bhbus.ba
June 04, 2024, 00:42:56 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 72   Go Down
  Print  
Author Topic: SMILJIĆ Company, Banja Luka/Laktaši  (Read 315474 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #135 on: November 25, 2010, 00:34:30 »

evo i od mene nakon dugo vremena smiljica









Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #136 on: November 25, 2010, 00:37:49 »

Paja u zadnje vrijeme svaki dan piči za Sarajevo sa troosovincem...bio je slobodan prekjuče Cheesy
« Last Edit: November 25, 2010, 00:39:46 by Mustafa YJM » Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #137 on: November 25, 2010, 00:40:13 »

a 2 su vozaca danas bila !
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #138 on: November 25, 2010, 00:45:59 »

a 2 su vozaca danas bila !

Onda kod njih nema pravila...zavisi kako kad, nekad idu dva nekad jedan. Jadan Tour, nije imao vremena ni da mu ratkape postave.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #139 on: November 25, 2010, 01:01:52 »

a 2 su vozaca danas bila !

Onda kod njih nema pravila...zavisi kako kad, nekad idu dva nekad jedan. Jadan Tour, nije imao vremena ni da mu ratkape postave.

Ima pravila a pravilo je sljedece. Linija koja ujutro u 5 ili 5.30  ide iz Banja luke za Sarajevo i koji stize ovdje oko 10.30 do 11.00 ima dva vozača jer to vozilo se vraca isti dan. Dakle jedan vozi u jednom smjeru drugi u drugom. Dok ne voze kondukterisu. Linija koja ide iz Banja luke za Sarajevo u 16.30 obično ide jedan vozač ponekad sa kondukterkom. To vozilo "nociva" u Sarajevu i u ranim jutarnjim satima (mislim oko 5) polazi za Banja luku.
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #140 on: November 25, 2010, 01:20:46 »

42 slike od 2 tourlinera na ovom forumu, malo se ja poceo baviti statistikom, nadam se da ne zamjerate Grin
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #141 on: November 25, 2010, 12:15:20 »

a 2 su vozaca danas bila !

Onda kod njih nema pravila...zavisi kako kad, nekad idu dva nekad jedan. Jadan Tour, nije imao vremena ni da mu ratkape postave.

Ima pravila a pravilo je sljedece. Linija koja ujutro u 5 ili 5.30  ide iz Banja luke za Sarajevo i koji stize ovdje oko 10.30 do 11.00 ima dva vozača jer to vozilo se vraca isti dan. Dakle jedan vozi u jednom smjeru drugi u drugom. Dok ne voze kondukterisu. Linija koja ide iz Banja luke za Sarajevo u 16.30 obično ide jedan vozač ponekad sa kondukterkom. To vozilo "nociva" u Sarajevu i u ranim jutarnjim satima (mislim oko 5) polazi za Banja luku.

Malo si se za*ebo....opet kažem da nema nekog šablona, noćnu za Sarajevo vozi isključivo jedan vozač a jutarnju nekad jedan a nekad dva, zavisi koliko je vozača slobodnih, a to za kondukterku prvi put čujem. Ova linija je preduga za jednog vozača, jer traje oko 10 sati vožnje u oba pravca a zna se da po zakonu profesionalni vozač ne smije dnevno upravljati vozilom više od 9 sati, ali pošto u Bosni svi muljaju.....za Sarajevo putujem isključivo sa njima a i često sam ih čekao na stanici u Doboju da ih slikam pa znam.

A s razlogom imamo najviše slika Tourlinera, većinom su moje a pošto oni 90 % vremena voze za Sarajevo tako da sam njih najviše imao priliku slikati.


P.S. Troosovinac na satu ima 230 xxx ( Nedjelja, 21,11,2010 )
« Last Edit: November 25, 2010, 12:21:36 by Mustafa YJM » Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #142 on: November 25, 2010, 13:10:19 »

Posade Smiljica znam od kako se otvorila linija Sarajevo banja luka mislim jedna od prvih medjuentitetskih linija nedugo poslije rata. Prvo su radili u kooperaciji sa Hasanbegovic Company ja mislim. to je firma koja vise ne postoji. Dakle znam jako dobro sve u vezi Smiljica njegovih vozaca i svega ostalog. Moguce da ponekada u jutarnjoj voznji "uskoci" po jedan vozac vjerovatno iz objektivnih razloga ali u svakom slucaju to ne opravdavam. Ako bilo šta muljaju to mogu raditi još neko vrijeme ali izbacivanjem tahograf traka a ubacivanjem magentnih kartica sve to ce pasti u vodu. Dok nisu kupljene TEMSE nocnu odnosno popodnevnu liniju iz Banja luke je drzala setra 215 H gdje su obicno bili vozac i kondukterka . Bile  se dvije kondukterke znao sam i imena ali sam zaboravio
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #143 on: November 25, 2010, 19:26:32 »

Posade Smiljica znam od kako se otvorila linija Sarajevo banja luka mislim jedna od prvih medjuentitetskih linija nedugo poslije rata. Prvo su radili u kooperaciji sa Hasanbegovic Company ja mislim. to je firma koja vise ne postoji. Dakle znam jako dobro sve u vezi Smiljica njegovih vozaca i svega ostalog. Moguce da ponekada u jutarnjoj voznji "uskoci" po jedan vozac vjerovatno iz objektivnih razloga ali u svakom slucaju to ne opravdavam. Ako bilo šta muljaju to mogu raditi još neko vrijeme ali izbacivanjem tahograf traka a ubacivanjem magentnih kartica sve to ce pasti u vodu. Dok nisu kupljene TEMSE nocnu odnosno popodnevnu liniju iz Banja luke je drzala setra 215 H gdje su obicno bili vozac i kondukterka . Bile  se dvije kondukterke znao sam i imena ali sam zaboravio

Jarane, moguće jedino da je 215 HD bila u pitanju....uglavnom, možeš ti pričati šta hoćeš ali trenutno češće ide jedan vozač nego dva, pogotovo ljeti kad je sezona turizma.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #144 on: November 25, 2010, 19:34:03 »

Mustafa, kakav "turizma" ,isliš turista Cheesy
Logged

Neoplan VIP Class
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #145 on: November 25, 2010, 19:53:56 »

Posade Smiljica znam od kako se otvorila linija Sarajevo banja luka mislim jedna od prvih medjuentitetskih linija nedugo poslije rata. Prvo su radili u kooperaciji sa Hasanbegovic Company ja mislim. to je firma koja vise ne postoji. Dakle znam jako dobro sve u vezi Smiljica njegovih vozaca i svega ostalog. Moguce da ponekada u jutarnjoj voznji "uskoci" po jedan vozac vjerovatno iz objektivnih razloga ali u svakom slucaju to ne opravdavam. Ako bilo šta muljaju to mogu raditi još neko vrijeme ali izbacivanjem tahograf traka a ubacivanjem magentnih kartica sve to ce pasti u vodu. Dok nisu kupljene TEMSE nocnu odnosno popodnevnu liniju iz Banja luke je drzala setra 215 H gdje su obicno bili vozac i kondukterka . Bile  se dvije kondukterke znao sam i imena ali sam zaboravio

Jarane, moguće jedino da je 215 HD bila u pitanju....uglavnom, možeš ti pričati šta hoćeš ali trenutno češće ide jedan vozač nego dva, pogotovo ljeti kad je sezona turizma.

brate u pitanju je bila 215 H kojih je tada Smiljic imao 5 ili 6 komada . Znači definitivno nije HD. Dakle savrseno dobro znam sta govorim kada su setre u pitanju. Kada su u pitanju vozaci sve je moguce
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #146 on: November 25, 2010, 20:16:49 »

Nisam znao za to, hvala Wink.. znam da su imali jednu bijelu HD koja je non stop radila Sarajevo..

Adine dragi...kad kažem ''turizma'' mislim na riječ TURIZAM a ne na MERCEDES TURIZMO Grin
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #147 on: November 25, 2010, 20:24:21 »

Nisam znao za to, hvala Wink.. znam da su imali jednu bijelu HD koja je non stop radila Sarajevo..

Adine dragi...kad kažem ''turizma'' mislim na riječ TURIZAM a ne na MERCEDES TURIZMO Grin
[/quote
Nisam znao za to, hvala Wink.. znam da su imali jednu bijelu HD koja je non stop radila Sarajevo..

Adine dragi...kad kažem ''turizma'' mislim na riječ TURIZAM a ne na MERCEDES TURIZMO Grin

u pravu si za tu bijelu 215 HD radila je Sarajevo non stop zajedno sa Starlinerom...
Logged
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #148 on: November 25, 2010, 23:16:37 »

U pravu si za 215H, ja ih se sjecam jos negdje mozda 2003-4, tada je Smiljic imao i nekoliko 228DT i 215 HD, sve u extra stanju i za to vrijeme extra dobri autobusi. I tada se vidilo da su ozbiljna firma.
E sad me interesuje, koliko vidim slabo putnika ima za Sarajevo a idu najbolji autobusi? A drugo, intersuje me da li voze ovu liniju za Gelsenkirchen? Mustafa,ako se sjetis pitaj vozaca za Gelsenkirchen, naravno ako nije problem?
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #149 on: November 25, 2010, 23:19:29 »

U pravu si za 215H, ja ih se sjecam jos negdje mozda 2003-4, tada je Smiljic imao i nekoliko 228DT i 215 HD, sve u extra stanju i za to vrijeme extra dobri autobusi. I tada se vidilo da su ozbiljna firma.
E sad me interesuje, koliko vidim slabo putnika ima za Sarajevo a idu najbolji autobusi? A drugo, intersuje me da li voze ovu liniju za Gelsenkirchen? Mustafa,ako se sjetis pitaj vozaca za Gelsenkirchen, naravno ako nije problem?

da imao je 2 skoro identicne 228 dt jedna je zavrsila u SERVISTRANSU iz Donjeg Vakufa a sa drugom ne znam sta je
Logged
Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 72   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.05 seconds with 20 queries.