bhbus.ba
March 29, 2024, 13:30:42 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Redovne linije BiH - Italija ??  (Read 4263 times)
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« on: November 20, 2014, 21:23:17 »

Uskoro autobuska linija Banja Luka - Milano

Koliko sam upućen nema ni jedna autobuska linija koja povezuje BiH i Italiju, pa čak ni sezonska. Ali kao da gledam i ova će polaziti u četri ujutro, a stizaće u jedan noću.. Tako da neće biti šanse da ih slikamo.. I Golubićeve četvorke za Štutgart kreću ranom zorom a u BL stižu kasno u noć.

Šta mislite ko bi Italiju mogao voziti sa BH strane?
« Last Edit: November 20, 2014, 22:22:42 by makljen1123 » Logged

Setra S 417 HDH !!!

the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #1 on: November 20, 2014, 21:30:03 »

A PPZ?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #2 on: November 20, 2014, 21:48:38 »

BL - Milano da vozi PPZ? Sve je moguće.. Kad može Kondor iz Istočnog Sarajeva da vozi liniju Prijedor - Beograd, što ne bi ovi za Italiju.. Ja sam ipak kontao da bi mogao Neobas, Bočac ili možda Smiljić voziti... Mada ne vjerujem za Smiljića, teška je to linija za njiga, još pogotovo u ovoj ranoj fazi...    70 % mislim da će Neobas / Golubić preuzeti to... Al opet vidjećemo..
Logged

Setra S 417 HDH !!!

the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #3 on: November 20, 2014, 21:49:28 »

Ja sam čuo da bi mogli još kakvu liniju za Italiju uvesti ali da ide direktno za Italiju...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Logged
noriscace
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 193



« Reply #4 on: November 20, 2014, 21:57:52 »

linija za Cirih ide preko Italije..
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #5 on: November 20, 2014, 22:00:19 »

To je u nadleznosti vanjskotrgovinske komore, entitetska ministarstva nemaju nikakve nadleznosti nad tim, samo mogu poslati na daljnu proceduru, medjunarodni saobracaj je u nadleznosti ministarstvo komunikacija i prometa, kao i medjuentiteski odnosno na drzavnoj razini pa se tako mogu otvarati polasci odakle se zeli, nije bitna teritorija..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #6 on: November 20, 2014, 22:01:39 »

Ima par linija koje idu kroz Italiju gdje se ne smije zaustavljat i ispuštat, al... Roll Eyes

Prvo mi pada na pamet Neobas, pa tek onda par prevoznika iz RS, jer je ovo ipak u entitetskoj nadležnosti pa mi je logično da ti prevoznici imaju prednost, samo se nadam da to neće ići stranačkom i rođačkom linijom Cheesy

mada ja ne bih isključio recimo BiH tours Travnik/Schlieren, Gold tours Zenicu ili čak PPZ
Logged


the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #7 on: November 20, 2014, 22:11:30 »

Pa PPZ je kupio još jednog Citylinera zadnje generacije, a još davno sam čuo da je linija u planu ali nisam iznosit priču koja je rekla-kazala

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Logged
noriscace
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 193



« Reply #8 on: November 20, 2014, 22:19:30 »

Ima par linija koje idu kroz Italiju gdje se ne smije zaustavljat i ispuštat, al... Roll Eyes

Prvo mi pada na pamet Neobas, pa tek onda par prevoznika iz RS, jer je ovo ipak u entitetskoj nadležnosti pa mi je logično da ti prevoznici imaju prednost, samo se nadam da to neće ići stranačkom i rođačkom linijom Cheesy

mada ja ne bih isključio recimo BiH tours Travnik/Schlieren, Gold tours Zenicu ili čak PPZ

Uvijek ima ovo al'  Grin vjerovatno će to Neobas i  Golubić to voziti..
Logged
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #9 on: November 20, 2014, 22:25:13 »

Nisam čuo ništa konkretno, samo sam čuo da im Italija radi jako, jako dobro i da su predali zahtjev za još jednu liniju koja bi bila direktna, jer ovu sada što imaju je sastavljena iz dvije linije...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 21 queries.