bhbus.ba
April 20, 2024, 05:48:16 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 16   Go Down
  Print  
Author Topic: EX-YU prevoznici koji nisu više aktivni  (Read 70850 times)
damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« on: December 29, 2010, 23:22:04 »

Ja bi temu zasad ovako nazvao a kad se skupi dovoljno informacija nek moderatori prebacuju.Pocet cemo od Bosnaprevoza Doboj.Ja imam kolekciju reg.tablica pocetkom 80-tih godina.Tu su preovladavali Sanosi S-14 oko 20 komada i 10-tak S 314.Bilo je i 20-tak Magirusa 170 A 11 raznih varijanti i poneki AS-3500.Imali su i 2 Magirus Deutz.Isti takav mozete pronaci i u istorijatu Trans Turista od Starog Djeda Alje.Sjecam se da su bili bijeli a natpis plav.Zapisao sam i jedan IK-4.Podaci mogu varirati,ali ovi su sigurno dolazili u Tuzlu u to vrijeme.U jednom katalogu automobila iz 1989 sam pronasao nesto noviju sliku Bosnaprevoza.Rijec je o Dubravi(TAZ)sa fap motorom,moguce D 1420.Autobus je vjerovatno slikan nov prilikom preuzimanja.



Uploaded with ImageShack.us
« Last Edit: August 26, 2012, 02:53:41 by Amar » Logged
saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #1 on: January 08, 2011, 18:21:24 »

Sto se tice prevoza u Doboju prvi bus u gradu provozali su jarani od mog djeda jedan mi je bio komsija sad je pokojni sa drugim nzm sta je. Ako imas jos neku sliku za BP Doboj ubaci bio bih ti jako zahvalan, il bilo sta ako znas za BP Doboj slobodno napisi jer za rata je bilo buseva sam nzm kolko.Nas kad su istjerali iz grada na Ozren nas je odvezo Sanos 214 onaj sa harmonika vratila znam da se non stop kravio vojnici jb sve po redu.
Sto se tice prevoznika koji vise ne postoje tu mogu uborjat Jappy  iz Kosove kod Tesnja, BP Maglaj. U Zepcu je neko ima Dubrave kao one iz RMU Breza ja msm da i taj prevoznik vise ne postoji, u Zenici su 2 skiknila jedan je vozio za Moscanicu imao 2 Tama jednog pravog Tamica i drugi je bio novije proizvodnje mozda cak i Marbus, drugi je imao 2 crvena Dafa onakvi kakvi su u Tuzli rashodovani vozio Kanal-Bolnica.....e sad kako se zovu nzm al ako neko ovo cita vjerovatno ce se sjetit.
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #2 on: January 08, 2011, 18:54:10 »

A jel ova Dubrava pripadala B-E Doboj, ili B-E Doboj-Jug? tj. jesu li oni prije rata bili jedna firma, pa se nakon rata ocijepili?

ne znam šta ću sa ovom temom, dal da napravim temu u B-E Doboj-Jug o historiji, da prebacim u B-E Doboj ili da post prebacim u Proizvođače, tema Dubrava Huh?

A što se tiče Dubrava ko kod RMU Breza, iste ima samo još AT Vareš i koliko sam vidio u BiH više niko xD
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #3 on: January 08, 2011, 20:00:26 »

Mislim da je ova Dubrava završila u BE Doboj, sad je rashodovana....Inače, Bosnaprevoz je nekada bila jedna od najjačih firmi na našim prostorima, pa se kasnije rascijepila na više njih. Između ostalog, nastao je BE Doboj i Doboj jug.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #4 on: January 08, 2011, 20:41:36 »

Ne bi ja dijelio istorijat na dva dijela tada je bila jedna firma i to je to, u pravu je Mustafa.
Logged
doBUS
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.517



« Reply #5 on: January 08, 2011, 21:45:19 »

Koliko sam informisan prije rata sadasnju firma Bosnexpres Doboj sastojala se iz dva OOUR-a i to Bosnaexpres za lokalni saobracaj i Bosnaprevoz za medjugradski-medjunarodni
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #6 on: January 08, 2011, 22:14:22 »

Ako se svi slažu, ja bi prvi post prebacio u temu TAZ Dubrava a ovui temu obrisao, jer već imamo temu i za TAM i Marbus i Sanos kao i TAZ Dubravu, a svi su oni ex-yu
Logged


damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #7 on: January 08, 2011, 22:41:20 »

Tema je ex yu prevoznici,ne proizvodjaci,al nema veze bitno je da imamo stare slike i bar neke podatke,pa gdje god se smjeste dobro je.Ja sam protiv nepotrebnih tema radi bolje preglednosti.
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #8 on: January 08, 2011, 22:47:22 »

Onda može, nek stoji, nadams e da će biti materijala.

Ovi stariji članovi bi trebali imati tog materijala Cheesy
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #9 on: January 08, 2011, 22:53:56 »

Mile nam je podavno stavio ovu sliku


pa sad, jel ova firma danasnji B-E Doboj ili... Huh?
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #10 on: January 08, 2011, 23:06:04 »

Jest, to je današnji Bosnaexpres Doboj jug Wink
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Goran SK
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.600


« Reply #11 on: January 08, 2011, 23:51:12 »

Ovog Skyliner-a secam se kad je dolazio u Stuttgart,jednom je bio dosao iz Dortmunda i imali pola sata pauzi i posle toga nisu mogli ga upaliti ,po tom slucaju secam se ko da je jucer bilo ali u to vreme je bio u dobrom stanje
Logged
saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #12 on: January 09, 2011, 14:25:04 »

Ovo je BE Doboj Jug u svom najboljem periodu prije raspada.Inace da ne dodje do zabune BS Doboj postoji dugi niz godina, BS Doboj Jug je posleratna firma ako me sjecanje ne vara prvo su imali garaze gore na Jelahu pa su onda presli na Matuzice. Inace BS Doboj je pod svojom kapom imo sve okolne prevoznike al se napravi sranje i eto, BS Doboj Jug nikad nije imo Dubrave iskljucivo su vozili svabe Neoplan i Setru jednog ili 2 Mana 1 Drogmilera i 1 EA.Kolko su imali Neoplana i Setri nzm znam da su imali dosta buseva,nisu nikad radili lokal vec iskljucivo medjugradske i ino linije po BiH najvise su gulili do Sarajeva i Zenice ostalo je sve islo vani. Inace prvi su poceli sa oslikavanjem vozila kad su na zadnju soferku zalijepili sliku gradine sad se ne mogu sjetit dal Tesanjska il Dobojska al msm da je Tesanjska..
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #13 on: January 09, 2011, 15:48:42 »

Doboj Jug je imao i Irizare Century, a sjecam se da sam u Njemackoj vidjao 215HD. Cudno da su u ono vrijeme propali, tad su linije za Njemacku bile itekako isplative???
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #14 on: January 09, 2011, 16:59:16 »

Doboj Jug je imao i Irizare Century, a sjecam se da sam u Njemackoj vidjao 215HD. Cudno da su u ono vrijeme propali, tad su linije za Njemacku bile itekako isplative???

Kralo se naveliko, zato su i bankrotirali.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Pages: [1] 2 3 ... 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 20 queries.