bhbus.ba
March 29, 2024, 07:53:03 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Slavonski Brod - Bleiburg  (Read 12260 times)
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« on: November 22, 2010, 15:45:59 »

U ovoj temi cu opisati svoja zadnja dva posjeta Bleiburgu (16.5.2009 i 15.5.2010.). Inace ove godine sam 4. puta zaredom isao tamo, a razlog mog redovnog odlaska je obiljezavanje Bleiburske tragedije koja se desila 1945.u Bleiburgu, u Austriji, mjestu udaljenom 20ak km od granice sa Slovenijom.

U ovom postu cu postaviti reportazu s putovanja 2009.  godine

Slavonski Brod - Bleiburg 16.5.2009.

Krenuli smo 15.5.09 u 23 h iz centra Sl.Broda, s kraljicom S431 DT od APPa, nakon nekih 7.5 sati voznje smo stigli u Bleiburg, evo nekoliko slika s pocetka puta i dolaska u Austriju

Setra ceka polazak ispred zgrade Zupanije u Sl.Brodu...



odmor na odmoristu Stari Hrastovi...



slikano na GP Gruskovje oko 3.15...



ulazak u samo mjesto Bleiburg...



U Bleiburgu i na Bleiburskoj poljani

spomenik na groblju u Bleiburgu...



Bleibursko polje...



spomenik na Bleiburskom polju...



nekoliko trenutaka pred pocetak mise...



zadnji dio ove prve reportaze, povratak za Sl.Brod

cekanje da se lagano krene...



Rijeka Drava



cekanje na naplatnim kucicama Zapresic...tu nam nije ni ENC mogao pomoci iako smo ga imali... Wink



zadnji odmor prije dolaska kuci - BP Ježevo...



Inace ovdje je bilo odlicno vrijeme, a u iducem postu slijedi put iz 5.mjeseca 2010.godine, i sasvim drugi vremenski uvjeti
« Last Edit: May 14, 2011, 23:26:07 by mate » Logged
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #1 on: November 22, 2010, 15:54:13 »

Slavonski Brod - Bleiburg 15.5.2010.

Isto se kretalo noc ranije, u 23 h, ovaj puta s S416 UL (APP, Gbr.165)...posto smo imali jednu pauzu manje na putu, mislili smo da cemo stici ranije, medutim tu pauzu su nam nadoknadili slovenski granicni policajci, te smo se na MMP Gruskovje zadrzali 45 minuta, ali mi smo jos i dobro prosli, neki su cekali i po 3 sata te su zakasnili na pocetak mise. Nazalost ove godine je vrijeme bilo katastrofa, uz kisu koja je neprestano padala, je jos i bilo jako hladno...

Dio prvi, put do Bleiburga i boravak tamo

Sl.Brod - Bleiburg



odmor na Motelu Plitvice





ovu sam sliku napravio u inat slovenskoj granicnoj policiji (iako znam da ne smijem), slikano dok smo cekali na MMP Gruskovje



Dolazak u Bleiburg



Pogled na brda okupana maglom



Polozeni vijenci raznih delegacija, medu kojima i se nalazi i nas vijenac, gdje sam ja dobio cast da ga polozim



Okupljanje ljudi nekih pola sata pred pocetak mise



Dio drugi, povratak uz kisu koja nas je pratila od Dravograda pa skroz do Sl.Broda

Masovni povratak ljudi s mise ka parkiranim busevima



Malo austrijske prirode, na putu od Bleiburga ka Sloveniji



Drava, u Sloveniji uz cestu koja ide od Dravograda prema Mariboru



Ukratko, isao sam 4 godine zaredom, i nadam se da cu i sljedece godine ponovno ici, jer zbilja vrijedi otici tamo, i cuti price ljudi koji su prezivili tu strahotu


Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #2 on: November 22, 2010, 16:29:07 »

Svaka čast na slikama, pravo mi se sviđaju  Wink
Logged

Neoplan VIP Class
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #3 on: November 22, 2010, 16:46:46 »

super reportaza, nije ni opsirna ni prekratka, bas prava reportaza ...
Logged


mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #4 on: November 22, 2010, 17:00:51 »

Hvala na pohvalama obojici, inace bude tamo preko 100injak buseva, i nastojao sam i po losim uvjetima napraviti slike, inace ove godine imam 110 slika s puta, ali to su vecinom busevi koji su bili tamo, i slike za reportaze Wink
Logged
Mihael_2646
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.417



« Reply #5 on: March 21, 2011, 00:03:48 »

Mate,kakva je strahota tamo bila? Vidim nesto u II.sv ratu,a i reportaža mi je dobra! Svaka čast !
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #6 on: March 21, 2011, 00:12:44 »

A pa Bleiburg ti je poznat nemal svugdje u svijetu, nešto tipa Srebrenice :S

evo ti pročitaj i da znaš za ubuduće ... Treba to znati svakako, nek si informisan ...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_u_Bleiburgu
Logged


Mihael_2646
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.417



« Reply #7 on: March 21, 2011, 00:16:40 »

A pa Bleiburg ti je poznat nemal svugdje u svijetu, nešto tipa Srebrenice :S

evo ti pročitaj i da znaš za ubuduće ... Treba to znati svakako, nek si informisan ...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_u_Bleiburgu

Neznam u tu povijest nešto puno,evo ovo mi je tek početak kak učim povijest,5.razred..Neponovilo se više nikada,ni Bleiburg,ni Vukovar ni Srebrenica.
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #8 on: March 21, 2011, 00:24:15 »

Ma da, učit ćeš ti to sigurno u školi iz historije, samo ne znam na kojoj je to tačno godini kod vas... Mi u Bosni smo učili i uče i danas dan generacije ...
Logged


Mihael_2646
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.417



« Reply #9 on: March 21, 2011, 00:34:30 »

Ma da, učit ćeš ti to sigurno u školi iz historije, samo ne znam na kojoj je to tačno godini kod vas... Mi u Bosni smo učili i uče i danas dan generacije ...
Ja barem mislim da ide ovako ali nisam siguran.U 5.razredu idu prvo početci(homosapijensi,neandertalci,prvi krscani,itd,a kada budemo ucili o Domovinskom ratu,mislim da cu biti 8.razred,dakle bliža povijest.nisam siguran ali mislim da je tako,predpostavio sam jer smo u početku šk. godine učili o Adamu i Evi,pa neanderima.
Pozdrav Wink
Logged

mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #10 on: May 14, 2011, 23:29:56 »

Slavonski Brod - Zagreb - Bleiburg

Eto i petu godinu zaredom sam bio na obiljezavanju Bleiburske tragedije (3.godina kako pisem reportazu). Ove godine je do zadnjeg dana bilo upitno hocu li uopce ici, ali na kraju se ipak islo, iako u malo drukcijem aranzmanu, nego inace. Naime od Sl.Broda do Zagreba i nazad smo isli s MB Travegom od Terzic Busa, dok smo od Zagreba do Bleiburga i nazad isli s Autoturistovim Neoplanom Trendlinerom (ZG-9831-DI). Ljudi i buseva je bilo manje nego prosle godine, ali eto srecom vrijeme je ove godine jako dobro posluzilo. Ove godine na Bleiburg, je isao i tomo, koji je u vlastitom aranzmanu dosao do Zagreba, te onda sa mnom isao do Austrije i nazad do odmorista Sv.Kriz Zacretje, gdje je presjeo u Panturistovog Citylinera, te otisao direktno za Osijek. Evo nekih slika s putovanja od mene, a tomo ce jos nadopuniti s svojim slikama.

Odmor na Starim Hrastovima, jutros oko 4.30 u smjeru Zagreba



Dvije slike nakon relativno kratkog zadrzavanja na MMP Gruskovje





Bleibursko Polje

Hrvati iz Bavarske



Dolazak delegacije Sabora i Vlade RH



Mnogobrojni bikeri iz Hrvatske i raznih europskih zemalja (Austrija, Svicarska, Njemacka...)



Svecana misa





Sto se tice povratka, mislili smo da ce nam ovi oblaci pokvariti put nazad, ali srecom nebo je ostalo mirno



Oko 19.30 smo na motelu Plitvice ponovo sam se vratio nazad u Travega, te sam negdje oko 22 h dosao kuci u Sl.Brod
Logged
tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #11 on: May 15, 2011, 01:13:43 »

Evo kako je naš mate i započeo, ja ću nastaviti.  Ja sam krenuo u petak 13. 05. 2011. (petak 13.  Grin) do Zagreba u 21:00h na liniji Osijek - Umag sa Citylinerom N116 registarskih oznaka OS-140-BM (petak 13. sjedalo broj 13.  Grin ) iako je prvotno planirani polazak bio iz Slavonskog Broda, ali zbog određenih komplikacija koje nisu relevantne za javnost putovanje je započelo zapravo evo na liniji Osijek - Umag. Dolaskom u Zagreb u 01:00h u Zagreb dežurna služba koju je mate zaboravio napomenuti - bushunter795 je već mene dočekao. S obzirom smo imali podosta vremena iskoristili smo ga na neke noćne bushunterove slike autobusa, popili kavicu, podružili se i uputili se na Trg hrvatskih velikana prema matinim uputama. Oko 05:20h stiže Terzićev Travego predvođen matom  Smiley


nakon određenih upoznavanja sa ostalim sudionicima puta i kratkog ranojutarnjeg razgovora i iščekivanja prijevoznog sredstva u pravcu Bleiburga pojavljuje se oko 05:40h  Autoturistov Trendliner - moram priznati da smo bili vidno iznenađeni, ne toliko zbog Trendlinera koliko zbog Autoturista koji nam uglavnom od svih prijevoznika uopće nije pao na pamet da bi mogao biti jedan od većinskih prijevoznika organiziranog besplatnog prijevoza - zašto nam to nije palo na pamet  Huh? pojma nemam(o)




Pošto nam je obojici ovo bila prva prilika voziti se u Trendlineru i općenito Autoturistu ovaj trenutak je morao biti zabilježen


Na put smo krenuli točno i na vrijeme u 06:00h vidno dobro raspoloženi te u nastavku putopisa donosimo i fotografije prirode i okoline mjesta kroz koja smo prolazili




kao i uvijek bili smo vrijedni tokom cijelog puta,

ali nažalost pozicije u busu nije nam davala baš previše mogućnosti za neko extra fotografiranje
Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #12 on: May 15, 2011, 01:20:01 »

Slike krajolika se odnose na slovenski i austrijski krajolik










vrlo zanimljiva drvena autobusna stanica u Austriji - nažalost ovo je jedina fotka koja nam je donekle uspjela što se tiče tih simpatičnih drvenih autobusnih stajališa


Ukoliko je još uvijek netko zainteresiran za skijanje u ljeto  - u Austriji ga u visinama još uvijek ima Cheesy






Dravograd - autobusna stanica









« Last Edit: May 15, 2011, 01:22:41 by tomo » Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #13 on: May 15, 2011, 01:26:40 »

Iako manji broj posjetitelja nego prijašnjih godine, nije ih nedostajalo






Saborsko izaslanstvo  Shocked Roll Eyes








Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #14 on: May 15, 2011, 01:29:10 »

Mate je garant imao neki filing da će biti Autoturist u pitanju pa je majicu uskladio sa prijevoznikom  Grin










 



Logged


Pages: [1] 2 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.061 seconds with 20 queries.