bhbus.ba
April 19, 2024, 17:26:01 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Go Down
  Print  
Author Topic: Susreti forumaša  (Read 119141 times)
Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #405 on: May 29, 2015, 00:57:20 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/ocekuje-se-800-autobusa-upute-vjernicima-na-dan-dolaska-pape-franje-u-sarajevo/150528099

Pripremite fotoaparate. Cheesy i dobro se podijelite.
Logged

dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #406 on: May 29, 2015, 09:43:53 »

Jel rizicno tad slikat buseve?
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #407 on: May 29, 2015, 09:54:15 »

Hm, evo dakle ekipi jednog zahtjevnog zadatka... E sad oni koji poznaju teren, trebaju malo uputiti goste, gdje se koji parking nalazi - kolika je udaljenost od Koseva, tj. gdje ce sve bit lokacije za slikanje... Malo savjeta uvijek dobro dođe, posto vas je vise, nadamo se da cemo vidjet sve goste u Sa kroz vase slike (za nas koji smo sprijeceni drugim obavezama), ja se iskreno nadam da cu dio u povratku ulovit kod sebe... I, postavite si neke prioritete, posto cisto sumnjam da ce netko uhvatiti svih 800injak buseva - dakle probajte uloviti ono sto nemate kod sebe, ono sto ne viđate svakodnevno, tesko je reci, ali probajte izbjeci identicne slike... Nije problem jedan bus, da npr. 2-3 clana uhvate - ali na razlicitim lokacijama, ili iz drugog kuta slikanja...
A, ja - ja se nadam da ce Papa prihvatit poziv Predsjednice RH, pa u iducoj godini posjetiti Hrvatsku Wink

EDIT: za Danija - zasto bi bilo rizicno, 2011. kad je prosli Papa pohodio u HR, slikalo se bez ikakvog problema, jos je velika vecina vozaca bila ugodno raspolozena, tako da, nema sto biti rizicno. Samo nastojte izbjegavati prenapadna ponasanja, i dosađivati previse ljudima ako skuzite da nisu bas voljni za razgovor, slikas i produzis dalje, iako ce biti hrpa vozaca koji odobravaju slikanje, i koji ce to sve s smjeskom popratiti Wink
« Last Edit: May 29, 2015, 09:57:24 by mate » Logged
Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #408 on: May 29, 2015, 10:43:19 »

@Mate ,ja ti mogu reci za tri parkinga što mogu predpostavit da ce se tu parkirat autobusi.
1. Kampus kod Autobuske stanice
2.Bembaša
3.Vilsonovo šetalište.
Najbilizi stadionu koševo su ti parkinzi 1 i 3, dok je bembaša na izlazu iz grada ,tačnije tamo prema Goraždu i Palama.
Vilsnovo šetalište je dosta veliko pa ce sigurno ti i biti dosta autobusa.Dogovori se sa Daniem i neka ti on bude vodič Cheesy .
Logged

Ličanin
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 133


« Reply #409 on: May 29, 2015, 10:49:20 »

Molim sve članove koji dolaze da se dogovori mjesto i vrijeme sastanka nas članova, najbolje odmah poslije 6 sati do kada se mora doći i da se onda recimo podijelimo na par parkinga, ja ću ih osobno probat sve obići, ukoliko stignem, neću slikati one HR prijevoznike koje svako malo viđam ili sam ih slikao par puta.  Druga stvar, prvi puta sam u Sarajevu pa mi treba vodič da netko od vas domaćih bude sa mnom. Ja sa svojom grupom dolazim u petak oko 19 sati i spavamo negdje na Baršćaršiji (ako sam dobro napisao Cheesy ) pa se već tada mogu sa nekima naći za razgled grada.
Vidimo se
Logged
Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #410 on: May 29, 2015, 11:10:23 »

Prije polaska nebi bilo loše da se javiš sa kojim vozilom dolazis  Smiley
Logged

dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #411 on: May 29, 2015, 11:17:21 »

Javi se u pp

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #412 on: May 29, 2015, 12:44:51 »

@Mate ,ja ti mogu reci za tri parkinga što mogu predpostavit da ce se tu parkirat autobusi.
1. Kampus kod Autobuske stanice
2.Bembaša
3.Vilsonovo šetalište.
Najbilizi stadionu koševo su ti parkinzi 1 i 3, dok je bembaša na izlazu iz grada ,tačnije tamo prema Goraždu i Palama.
Vilsnovo šetalište je dosta veliko pa ce sigurno ti i biti dosta autobusa.Dogovori se sa Daniem i neka ti on bude vodič Cheesy .


Bentbasa* je puna i radnim danima,ali sjecam se nekog dogadjaja kad su autobusi bili parkirani cak i kod tunela Celjigovici prema Palama, tako da ce i sad vjerovatno biti isti slucaj...

Mislim da ce parking kod Zetre biti za autobuse, pa parking iza SCCa i ulica Kotromanica odma do parkinga, a ostalo ce parkirati vjerovatno na improviziranim parkinzima
Logged

dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #413 on: May 29, 2015, 22:19:27 »

Odobrava se zaustavljanje i parkiranje svih vozila organizovane kolone vozila (autobusi) u vremenskom terminu od 07 sati do 20 sati, 6.juna u ulicama Vilsonovo šetalište, Kotromanića, Alipašina, Franje Račkog, Stjepana Tomića, Srđana Aleksića od raskrsnice sa ulicom Bulevar MeŠe Selimovića u smjeru prema Istiklal Džamiji u dužini od 300 metara.

Izvor klix.ba
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #414 on: May 30, 2015, 20:12:24 »

aktivni će sigurno biti i parkinzi kod Konzuma ispod AS i Kampusa, na otoci kod Bazena, a mislim da će aktivan biti čak i parking na Ilidži na samom ulazu ispod mosta.

Što se tiče mjesta nalaženja najbolje bi bilo da se nađemo prekoputa Vijećnice i Miljacke na onom pakringu kod Inat kuće. Ali ne znam kako ide program i u koliko da zakažem sastajanje?
Logged


Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #415 on: June 01, 2015, 20:48:40 »

Evo gdje ce bit sve parkinzi za autobuse.

arking za 684 autobusa sa hodočasnicima


Ministarstvo saobraćaja je u saradnji sa Ministarsvom unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo osiguralo prostor za parkiranje 684 autobusa kojim će hodočasnici stići u Sarajevo na dan posjete pape Franje (organizovani prijevoz iz BiH i inozemstva).

Autobusi će biti smješteni na slijedeće lokacije: parking prostor Slatina, ulica Stjepana Tomića, parking prostor ispred porodilišta Zehra Mujdović, parking prostor Opela Alipašina ulica, parking prostor ispred Bosnalijeka, plato - parking ispred autobuske i željezničke stanice, parking u krugu Kampusa, ulice Vilsonovo šetalište, Kotromanića, Franje Račkog, parking Vrbanja, parking prostor ispred Aquariusa i parking prostor kod Ambasade Republike Turske. Osigurani su i rezervni parking prostori: kod stadiona Otoka, Energoinvest, TAS Vogošća i kod RTV doma.


Moj prijedlog za ove koji budu išli slikat..
Nemojte forsirat domaće prevoznike, uz dužno poštovanje al imamo ih vec poslikano iz svih mogućih uglova,jedino nesto sto dugo nije bilo ili neka prinova,al bolje forsirajte ove što nemamo, strane iz drugih država i tako to.
To je samo moj neki prijedlog sad ne znam kome će se svidit a kome ne.
Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #416 on: June 01, 2015, 20:48:57 »

Izgleda da je zvanično 21 parking u pitanju, evo slika
http://www.ktabkbih.net/files/file/parking.jpg

Mada ne vidim parking kod Bazena, ali će i to gore od Bazena pa do raskrsnice za Mokro i Pale biti puno...

Slažem se sa Almirom, da mi forsiramo strane, a strani naše prevoznike, s tim da bih gomilanje slika riješio na način da prioritet imaju oni koji prvi postave slike, pa....

Ja i dalje ne znam u koliko sati da organizujemo sastanak?
Mjesto mi se čini sasvim ok, jer je lagano za doći
Logged


makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #417 on: June 02, 2015, 00:05:34 »

Ja otkazujem svoje prisustvo.


Slažem se sa Almirom i Matom, okanite se prevoznika čijih slika imate na pretek, dajte prednost onima koji nemaju tog prevoznika, a vi slikajte one koje vi nemate. Ili jedan sa jedne strane, drugi sa druge. Lijepo se provedite.
« Last Edit: June 02, 2015, 08:22:20 by The_Dubster » Logged

Setra S 417 HDH !!!

MART
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 519


KÄSSBOHRER SETRA


« Reply #418 on: June 02, 2015, 00:23:31 »

Oćel bit kakve meze (pite, ćevapa...) za forumaše iz inozemstva...
Logged

SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #419 on: June 02, 2015, 08:23:21 »

Vidjet ćemo prvo da li ćemo se uspjeti skupiti, jer imamo 2-3 dana još da se organizujemo a niko ništa konkretno Huh?

(mada ćevapa i pite uvijek ima, pa u Sarajevu si Tongue )
Logged


Pages: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 21 queries.