bhbus.ba
March 28, 2024, 18:50:22 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 4 5 [6]   Go Down
  Print  
Author Topic: GPS Sarajevo - Razno/Diskusije  (Read 27287 times)
fakebus
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 263


Gras


« Reply #75 on: October 18, 2015, 13:44:45 »

Damire centrotrans humanitarac je za prevoz djecijih kolica uzimao po 600 njemackih maraka za transport informacija iz prve ruke za obicno pismo se uzimalo do 50 maraka i nemoj da lupetas gluposti zna se na cemu su se digli.... i sad sto glume firmu broj jedan na balkanu bolje je da ljudima dadnu ugovore za stalno smanje radne sate i povecaju plate a ne da zamazuju oci..
Logged
majer
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #76 on: October 18, 2015, 17:29:13 »

Ma pusti pricu
Zna se kako je privatiziran Centrotrans
Ko ga je privatizirao i kako menadzemnt kotira politicki u SDA stranci
Dodje neki budalas i prica o politickoj umjesanosti u gras
Logged

damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #77 on: October 18, 2015, 18:18:16 »

o tome  ko ima  umijesane prste u  GRAS i oko njega  necemo ni polemisat  , mogli  bi komotno  5 dana
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #78 on: October 18, 2015, 19:12:10 »

GRAS bar nije pljačkao narod kad je bilo najteže, nego je potpuno volonterski radio.

Taj isti narod je nakon 1995 uzvratio švercovanjem, a vlasti i uprave su krenule u pljačku firme stare sad već 130 godina!

Mislim da su se mnogi ovdje ponadali da će na ovom forumu svjedočiti konačnom raspadu i stečaju GRAS-a ali drago mi je što to neće dočekati. Čemu ćemo svjedočiti na bhbus.ba to će vrijeme pokazati.
Ova 2015 je protekla u znaku nekih pozitivnih pomaka. Nabavljena su vozila što donacijama, što sredstvima koje je izdvojio vlasnik. Završen je i jedan potpuno novi trodjelni niskopodni tramvaj sklopljen u pogonima GRAS-a!

Nakon što je sjahao raspali Bubica, došla je nova vlada koja izgleda shvata da se moraju poduzeti neke mjere. Povećana je i naplata a od idućeg mjeseca počinje testiranje elektronske naplate karata na jednoj liniji, zatim do kraja godine bi trebali imati i SMS servis te android aplikaciju koja pokazuje za kolko stiže bus.
Niskopodna vozila, elektronska naplata, pokazivač kad stiže bus, to su u EU normalne stvari već 20-25 godina, ali evo konačno to stiže i kod nas iako prije godinu dana to nije bilo ni na vidiku!

Što se tiče Centrotransa sve sam do sada rekao.
Oni ne poznaju uopšte pravilnik o javnom lnijskom prijevozu u Kantonu Sarajevo, jer najmanja sitnica koja se za 5 minuta može ispuniti je da se postave garažni brojevi na vozila, i broj linije na tablu, kao što propisuje član 27 tog pravilnika.

Zna se da sam i prije govorio, neka se raspiše tender, pa ko bude bolji (istina, trenutno ni GRAS ni Centrotrans ne ispunjavaju sve zahtjeve tendera, zbog toga nikad nije završeno usklađivanje 12 famoznih  linija započeto 2010.)
OK je da im se dodjele linije koje GRAS ne održava, ali ne postoji zakonski osnov da bez tendera dobijaju profitabilne linije na kojima je i GRAS sasvim pristojno radio.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #79 on: October 18, 2015, 20:11:07 »

Numerisanje  vozila se  realizuje  ali polako , vama je  neophodno  jos  dosta  stvari  da  napravite da  bi  se priblizili  kolko  tolko standardima EU ,al vazno  da se pocelo
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #80 on: October 18, 2015, 20:43:42 »

Čije ba numerisanje vozila?

Numerišu se turistički autobusi.
Još od 2010 su numerisani skoro svi osim gradskih iako je obaveza da budu numerisani.

Svi oni imaju g.b. ali isti nije istaknut iako je to obavezno. Čak su poskidani sa NL313-15 kad su ih farbali.

Kažu pametniji popušta, pa pružio bih ti šansu da jednom u ovih 5 godina foruma ispadneš pametniji od nas ostalih!

Biće u novembru 130 godina GRAS-a pa naleti krajem mjeseca na paradu da se provozaš nekim od tramvaja iz GRAS-ove historije. 1885, 1895, 1941 godište biraj

Dobro, ovi iz 1885 i 1895 i nisu baš to godište, nego su mlađe replike, prosto jer više nema tako uskog kolosjeka od 760mm, ali su uvećane replike prvih tramvaja, ali tu je originalni Vašingtonac.

Za razliku od Centrotransa čiji oldtimer nema blage veze sa historijom firme, i do prije koju godinu su se na njemu obučavali vozači u Jablanici.
Jedino je šema kao u autobusa CTS iz 60-tih
« Last Edit: October 18, 2015, 20:51:08 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #81 on: October 18, 2015, 21:29:04 »

ja sam   navozao sada kad  sam  bio  onim    CKD i  do iduce  god  ne bi  hvala
Logged

majer
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #82 on: October 19, 2015, 20:18:16 »

imaš centro trans pa se vozaj,,sto nas opterecujes sa svojim problemima
Logged

Pages: 1 ... 4 5 [6]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 21 queries.