bhbus.ba
April 20, 2024, 12:49:09 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 [2] 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako ste zavoljeli autobuse i saznali za ovaj forum?  (Read 14151 times)
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #15 on: September 11, 2011, 22:57:24 »

hahaha Musto tipično za tebe, slika sazada Tongue
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #16 on: September 11, 2011, 23:29:33 »

Volim da priđem ''s leđa'' Grin

A bilo mi mrsko i sprijeda xD
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #17 on: September 12, 2011, 08:10:08 »

A, eto poklopi se da je to bila moja prva slika, slikana 5.9.2007., i Amare ovo nije u BiH, ovo je slikano u jednom mjestu 10ak km sjeverno od Sl.Broda
Logged
Nenad_KM
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 981



« Reply #18 on: October 17, 2011, 23:32:57 »

Autobuse volim jos kao malo dete.. kad sam imao 5 godina pokojni otac i brat su morali da mi crtaju S 415 sa logom Jugoprevoz Raska.. toga se secam ko juce da je bilo. Kasnije malo tacnije 2001/02 kad je moj brat sluzio Vojni rok u Prokuplju ima naravno i tamo rodbine jos pride teca iz jednog sela nedaleko od Prokuplja je radio u Nis ekspresu kao mehanicar i ujak iz Kursumlije kao vozac, redovno su mi cuvali slike i kalendare ali na zalost kad sam se selio sve to je pogubljeno pa mozda cak i pobacano posto majka bas i nije na mojoj strani sto volim buseve... Za forum sam vec saznao preko kolege Denky-ja.
« Last Edit: October 17, 2011, 23:37:30 by Nenad_KM » Logged

Nibus 400.22 GB 523
tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #19 on: October 18, 2011, 01:02:26 »

Ja sam čuo mnoge priče, koje će Vam neki moji prijatelji još i ispričati.... Ja nemam nikavih korijena u prijevozničkim vodama,   Zašto sam ja to zavolio, doista ne znam.. Mozak je upijao registracije, vožnje i linije...to je negdje u krvi zapisano bilo, ali po kome, nemam pojma.... čak ni komšije nisu bili u tome  Grin
Logged


Nenad_KM
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 981



« Reply #20 on: October 18, 2011, 13:41:41 »

Kod mene vala nije krv voda Cheesy
Jos neko iz porodice je imao kontakte sa autobusima pa i ne cudim se sto planiram da sednem za volan vozila dugog 12m Wink
Logged

Nibus 400.22 GB 523
Nenad_KM
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 981



« Reply #21 on: October 18, 2011, 16:43:10 »

Ima ih i od 9m i 14m... Grin
Ja za pocetak ciljam na 12-to metrasa.. kojih ima u Srbiji a i u Nis ekspresu najvise..
Logged

Nibus 400.22 GB 523
MART
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 519


KÄSSBOHRER SETRA


« Reply #22 on: October 18, 2011, 18:56:33 »

Ja kads sam se rodio davne 1980.  kad su me iz rodilista kuci donjeli pred kucom bila parkirana S215H i jednostavno odmah je to bilo to LJUBAV NA PRVI POGLED koja i dan danas traje  Grin
Logged

SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil
mirza
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.972



« Reply #23 on: October 18, 2011, 19:36:17 »

Ja sam odrastao uz autobuse jer mi je otac radio u Špedicijaturistu i tako sam ih zavolio. Vremenom sam se sve više počeo zanimati za buseve, tako da sam počeo pratiti razne časopise vezane za tu tematiku (bus&truc i još neke koje sam mogao naći). Za forum sam saznao od The_dubstera koji mi je poslao poziv (prije  sam pratio jedan drugi forum o busevima) za članstvo.
Logged

TOVARNA  AVTOMOBILOV  IN MOTORJEV
Marioo12
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 377


« Reply #24 on: October 18, 2011, 22:52:13 »

Pa eto,već se 8 godina vozim u školu autobusom,i tek nakon 5 godina me to počelo zanimati malo,kako,šta...Prije 2 godine sam počeo slikati autobuse,te ih postavljati na forum.

Za forum sam čuo preko hrvatskog foruma,i vaš mi se čini malo bolji od hrvatskog  Wink

P.S. Tata mi je dobar prijatelj sa vozačem Dinamovog autobusa,i kada će igrati negdje pokušati ću i unutrašnjost poslikati Smiley
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #25 on: October 31, 2011, 18:17:47 »

Mene zanimaju autobusi i trolejbusi od kad me sjećanje služi (1990/91). Vjerovatno su me počeli zanimati kad sam prvi put pogledao kroz prozor na ulicu kojom su tada prolazili GRAS-ovi crveni trolejbusi i autobusi.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
blokovi
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 25



« Reply #26 on: November 25, 2011, 14:06:52 »





Izvor autobusi net slikao kolega sasa avramovic
Ja sam odrastao uz neke tipove autobusa u Beogradu 90ih kao klinac sam voleo da se vozim u njima,obzirom da zivim u delu Beograda gde su mi na 500metara tramvajski i autobuski depo,ali opet i dan danas bi ih provozao,zao mi je nekih autobusa koji su bas legende svog doba.... Sad
Logged
archy
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 204



« Reply #27 on: November 25, 2011, 17:53:57 »

Često mislim,kako je to počelo,mislim da je to posljedica vozarenja Cheesy,u školu smo često išli s Cityjem N116 iz ranih 80-ih,to je specifično eheh,na lokal takvu makinu ubaci u odnosu na neki Sanos ili TAM(mada je i njih bilo).Bilo mi je moćno gledat vozača kako upravlja,sjedio sam naprijed,ukoliko je pun sprijeda,sjedao sam u ''sećiju'',bio impresioniran dužinom vozila,naročito zvukom motora,potom 'okidanjem' mjenjača.Već od 12.god.počeo sam pratiti komercijalna vozila kroz časopis 'Kamion i bus'.Tokom godina buseve sam počeo više 'gotiviti',naročito City-je pa i ostale....
Logged
Saško
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 551



« Reply #28 on: February 16, 2012, 00:18:53 »

Nemam šta mnogo da pišem, otac vozi autobus već 20-ak godina a i pre nekih 8 godina je i brat od strica počeo da vozi tako nam je to u krvi. Za koju godinu kad steknem uslove (dovoljno godina) za polaganje za D kategoriju prelazim ja iz Škode Fabie u neki bus. Smiley
Logged

Niška Banja topla voda za Nišlije živa zgoda
the_ahmed
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 579



« Reply #29 on: February 17, 2012, 15:37:51 »

Moje se sve,da tako kažem ''vrti'' oko Prošiča. Autobuse sam zavolio putujući Prošićem,na liniji Cazin-Sarajevo. Sjećam se jedene  bivse 0303-ce kojoj nije radilo grijanje. U svemu tome još je bio i sudar u Petrovcu. Em je bilo jako hladno i smrzavali se puna 3 sata dok nije dosao zamjenski autobus . I dan danas volim Prošićeve autouse i vozače. Svake godine jedva  čekam da dođe raspust da putujem s njima u Zenicu ili Travnik. Meni nije toliko drago kad vidim dragu osobu,nego mi je draže putovati,narucito noću i po kiši. Za forum sam saznao gledajući ''Prošićeve'' slike, i odlucio se registrovati. Lijep se osjećaj biti forumaš Bh Bus-a a još ljepši kad upoznaš neku osobu s foruma,pronališ nove prijatelje itd. Prvi bus kojeg sam uslikao je opet ''Prošićeva'' Setra 417 HDH.
Logged

Pages: 1 [2] 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.063 seconds with 20 queries.