bhbus.ba
April 20, 2024, 11:56:22 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Sportska tema!  (Read 42954 times)
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« on: July 02, 2013, 11:13:52 »

Posto se danas igraju prve kvalifikacijske utakmice u pretkolima Lige Prvaka i Lige Uefa, red je za novu temu za nadolazecu sezonu. U nastavku cu prokomentirat ukratko zdrijeb za klubove iz regije...

Hrvatska:

LP - 2.pretkolo:

Fola (Lux) - Dinamo

EL - 2.pretkolo:

Hajduk - Turnovo (Mak)/Sudva (Lit)
Rijeka - Prestatyn (Wal)/ Metalurgs L. (Lat)
Kruoja (Lit)/ Dinamo Minsk (Blr) - Lokomotiva ZG.

Zdrijeb je ove sezone pomazio hrvatske klubove, barem sto se tice prvih prepreka, Dinamo ima rutinsko (s dozom opreza, Salzburg je ispao od Dudelangea u ovoj fazi lani) gostovanje u Luksemburgu, sto bi trebalo biti zagrijavanje za ono sto sljedi dalje. Sto se tice EL, sva tri hrvatska kluba cekaju rasplet 1.pretkola, po mojim ocekivanjima, Hajduk bi trebao igrat protiv makedonskog Turnova, Rijeka protiv latvijskog Metalurga, dok Lokomotivu ocekuje vjerojatno najtezi posao protiv bjeloruskog Dinama, ako potonji produ litavsku Kruoju, realno ocekujem prolaz sva 4 hrvatska kluba.

Bosna i Hercegovina

LP - 2.pretkolo:

Viktoria P. (CZE) - Željezničar

EL - 1.pretkolo:

Santa Coloma (AND) - Zrinjski
Sarajevo - Libertas (SMR)

EL - 2.pretkolo:

Levski (BUG)/ Irtis (KAZ) - Široki Brijeg

Ovdje ce vise moci reci poznavatelji nogometa u BiH, ja cu onako na prvu reci, da Željo ima jako tezak posao u Češkoj, ali s povoljnim rezultatom gore, moze se u uzvratu na domacem terenu i nesto napraviti. Sto se tice EL, u 1.pretkolu Zrinjski i Sarajevo imaju lakse treninge, te bi trebali proci u 2.pretkolo, gdje Široki se nada da bi Irtiš mogao napraviti iznenadenje te izbacit bugarskog velikana Levskog, te im osigurati ipak znacajniju nadu u prolaz dalje.

Srbija

LP - 2.pretkolo

Shirak (ARM)/ Tre Penne (SMR) - Partizan

EL - 1.pretkolo

Hibernians (MAL) - Vojvodina

EL - 2.pretkolo

C.Zvezda - Ibv (ISL)/Torshavn (FRO)
Jagodina - Rubin (RUS)

Ukratko, Partizan bi trebao biti favorit u 2.pretkolu, najvjerojatnije protiv armenskog Shirka, dok za EL, Vosa odnosno CZ imaju rutinsku zadacu za pocetak, sto se ne moze reci za Jagodinu, koja ipak nije imala srece u zdrijebu, te ce u 2.pretkolu vrlo vjerojatno zavrsit svoj europski put.

Crna Gora

LP - 2.pretkolo

Sheriff (MOL) - Sutjeska Nikšić

EL - 1.pretkolo

Videoton (MAĐ) - Mladost Podgorica
Rudar Pljevlja - Mika (ARM)
Čelik Nikšić - Honved (MAĐ)

Iskreno ne znam prilike u CG klupskom nogometu, ovakvo mi izgleda da bi CG predstavnici mogli imati polovican uspjeh, Sutjeska bi nesta mogla napraviti protiv Dinamovog starog znanca Sheriffa, dok u EL bi samo Rudar mogao proci dalje, jer mislim da ostala 2 predstavnika nemaju sanse protiv mađarskih ekipa.

Makedonija

LP - 2.pretkolo

Steaua (RUM) - Vardar

EL - 1.pretkolo

Metalurg Skopje - Qarabag (AZE)
Teteks - Pjunik (ARM)
Suduva (LIT) - Turnovo

Mislim da od svih klubova u regiji, uz Želju, Vardar ima najtezi posao u kvalifikacijama za LP, sve dok se igra sanse postoje, cak je uz dobar gostujuci rezultat, prednost sto se uzvrat igra u Makedoniji. Sto se tice EL, tu bi mogli Teteks i Turnovo proci, dok Metalurg igra protiv Qarabaga, kluba koji zadnjih godina postize zapazene rezultate u kvalifikacijama za europska natjecanja, tu ce biti gusto.

Slovenija

LP - 2.pretkolo

Birkirkara (MAL) - Maribor

EL - 1.pretkolo

Tromso (NOR) - Celje
Domžale - Astra (ROM)

EL - 2.pretkolo

Olimpija - Torpedo K. (GRU)/ Žilina (SLK)

Za kraj su ostali Slovenci, Maribor ima relativno lagan posao, dok predstavnici u EL, bi mogli lagano zavrsiti nastup u 1.pretkolu, jer objektivno Tromso i novi rumunjski hit Astra su po meni kvalitetniji od Celja, odnosno Domzala. Sto se tice Olimpije, sanse za prolaz su puno vece, ako gruzijski Torpedo izbaci slovacku Žilinu...

Toliko od mene za uvod, poznavatelji prilika, neka slobodno nadodaju jos koju, a u četvrtak se nadam i kidanju kladionica na tekmama 1.pretkola EL, neke prijedloge budem stavio u temu za kladenje.

« Last Edit: January 15, 2014, 16:56:16 by Amar » Logged
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #1 on: July 04, 2013, 23:25:12 »

Kratka analiza danasnjih utakmica 1.pretkola Lige Uefa za klubove iz regije:

BiH

Santa Coloma (AND) - Zrinjski  1:3
Sarajevo - Libertas (SMR)   1:0

Zrinjski iako je gubio 1:0 na poluvremenu od amatera u Andori, na kraju ipak ocekivano pobjeduje, sto se tice Sarajeva, po svim izvjestajima rezultat je totalno nerealan, od 34 udarca ka golu, samo je postignut 1 gol, uz nekoliko pogodenih vratnica, ali mislim da ne bi trebalo biti problema u uzvratu.

Srbija

Hibernians (MAL) - Vojvodina  1:4

Rutinska pobjeda Vose na Malti, predstoji samo rutinski odraditi uzvrat u N.Sadu.

Crna Gora

Videoton (MAĐ) - Mladost Podgorica 2:1
Rudar Pljevlja - Mika (ARM)  1:0
Čelik Nikšić - Honved (MAĐ) 1:4

Kako sam predvidio, CG predstavnici protiv Mađara nisu imali uspjeha, iako podgoricka Mladost ima jako dobar rezultat, i uz malo srece bi mogli izbaciti favorizirane Mađare, Rudar je ocekivano pobjedio, ako daju gol u gostima, vrlo vjerojatno prolaze dalje, a što se tice niksickog Celika, njima preostaje odraditi gostovanje u Mađarskoj.

Makedonija

Metalurg Skopje - Qarabag (AZE) 0:1
Teteks - Pjunik (ARM)  1:1
Suduva (LIT) - Turnovo 2:2

Makedonski predstavnici su ostvarili po meni ocekivane rezultate, Turnovo je u najboljoj poziciji za proci dalje, dok Teteksu i Metalurgu su sanse dosta male..

Slovenija

Tromso (NOR) - Celje  1:2
Domžale - Astra (ROM)  0:1

Jedno od iznenadenja danasnjeg programa je pobjeda Celja na gostovanju u Norveskoj, gdje su tokom vecine utakmice igrali podredenu ulogu, da bi iz 2 udarca na gol zabili 2 gola u zadnjih 15ak minuta. Sto se tice Domzala igrali su relativno dobro, ali previse su promasili, da bi gosti iz Rumunjske zabili gol pred kraj tekme...

Sto se tice danasnjih tekmi 1.pretkola Lige Uefa, bilo je nekoliko iznenađenja, pr. klubovi iz Luksemburga su ostvarili relativno dobre rezultate, dvije pobjede, i minimalan poraz, onda Levski nije uspio probit bunker kazahstanskog Irtisa, kao i Malmo protiv irske Droghede...



Logged
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #2 on: July 11, 2013, 23:24:09 »

Bome bi zanimljiv ovaj cetvrtak, sto se tice uzvratnih utakmica Lige Uefa, kratak osvrt cu napraviti prvo za regiju, a onda i opcenito:

BiH

Zrinjski - S.Coloma 1:0 (uk. 4:1)
Libertas - Sarajevo 1:2 (uk. 1:3)

Moram priznat da su me BiH predstavnici razocarali u ovim utakmicama, pisu se pobjede i prolaz dalje, ali po svemu sudeci na igri se mora poraditi, po statistici oba BH kluba su imali po 15ak prilika za gol, ali ocito realizacija jos nije sjela na svoje mjesto...

Srbija

Vojvodina - Hibernians (MAL) 3:2 (uk. 7:3)

Vosa i u uzvratu rutinski odradila posao, iako je i u jednom dijelu utakmice gubila od malteskih amatera, obje utakmice su bile relativno dobre.

Crna Gora

Mladost Podgorica - Videoton (MAĐ) - 1:0 (uk. 2:2, Mladost prolazi zbog gola u gostima)
Mika (ARM) - Rudar Pljevlja 1:1 (uk. 1:2)
Honved (MAĐ) - Čelik Niksic 9:0 (uk. 13:1)

Kako sam i ranije napisao Mladost uz povoljan rezultat i veeeliku dozu srece (penal u 92.minuti) prolazi favorizirane Mađare, dok je Rudar postigavsi gol vani, osigurao miran prolazak dalje. Sto se tice Celika, kad sam napisao prosli tjedan odradivanje, nisam bas mislio da ce dozivjeti ovakvu sramotu.

Makedonija

Qarabag - Metalurg 1:0 (uk. 2:0)
Pjunik (ARM) - Teteks  1:0 (uk. 2:1)
Turnovo - Suduva (LIT) 2:2 (uk. 4:4, Turnovo proslo na 11erce)

Po meni sve ocekivano, kako sam rekao Turnovo jedino proslo dalje, iako su izborili to na infarktan nacin, naime gol za 2:2 i produzetke su zabili u 97.minuti, ima da je bilo veselo u Makedoniji. Ostali predstavnici su casno izgubili, i zavrsili odmah svoj europski put za ovu sezonu.

Slovenija

Celje - Tromso  0:2 (uk. 2:3)
Astra (ROM) - Domzale 2:0 (uk. 3:0)

Sve sto je napravilo dobro u 1.tekmi, Celje je dns u 15ak minuta 1.poluvremena uspjelo unistiti, te na kraju ipak realno zavrsavaju svoj put, dok je Domzale ipak rutinski izgubilo u Rumunjskoj.


Sto se tice ostalih parova, bilo je nekoliko iznenadenja, kao i zanimljivih situacija, evo ih par:

Irtis (Kaz) - Levski (Bug) 2:0, ovu tekmu su posebno pratili u Sirokom Brijegu, te u Splitu. Sto se tice prvih, oni su cekali svog protivnika, a to je na iznenadenje svih, i na veselje Hajduka (s ovim su postali nositelji u 3.pretkolu) Irtis iz Pavlodara. Siroki bi ovo morao iskoristiti, te proci dalje ovu prepreku.

Inter T. (Fin) - Vikingur (FRO) 0:1, finski Inter unatoc nadmoci izgubio doma od amatera s Farskih Otoka, dokaz kako se moze tecaj 1.10 promasit.

Valleta (MAL) - La Fiorita (SMR) 1:0, pobjeda Maltezana je ocekivana, iako je trebala biti izrazenija s vecom razlikom, jer domaca momcad je tokom utakmice uputila cak 52 udarca na gol, zbog tog podatka sam samo izdvojio ovu tekmu.

ugl. ovo je bilo dosta zanimljivo pretkolo, ali ocekujem jos vise zanimljivosti u iducim pretkolima, analizu toga budem napisao u utorak, pred prve tekme 2. pretkola LP i Lige UEFA
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #3 on: July 12, 2013, 11:21:17 »

ma ovi naši totalitare loši, al ono baššš....

Mladost iz CG definitivno najprijatnije iznenađenje Cheesy Vidjet ćemo dalje kako će biti Cheesy

također veoma je živo i na tržištu transfera Cheesy
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #4 on: July 15, 2013, 16:10:48 »

Malo uvoda u 2.pretkolo kvalifikacija za LP i Ligu Uefa:

Hrvatska:

LP - 2.pretkolo:

Fola (Lux) - Dinamo

EL - 2.pretkolo:

Hajduk - Turnovo (Mak)
Rijeka - Prestatyn (Wal)
Dinamo Minsk (Blr) - Lokomotiva ZG.

Sto se tice hrvatskih predstavnika, mislim da ce u svim slucajevima izuzev Lokomotive, biti rutinske pobjede, pogotovo se to odnosi na Dinamo i Rijeku. Hajduk bi isto realno trebao proci dalje, dok ce najtezi posao imati filijala Dinama, koja igra protiv bjeloruskog Dinama, koji ima par iskusnih igraca, i mislim da bi nerijesen rezultat u Minsku bio odlican pred uzvrat na Maksimiru.


Bosna i Hercegovina

LP - 2.pretkolo:

Viktoria P. (CZE) - Željezničar

EL - 2.pretkolo:

Irtis (KAZ) - Široki Brijeg
Zrinjski - Botev P. (BUG)
Kukes (ALB) - Sarajevo

Sto se tice BH predstavnika, Željo ima najtezi posao u svakome slucaju, ali u slucaju povoljnog rezultata u Češkoj, moze se puno toga u uzvratu napraviti, pr. kao podgoricka Mladost, koja je izbacila favorizirani Videoton. Sto se tice predstavnika u EL, po meni sva 3 kluba su blagi favoriti u odnosu na svoje protivnike, iako ce hercegovackim klubovima biti dosta tesko protiv istocnjaka, koji ulazu masne novce u nogomet.

Srbija

LP - 2.pretkolo

Shirak (ARM) - Partizan

EL - 2.pretkolo

C.Zvezda - Ibv (ISL)
Jagodina - Rubin (RUS)
Vojvodina - Honved (HUN)

Partizan je favorit protiv armenskog Shirka, kao i C.Zvezda protiv islandskog IBVa, mec Vose i Honveda je po meni mec dvaju ravnopravnih protivnika, Vojvodina ak misli proci dalje, ne bi smjela doma dobit gol, a pozeljna je bilo kakva pobjeda bez primljenog gola. Sto se tice Jagodine, oni su apsolutni autsajderi protiv ruskog Rubina.

Crna Gora

LP - 2.pretkolo

Sheriff (MOL) - Sutjeska Nikšić

EL - 2.pretkolo

Mladost Podgorica - Senica (SLK)
Slask (POL) - Rudar

Sto se tice CG klubova, Sutjeska i Rudar su po meni u blago podredenom polozaju u odnosu na svoje protivnike, iako ne bi bilo iznenadenje da produ dalje, dok jedno od iznenadenja iz 1.pretkola EL podgoricka Mladost ima prolaznog protivnika, i vrlo lako bi mogli proci dalje.

Makedonija

LP - 2.pretkolo

Steaua (RUM) - Vardar

EL - 2.pretkolo

Hajduk - Turnovo

Ukratko, mislim da makedonski predstavnici u Europi ove sezone s ovim tekmama zavrsavaju svoj europski put, jer i Steaua i Hajduk su za 2-3 klase jaci od svojih protivnika iz MKD.

Slovenija

LP - 2.pretkolo

Birkirkara (MAL) - Maribor

EL - 2.pretkolo

Olimpija - Žilina (SLK)

Sto se tice slovenskih klubova, oba kluba su favoriti, ali uz malu dozu opreza
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #5 on: July 15, 2013, 16:32:12 »

ima finih parova za sutra....

Željo će dobit po ušima, a Dinamo je opasno krenuo u novoj sezoni pa ne bi trebalo bit iznenađenja Cheesy
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #6 on: July 15, 2013, 16:35:59 »

Sto se tice Želje, mogu oni puno napraviti, ne bi ih ja otpisivao,ak vec izgube, minimalan poraz tipa 2:1 bi im bio odlican kapital pred uzvrat u Sarajevu, trebaju se samo hrabro postaviti, pa mozda se i desi iznenadenje, lopta je okrugla.
Logged
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #7 on: July 15, 2013, 17:25:38 »

Gledano kako su igrali sad ove kontrolne utakmice nesumnjam da ce primiti 4-5 golova Cheesy
Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #8 on: July 15, 2013, 17:37:38 »

U pravu je Manas, primit od hrvatskih prvoligaša 4 komada je puno... Sad zamisli kako će to izgledat protiv ekipe koja je igrala u LP xD
Logged


Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #9 on: July 15, 2013, 21:29:51 »

Bas primis od Slaven Belupa 4 komada , a da od Viktorie ne primiš 4-5 komada . Koja je na svom terenu dobila Napoli 7-0 i u gostima 3-0. Viktoria P.-Željezničar 5-1. A ovo ostalo sve je stabilno osim CG klubova , ali kao sto mate kaze : lopta je okrugla.
Logged

Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #10 on: July 19, 2013, 14:22:52 »

Široki protiv Udinesea, Sarajevo protiv Metalurga
http://sportsport.ba/ino_fudbal/live-siroki-protiv-udinesea-sarajevo-protiv-metalurga/109469
Pa-pa Europa Liga
Logged

Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #11 on: July 19, 2013, 14:26:47 »

Realno samo mi Siroki nekako ima nade da ce proci sadasnjeg protivnika,a za Udineze da negovorim...Sarajevo ako onako bude igralo na Kosevu mislim da ce Kukesi igrati sa Metalurgom a ne oni,a Zrinjski takode minimalne sanse... Smiley
Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #12 on: July 19, 2013, 14:31:18 »

Štutgart-Zrinjski... xD

Ako ništa možda ubodu na kartama zbog Ibiševića Tongue

Predstavnici Hrvatske odradili jaaaako dobar posao Cheesy
Logged


Almir
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #13 on: July 19, 2013, 14:54:02 »

Zrinjski prvo proci Boteva , ali pošto idu u goste ništa od Štutgarta, tako da ovo što pišu Štutgart dolazi u Mostar ja ne znam kojim putem, težak protivnik a rezultat 1:1, neka bude 0:0 tamo Zrinja ispade, Široki i Sarajevo idu dalje to jest u treci krug, žrijeb je bio jako loš ali makar zaradit para od TV prenosa.Zeljo ima dobre šanse, Plzen i dalje favorit ali kad je Dudelange (Lux) jedne godine izbacio Salzburg mozemo i mi njih, imamo dobar rezultat samo jedan gol nam treba, i onda se povuć skroz pa šta bude, uz puno koševo može se to postić, sjetimo se Sarajevo - Levski.
Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #14 on: July 19, 2013, 16:56:31 »

a mene je pak Rijeka iznenadila sa petardom Cheesy
Logged


Pages: [1] 2 3 ... 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 21 queries.