim prevoznicima. Do sada sam sa svakim vozacom Imao srece I vecina vozaca van Zepca je znalo za forum.
Logged
Kokošar
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #39 on: January 20, 2014, 20:43:08 »

Ja sam zavolio buseve davno, dok se još mnogi ovdje nisu ni rodili. Za forum sam saznao preko vizit karte koju je jedan vozač izbacio iz busa na autobusnom kolodvoru u Zagrebu. Sram ga bilo.

Nadam se ugodnom druženju, što mi j ei The Dubster osobno poželio

Hvala
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #40 on: September 18, 2014, 19:00:28 »

Ja kad sam bio kod rodbine u Zagrebu, dvije Darojkovićeve Setre 415 HD bile na jednom parkingu. Prilazim da ih slikam, izlazi vozač i pita me jel slika ide na BHBus.net ili na autobusi.org? Ja se nisam imao sramiti ničega i kažem na BHBus. Vozač zatim kaže Eh ako je za BH onda slikaj slobodno. I sa ponosom sam ih poslikao Smiley

Kokošar, vidim da ti je forum prirastao srcu, čim ga često, gotovo svakodnevno posjećuješ. Smiley
Logged

Setra S 417 HDH !!!

SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #41 on: September 18, 2014, 19:04:48 »

Haha stvarno kokosar dokle više...u neumu dosta firmi bilo prilazim i vadim aparat ljudi pitaju jel za bhbus,rekoh jest,kaže udri jaro po slikama. Kiss
Logged

Almir
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #42 on: September 18, 2014, 19:11:05 »

Pa zar treba obraćat pažnju šta ovaj kokošar piše, pa sam nick mu govori kakva je to osoba.Dođeš ovde baciš neku glupost i misliš time nekog isprovocirat.Govoriš da si zavolio autobuse kad se ovde neki nisu bili ni rodili, znači da si starija neka osoba ?. Zar se tako odrasla osoba ponaša , kao da imaš 10 godina ,a ne toliko koliko tvrdiš da imaš.Ako imaš djecu baš me zanima na kakav način si njih odgojio ako ovde na forum dođeš samo da provociraš.To je sve odraz tvoje kulture druže moj.
Logged

Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #43 on: September 18, 2014, 19:16:50 »

Buseve volim od kako znam za sebe... dok sam zivio na Svrakinom polju, babo me poslije posla uvijek vodio da se provozam sa trolejbusom do Trga Austrije i nazad...

Za forum sam saznao pretrazujuci nesto za simulacije pa kasnije i za Prinove za firmu GRAS kad sam i otvorio temu koja je nemalo poslije toga obrisana Cheesy
Logged

dusan
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 419



WWW
« Reply #44 on: September 18, 2014, 19:59:28 »

Buseve volim od 4 godine a sa 2 godine sam nacrtao prvi bus Grin
Za forum sam saznao jer sam pretrazivao firmu Rimi na guglu Wink
Logged

Pages: 1 2 [3] 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.066 seconds with 21 queries.