bhbus.ba
July 02, 2024, 10:22:23 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 277412 times)
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1140 on: April 04, 2013, 19:32:45 »

I treba da upamtis ako si sposoban za to....Problem je sto si ti toliko povrsan da gledas samo ono što priča Zeljkovic i kompanija. Ne trazi se samo plata i nije plata razlog za strajk. Čovječe nema goriva, nema struje, putni nalozi se pišu rukom, nema guma, rezervnih dijelova, ljudi placaju bankama kamatu na kamatu za kredite koje su podigli da bi mnogi rijesili stambeno pitanje. Banke ne interesuje ni Zeljkovic ni KOzadra oni hoce svoje pare......
Kako smo mi samo jadan narod. Umjesto da podrzite ljude koji traze svoje jer cete i vi sutra doci u tu poziciju, neki prije neki kasnije bi pljujete po nama. Sram da vas bude, samo to mogu reci. Problem je sto ostali nemaju topli obrok naravno da je problem i da to treba mijenjati ali sada je na tapetu GRAS sutra ce VIK ili KP RAD, preksutra neko treci i polahko ali sigurno razjebase sve sto se razjebati moze a vi pametnjakovici cete i dalje govoriti "sta hoce neka rade, dobre su im plate. Naravno da nije normalno da asistent na fakultetu ima platu ko vozac GRASa. Nije problem sto je plata u vozaca velika jer zaista nije velika s obzirom na potrosacku korpu. Problem je sto je kod asistenta mala, jako mala i to treba mijenjati ali niko ne razmislja u tom smjeru. Svi idu onom "ako crkne komsiji krava neka crkne i moja da komsija od koga nema uzimati mlijeko".....
Logged
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #1141 on: April 04, 2013, 19:39:52 »

Pazi ti kako pricas o ljudima : retard , sposoban jer to malo-više prelazi na vrijeđanje čovjeka Wink. Zao mi ih je , al kako kazu ljudi : svakom po zasluzi , samo sto to kod nas nema.Samo kada proradi nekad prijevoz (nada se čitavo Sarajevo da hoće), bice problema sa revizorima.
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1142 on: April 04, 2013, 19:47:33 »

Svaka čast transformers!

Prošle godine kad nije bilo struje ja nisam mogao podići pare od čišćenja snijega. Taj dan trebalo im je predati kopiju tekućeg računa, i kopiju lične i nešto je trebalo da prođe kroz kompjuter a nije moglo.
Neznam dali ovim regularnim radnicima može predstavljati problem za podizanje plate to što nema struje.

Dalje - svjedoci smo šta se dešavalo dan prije stupanja u štrajk - vozila su šlepana za garažu jer nema goriva. Kako će raditi kad nema goriva?

Što se tiče plate - Šta će onaj kojem 500KM ide na kredit, pa dobija na ruke 400? Vjerujem da ima i takvih, a to sam htio ja spomenuti pa me transformers preduhitrio.

@Edine vidio bi ja tebe dali bi ti radio da si na njihovom mjestu.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #1143 on: April 04, 2013, 19:49:08 »

Pa eto kad štrajkuju sto ne idu pred vladu i kamenjem polupaju sve . Kako penzioneri i ratni vojni invalidi idu pred vladu tako i onu mogu , nego skupljaju se po krugu firme i pokusavaju nesto dobiti.
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1144 on: April 04, 2013, 19:53:25 »

Edine ti nemas nikakvo pravo da pricas o uvredama, pa ti pozivas na javni linc ljudi a apsolutno ne znas problematiku zbog koje strajkuju. Kako te samo nije stid?Huh?
Ma Miki nece se Edin nikada naci u takvoj situaciji jer je od malena naucio kako se baviti nedopustenim radnjama kupovati ukradeno gorivo itd itd .Genetika je cudo....
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1145 on: April 04, 2013, 20:00:54 »

Mislim da se Hukić večeras uključuje. Sad im dva busa za grad.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #1146 on: April 04, 2013, 20:01:35 »

Imal sta od Tuzlaka ?
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1147 on: April 04, 2013, 20:03:42 »

Bilo bi dobro da se uključi Litva ali oni su daleko. Treba se negdje parkirati, servisirati...
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1148 on: April 04, 2013, 20:40:35 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-gras-u-ne-odustaju-od-protesta-i-traze-ostavku-ministra-bubice/130404120#2
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1149 on: April 04, 2013, 20:47:32 »

Himzanija našao da kaže ko je preambiciozan. U ovakvoj državi, kada se teži zaboraviti rat i razvit zajednički život izjaviti "Radnici traže ostavku ministra Bubice jer je doveo vozila iz Republike Srpske da voze po Sarajevu. Ovo nije kamenolom nego javni prijevoz." je fakat glupo...

pa nek vozi ko može, hoće i ima. Pošteno.
Logged


Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #1150 on: April 04, 2013, 21:01:36 »

Pa sta ocekivati od njega...Sjetimo se sta je izjavljivao u prethodnih strajkovima
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1151 on: April 04, 2013, 21:08:04 »

Problem je što se sad privatničići jagme ko ce dati veci doprinos u lomljenju kičme GRASu misleci da ce im vlada KS platiti. Samo da mi je vidjeti njihovu reakciju kad skontaju da ih je vlada KS "nacuturila"....
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1152 on: April 04, 2013, 21:27:14 »

Ma ne može ukjučivanje manjih privatnika (poput Hukića) sa 2-3 vozila slomiti kičmu GRAS-u, jedini kome je u interesu da lomi kičmu GRAS-a je zna se koji prevoznik. A mogu oni ubaciti još 50 vozila, neće postići ni približno zadovoljavajući efekat. Džabe što su na komercijali radila 3-4 autobusa kad su radili u intervalu kao da radi skoro jedan. Dok se ukrcaju putnici u prigradski, međugradski ili turistički autobus ostave nekoliko minuta na stanici. Moguće da mu treba duplo vremena nego što treba obično treba GRAS-u.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #1153 on: April 04, 2013, 22:11:08 »

 
Ne trazi se samo plata i nije plata razlog za strajk. Čovječe nema goriva, nema struje, putni nalozi se pišu rukom, nema guma, rezervnih dijelova, ljudi placaju bankama kamatu na kamatu za kredite koje su podigli da bi mnogi rijesili stambeno pitanje. Banke ne interesuje ni Zeljkovic ni KOzadra oni hoce svoje pare......
Kako smo mi samo jadan narod. Umjesto da podrzite ljude koji traze svoje jer cete i vi sutra doci u tu poziciju, neki prije neki kasnije bi pljujete po nama.

A zasto ti nisi posten pa priznas slijedece: da dok je bila "puna kesa para", 2005-2006-2007 da se kralo masovno po GRAS-u, da se odnosilo sve sto nije ubetonirano pola metra u zemlju, da se nafta nosila ne na litre, vec na kanistere, da se sve do tamo negdje 2006-2007 cugalo u krugu GRAS-a, da je bila drama cijela nakon sto je cini mi se Boskailo to zabranio i nakon cega su morali preci u onaj cumez pored da cugaju iz klipace koja se podgrijava na sporetu.

Zasto nisi posten pa ne kazes da problemi nastaju kada je nestalo para, i samim tim kada nema nista za ukrasti? Ja znam da tamo ima jako, jako postenih ljudi, ali oni sada placaju cijenu svog zabijanja glave u pijesak. Jer da je tih 10% diglo svoj glas kada je onih prvih 10% pocelo krast ne sakom, ne lopatom, vec civarama, do ovoga danas ne bi ni doslo. Ali su sutili, i sami su krivi za svoju poziciju. Sto nisu 2003-2004 strajkali protiv Bime&Co, kada je jos bilo nade za GRAS?

Pusti tu suplju pricu...
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1154 on: April 04, 2013, 22:23:41 »

Prvo da li sam pošten ili nisam ti nisi meritoran niti kompetentan da sudis
2. Da se nafta krala sigurno da jeste i to se radilo uz blagoslov šefova pa i direktora jer dolaskom Hasana Bašića skinuti su katanci sa rezervoara vozila
3 To što se cugalo na krugu mislim da ta praksa nije prestajala nikada ali je lično nikada nisam podržavao niti ću ikada podržavati
4. Ne razumijem šta hoćeš da kažeš??? Jel su radnici napravili dubiozu od 150 miliona maraka. Ako je tvoj odgovor potvrdan onda bojim se da imaš problem shvatanja odnosno problem volje shvatanja
5 2003/04 se nije smjelo ni pomisliti da se strajkuje jer je Bimas bio u stanju podici cjelokupnu oligarhiju koju je kasnije se i dokazalo dobro potkupio
6 Ipak mislim da je tvoja priča mnogo "šupljija"

Lijep pozdrav
Logged
Pages: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.075 seconds with 22 queries.