bhbus.ba
June 30, 2024, 21:49:47 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 316835 times)
Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #210 on: November 21, 2010, 17:31:29 »

a šta je to bilo prošlih godina, jer nisam upućen?

ja se nadam samo da će Vašingtonac biti na pruzi, a ne bi bilo loše da su neke stare buseve ospodobili i da su ih poslali na cestu... mada po meni je fino i što su na većinu buseva, trola i tramvaja stavili zastavice 125 GRAS i to je neto...

a to za plince - ne razumijem se baš u to, al smatram da su bilo kakvi busevi bolji od nikakvih, mada realno ako se stanje u GRASu ozbiljno ne promijeni i da nabave buseve 2010. godište, za 3 godine, kako ih održavaju biće loši...

evo šta se desilo

http://www.youtube.com/watch?v=kJyfHJz26tk

a to si u pravu što kažeš da su bilo kakvi busevi bolji od nikakvih odnosno od ovih koje GRAS ima sada. Mene lično je samo strah "mutnih" radnji koje su u GRAS-u postale svakodnevnica. Plinci će biti nabavljeni po mizernoj cijeni, kvalitet naravno upitan srazmjeran cijeni a kroz dokumentaciju ce biti prikazani ogromni novci. DAkle klasično "pranje" para. Volio bih da ne budem u pravu
Dečki samo da vam napomenem da u nekim normalnim zemljama npr. Danska režu plince iz 00-01 i 02. polako tako da ćemo opet dobiti groblja za rezat Sad
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #211 on: November 21, 2010, 17:38:08 »

a šta je to bilo prošlih godina, jer nisam upućen?

ja se nadam samo da će Vašingtonac biti na pruzi, a ne bi bilo loše da su neke stare buseve ospodobili i da su ih poslali na cestu... mada po meni je fino i što su na većinu buseva, trola i tramvaja stavili zastavice 125 GRAS i to je neto...

a to za plince - ne razumijem se baš u to, al smatram da su bilo kakvi busevi bolji od nikakvih, mada realno ako se stanje u GRASu ozbiljno ne promijeni i da nabave buseve 2010. godište, za 3 godine, kako ih održavaju biće loši...

evo šta se desilo

http://www.youtube.com/watch?v=kJyfHJz26tk

a to si u pravu što kažeš da su bilo kakvi busevi bolji od nikakvih odnosno od ovih koje GRAS ima sada. Mene lično je samo strah "mutnih" radnji koje su u GRAS-u postale svakodnevnica. Plinci će biti nabavljeni po mizernoj cijeni, kvalitet naravno upitan srazmjeran cijeni a kroz dokumentaciju ce biti prikazani ogromni novci. DAkle klasično "pranje" para. Volio bih da ne budem u pravu
Dečki samo da vam napomenem da u nekim normalnim zemljama npr. Danska režu plince iz 00-01 i 02. polako tako da ćemo opet dobiti groblja za rezat Sad

ma jasta buraz. To su vozila sa manjim radnim vijekom, skupljim odrzavanjem i sl. Ne znam zaista sta je natjeralo "strucnjake " u GRAS-u da se odluce za nabavku plinaca i to polovnih. Treba imati na umu da nabavka plinaca iziskuje jos neke troskove kao sto su punionica koju GRAS ima ali koja nije u funkciji dakle moraju se uloziti odredjene pare da bi se dovela u upotrebno stanje. Dalje vozaci nisu obuceni za rukovanje plincima( nisam siuguran ali mislim da se u odredjenim zemljama mora proci posebna obuka za voznju autobusa na plin, nesto kao kod nas za trolejbus). Mehaničari nisu osposobljeni za popravke ovakvih vozila. hajde da se radi o novim vozilima imalo bi se vremena poslati kadrove na obuku, medjutim kad kupis polovno vozilo za ocekivati je da se kvare cesto. Dalje skoro 2/3 sarajeva je brdo, ne znam tačno ali cuo sam da ta vozila i nisu bas za brdsku voznju
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #212 on: November 21, 2010, 21:56:27 »

Ekologija ih poćerala...ahhaha
Bezveze,već je jednom bio tender za nabavu buseva na plin, ali je propao.
Ovo je bezveze,GRAS nije spreman za ovakve buseve kao ni grad.S obzirom na njihovu nesposobnost i mizerne finansije
ovo je i više nego nepotrebno.Buseva fali,ali to ne znači da se mora sada svašta lupati.
Bolje je da nabave obične naftaše ili šta već.
Sada bi i trebalo kadar obučavati a i to je vrijeme i trošak.
Skuplja pita neg tefsija.

Mene više zanima šta je sa minibusevima i običnim solo 3 kom. još ljetos bilo na tenderu.
« Last Edit: November 21, 2010, 22:04:20 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #213 on: November 21, 2010, 23:07:24 »

ja mislim da su ta tri kupljena i da se ceka isporuka ...administrativne poteskoce bezbeli
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #214 on: November 21, 2010, 23:30:34 »

zna li se koliko su stari, koje marke i gdje su kupljeni Huh?
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #215 on: November 22, 2010, 10:43:19 »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/19718-gras_novac_potrosnja.html

stop kriminalu ili novo zamazivanje očiju javnosti Huh?
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #216 on: November 23, 2010, 09:39:03 »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/19718-gras_novac_potrosnja.html

stop kriminalu ili novo zamazivanje očiju javnosti Huh?

ovo drugo
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #217 on: November 23, 2010, 09:39:40 »

zna li se koliko su stari, koje marke i gdje su kupljeni Huh?

mislim da su STEYRI u pitanju vjerovatno POSTBUS
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #218 on: November 24, 2010, 17:01:48 »

U nedjelju 28.11.2010. parada tramvaja u periodu od 10-12 sati.
Od Skenderije-Baščaršije-Park-Skenderije saobraćat će autobusi...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #219 on: November 24, 2010, 17:03:32 »

Samo da ne bude skandala kao prošli put xD  Grin
Logged

Neoplan VIP Class
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #220 on: November 24, 2010, 20:02:41 »

Hvala Azra na obavijesti, kontao sam doći na to, pa da napravimo kakvu finu reportažu Cheesy
Logged


Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #221 on: November 24, 2010, 20:08:21 »

zna li se koliko su stari, koje marke i gdje su kupljeni Huh?

mislim da su STEYRI u pitanju vjerovatno POSTBUS
Nema Steyra plinca Wink

Uzmite naše Irisbus Citelis CNG imamo 60 komada i več mjesec dana ni jedan ne vozi jer je plinara gecrkt a i kad voze su groblje 6 brzina,blokada na 75,ZF getriba koja nabija a ni jedan nema više od 75 000 (za usporedbu Citari imaju 170 000 a došao je u isto vrijeme) jednom riječju smrt dečki to bute vi ubili u vrlo kratkom roku.
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #222 on: November 24, 2010, 23:35:06 »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/20265-GRAS-dobio-certifikat-ISO-9001-2008.html

zanimljivo...

btw, neko se opasno za*ebo sa slikom, program ju je uništio što se tiče boja hahahaha
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #223 on: November 25, 2010, 00:07:04 »

Quote
Do kraja godine nabavićemo deset polovnih autobusa na gas, a u idućoj ćemo kandidovati kupovinu 20 vozila, kaže Bašić

Kantonalno preduzeće Gradski saobraćaj nizom aktivnosti obilježiće 125 godina rada. Kako je za Oslobođenje kazao direktor KJKP Gras Hasan Bašić, u srijedu će se u krugu preduzeća položiti cvijeće stradalim radnicima, dok će u petak biti otvoren dispečerski centar na Dobrinji, čime će i stanovnicima ovog naselja biti omogućeno da u blizini domova kupe sve vrste karti za gradski prevoz.

- Pored radnih i sportskih aktivnosti, pripremamo i bilten sa posebnim akcentom na projekte koje smo realizovali zadnjih godinu i po. U nedjelju ćemo organizovati krug po gradu sa starim vozilima, predvođenim tramvajem na konjsku vuču, dodao je Bašić.

Kako je direktor Grasa nedavno boravio u Njemačkoj, kazao nam je da je u Nürnbergu prisustvovao prezentaciji novih autobusa sa primjenom metana (CH4) kao goriva.

- Do kraja ove godine, nabavićemo deset polovnih MAN-ovih autobusa na zemni gas. Riječ je o niskopodnim vozilima u izuzetno dobrom stanju, sa klimom, namijenjenim invalidnim osobama, te smanjenju zagađenosti u gradskoj zoni. U zavisnosti od podrške novog saziva kantonalne Vlade, spremili smo i kandidovaćemo projekat kupovine 20 autobusa u narednoj godini, istakao je Bašić.

Prema Bašićevim riječima, jedno novo vozilo kompanije MAN, sa pogonom na metan, a za čiju su se nabavku odlučili u Ljubljani, košta oko 350.000 eura.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #224 on: November 25, 2010, 00:50:40 »

zna li se koliko su stari, koje marke i gdje su kupljeni Huh?

mislim da su STEYRI u pitanju vjerovatno POSTBUS
Nema Steyra plinca Wink

Uzmite naše Irisbus Citelis CNG imamo 60 komada i več mjesec dana ni jedan ne vozi jer je plinara gecrkt a i kad voze su groblje 6 brzina,blokada na 75,ZF getriba koja nabija a ni jedan nema više od 75 000 (za usporedbu Citari imaju 170 000 a došao je u isto vrijeme) jednom riječju smrt dečki to bute vi ubili u vrlo kratkom roku.

pogrešno si me razumio očigledno. NIsam ni mislio na plince nego na 3 prigradska koji su najavljeni da ce biti kupljeni prije plinaca...
Logged
Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.048 seconds with 22 queries.