bhbus.ba
June 11, 2024, 19:03:36 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (2)  (Read 308512 times)
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1125 on: June 24, 2012, 19:14:40 »

Može li se ko sjetiti,da li je od Muzeja (skretanje tramvaja prema Marin Dvoru) bila tramvajska trasa izdvojena punom ili isprekidanom linijom?Ja ne mogu da se sjetim.Također svim putem do Pošte na Obali?
S obzirom da je danas vršeno farbanje u punu liniju izuzem mjesta za prestrojavanje...a ja Roll Eyes



Isprekidana je linija bila  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1126 on: June 24, 2012, 19:18:13 »

Ima sve na slikama, samo pogledaj starije slike Wink

Al od Muzeja do M. Dvora 100% isprekidana
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1127 on: June 24, 2012, 19:18:46 »

Sad više nije.Ok,nije mi sunce udarilo u glavu...zasad...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
sarajlija211
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 266



« Reply #1128 on: June 24, 2012, 19:29:39 »

850 i jes pravi brdski bus sa motorčinom od 280 KS i brdskim mjenjačem, ostali su 20 KS slabiji.

@Sarajlija, nema dovoljno autobusa za brda, SL222 na prste možeš prebrojati koji mogu na brdo a i tih dosta ne može kad temperatura pređe +30

Do sad se žrtvovala Breka II jer korisnici te linije imaju alternativu u 17 i 14 + 50-100m pješačenja, a šta će neko ko nema alternativu? Molite boga da na jesen na brdskim linijama ne počnete viđati FAP-ove ili nedaj bože druge turističke buseve.

Oni nekako i mogu na linijama na kojim su do sad radili tipa 39, 47, ali na linijama sa velikim brojem putnika neće moći.

Nedo bog i ja kažem. Ti turistički autobusi na nekim mjestima kao što je linija prema Pofalićima koja ima usku S krivinu ne mogu skrenuti. Jedan Fap je već jednom uradio liniju 16. O tim gužvama neću ni da prićam. Ti turistički autobusi nemaju dovoljno prostora za mimoilaženje putnika. Za velike gužve je jedino dobar FAP ali šta ćeš kada ima puno putnika. Ne može se mimoilaziti zbog uskog prostora.
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1129 on: June 24, 2012, 20:07:05 »

Nemoj se naljutiti, ali probaj ne pisati nešto što neznaš. FAP ne može nikako biti dobar za gužve. Možda ima nešto više prostora između sjedišta ali ništa značajno. U tim autobusima uopće nije predviđeno stajanje.

Ja sam se vozio u onom svijetlo zelenom Sanosu 315 kad je radio kao zamjena trolejbusa na liniji Dobrinja-Mojmilo, i mogu reći da mi je velika sreća što sam se uspio odmah uvaliti u sjedište i što sam išao do zadnje stanice jer je bila katastrofa, a mimoilaženje skoro nemoguće.

Taj FAP na 16 je bio 322. Taj dan su radila dva busa na 16, neznam jeli bio bajram ili dan svih svetih
« Last Edit: June 24, 2012, 20:09:59 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
sarajlija211
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 266



« Reply #1130 on: June 24, 2012, 20:22:37 »

Nemoj se naljutiti, ali probaj ne pisati nešto što neznaš. FAP ne može nikako biti dobar za gužve. Možda ima nešto više prostora između sjedišta ali ništa značajno. U tim autobusima uopće nije predviđeno stajanje.

Ja sam se vozio u onom svijetlo zelenom Sanosu 315 kad je radio kao zamjena trolejbusa na liniji Dobrinja-Mojmilo, i mogu reći da mi je velika sreća što sam se uspio odmah uvaliti u sjedište i što sam išao do zadnje stanice jer je bila katastrofa, a mimoilaženje skoro nemoguće.

Taj FAP na 16 je bio 322. Taj dan su radila dva busa na 16, neznam jeli bio bajram ili dan svih svetih

Možeš li mi reći kako je u onim turističkim MAN-ima ako si se vozio?? A za tog FAP-a ja sam se njome vozio u 4-5 razredu osnovne škole pa sam zaboravio kako je u njima. Ja se ne ljutim samo sam zaboravio kakav je FAP iznutra. Čuo sam da je FAP učestvovao u saobraćajnom udesu. Kako se to desilo ??
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1131 on: June 27, 2012, 17:45:49 »

Da li će sutra 14,16,16b,17,17b ići sa terminala Dom Oružanih snaga?
Da li će sutra 20,20b,74,72 ići sa terminala Park?
Da li će sutra 31e ići sa Vijećnice?

Autobuske i minibuske linije koje su mijenjale terminal, od sutra saobraćaju sa terminala Dom Armije i Park.   

Obavještavamo korisnike da će od četvrtka, 28.6.2012. godine, autobuske linije za Podhrastove, Bare, Koševsko Brdo, Breku, Breku II, Jagomir i Šip, te minibuske linije za Hrastove II i Sedrenik koje su u prethodnom periodu zbog radova na rekonstrukciji tramvajske pruge mijenjale polazni terminal i polazile sa Sutjeske, ponovno polaziti sa terminala Dom Armije i Park.

"Jedva čekam" da vidim kako će se sutra tumbati classici...... Roll Eyes
 

« Last Edit: June 27, 2012, 17:47:43 by man 464 » Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1132 on: June 28, 2012, 12:58:54 »

Vasingtonac malo danas izasao na probnu voznju.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1133 on: June 28, 2012, 16:16:57 »

Imam ja sliku, ali sam kući tek u petak navečer, pa će tad biti Cheesy
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1134 on: June 29, 2012, 16:41:30 »

U ponedeljak, 2. jula počinje prodaja pretplatnih karata         

Obavještavamo korisnike javnog gradskog prevoza da će u ponedeljak, 02.07.2012. godine početi prodaja pretplatnih karata za mjesec juli 2012.godine za sve kategorije korisnika, osim za penzionere.U periodu od 2. do 6. jula sva prodajna mjesta radiće produženo, u vremenu od 07,00 do 16,30 sati, a ostalim radnim danima do kraja mjeseca jula, radiće od 07,00 do 14,30 sati.U subotu, 07.07.2012.godine, sva prodajna mjesta Gras-a radiće će u vremenu od 08,00 do 13,30 sati.Đacima koji kupuju kupone za prevoz u julu i avgustu važi postojeća iskaznica za školsku 2011/2012 godinu.

Izmjena režima saobraćaja 1. jula 2012. godine   

Obavještavamo korisnike javnog gradskog prevoza da će na osnovu Rješenja Ministarstava saobraćaja Kantona Sarajevo, zbog izvođenja radova na sanaciji cjevovoda u ulicama Komatin i Hambina carina, u nedelju 1. jula ove godine, u vremenu od 09,00 do 15,00 sati, doći do sljedeće izmjene u odvijanju javnog gradskog prevoza :

- minibuska linija broj 59 Latinska Ćuprija - Širokača - Komatin saobraćat će skraćeno do Širokače.


Izmjena režima saobraćaja od 27. juna do 8. jula 2012. godine         

Obavještavamo cjenjene korisnike javnog gradskog prevoza da će u skladu sa Rješenjem Ministarstva saobraćaja Kantona Sarajevo, zbog izvođenja radova preduzeća KJKP «RAD» na asfaltiranju ulice Kamenica, od 27. juna do 8. jula ove godine u vremenu od 07,00 do 17,00 sati,

- minibuska linija 63 Latinska Ćuprija - Mahmutovac saobraćati skraćeno do Turbeta.
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1135 on: July 02, 2012, 14:21:47 »

Iz dnevnika TVSA od prije par dana
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KyhM-wRuSGU[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kzXRDmCxmNQ[/youtube]
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1136 on: July 02, 2012, 15:47:37 »

Vašingtonac je bio na probi radi slijedećeg:

evo Vašingtonca na probi Cheesy


Ambasador SAD Patrick Moon impresionoran poklonom GRAS-a         

U povodu obilježavanja Dana nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država – 4. jula, preduzeće GRAS i Vlada Kantona Sarajevo danas u 13,00 sati upriličili su promociju tramvaja oslikanog sa američkim motivima kao poklon američkom narodu u povodu njihovog velikog nacionalnog praznika. Promociji su prusustvovali Ambasador SAD-a u BiH Patrick Moon i njegov zamjenik Jonatan Moor sa saradnicima, Premijer Fikret Musić i Ministar saobraćaja KS Haris Lulić, Predsjednik Skupštine preduzeća GRAS Mladen Šain, te predstavnici medija i ostali gosti.

Premijer Vlade Kantona Sarajevo Fikret Musić je rekao da je ovaj skroman poklon prilika da narodu SAD-a u povodu Dana nezavisnosti ove prijateljske zemlje uputimo čestitke uz želju da saradnja naroda BiH i naroda SAD-a i Vlada naših zemalja bude kao do sada. „Također, ovo je prilika da se podsjetimo koliki značaj za građane naše zemlje ima sve što smo u dosadašnjoj podršci i u privrednom razvoju imali kao suport od Vlade SAD, ali i da se podsjetimo da je Sarajevo imalo prvi tramvaj u Evropi.“ – rekao je Premijer Musić, te se zahvalio Ambasadi SAD-a u BiH što je prihvatila ovaj poklon s ciljem podsjećanja da su Sarajevo i BiH zajedno sa narodom SAD-a u obilježavanju njihovog velikog praznika.

Ambasador SAD-a u BiH Patrick Moon je rekao da istinski cijeni ovaj zaista velikodušni akt preduzeća GRAS i Vlade KS u povodu njihovog praznika. „Ovo je zaista konkretan primjer veze između Sarajeva i Vašingtona i između naših dviju zemalja. I zaista sam impresioniran što ovdje vidim tramvaj Vašingtonac koji toliko dugo već služi građanima Sarajeva i tramvaj koji je okupan bojama američke zastave koji će voziti Sarajevom. Naša saradnja je zaista čvrsta i dugoročna i ovo je još jedan primjer kolika je opredjeljenost SAD tome da se BiH kreće ka članstvu u NATO-u i Evropskoj uniji.“ – rekao je Ambasador Moon. Na kraju svog obraćanja zahvalio se Vladi Kantona Sarajevo, preduzeću GRAS i Sarajevu na ovom prelijepom poklonu koji je darovan u ovo vrijeme.

Generalni direktor GRAS-a Haris Kadić zahvalio se Ambasadoru na prihvatanju ovog poklona, te je uz čestitke američkom narodu u povodu njihovog praznika, Ambasadoru uručio knjigu „Sarajevski tramvaj“, te je napomenuo da Sarajevom tramvaji voze već 127 godina. Ovom prilikom g-din Kadić je Ambasadoru uručio i knjigu „Nestali u dolini sunca“, autora Kasima Cerića, dugogodišnjeg radnika GRAS-a i RVI-amputirca, koji je prošle godine put do Srebrenice prošao pješice. Knjiga je svojevrstan putopis o Srebrenici.
Tramvaj sa motivima američke zastave zvanično će biti pušten u saobraćaj 4. jula.

Nadam se samo da ga nisu unakazili, tj prefarbali i da su u pitanju samo neke naljepnice koje se mogu skinuti.
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1137 on: July 02, 2012, 16:39:46 »

Čekaj malo, kažeš "Nadam se samo da ga nisu unakazili". Imam utisak da si možda pomislio da će Vašingtonca oblijepiti i kako se navodi pustiti u saobraćaj?

Fino ti kaže: zaista sam impresioniran što ovdje vidim tramvaj Vašingtonac koji toliko dugo već služi građanima Sarajeva i tramvaj koji je okupan bojama američke zastave koji će voziti Sarajevom.

Znači vjerovatno je K2 ili neki drugi u bojama američke zastave.
« Last Edit: July 02, 2012, 16:41:51 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1138 on: July 02, 2012, 17:17:56 »

Pa može se protumačiti kao što sam to ja uradio ali dobro je da nisu, nikako nisam mogao skontat taj mozak koji bi to uradio.
Logged
sarajlija211
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 266



« Reply #1139 on: July 03, 2012, 14:07:05 »

Troler ja mislim a i vjerujem da će biti K2 jer je neko na fesu postavio sliku K2 sa američkom zastavom.
Logged
Pages: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.066 seconds with 22 queries.