bhbus.ba
March 28, 2024, 10:08:31 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Naplata kazne - GRAS  (Read 7337 times)
cosmicgrade
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 3



« on: November 26, 2014, 01:26:31 »

Ja se izivnjavam ako je ova tema nekad bila aktuelna i prodiskutovana!

Iz Bihaca sam i zanima me sta ce se desiti ako mi naplate kaznu (uhvate bez karte u tramvaju), da li ce mi ta kazna doci na adresu ili ako ne dodje hocu li je kasnije nekako ipak morati platiti?

P.S. ne zivim u Sarajevu nego cesto idem tamo, a skupo mi da svako malo dajem skoro 2KM za par stotina metara voznje.

Hvala.
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1 on: November 26, 2014, 01:45:32 »

Da te pitam, jeli se voziš tramvajem ili trolejbusom kad je gužva i kad su pretrpani?
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
cosmicgrade
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #2 on: November 26, 2014, 01:52:47 »

Dobro to je sad druga tema, ali inace samo tramvaj jer mi odgovara zbog lokacije, zato i pitam kako ide s tim tramvajskim kaznama.
Logged
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #3 on: November 26, 2014, 01:56:04 »

zar ovo ne ide u temu razno , vec treba  da se otvara posebno tema
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #4 on: November 26, 2014, 02:25:43 »

Sam kažeš par stotina metara, pa prošetaj malo. Pogotovo ako si mlad i zdrav.

Nije fer ni prema prevozniku, a ako se kad voziš u špicama onda nije fer ni prema putnicima!

Sunce mu žarko koliko sam puta znao propustiti po nekoliko tramvaja ili trolejbusa, a znam da ih unutra ima bar 20-30% bez karte, a ja kao i i drugi koji imaju kartu čekamo

Po novom zakonu je 50KM kazna. Ako se ne naplati odmah, onda stiže na adresu
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
cosmicgrade
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #5 on: November 26, 2014, 02:55:05 »

Sam kažeš par stotina metara, pa prošetaj malo. Pogotovo ako si mlad i zdrav.

Nije fer ni prema prevozniku, a ako se kad voziš u špicama onda nije fer ni prema putnicima!

Sunce mu žarko koliko sam puta znao propustiti po nekoliko tramvaja ili trolejbusa, a znam da ih unutra ima bar 20-30% bez karte, a ja kao i i drugi koji imaju kartu čekamo

Po novom zakonu je 50KM kazna. Ako se ne naplati odmah, onda stiže na adresu
Sam kažeš par stotina metara, pa prošetaj malo. Pogotovo ako si mlad i zdrav.

Nije fer ni prema prevozniku, a ako se kad voziš u špicama onda nije fer ni prema putnicima!

Sunce mu žarko koliko sam puta znao propustiti po nekoliko tramvaja ili trolejbusa, a znam da ih unutra ima bar 20-30% bez karte, a ja kao i i drugi koji imaju kartu čekamo

Po novom zakonu je 50KM kazna. Ako se ne naplati odmah, onda stiže na adresu


Ne bi to bio problem, placam uvijek, medjutim prijatelji mi vazda govore sto sam lud da za to dajem dnevno 7-8KM. Nije problem u tih par stotina metara, problem je u vremenu, posao mi je takav da mi je svaka sekunda dragocijena. Sve je to ok, slazem se da treba placati, medjutim to jos uvijek nije odgovor na moje pitanje.
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #6 on: November 26, 2014, 03:49:24 »

1. Dobrodošli na forum!

2. Pročitajte pravilnik foruma: http://www.bhbus.net/forum/index.php?action=rules

3. Tamo ćete, između ostalog, pročitati i da je zabranjeno citirati zadnji post.

4. Vi ste postavili pitanje o mogućoj kazni za neplaćanje karte i da li postoji mogućnost da Vam kazna dođe na kućnu adresu. Kolega Troler vam je odgovorio da je kazna 50 KM, a ako se ne naplati odmah, onda Vam stiže na kućnu adresu. Mislim da je na Vaše pitanje odgovoreno i da za ovo pitanje nije bila potreba da se otvara nova tema, ali o tome neka odluče ostale kolege moderatori.
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #7 on: November 26, 2014, 10:55:34 »


Ne bi to bio problem, placam uvijek, medjutim prijatelji mi vazda govore sto sam lud da za to dajem dnevno 7-8KM. Nije problem u tih par stotina metara, problem je u vremenu, posao mi je takav da mi je svaka sekunda dragocijena. Sve je to ok, slazem se da treba placati, medjutim to jos uvijek nije odgovor na moje pitanje.

7-8KM? Znači više vožnji. Ako imaš više vožnji najbolje da uzmeš dnevnu kartu 5,30KM i voziš se čitav dan koliko hoćeš.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #8 on: November 26, 2014, 22:46:11 »

Voziti se bez karte?

Probaj sa centrinom komercijalom, možda te puste, ili u pekari ne platiš hljeb pa ipak jedeš...?

Interesantna tema svakako.  Roll Eyes

Dnevna karta 5,30 pa se vozati do mile volje, ili desetodnevna ako više odgovara (10 dana u "cugu" važi), nešto oko 28 maraka.
Logged
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #9 on: November 26, 2014, 23:50:30 »

10 dnevna  karta je kostala  12,60 KM  ako nije poskupila
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #10 on: November 27, 2014, 00:29:21 »

To je karta za 10 vožnji tramvajem a 37,20 je desetodnevna karta
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 20 queries.