bhbus.ba
May 23, 2024, 23:37:53 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 313107 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #150 on: October 07, 2010, 01:09:34 »

Quote
Kosi lift na Ciglanama često je u kvaru, pa stanovnici ovog naselja moraju stepenicama ići do svojih stanova. Naime, od postojeća četiri lifta koja prevoze građane samo jedan radi, što također izaziva nezadovoljstvo.

- Kada se desi da lift ne radi, penjati se uz 414 stepenica nije nimalo lako. Trebalo bi i ostale staviti u funkciju, stvaraju se velike gužve, a čekamo i po pola sata da dođe jer ovaj jedan nije dovoljan - rekla nam je Hasiba Gicić.

Iz GRAS-a kažu da nisu imali informaciju o kvaru lifta, te da ne postoji red vožnje nego lift dolazi po pozivu građana, što mnoge zbunjuje.

- U posljednjih trideset dana nije evidentiran nijedan zastoj. Dešava se da zbog povremenog nestanka struje građani ostanu bez prijevoza. Kabine lifta su tehnički ispravne, osim lifta s brojem jedan, koji ne radi od rata. Ukoliko nema mnogo korisnika, samo je jedan lift u funkciji u toku dana - navode iz GRAS-a.

Iz GRAS-a također kažu da putnici obrate pažnju na semafor koji pokazuje koji je lift u funkciji te pritisnu taster kako bi ga pozvali.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #151 on: October 07, 2010, 10:58:12 »

jučer na 27a cirkus u busu na terminalu Ilidža. Na drsko ponašanje revizora koji pregleda karte, neka nana je nešto prigovorila i on se počinje bahato ponašat, kao "ti ćeš meni pokazat kartu kad ja hoću", "ja ako hoću, mogu da ti ne dam da se voziš" i slične gluposti, na što narod u busu počinje još više da napada kao "jel vas stid", "oćemo li krenuti danas više", na to ustaje vozač i on počinje da prijeti i govori pojedinim putnicima "slijedeći put nećeš uć nikako", "nemoj da kroz prozor slijedeći put ulaziš" pa se malo prekontao pa nakon 20 sekundi kaže "ili da izletiš kroz njega"....

I onda se uključio u raspravu i jedan dedica sa finim argumentima, al nepismeni revozor nije znao šta da mu odgovori pa smo napokon krenuli. A dedica je nastavio u busu - kako su dobili preko 20 NOVIH autobusa od japana a vidi sad, ne radi ni pola kako treba (da napomenem bus je bio SL222, ali mu zadnja vrata nisu radila, a gbr nisam vidio u svoj toj gužvi), kako piše da na liniji 27a ima raspored kad se treba vozit, čini mi se svakih 20-tak minuta, a kako oni voze svakih sat vremena i umjesto 50-tak, oni voze 20-tak vožnji, kako štede gorivo na putnicima a oće da im se plati, onda je ispričao kako se jedan vozač ponašao bahato nakon što su mu putnici prigovorili da je zakasnio 15 minuta i otišli u Kontrolu da ga prijave a oni su tamo rekli " 'Đe nas nađe, dobar je on, nemojte tako, aj sad razgulite"....

Al najjače je bilo kad isto jedna starija žena reče "Šta je, kako vas nije stid tako se ponašati a vi ste revizor... Kad je štrajkat prvi ste, a kad je bit ljubazni... Ustvari vi i nemate tu riječ u vašem riječniku... Pogledajte kakvi su vam busevi, kako vozite, red vožnji... i tražite nešto? Da vas oće ukinut više, pa ne mora ni centro vozit, bilo ko da dođe bolje bi bilo nego s vama"

Uglavnom, ovakve situacije (kašnjenje i ispuštanje vožnji, revolt građana i neljubaznost revizora i osoblja) su sve češći, a slijedeći put palim kameru pa da snimim sve pa da svi možemo pogledat Cheesy
Logged


Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #152 on: October 12, 2010, 17:43:01 »

Dečki ona 3 FAP-a šta imaju nisu A 777 nego FAP A 637  Wink
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #153 on: October 12, 2010, 19:46:43 »

Mislim da je ipak  A 777, uporedi retrovizore
Logged


Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #154 on: October 12, 2010, 22:26:39 »

Mislim da je ipak  A 777, uporedi retrovizore
A 777 je u obliku O 404 bar sam ja tako vidio u promo letku.
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #155 on: October 13, 2010, 11:20:14 »

Mislim da je ipak  A 777, uporedi retrovizore
A 777 je u obliku O 404 bar sam ja tako vidio u promo letku.

u pitanju je A 777 medjugradska verzija autobusa.
btw nema FAP-a koji je u obliku MB 404 . U slicnim oblicima se radi samo SANOS a FAP nikako
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #156 on: October 13, 2010, 13:32:30 »

tako je, a ima i Ikarbus jedan model koji je rađen kao 404-ka

a inače, trola 4428, ostala bez reklame "Kramar" i opet izgleda jako ružno, jer su neki dijelovi reklame isječeni i skinuti a neki su ostali (kao npr folija na staklima) na troli i izgleda jako loše  Lips Sealed
Logged


Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #157 on: October 13, 2010, 14:54:27 »

Mislim da je ipak  A 777, uporedi retrovizore
A 777 je u obliku O 404 bar sam ja tako vidio u promo letku.

u pitanju je A 777 medjugradska verzija autobusa.
btw nema FAP-a koji je u obliku MB 404 . U slicnim oblicima se radi samo SANOS a FAP nikako
Evo link kolega tu ima još podosta zanimljivh modela a zadnji na slici je FAP A 777 kao O 404 SHD
http://webspace.webring.com/people/hp/profa_1968/roadvehicles.htm
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #158 on: October 14, 2010, 12:15:51 »

Mislim da je ipak  A 777, uporedi retrovizore
A 777 je u obliku O 404 bar sam ja tako vidio u promo letku.

u pitanju je A 777 medjugradska verzija autobusa.
btw nema FAP-a koji je u obliku MB 404 . U slicnim oblicima se radi samo SANOS a FAP nikako
Evo link kolega tu ima još podosta zanimljivh modela a zadnji na slici je FAP A 777 kao O 404 SHD
http://webspace.webring.com/people/hp/profa_1968/roadvehicles.htm

buraz ja ipak malo više vjerujem zvaničnoj web preuentaciji FAP-a nego nekim uslovno rečeno "lijevim" web stranicama
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #159 on: October 14, 2010, 23:05:23 »

Nakon provedenog konkursa Skupština Javnog komunalnog preduzeća Gras danas je imenovala članove nadzornog odbora. Novi članovi nadzornog odbora su Saša Džumhur diplomirani inžinjer saobraćaja, Tarik Hrmać, diplomirani pravnik i Jasmina Strika diplomirani inžinjen saobraćaja. Oni su imenovani na mandatni period od 4 godine.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #160 on: October 18, 2010, 22:21:16 »

Opet problemi.... Sad


Minibusi na liniji Hrasno Brdo - Grbavica često izostaju zbog nepridržavanja reda vožnje. Mještani Novopazarske ulice, kroz koju minibus prolazi, kažu da često i po cijeli dan ne prođe nijedno vozilo. Zbog toga su primorani pješice ići na posao, u školu, bolnicu... Zbog ovoga su se žalili GRAS-u i Općini Novo Sarajevo, ali do danas ništa nije poduzeto da se ovaj problem riješi.

Skroz zapostavljeni

- Mjesecima se neuspješno pokušavamo izboriti s ovim problemom. Kada nazovemo dežurne dispečere u GRAS-u, kažu da će minibus doći pa ga opet nema. Često se desi da jedan dan napravi tri kruga, a ostalih ga, onda, nema nikako. Kupljene mjesečne karte slobodno možemo baciti, jer su nam neupotrebljive - kaže stanovnik ove ulice Adem Aleta.

Istog mišljenja je Senada Dragović, koja se pita do kada će sve ovo trajati i hoće li im neko pomoći, bilo iz GRAS-a, bilo iz Općine, te smatra da su nepravedno skroz zapostavljeni.

Blizu, a daleko

- Tako smo blizu grada, a tako daleko. Snalazimo se na razne načine, čekamo da nas bude više pa idemo taksijem ili pješačimo do trolejbuske ili tramvajske stanice. Tražili smo i da minibus vozi s Drvenije. Mislili smo da bi GRAS-u bilo isplativije. No, ništa ni od toga. U ovom naselju ima dosta starih i bolesnih, ali to nije briga GRAS-a - dodaje Zijad Hadžihasanović.

Vozi svakog dana osim nedjelje

Suprotno tvrdnjama građana, koji nekada uzaludno i po sat čekaju na minibus, iz dispečerskog centra GRAS-a kažu da minibus radnim danima redovno saobraća. Dežurni dispečer je, također, kazao da ova linija, prema redu vožnje, ne vozi nedjeljom.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #161 on: October 18, 2010, 22:31:26 »

čitao sam danas...

kako nije ih nije stid da tvrde da radi normalno linija Huh? Huh?  Angry Angry
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #162 on: October 20, 2010, 11:33:49 »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/16696-nazif_dacic_gras_sindikat_vozaci.html

i zanimljiv komentar ispod teksta...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #163 on: October 20, 2010, 12:24:54 »


Komentar je krajnje neukusan i vrlo izrazito glupav...zbog čega treba privatizovati imovinu staru 125 godina da bi se riješio konkretan problem tj.dug od 60 mil.KM?
Najlakše je modelom privatizacije u BiH harčiti imovinu, a problemi ostaju isti.
Ili je dotični komentator sjeo u jasle države pa mu fino i ne zna kako je raditi kod privatnika?
Treba procesuirati ljude koji se tamo bave kriminalom i neke nestranačke obilježene ljude dovesti koji su operisani od politike i lopovluka,nije ni u Beogradu privatizirano GSP,to nigdje nema sem kod nas...

Al više to je stvar politike...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #164 on: October 20, 2010, 12:48:41 »

pa zašto da se nastavi i dalje uništavanje imovine na ovaj način? a zašto se odmah svi hvataju te historije od 125 godina? pa historija nema veze sa današnjom situacijom... znaš koliko je vozačima i mehaničarima bitna ta historija? NULA. njega zanima samo da dobije i ono malo plate da može da prehrani sebe i svoju porodicu...

ako već ovako ne ide, a vidi se da ne ide, ja sam za princip kako je uređen GP Banja Luke

A to što si napisala za procesuiranje će teško da se desi, jer su to sve ljudi koji iza sebe imaju stranačke ljude tako da su "nedodirljivi"...
Logged


Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.065 seconds with 23 queries.