bhbus.ba
March 29, 2024, 07:32:47 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 38 39 [40]   Go Down
  Print  
Author Topic: Pitanja korisnika  (Read 110690 times)
Cuturic M+S
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #585 on: October 17, 2015, 20:18:00 »

Moje misljenje je da se trebalo pregovarati dok se ne nadje prihvatljivo resenje...trebalo se sacuvati jedinstvo na forumu zbog clanova i truda koji je ovde godinama ulagan, mislim da novi forum nece dostici popularnost i kvalitet ovog pozz
Logged

mega7
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 28



« Reply #586 on: October 17, 2015, 21:43:08 »

Mislio sam se ne miješati u ovo, pogotovo jer tema uopće nije autobusi.org forum, ali neću dopustiti da mi (kao moderatoru tog foruma) netko (pogotovo Makljen kojemu sam preko PP pomogao u par stvari) pljuje u facu.
O tome se uopće ne radi, nego o onom što se dogodilo ovdje. Dopustili ste članovima da beskrajno teoriziraju o vašim problemima umjesto da se svi (uključujući Amara) pošteno oglasite ovdje (čast Tomi), odnosno glasno demantirate netočne informacije ako se one iznose. Prilično banalno za neke od vođa foruma (Dubster) koje se prave tako profesionalni i javno se (sa svojim imenima i prezimenima) prezentiraju ovdje i na bhbus.ba.

Da se vratim na razlog posta:
Prvo, ti nemaš apsolutno nikakvo pravo pisati nešto o nastanku ovog foruma. Registrirao si se ovdje u ožujku 2012. godine, znači više od godinu i pol dana nakon što se to dogodilo, znači nisi bio prisutan u tom vremenu ni ovdje ni tamo. Sam si naivan (a bome i lažljivac) ako ono što si čuo od drugih ljudi prezentiraš kao svoje viđenje situacije.

Drugo, optužuješ nekog tko te provocira da je član hrvatskog (i otkad je to autobusi.org "hrvatski forum" - između redaka stječe se dojam da mi imamo nešto protiv ne-Hrvata, pa da iznesem i tu frapantu istinu: nemamo ništa, a forum je nastao prvi u "regionu" i nigdje se na njemu ne ističe hrvatstvo) foruma jer "činjenica je da je ta grupica i ranije dolazila s ciljem podbadanja i narušavanja ugleda foruma."
Koji su to članovi autobusi.org koji provociraju ovdje? Nabroji mi jasno i glasno te tzv. činjenice. To uopće nije ni bitno jer oni sigurno nisu moderatori tog foruma, njegovi upravitelji ili vlasnici i stoga sigurno ne provode neku kampanju protiv njega. Postupke par članova za koje NE ZNAŠ tko su pripisao si nekoj našoj uroti protiv vas. Otkad njihove akcije iznose stajalište ili želju autobusi.orga? Po tome bi novi (shef) trebao smatrati sve članove bhbusa napadačima jer ga je zbog nečijih truleži iznesenih vozačima netko gnjavio.

"Pričalo se jedno vrijeme da je administratorski tim hrvatskog foruma određenom broju vaših članova promijenio nickname i pristupne podatke zato što su se registrovali i na forum bhbus?"

Lako što je neistina (Tomo bi mogao proturječiti u jednoj situaciji, ali zna što je bilo s tim članom), ali ovo je jedna od najsmješnijih stvari koje sam pročitao ovih par dana, a teško je Damiru bit konkurent. Moderatori bi trebali biti racionalni ljudi. Otiđi na autobusi.org i još tamo pišu postovi The_Dubstera, Amara, Almira i ostalih koje su napravili prije ovog foruma, a imaju nekog sadržaja. Opet, pričalo se... Hmm, pa pričalo se da je zemlja ravna ploča tisućama godina...

"S druge strane, kad sam bio u Zagrebu, stoje dva turistička autobusa ZG registracija na parkingu, izlazi vozač iz jednog od njih i pita me jel slike idu na bhbus ili na autobusi...org? ja reče na bhbus, vozač zatim kaže Eh ako je za bhbus onda slikaj slobodno. I sa ponosom sam ih poslikao"

Objesi taj ponos o rep. Ja bih se sramio da me netko pita takvo pitanje. Očito ne vidiš širu sliku situacije da neki vozač ima nešto protiv nekog foruma zbog nečijih priča ili interesa, upravo ono što ne bi trebala biti odlika bilo kojeg foruma u bilo kojoj zemlji, a sigurno mu nije napamet palo biti protiv orga jer mu se ovaj više sviđa.

Što su se onda određeni članovi iz Hrvatske okrenuli ovom forumu i zašto je podforum "Prevoznici iz Hrvatske" doživio ekspanziju u vrlo kratkom vremenu?
Više od pola postova u hrvatskim prijevoznicima na forumu je uvijek imao Tomo. Valjda si zaboravio da je on izrazito prolifičan član koji ima slike iz raznih kutaka zemlje i skoro je sam uspio izgraditi hrvatski dio, na čemu mu svaka čast.
Članovima je dopušteno biti na oba foruma, a forumi su nastali kako bi se skupili ljudi sličnih zanimacija i interesa. Normalno je da će se netko pridružiti ovom ako mu je netko s foruma prijatelj na bilo koji način ili ovdje ima više postova o temi koja ga zanima. Opet, činjenica je da se dosta članova .org iz Hrvatske (Ličanin, frukec...) prebacilo ovdje (ili počeli postati više) nakon sukoba s ljudima na našem forumu, opet sukoba o kojima NEMAŠ POJMA jer ti sigurno nisu vidljivi javno. Članovi s velikim stažom ovdje i tamo (mate, Bari...) pokazuju da je očito moguće biti na dva foruma, a da nisi nadčovjek. Ne samo to, mate je ovdje bio jedan od prvih moderatora, a danas je moderator na našem forumu - vidiš li besmislenost svojih naklapanja?

Ako je broj ljudi iz BiH na forumu autobusi.org porastao, a time i postovi u temama iz BiH (period prije osnivanja bhbus-a), ti ljudi sigurno nisu došli s namjerom da vas unište nego da postavljaju slike autobusa i ostale informacije vezane za iste iz BiH, što je vama očito bilo previše.
Ma da, bilo nam je previše dok su njihove slike uredno krasile naš forum. Pitaj ih zašto su nakon stvaranja ovog obrisali svoje accounte na kojima su se nalazile. Samo optuživanje da smo mi protiv nekoga jer govori o bosanskim autobusima je uvredljivo i zahtijeva ispriku. Također, da smo takvi sigurno ne bi dopustili Semiru (jedan od članova bhbus.ba tima!!!) da uredno stavlja fotografije autobusa Čektala ili Travnik transa, a Fido i Adin bi valjda 10 puta već bili banirani.

Da su sjekire zakopane, niko se od vaših domaćih članova ne bi regao ovdje radi podbadanja i pravljenja problema tamo gdje ih nema. Tako-reći do juče nam je ranije pomenuta grupica disala za vratom sa raznim upadicama i čudnovatim konstatacijama. Jel to u redu?
Nije u redu od strane tih članova. Požali im se i baniraj ih ako želiš, ali više je u redu nego tvoji postovi. Zaboravio si da, budući da se detaljno predstavljate na svojem forumu, možete privući i ljude kojima je jedini cilj gnjaviti i provocirati moderatore jer su u nekom sukobu s njima. Po tvojoj logici svakog neprijatelja nekog od vaših moderatora mi ćemo prihvatiti kao čisti krevet nakon tuširanja.

Čak i s onim što si pisao, dobrodošao si na naš forum, ali samo ako počneš razmišljati svojom glavom i ne budeš umišljen. Krivo mi je što si takav (jer si stvarno netko za koga se vidi da je entuzijast), ali više mi je krivo vremena potrošenog na ovaj post.
« Last Edit: October 17, 2015, 21:54:33 by mega7 » Logged

amfan
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #587 on: October 19, 2015, 04:33:49 »

Hvala ti na dobrodošlici. Nisam registrovan ni na jedan forum osim ovog, jer nemam toliko vremena da stavljam XX slika dnevno na četiri različita foruma. Pojedincima sam dao dozvolu na stavljanju mojih slika, ni jedna nije potpisana, mogu od nje raditi šta hoće, nisam težak na slikama, ali je neka kultura da se navede makar autor slike ili sajt odakle je skinuta, po volji.

Što se tiče brisanja slika, mislim da svako ima pravo od svojih slika da radi šta hoće.

Što se tiče mog ponašanja na .org-u kad bih se registrovao, ponašao bih se po pravilima foruma. Jer sam se ja ovdje registrovao samo, jedino i isključivo zbog autobusa i autobuske tematike, jer me ta vozila privlače, njihovi gabariti, umijeće vožnje, itd. itd. itd. da ne dužim, ali sam čuo razne priče i, još gore, bio svjedok čestog upadanja u sajt i pisanja od strane članova za koje se na kraju ispostavilo da su sa foruma autobusi.org. Nemate vi moderatori veze sa tim, ali toliko o ponašanju vaših članova na koje je bilo mogućnosti uticanja, ako ni za šta bar zato da ne predstavljaju autobusi.org na onakav način.

Ima članova na autobusi.org koji su regani samo radi autobusa, koje ne interesuje ništa drugo, u pravu si. Pa i sam znam jednog sa primorja (ime i grad su nebitni), kažem mu par puta da se rega i postavi sliku na bhbus jer je još nismo imali, nije htio. Ne mora, najbolje da ćemo zaratiti zbog foruma. A da li bi se ti regao negdje da si na mom mjestu i da si čuo priče koje kruže o tome svemu?

Registrovao sam se 2012. godine, i sad sam započeo ovu temu jer me je nešto interesovalo, ali sam sve ovo iznio na kretenski način. Ljudima koji su se našli uvrijeđeni se izvinjavam, a ljudima koji nam prave smicalice želim da se opamete. A ljudima koji su me/nas/vas lagali u ovoj čitavoj priči, njima na dušu, baš kao i meni ako nisam trebao pokretati ovo pitanje. Lijep pozdrav.
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Pages: 1 ... 38 39 [40]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 20 queries.