bhbus.ba
June 17, 2024, 05:32:48 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40   Go Down
  Print  
Author Topic: Pitanja korisnika  (Read 113963 times)
mrvica
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #435 on: August 08, 2014, 15:06:19 »

Ok Almire, ja sam pretjerao moja isprika svima koji su se nasli uvređeni mojim pitanjem, zao mi je sto sam pokrenuo diskusiju, koja se pretpvorila u nepotrebnu skoro svadu.

A Tomo, sto se tice mojih slika, ne vjerujem da ja s svojom Nokiom C1, i skoro 40ak godina mogu praviti takve slike kao sto pravis ti i vecina ljudi koji ovdje kace slke.
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #436 on: August 08, 2014, 18:23:37 »

Jedno pitanje za moderaciju i ostale nadlezne sluzbe - zasto je obrisana konstruktivna rasprava iz teme "Dudic MS", moderator Makljen mi je veoma profesionalno objasnio neke stvari, medutim kada je doslo do toga da vise instance trebam priupitat za daljnja pitanja, cjela konstruktivna rasprava je netragom nestala, sto bi s nje, vjerujem da je "autor", tj. moderator koji je tu sliku i postavio to obrisao, bez davanja nekakvog odgovora, pa makar i na PP na vezanu temu.
Pravilnik foruma, sektor Uprava foruma stav 2.:
- Administrator/moderator ima pravo obrisati svaki sadržaj objavljen na forumu, bez najave i objašnjenja

Ne logiram se toliko cesto i ne pisem poruke
Pravnilnik foruma, sektor Članstvo, stav 1.:
- Član može da postane svaki pojedinac koji ima važeću e-mail adresu i koji se postupkom registracije aktivira. Pojedinac može da koristi samo jedan nalog na forumu. Korištenje više naloga istovremeno je najstrože zabranjeno.

Pa ti jarane malo razmisli. Prvo, jer očito ne znaš ili nisi pročitao pravila, a drugo, nismo ni mi sisali vesla, pa ti vidi Wink
Logged


mrvica
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #437 on: August 08, 2014, 22:15:42 »

Ja sam se vec ispricao za nepotrebnu raspravu iz teme Dudic, shvatio sam da uredivacka ekipa ima pravo obrisat.

Drugo, ne znam sto oces reci s ovim debljim napisanim, imam ovaj jedan nalog, rijetko se logiram, jer sam vise na terenu nego sto budem s svojom familijom kod kuce, a tad forum pregledam bez logiranja...ne znam sto ciljas tocno...nazalost ocito sam s ovim svojim nekome stao na zulj, pa me se oce rijesit...ako je tako onda je najbolje da se ne logiram barem jedno vrijeme, dok se necije strasti ne smire
Logged
tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #438 on: August 09, 2014, 00:49:21 »

Puno ti toga želiš, samo ti ovdje baš malo toga i uspijeva Smiley
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #439 on: September 12, 2014, 13:49:52 »

Dozvolio mi je Slobodan Samardzic autor fotografije i administrator njihove fb stranice Smiley

je li Vam dopustio i da na njegove slike stavite naš logo? Nemojte se igrati sa autorskim pravima Wink

Preneseno iz teme "Samardzic Prijevoz"...

Opet ce ispast Mate dezurni krivac za dizanje tenzija na ovu temu, kao i prosle godine kad sam vec postavio pitanje - znaci ovako, kolegu Cuturica je Dubster upozorio za stavljanje loga na slike i krsenje autorskih prava. Pa sad ja pitam, zasto mene nitko nije pitao za dozvolu da se na moje neke slike stavi logo vec se stavilo mimo ikakvog mog znanja i pitanja, dakle isto su narusena moja autorska prava, jer je napravljeno bez mog znanja i dopustenja. Nisam ovo postavio da bi podigao tenzije, vec samo hocu upozoriti onda na krsenje mojeg autorskog prava.
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #440 on: September 12, 2014, 15:34:30 »

Vro jednostavno. Postoji granica između članova i uprave tj. vlasnika foruma. Pravilo kaže:
- Fotografije koje članovi postave na forum, uprava foruma može iskoristiti za dalje korištenje poput pravljenja određenih kompilacija, zbog potreba portala, facebook stranice ili twitter profila. U tome slučaju imamo pravo da na takve fotografije postavimo naš logo bhbus.net (žig) iz razloga zaštite te fotografije od nedozvoljenog korištenja i preuzimanja od treće strane. Ovom stavkom se i uprava foruma obavezuje da će se takve fotografije koristiti u isključivo pozitivne svrhe, a nikako radi isticanja nečega lošeg i u negativne svrhe.

Dakle uprava može, ali obični članovi ne. Barem ne bez dozvole uprave.
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #441 on: September 12, 2014, 15:47:09 »

Ok, zahvaljujem na brzom i iscrpnom odgovoru, postujem to, iako sam misljenja da bi se ta stavka mogla modificirat u Pravilniku - a to je da se barem konzultira netko od modova s obicnim clanovima da li zele logo na svojim slikama prilikom stavljanja na Facebook, to bi i s ljudske strane vjerojatno ipak imalo fin odjek. (moja dobronamjerna sugestija, neka nitko ne shvati zlonamjerno)
Logged
Cuturic M+S
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #442 on: September 12, 2014, 18:43:05 »

Ja na logo više gledam kao reklamu za forum, sajt i sl. a ne kao potpis autorskih prava. Smiley A naravno da je i autor jako važna stvar i uvijek se može dopisati na fotografiju ili iznad. Smiley
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #443 on: September 13, 2014, 06:54:40 »

Da, logo BHBus.net na fotografijama ujedno predstavlja i vid reklamiranja našeg portala, a ujedno i "autorska prava" ali ne autorska prava u obliku da time ne štitimo pojedinačno autore fotografija, nego štitimo time potezom da se fotografije koje su objavljene na portalu BHBus.net , koje su jedino objavljene kod nas, a neko ih koristi na drugim i trećim sajtovima, portalima, forumima se zna odakle fotografija potječe i da smo mi ti koji je imamo prvobitno i da, rekamirano na taj način, jačinu i kvalitet koji mi nudimo na BHBus.net, kako bi na taj način eventualno i prizvali nove korisnike, posjetioce/goste na naš portal...
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #444 on: September 14, 2014, 21:14:13 »

Ekipa, opet ja - gdje nestade tema s slikama web kamera, znam da je bila u Chat Roomu, al je nema...
Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #445 on: September 14, 2014, 21:37:56 »

Valjda obrisana, i neka je vala, samo bezveze zauzima prostor na forumu, a nikakve koristi od nje.
Logged

Neoplan VIP Class
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #446 on: September 14, 2014, 22:19:36 »

Nakon dosta razmatranja uprava foruma je donijela odluku da temu Stanje na putevima - Web kamere, Google Earth obriše, jer je bila prepuna loših slika i materijala, a da ponovo vrati temu  Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere.
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #447 on: October 08, 2014, 13:54:09 »

Znam da je kod vas u BiH napeta politicka situacija, ali cemu ovo na Forumu, koliko znam politika je zabranjena Pravilnikom (izuzev buseva koji se slikaju a sluze u predizbornoj kampanji), mene se trazilo da uklonim nesto sto nema veze s politikom, a ovo moze stajat...

Logged
Lions coach13
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 228



« Reply #448 on: October 08, 2014, 14:01:34 »

Baš sam htio slično pitanje postaviti, slažem se sa matom u potpunosti nekome je se dopušteno politički reklamirati dok se uklanja nešto što s tim  nema veze ali očito smeta nekim ljudima...
Logged
Cuturic M+S
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #449 on: October 08, 2014, 15:15:29 »

To jeste sukob interesa sad ali te reklame koje se vide na svim sajtovima i forumima ne biraju moderatori nego Google AdSense...
Bilo ko moze da bude oglasivac i da uplati Google-u novac za reklamu a onaj koji je objavljivac oglasa nema mogucnost da vrsi selekciju reklama. Uostalom od tih reklama svi sajtovi i forumi zive. Smiley
Logged

Pages: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.045 seconds with 21 queries.