bhbus.ba
April 16, 2024, 18:23:23 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 14   Go Down
  Print  
Author Topic: BHBus Forum & Portal - Opcije, Mogućnosti, Komentari, Prijedlozi  (Read 52394 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #15 on: March 06, 2011, 04:31:52 »

naprotiv, nije ti se niko zamjerio, a i sam si rekao da te zanima naše mišljenje pa ja sam svoje izložio, s obzirom da nemamo puno članova sa visokim brojem postova, mislim samo da treba malo prag sniziti, al opet ti vučeš finalne poteze

Nema potrebe za tim, vremenom ce biti clanova koji ce dostizati i te najvece titule, zato i jesu tako rangirane po broju postova. Jer sad da ja prag snizim, kasnije ce doci vrijeme kada cu ga morati povisiti, vremenom kako bude vrijeme prolazilo i rasli postovi clanova. Tako da nema potrebe da sebi pravim 2 posla od jednoga, kada neki clan dostigne odredjeni broj postova dobit ce i titulu koju zasluzuje Wink ...

Ja Vas molim samo da mi ukoliko imate prijedloge za nazive, za izmjene nekih naziva, prijedlog eventualno boljeg i ljepseg naziva pojedinog ranga, da bude jos ubitacnije i profesionalnije i unikatnije Smiley ... A sto se tice rangiranja po postovima, to ostaje kako sam i smislio, i to se nece mjenjati ...

Ipak razumite da necu ja jedan posao, zadatak, opciju/mogucnost raditi vise puta. Radim na taj nacin da pokusam odma prvi puta napraviti kako treba da nebi morao mjenjati svakih par mjeseci ...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #16 on: March 06, 2011, 23:07:08 »

06.03.2011

1. Ubacena mogucnost u postove da na najlaksi moguci nacin uploadujete slike, i to imate sada dugme UPLOAD IMAGE i preko njega i tinypic skripte uploadujete sliku i odma postavite code slike ovdje, bez lutanja sa jedne stranice na drugu prilikom postavljanja slika ... Evo kako to izgleda, i usput i isprobano da li funkcionise ta opcija, i dokaz je ova slika da funkcionise ...



2. Opcija, informacija, Drzava boravista. Ubacio sam opciju da vi u svom profilu izaberete drzavu u kojoj zivite, te ce u sazetku vaseg profila biti zastava drzave i naziv te drzave ...

3. Sad pored informacije na dnu foruma o tome koji su korisnici online, ubacen je spisak KORISNICI LOGOVANI DANAS, te na taj nacin mozete doci do informacije koji su clanovi danas bili na forumu a koji ne ...


4. Osnovana oficijelna FB stranica za nas forum/portal, putem koje ce se obavljivati novosti, obavjesti, opcije, rjesenja itd koja ce se desavati na forumu... Link za FB stranicu , imate ispod glavnog zaglavlja foruma, tacnije kod reklama i oglasa ...



Te bi Vas ovim putem ljubazno zamolio da odvojite par minuta vremena i izaberete u svom PROFIL-u  vasu drzavu u kojoj boravite i ukoliko zelite pridruzite se stranici na FB ...

Veliki pozdrav, Amar !
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #17 on: March 12, 2011, 07:35:25 »

12.03.2011 godine - Nove stvari na forumu :

1. Slike clanova koji su OFFLINE su manje transparencije, dok onih koji su ONLINE su 100% transparencije, ovo samo vide registrovani clanovi, gosti ovo ne mogu vidjeti , primjer :

   
ovaj novina/dodatak je kao estetski/dizajnski dodatak Wink


2. Dodana u Izborniku / Meniju stranica KONTAKT, putem koje i registrovani i gosti mogu stupiti u kontakt s administrator, saljuci putem te kontakt stranice administratoru e-mail.


3. Dodana ikona koja vam pokazuje u kojoj ste temi vec do sada nesto napisali, a ukoliko nema te ikone na temi, onda to znaci da u tu temu vi niste nista pisali i diskutovali ... slikovno prikazano :



Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #18 on: March 19, 2011, 05:14:01 »

19.03.2011 - Ubačen novi set avatara/sličica profila

1.Obavještavam Vas da sam ubacio/uploadovao novi set (album) avatara/sličica profila pod nazivom "Ostalo", koji sadrži 35 avatara različite tematike. Probro sam prelijepe fotografije i od njih načinio po meni jako lijepe i kvalitetne avatare. Ovom prilikom Vas molim ukoliko neko ima prijedlog, žellje kakvi još avatari da se ubace da ovdje pišete, to bi mi bilo od velike podrške i pomoći. Tematike avatara u ovome novom setu (albumu) su slijedeće : arhitektura (građevine) , avioni, ceste, cvijeće, djeca, fantazija (fotografije načinjene u photoshop programima o svijetu fantazije), ostali nesvrstani avatari, priroda (krajolici diljem planete), tehnologija (računaru, brendovi, telefonija) i prelijepe životinje...



update :
2. Na svakome postu sada pokraj opcije CITAT imate i opciju ODGOVORI, ukoliko hoćete odma da odgovorite, da ne skrollate do dna teme



3. Osvježen na početnoj strani foruma dio gdje se nalaze zadnje osvježene teme, ubačen drugačiji raspored sadržaja i informacija, radi bolje raspoznaje zadnje osvježenih tema



4. Od danas prilikom editiranja postova/odgovora, ukoliko Vi sami svoj odgovor editujete potrebno je ispod napisati razlog editovanja, istu tu dužnost imaju i moderatori, a također i ja kao administrator. Tu opciju sam uveo najviše radi dosadašnjih pitanja putem privatne poruke, tipa, zašto je moja poruka prepravljena, koji razlog itd. Sad će se odma pisati i vidjet ćete odma svi razlog zašto je nešto u odgovoru mjenjano.



5. Prilikom pregleda profila od nekoga člana našeg foruma sada se vide i Titule, zvjezdice, što do sada nije bio slučaj, i pored tog dodatka ubacio sam i dodatak da vidite koja je trenutna aktivnost toga člana koga pregledate ... Pored toga u profilu sam izbacio slijedeće opcije : ICQ, AIM, YIM informacije za messangere, ostavio sam samo MSN messanger da ako želite unosite podatke, naravno e-mail je tu ostao Wink ...



Nadam se da će Vam se dopasti dopuna ovim mogućnostima i opcijama Wink  

Vaš Amar (admin) Wink
« Last Edit: March 19, 2011, 09:24:18 by amar » Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #19 on: March 19, 2011, 11:02:33 »

Samo ovo u vezi editovanja posta - mislim da kad moderatori edituju prvi post u temi nema potrebe da se piše objašnjenje, jer se u 98% slučajeva radi o editovanju voznog parka te adrese prevoznika. Za ostalo, ok Smiley
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #20 on: March 19, 2011, 11:13:43 »

napisi ti, update informacija o prevozniku ... neka se zna, nek je sve po psu ..


Još jednu stvar upravo završavam , a to je rješavanje organizacija država, redoslijeda itd ... I ovom prilikom da e javno izvinem našim Crno Gorcima, jer sam prilikom rješavanja redoslijeda uočio da u spisku nema nikako države Crna Gora ... veliki propust je to bio ... izvinjavam se još jednom ... Ispravljeno je !
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #21 on: May 12, 2011, 21:11:22 »

Uffffff jeste dobar sad forum svaka čast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #22 on: May 12, 2011, 21:16:48 »

Očito nisi pročitao obavijest druže od prije 1-2 dana što sam napisao Cheesy ... Prebacivo sam na naš vlasititi server stranicu, zato se desila ova promjena koja je bila. Nemam u skorijem planu nešto drastično estetski raditi oko foruma, tako da nije bilo nikakvih promjena, nego je to samo faza prelaska tako izgledala... Enjoy ... Wink
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #23 on: May 12, 2011, 22:19:55 »

Pročitao sam ja obavijest ali onaj izgled me je oduševio maximalno. Please ponovo nekad stavi onakav tip izgleda  Cheesy
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #24 on: May 12, 2011, 22:32:03 »

To se na tvoju žalost neće desiti. Ovo je naš vizuelni identitet, dok ne dođe vrijeme da uradim novi... A neće sigurno u skorije vrijeme... Ono je default izgled foruma...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #25 on: May 14, 2011, 16:13:24 »

Od kako od prije dana radimo na svome vlastitom serveru te imamo u velikoj mjeri više kapaciteta i brzine prenosa podataka, donosim Vam sljedeće promjene, a tiču se kapaciteta INBOX-a privatnih poruka :

Grupe :

- Pješak : Ograničeno 50 poruka u inboxu
- Putnik : Ograničeno 55 poruka u inboxu
- Kondukter : Ograničeno 60 poruka u inboxu
- Vodič puta : Ograničeno 65 poruka u inboxu
- Voditelj Voznog parka : Ograničeno 70 poruka u inboxu
- Mehaničar : Ograničeno 75 poruka u inboxu
- Glavni Mehaničar : Ograničeno 80 poruka u inboxu
- Vozač Mini-bussa : Ograničeno 85 poruka u inboxu
- Vozač  : Ograničeno 90 poruka u inboxu
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #26 on: July 22, 2011, 10:44:41 »

1. Na početnoj index stranici našeg portala, ubacio sam na vrhu i dnu te stranice reklame Google i Httpool, od kojih se naš portal zapravo i finansira, tako što Vi klikanjem na te reklame dajete tim klikovima nama zaradu od reklame na koju ste kliknuli, pored toga sam ispod dobrodošličnog sadržaja i opcije da ulazite na naš forum, ispod toga sam postavio Google pretragu, pretraživač, koji je povezan sa našim portalom, te korištenjem istoga, dobijate rezultate Vaše pretrage sa BHBus.net portala, također korištenjem i te pretrage, mi profitiramo... Hvala na razumijevanju za ove mjere promjena... Vizuelno prikazano šta se dodalo na index stranicu BHBus.net-a :



2. Kao Moderator podforuma "GP u ostalim gradovima", danas sam uzeo sebi slobodnog vremena, kako bi uradio sljedeće radnje, kako bi još sortiranije i organizovanije izgledao taj dio našeg foruma, te sam učinio to da sam u temi svakog GP-a dodao poslije naziva GP i grada iz kojeg je isti, dodao zarez i ime države. Pojedini članovi, posjetioci vjerovatno ne znaju odakle neki od GP-ova su ustvari, ne kažem za sve, nego za pojedine, tako da sam dodao u nazivu/naslovu teme i ovu informaciju, ime države iz koje je GP Prevoznik...


3. Dodavanje novog google-ovog proizvoda, gumb +1 (skraćeni izraz "ovo je super"). Ova novina se nalazi u svakome postu/odgovoru u donjem desnome uglu, pored opcije "Prijaviti moderatoru". O ovoj opciji i njenoj svrhi pročitajte više na ovome linku : http://www.google.com/intl/hr/+1/button/index.html  . Grafički prikazana nova mogućnost, opcija :



4. Forumu sam dodao još jedan dio za pretraživanje sadržaja, postavio sam ga na kraj foruma, kod footer-a, ispod statistike. Radi se o Google-ovoj tražilici, koja, svojim korištenjem nama donosi finansijski dobit. Znači kada idete raditi pretragu preko nje, onda je to za dobrobit ovog projekta/portala. Ovako izgleda :



Za sada je to to. Moguće da u toku dana uspijem još šta da uradim od prinova na forumu...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #27 on: July 22, 2011, 13:34:29 »

Evo ga za danas sam uspio i 5-tu stavku odraditi...

5. Uradio sam obavjest upozorenja za osobe koje nisu registrovane ili ulogovane na svoj profil na BHBus.net profil... Pogledajte, ovo samo gosti mogu vidjeti, mi članovi ne možemo osim ovako kao na slici...

Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #28 on: September 13, 2011, 17:27:37 »

Danas sam odradio malo promjene, malo "osvježenja" na dizajnu foruma, minimalno moglo bi se reći, promjenjeno kao prvo header, logo foruma ...



Kao drugo, na dnu foruma sam promjenuo izgled reklama, stavio sam veće tabele, što se nadam da će povećati broj klikova i privlačenje pažnje na reklame, od čijih klikova mi radimo i održajemo ovaj forum...

Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #29 on: September 14, 2011, 08:16:48 »

Amare, meni se ovo ne mjenja da li je do mene ili? (ova slika na vrhu, tu su mi i dalje one pobjedničke slike.)
Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 21 queries.