bhbus.ba
June 01, 2024, 03:34:27 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (2)  (Read 307035 times)
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1095 on: June 22, 2012, 19:56:34 »

Ite kakav kabadahija. Čuo sam za njega. Ja i moj stari smo neki dan išli u grad i naišli na vozača tj druga od mog starog ali mu nikako ne mogu upamtiti ime. Razgovarali smo nas trojica i on spomenuo tog vozača koji ne da nikome da vozi " njegov " autobus. Samo bi govorio kad mu dadnu nekog drugog autobusa neću da vozim to hoću svoj autobus. Tako mi je tačno prenio. Čuj svoj autobus. Ja ga pitao koji autobus, a on je rekao: 322, znaš onaj turistički žuti FAP. " To nije ničiji autobus nego GRAS-ov autobus. Glavni čovjek određuje ko će koji autobus voziti. GRAS je kupio taj autobus svojim parama. Da je tog FAP-a kupio taj vozač svojim parama moglo bi mu se oprostiti, ali pošto je GRAS kupio taj autobus tu se ne može ništa. Ne može on određivati ostalim kolegama koji će autobus voziti. Ovo je prvi put da čijem da vozač govori da neće voziti neki drugi autobus. Ima da vozi i tačka! E to se zve škrtost. On je jako škrt.

To ga Hasan nagradio što je krao na kartama na komercijali.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1096 on: June 22, 2012, 22:36:47 »

To ste sa "šefovima koji određuju" provalili.Pa ti su i najgori u lancu.
Smiješno je da pojedinci drže primat na linijama,vozilima i smjenama.
Pojedinci takvu samovolju sprovode da je to strašno,peče se i svađaju hoće oni da npr.voze prvu smjenu ,pa se neko smiluje,ili u većini slučajeva zaplati da voza treću koju svi izbjegavaju,i to po par mjeseci.
Ode čoek posla da neka sviđa i on naredi kad će vozati...imaš opet ljudi koji šute i saburaju kad ih neko zavali.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1097 on: June 23, 2012, 08:06:53 »

Ite kakav kabadahija. Čuo sam za njega. Ja i moj stari smo neki dan išli u grad i naišli na vozača tj druga od mog starog ali mu nikako ne mogu upamtiti ime. Razgovarali smo nas trojica i on spomenuo tog vozača koji ne da nikome da vozi " njegov " autobus. Samo bi govorio kad mu dadnu nekog drugog autobusa neću da vozim to hoću svoj autobus. Tako mi je tačno prenio. Čuj svoj autobus. Ja ga pitao koji autobus, a on je rekao: 322, znaš onaj turistički žuti FAP. " To nije ničiji autobus nego GRAS-ov autobus. Glavni čovjek određuje ko će koji autobus voziti. GRAS je kupio taj autobus svojim parama. Da je tog FAP-a kupio taj vozač svojim parama moglo bi mu se oprostiti, ali pošto je GRAS kupio taj autobus tu se ne može ništa. Ne može on određivati ostalim kolegama koji će autobus voziti. Ovo je prvi put da čijem da vozač govori da neće voziti neki drugi autobus. Ima da vozi i tačka! E to se zve škrtost. On je jako škrt.

To ga Hasan nagradio što je krao na kartama na komercijali.


da baš tako meni je šega bila kad ga je klolega onako u zajebancij upitao "Zila (Zilić) koliko si ih ti zavrnuo, jaoooo kako ga je napao "oni su meni to napakovali ja to ne radim nemoj tako da mi se obracas" hahhhaha Svi oni koji su krali na komercijali su priznali "jesam i šta da radim" jedino se Zilić pravio budala i ubjeđivao da su svi lopovi samo on pošten. Ma ima s njim dogodovština koliko hoćete. JEdnom ga je vozač koji sada vozi 854 (Ismet Japalak) prije par godina nokautirao u po garaže zbog idiotluka. A Moraš biti veeeliki idiot da bi Ismeta iznervirao jer se radi o finom čovjeku, poštenom radniku, kulturnoj osobi, putnici su ga gotivili uvijek pogotvo na komercijali koju je najčešće i vozio (prije je vozio 804)
Logged
sarajlija211
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 266



« Reply #1098 on: June 23, 2012, 13:40:09 »

Potpuno se slažem transformers. Taj vozač 322-vice je veliki kreten. A taj Ismet Japalak ( haha Japalak čudno ime ali nema veze ) je jako dobar vozač. Vozač, prijatelj mog starog, mi je sve ispričao o njemu, kako je dobar i kako se  zna ponekad našaliti. Uvijek postoji moto koji glasi: " Nije u pitanju kakvo je vozilo, nego kakav je vozač".
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1099 on: June 23, 2012, 18:40:25 »

Japalak mu je prezime i u GRASu imaju koliko ja znam tri vozača sa tim prezimenom Fuad, Ismet i Semir....Fudo i Ismo su prijeratni a Semir je malo seljast . Mislim da je čak Fudo učestvovao i na međunarodnom takmičenju vozačkih sposobnosti na autobusima...vozi 408
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1100 on: June 23, 2012, 18:46:09 »

Jeste taj treci je ucestvovao jer na busu 408 ima ta naljepnica te organizacije. Cini mi se da i 853 ima to naljepnicu.

Izvinite sto pisem bez kvacica jer mi je racunar u komi totalnoj, jedva da ista radi.
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1101 on: June 23, 2012, 18:47:33 »


ima naljepnica i na 853 ali od njih niko nije učestvovao Smiley Smiley Smiley
« Last Edit: June 23, 2012, 18:51:13 by MAN Lions coach » Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1102 on: June 23, 2012, 19:13:03 »

transformers hocel GRAS nabavljati/dobiti neka vozila do kraja godine ?
Hvala unaprijed na odgovor Smiley)

pitaj Lulića i Musića i ostale "vladare"...

Edine 10 minibusa trebaju doći za 2 mjeseca, a ako bude mogućnosti još 20 do kraja godine (to je kazao direktor). Trebali bi doći i neki polovni trolejbusi (donacija ili polu-donacija).
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1103 on: June 23, 2012, 19:16:47 »

Mislim da bi u isto vrijeme trebali doći izgledno iz Solingena trolejbusi.Onako kako sam i pisala ranije.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
sarajlija211
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 266



« Reply #1104 on: June 23, 2012, 19:19:23 »



Solo ili zglobovi Huh?Huh?

zabranjeno citiranje zadnje poruke
« Last Edit: June 23, 2012, 19:38:36 by MAN Lions coach » Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1105 on: June 23, 2012, 19:22:13 »

autobusi neće dolaziti u ovoj godini najvjerovatnije...čak ni polovni
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1106 on: June 23, 2012, 19:40:34 »

Mi smo imali u planu 20 zglobova,mislim da će biti oko 18.
Čak se intenzivno govori i o produženju mreže za Vogošću ukoliko bi vozila došla,u oktobru.Da se ponovo stupi u kontakt sa Talijanima za kontakt mrežu.Jer mi imamo stubove i trafo stanice već osposobljene.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1107 on: June 23, 2012, 20:12:02 »

Ouuu bi to valjalo...... To bi znacilo odmah 5 autobusa zglobnih slobodno za ostale linije.

I konacno koji ce doc trolejbusi, koji tip, malo sam zaboravan, van hool ili man.
Logged
ikar353
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 904



« Reply #1108 on: June 23, 2012, 20:45:20 »

Japalak mu je prezime i u GRASu imaju koliko ja znam tri vozača sa tim prezimenom Fuad, Ismet i Semir....Fudo i Ismo su prijeratni a Semir je malo seljast . Mislim da je čak Fudo učestvovao i na međunarodnom takmičenju vozačkih sposobnosti na autobusima...vozi 408
fudo je prije rata duzio gb 261,sjecam se radio je na buca potoku,momak,teksas kosulja,jakna,pantalone,kaubojke cizme i sesir. bila je milina voziti se s njim,gonio je autobus ko bog maglu a bus nov. ismet je duzio gb 386 isto sofercina. suljo kahrica je stizao za 13 minuta deponija-franje rackog. medju ''brzim'' vozacima bio je i hajro music,znam da je jednom prilikom natjerao gb 370 na 95 km,iskace mjenjac iz seste brzine ali ga hajro drzi rukom i vraca.
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1109 on: June 23, 2012, 20:55:11 »


Ma Fudara je i sada u tom fazonu doduše nema šešira. Prije rata je bio mlad skroz. Ismet je vazda bio gotiva lik i šminker pravi a Suljo budaletina u pozitivnom smislu kakav je i dan danas. Priča Suljo jednom prilikom "kad sam ja 89 došo sa 21 godinom imao samo tri dlake na bradi, kontao ja cu ovdje godinu dvije i odoh dalje kad evo izgleda i kosti cu ostaviti u GRASu"... Hajro užđiva u penzionerskim danima
« Last Edit: June 23, 2012, 22:11:48 by MAN Lions coach » Logged
Pages: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.05 seconds with 22 queries.