bhbus.ba
April 26, 2024, 19:04:05 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 14   Go Down
  Print  
Author Topic: BHBus Forum & Portal - Opcije, Mogućnosti, Komentari, Prijedlozi  (Read 52508 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« on: February 15, 2011, 21:32:33 »

Naravno, kako se uvijek trudim i razmisljam o novinama na forumu, to uvijek radim, kako bi olaksao koristenje samog foruma na najlaksi moguci nacin, bez nekih komplikovanih stvari, uspio sam ubaciti i opciju, koja vam omogucava pri postavljanju youtube klipova, da se klip vidi na forumu, a ne samo link na taj klip.
Ova nova funkcija sama po sebi radi na isti princip kao i funkcija za postavljanje slika, znaci imate malu youtube ikonicu u Odgovoru za temu, klikom na nju dobije se "code" u samom polju za unosenje odgovora i izmedju tih oznaka u kodu vi kopirate svoj link sa youtube, naravno ne EMBED link nego normalni youtube link, i na taj nacin se klip moze prikazivati na forumu, to sam vam objasnio i dole u slikama ...





naravno ukoliko ima nekih ne jasnoca, pitanja itd, pitajte ovdje u ovoj temi, odgovor ce uslijediti Wink
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #1 on: February 26, 2011, 05:37:57 »

U ovoj temi ću Vas kao administrator foruma obavještavati o tome kada dodamo neku novinu na forum i portal, poput nekih opcija, kada npr ubacimo novu kolekciju avatara itd ...

Ja vas pozivam i bilo bi mi drago da na svaku novinu koju dodam na forum u cilju boljeg i lakšeg korištenja foruma za korisnike i nuđenja raznih opcija i mogućnosti za korisnike da vi na te novine ostavljate u ovoj istoj temi vaše komentare mišljenja, da li vam se sviđa ta nova stvar koja je dodana, na taj način će te mi pomoći u rješavanju mnogih stvari i shvatanju stvari na osnovu komentara i pohvala koje budete ostavljali na novinu koju dodam ...
« Last Edit: January 23, 2015, 18:21:01 by The_Dubster » Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #2 on: February 26, 2011, 06:40:58 »

DODAN NOVI PODFORUM : "Modelarstvo, makete vozila, dizajn i crteži"

Danas sam dodao novi podforum koji se nalazi u rubrici OSTALO. Cilj dodavanja ovoga podforuma jeste da se u tome podforumu članovi druže sa ostalim članovima pokazivajući im svoje modele, makete, crteže, photoshop dizajne, komentarišući o njima, predlaganjem promjena/izmjena.
Organizacija ovog podforuma se sastoji od tema pojedinih članova koji posjeduju kolekcije maketa buseva, tako da će svaki član posjedovati svoju temu u kojoj će prezentovati svoju kolekciju, dodavati nove slike, ubacivati kada budu prinove u kolekciji itd, prvi post tih tema će biti uređen tako što se u prvom postu samo nalaze informacije o popisu maketa koje taj kolekcionar/član posjeduje, brojčano numerisano rednim brojevima pisat će se koji se model posjeduje i po mogućnosti od kojeg je proizvođača maketa. Kao npr.  1. Neoplan Skyliner II      - Rietze.

Pored tema za kolekcije maketa buseva članova, ovaj podforum će imati u svome sadržaju teme u kojima će članovi postavljati svoje crteže (crteži isključivo nacrtani slobodnom rukom) pored toga temu u kojoj će članovi moći postavljati svoje photoshop radove i tu pokazivati koliko su spretni i sposobno sa korištenjem photoshop programa.

Također pokraj gore navedenih tema u ovome podforumu postavljat ćemo teme u kojima ćemo opisivati i postavljati svoje lične inovacije, kreacije, sa mogućnosti opisa na koji način se došlo do pojedine inovacije i na koji je način inovacija napravljena uz upotrebu kojih materijala. Ove teme će se otvarati zasebno svaki član. Za svaku inovaciju od svakoga člana postojat će tema u kojoj će sve informacije o tome biti i naravno raspoloživo slobodno za korištenje za pisanje komentara, pohvala i također pitanja ukoliko sami želite probati napraviti isto takvo nešto ali vam nisu jasni pojedini dijelovi, slobodno pitajte i član čija je tema i inovacija će vam sigurno pomoći ukoliko to stvarno može.

Pozdrav. Vaš Amar
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #3 on: February 26, 2011, 18:22:19 »

DODANO VIŠE RAZLIČITIH OPCIJA I MOGUĆNOSTI ZA KORIŠTENJE FORUMA I NJEGOVIH USLUGA

Danas sam veći dio dana proveo za svojim notebook-om radeći na ubacivanju aplikacija za poboljšanje rada i kvaliteta foruma. Mnoge stavke koje sam danas uspio napraviti i pustiti u funkciju mislim da će biti od pozitivne koristi za sve naše korisnike i posjetioce. Sledeće sam danas odradio :

1. Obavio sam kompletno prepisivanje URL adresa našeg foruma, radi lakše spoznaje gledajući u samu URL adresu tokom boravka na određenom dijelu foruma. Do današnjeg dana URL adrese našeg foruma su glasile u ovakvim oblicima kao npr. http://www.bhbus.net/forum/index.php?topic=423846.0 , znači kao što možete primjetiti da se adresa sastojala od dosta brojeva iz kojih se nije moglo vidjeti i otkriti na kojem dijelu foruma ili koju temu bi mogli otvoriti na toj adresi. Tako da je ovaj poduhvat oduzeo finog vremena ali mislim da je i vrijedilo i URL adrese na našem forumu sada svojim izgledom mnogo više otkrivaju krajnju lokaciju do koje nas vodi ta URL adresa i to izgleda ovako npr. http://www.bhbus.net/forum/obavjestenja/novo-na-forumu-(opcije-mogucnosti-promjene-itd)/?action=post;num_replies=1


2. Konačno sam uspio osposobiti BRZI ODGOVOR za sve članove foruma i ja se nadam da i radi kod svih članova, ovim putem bi Vas molio ukoliko neko primjeti da mu se kada temu otvori na dnu teme nema brzog odgovora, obavjesti me ovdje na ovoj temi ili putem privatne poruke, da mogu riješiti eventualnu grešku. Mada sam 95% ubjeđen da je ovaj puta posao pravo obavljen i da tu opciju mogu koristiti svi naši članovi, radi bržeg komuniciranja i diskusije na teme. Na brzom odgovoru kao i na običnom odgovoru sam također postavio TEXT BOX  sa kratkim izvodom iz pravilnika pisanja na našem forumu. Da ukažemo članovima da se pridržavaju pravila foruma.


3. Prilikom registracije novih članova obavezno je od sada izabrati odmah svoj Avatar (sliku profila)


4. Postavljena opcija koja kada pošaljete Vašu privatnu poruku izbaci vam obavještenje da je poruka poslata, također na principu privatnih poruka napravio sam opciju da kada se novi član registruje na forum automatski dobije privatnu poruku u kojoj mu tim želi dobrodošlicu, i predlaže da kao prvu stvar otvori temu i predstavi se ostalim korisnicima. Također sam donio odluku da svim korisnicima ograničim veličinu INBOX-a u privatnim porukama na 15 poruka, znači da će te morati voditi pažnju i češće brisati poruke koje vam ne trebaju.

5. Uspio sam napraviti da ukoliko korisnik nije postavio avatar da prikazuje jedan default avatar za takve korisnike, uz to sam uspio i povećati maximalne dimenzije avatara, tako mislim da se sad moćnije uklapa u dizajn foruma.

6. Automatsko slanje e-mail obavještenja korisnicima koji nisu aktivni na forumu vise od 25 dana, da se napomenu da posjeduju kroisnicki racun.
« Last Edit: February 26, 2011, 22:25:42 by The_Dubster » Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #4 on: February 26, 2011, 22:26:34 »

šta je sa članovima koji nisu dosad postavili avatar?

i ako možeš javit kolika je max dozvoljena veličina avatara?
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #5 on: February 27, 2011, 05:05:08 »

Sto se tice clanova koji su se registrovali prije ove opcije uvodjenja obaveznog odabira avatara prilikom registracije, jedino rjesenje koje sam pomislio da je po meni najbolje rjesenje, jeste da su clanovi naseg foruma koji nisu postavili svoj Avatar (sliku profila) dobili sliku svog profila (Default Avatar), znaci ubacio sam Avatar klasicni koji se prikazuje kod svih onih clanova koji nemaju avatar, tako da vizuelno necemo imati kada otvorimo teme i gledamo postove vise onih praznina ispod imena korisnika gdje nisu bili postavljeni avatari, ovako ce svaki profil svakog naseg korisnika imati u krajnjem slucaju klasicni obavezni avatar foruma. Jer postavljanje ovoga default avatara se obavlja automatski, tako sam uspio napraviti, znaci ukoliko neki clan izbrise svoj neki avatar i nece vise da stavljaj neki avatar, automatski forum mu dodjeljuje ovaj klasicni avatar, i na taj nacin uspjevamo doprinjeti vizuelnom izgledu foruma.
Maximalne dozvoljene dimenzije za avatar sam povecao i stavio na dimenzije od 150px  x 150 px , i naravno ukoliko koristeci eksterni link za ubacivanja avatara vi ubacite link od slike vecih dimenzija, forum ce automatski tu sliku smanjiti na maximalno dozvoljene dimenzije od 150x150 px.

Zamolio bi vas ukoliko budete u prilici da isprobate i provjerite opciju "Brzi Post/Odgovor" u temi po vasem izboru, i da mi javite ovdje u temu ili na pm da li vam je vidljiv brzi odgovor automatski u temi i da li funckionise?

Također rado sam otvoren za sve vrste prijedloga i savjeta uvezi dalje dorade foruma i njegovih mogucnosti i opcija kako bi ponudili clanovima i posjetiocima sto bolju uslugu sirenja informacija ?  Tako da molim vas ukoliko imate nekih ideja, inovativna razmišljanja ja veoma volim i veoma su dobro dosla kod mene, tako slobodno se javite, naravno sem javljanja u ovoj temi na Javni nacin, mozete mi se javiti na privatnu poruku koja je privatnog sadrzaja i na taj nacin jedino ja i vi znate sta ste vi meni predlozili. Veliki pozdrav!
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #6 on: March 03, 2011, 00:43:52 »

UBAČENI KOMPLETI SETOVI AVATARA :

Komplet Man Avatara
Komplet Mercedes Avatara
Komplet Neoplan Avatara
Komplet Setra Avatara
Komplet Van Hool Avatara
Komplet Volvo Avatara
« Last Edit: March 05, 2011, 08:12:18 by amar » Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #7 on: March 05, 2011, 08:18:33 »

Dan 05.03.2011 godine
RJEŠENE TITULE ZA ČLANOVE FORUMA



Posto sam uvidio da se niko nije pozabavio o tome kako da titule naseg foruma nose nazive i koliko zvjezdica koja vrijedi, opet sam ja to sam morao napraviti i evo kako sam uradio ...

- Pješak     1-300 Postova       Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Putnik      301-700 Postova       Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Kondukter 701-1200 Postova       Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Vodič Puta 1201-3000 Postova       Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Voditelj Voznog Parka 3000-4500 Postova        Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Mehaničar  4500-6000 Postova       Ograničeno maximalno 25 privatnih poruka može biti snimljeno
- Glavni Mehaničar 6000-8000 Postova       Ograničeno maximalno 30 privatnih poruka može biti snimljeno
- Vozač Mini-busa 8000-10000 Postova       Ograničeno maximalno 40 privatnih poruka može biti snimljeno
- Vozač Autobusa 10000-.....  Postova        Ograničeno maximalno 50 privatnih poruka može biti snimljeno



Sljedece titule ne zavise od broja clanova, vec se dobijaju od strane administratora po zaslugama, duznostima koje obavlja itd ...

- Administrator
- Moderatori
- Moderatori Podforuma
- VIP Član          - ovu titulu dobijaju samo osobe koje su svojim doprinosom i podrškom pomogli i poboljšali rad i kvalitet foruma.




Dan 05.03.2011 godine
PRILIKOM CITIRANJA POSTOVA AUTOMATSKI IZBACIVANJE SLIKE IZ CITATA


Tako da ukoliko zelite pogledati sliku iz citata, samo kliknete na dugme u citatu "VIDI SLIKU"

A to ovako od sada citati izgledaju :

Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #8 on: March 05, 2011, 09:12:59 »

odlično je ovo sa linkom, manje posla za nas Cheesy

a sto se tiče titula, mislim da su malo velike razlike al et...
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #9 on: March 05, 2011, 11:56:11 »

odlično je ovo sa linkom, manje posla za nas Cheesy

a sto se tiče titula, mislim da su malo velike razlike al et...

Ili recimo umjesto vozač mini busa da bude vozač autobusa a kao posljednja titula može biti vlasnik autobusa ili nešto tako....opet svaka čast Amaru i na ovome, jer niko od nas se nije pretrgao da iznese neke konkretne prijedloge tako da...
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #10 on: March 05, 2011, 17:53:43 »

ma da, lahko vam je sad mene pegledati, gdje ste bili da to zdramite tako, a kad smo stavili da kontate o tome i da predlozite, i niko nije predlozio, ama bas ni jedan prijedlog ...
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #11 on: March 05, 2011, 21:01:47 »

ma da, lahko vam je sad mene pegledati, gdje ste bili da to zdramite tako, a kad smo stavili da kontate o tome i da predlozite, i niko nije predlozio, ama bas ni jedan prijedlog ...

Ma svaka tebi čast, niko se od nas nije zabavio time, to sam već i rek'o....sasvim je dobro i ovako.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #12 on: March 05, 2011, 21:27:12 »

Amare, pusti ti price. Svaka cast tebi na trudu. Ove vece titule ne daj bez novca Cheesy
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #13 on: March 05, 2011, 21:38:19 »

ma da, lahko vam je sad mene pegledati, gdje ste bili da to zdramite tako, a kad smo stavili da kontate o tome i da predlozite, i niko nije predlozio, ama bas ni jedan prijedlog ...

naprotiv, nije ti se niko zamjerio, a i sam si rekao da te zanima naše mišljenje pa ja sam svoje izložio, s obzirom da nemamo puno članova sa visokim brojem postova, mislim samo da treba malo prag sniziti, al opet ti vučeš finalne poteze
Logged


Mihael_2646
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.417



« Reply #14 on: March 06, 2011, 00:01:33 »

Dan 05.03.2011 godine
RJEŠENE TITULE ZA ČLANOVE FORUMA



Posto sam uvidio da se niko nije pozabavio o tome kako da titule naseg foruma nose nazive i koliko zvjezdica koja vrijedi, opet sam ja to sam morao napraviti i evo kako sam uradio ...

- Pješak     1-300 Postova       Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Putnik      301-700 Postova       Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Kondukter 701-1200 Postova       Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Vodič Puta 1201-3000 Postova       Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Voditelj Voznog Parka 3000-4500 Postova        Ograničeno maximalno 15 privatnih poruka može biti snimljeno
- Mehaničar  4500-6000 Postova       Ograničeno maximalno 25 privatnih poruka može biti snimljeno
- Glavni Mehaničar 6000-8000 Postova       Ograničeno maximalno 30 privatnih poruka može biti snimljeno
- Vozač Mini-busa 8000-10000 Postova       Ograničeno maximalno 40 privatnih poruka može biti snimljeno
- Vozač Autobusa 10000-.....  Postova        Ograničeno maximalno 50 privatnih poruka može biti snimljeno

Ja bih predložio tko pređe s plavih zvijezdica na crvene da može mijenjati titulu ..npr umjesto mehaničar da doda
 vozac autobusa,stalni putnik.obozavatelj autobusa...ne da mi se vise izmisljati , uglavnom da moze dodati nesto svoje..
« Last Edit: March 06, 2011, 00:09:07 by The_Dubster » Logged

Pages: [1] 2 3 ... 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.045 seconds with 21 queries.