bhbus.ba
March 28, 2024, 15:13:59 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 37 38 [39]   Go Down
  Print  
Author Topic: JGP Beograd, Srbija  (Read 159542 times)
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #570 on: April 23, 2015, 12:46:21 »


Slika preuzeta sa: www.facebook.com/Slike.Autobusa
Logged
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #571 on: April 24, 2015, 22:43:04 »


Ovo je prvi proizvedeni IK-218 Avancity, ovako je izgledao kad je tek stigao... Cry

Izvor: www.balkanforum.info
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #572 on: April 25, 2015, 20:43:42 »

alaj su ga i sredili  Shocked Shocked
Logged


EUKALIPTUS
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 6



« Reply #573 on: April 30, 2015, 20:44:50 »


I koji prevoznik obavlja express linije (E1, E2, E3 itd koliko ih ima)?
A1, E1, E5, E6, E8 -Banbus
E2, E7, E9 -Transprodukt
E4 - Trans-Jug.
E3 ne postoji.

Inače, ove linije po meni imaju potencijal, ali grad ne zna baš šta će sa njima, do sada su hiljadu puta menjane do neprepoznatljivosti, i na kraju sve nekako završe u novobeogradskim blokovima, valjda zato što je najbogatiji kraj, pa ljudi imaju para. Mada, nije to ni toliko skupo, s obzirom da je usluga višeg nivoa, ali taj vid prevoza nije nešto ispopularizovan. Jedno vreme su neki prevoznici davali i mesečne karte, ali one nisu važile u svim minibus linijama, nego samo linijama koje taj prevoznik drži, pa je to ukinuto.
Karta je 150 dinara (1,25 evra) u svim linijama, osim A1. U A1 je 300 dinara (2,5 evra). Pritom, Banbus, koji drži ovu liniju, najlošija vozila šalje na A1, mnogo bolja vozila drži na ostalim linijama.
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #574 on: July 09, 2015, 18:30:31 »

Najavljene su izmjene u čitavom sistemu javnog gradskog prevoza, a te izmjene podrazumijevaju sledeće:

- Izmjena trasa pojedinih linija, premještanje terminusa i uvođenje novih linija
- Od 160 linija, GSP će samostalno raditi 46 ili 47 linija; ostali broj linija će raditi u kooperaciji sa privatnim prevoznicima
- Raspisivanje tendera za prevoznike koji će od 1.1.2016. učestvovati u JGP.
Izlazak na tender mogu steći svi prevoznici koji imaju autobuse sa sljedećom opremom: moraju imati uređaj za brojanje putnika, klima-uređaj i Wi-Fi ali nisam čuo da je spomenuto godište.
- Na osnovu podataka o broju putnika koji se kreću tramvajima, trolejbusima i autobusima, formiraće se prva linija metroa
- Direkcija za javni prevoz u Beogradu će se uključiti u nadzor taksi-prevoza i prevoznika
- Na jesen (mislim 1.10.2016.) formiraće se novi ITS što će značiti nižu cijenu koštanja prevoza, profit prevoznika i brži prevoz građana od tačke A do tačke B


Eh sad to je ono kako sam ja čuo na RTS Satelit, u emisiji Beogradska hronika, gost je bio gradonačelnik Siniša Mali, možda sam negdje fulao, ali to će ispraviti kolege iz Beograda. Wink
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #575 on: July 14, 2015, 15:09:38 »

Prijedlozi za nove kolor šeme vozila GSP-a


Vise na: http://www.autobusi.net/forum/viewtopic.php?f=80&t=5590
Logged

Dragan61
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #576 on: August 03, 2015, 19:06:29 »

Malo i mene Tongue
Prvo slike rashodovanih autobusa Wink Smiley







Logged
Dragan61
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #577 on: August 03, 2015, 19:10:25 »


"Prvi Srpski Mercedes", ili ti popularno "Vucicev Mercedes" Tongue




Novajlija u Arrivi Litas Smiley

Solaris

Logged
Dragan61
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #578 on: August 03, 2015, 19:13:19 »







Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #579 on: September 06, 2015, 04:05:01 »

Najavljene su izmjene u čitavom sistemu javnog gradskog prevoza, a te izmjene podrazumijevaju sledeće:

- Izmjena trasa pojedinih linija, premještanje terminusa i uvođenje novih linija
- Od 160 linija, GSP će samostalno raditi 46 ili 47 linija; ostali broj linija će raditi u kooperaciji sa privatnim prevoznicima
- Raspisivanje tendera za prevoznike koji će od 1.1.2016. učestvovati u JGP.
Izlazak na tender mogu steći svi prevoznici koji imaju autobuse sa sljedećom opremom: moraju imati uređaj za brojanje putnika, klima-uređaj i Wi-Fi ali nisam čuo da je spomenuto godište.
- Na osnovu podataka o broju putnika koji se kreću tramvajima, trolejbusima i autobusima, formiraće se prva linija metroa
- Direkcija za javni prevoz u Beogradu će se uključiti u nadzor taksi-prevoza i prevoznika
- Na jesen (mislim 1.10.2016.) formiraće se novi ITS što će značiti nižu cijenu koštanja prevoza, profit prevoznika i brži prevoz građana od tačke A do tačke B


Eh sad to je ono kako sam ja čuo na RTS Satelit, u emisiji Beogradska hronika, gost je bio gradonačelnik Siniša Mali, možda sam negdje fulao, ali to će ispraviti kolege iz Beograda. Wink

Radi se na poboljšanju, uveliko Cheesy Jedan broj vozila je dobio Wi-Fi, a iz fabrike u Zemunu će do kraja oktobra stići 30 novih autobusa. Boja autobusa će biti crvena.

Eh sad, nigdje nije spomenuto da će vozila imati uređaj za brojanje putnika?

Da li sve ovo važi i za privatne prevoznike ili samo za GSP (boja vozila, Wi-Fi i sistem za brojanje putnika), kao i za tramvaje i trolejbuse?

I je li raspisan tender za prevoznike koji će od sledeće godine obavljati JGP?

http://www.24sata.rs/klima-wi-fi-i-video-nadzor-evo-kad-nam-stizu-novi-busevi-i-jos-jedno-iznenadenje/17781
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Dragan61
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #580 on: September 07, 2015, 12:07:59 »

Najavljene su izmjene u čitavom sistemu javnog gradskog prevoza, a te izmjene podrazumijevaju sledeće:

- Izmjena trasa pojedinih linija, premještanje terminusa i uvođenje novih linija
- Od 160 linija, GSP će samostalno raditi 46 ili 47 linija; ostali broj linija će raditi u kooperaciji sa privatnim prevoznicima
- Raspisivanje tendera za prevoznike koji će od 1.1.2016. učestvovati u JGP.
Izlazak na tender mogu steći svi prevoznici koji imaju autobuse sa sljedećom opremom: moraju imati uređaj za brojanje putnika, klima-uređaj i Wi-Fi ali nisam čuo da je spomenuto godište.
- Na osnovu podataka o broju putnika koji se kreću tramvajima, trolejbusima i autobusima, formiraće se prva linija metroa
- Direkcija za javni prevoz u Beogradu će se uključiti u nadzor taksi-prevoza i prevoznika
- Na jesen (mislim 1.10.2016.) formiraće se novi ITS što će značiti nižu cijenu koštanja prevoza, profit prevoznika i brži prevoz građana od tačke A do tačke B


Eh sad to je ono kako sam ja čuo na RTS Satelit, u emisiji Beogradska hronika, gost je bio gradonačelnik Siniša Mali, možda sam negdje fulao, ali to će ispraviti kolege iz Beograda. Wink

Radi se na poboljšanju, uveliko Cheesy Jedan broj vozila je dobio Wi-Fi, a iz fabrike u Zemunu će do kraja oktobra stići 30 novih autobusa. Boja autobusa će biti crvena.

Eh sad, nigdje nije spomenuto da će vozila imati uređaj za brojanje putnika?

Da li sve ovo važi i za privatne prevoznike ili samo za GSP (boja vozila, Wi-Fi i sistem za brojanje putnika), kao i za tramvaje i trolejbuse?

I je li raspisan tender za prevoznike koji će od sledeće godine obavljati JGP?

http://www.24sata.rs/klima-wi-fi-i-video-nadzor-evo-kad-nam-stizu-novi-busevi-i-jos-jedno-iznenadenje/17781
Kad si vec Sile spomenuo sve to, u najjavi da vam kazem da se i Autobuska stanica izmesta na lokaciju u zoni "Buvljaka" -> Blok 42, a Zeleznicka Stanica se izmesta u Prokop, u zonu Titovog Muzeja "25 maj", cilj svega ovog je izbacivanje autobusa sa Zeleznicke Stanice, i terati ljude da masovno koriste tramvaj, u redu je to sve, ali naterati ljude sa Novog Beograda, da od Sava Centra koji je od Zeleznicke Stanice udaljen 3 stanice i 5 minuta voznje autobusom, da idu na tramvaj, i pri tome gube 15 minuta dodatnih, zbog kruzenja istih je krajnje besmisleno... Kao stanovnik Opstine Novi Beograd, najmnogoljudnije Opstine u Beograd, ova "genijalna ideja" mi se uopste ne dopada.... Da ne bude da samo teoretisem, evo i mojih novi slika Smiley
"Modernizovani Liaz 5256" na 73, kada bi mi neko rekao sta je ovde "modernizovano"...? Pivo bi mu platio

Lastina IK206 na "cik pogadjajte" liniji...? Pa naravno 95, oznake vozila 5837 ili ti P0101

GSP, IK201 iz 2001.godine 1276, na liniji 94, po meni dusu dalo za solo vozilo

Naravno sve slikano u Bloku 45, ako nesto treba pitajte... Pozz Smiley
Logged
Dragan61
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #581 on: September 07, 2015, 17:36:18 »

alaj su ga i sredili  Shocked Shocked
Posto je bilo interesovanja Cheesy, a pri tome sam ostao duzan male "mini reportaze" Smiley iz Bloka 45 na Novom Beogradu, poznatog po tome sto se tu nalazi glavna tramvajska okretnica i veliki autobuski terminal Smiley. Prvo GSP autobusi Smiley Cheesy
Samo za Adnana, da mu se "zagolica malo masta" Cheesy
"Cuveni" prototip IK218A 1359 Smiley



IK201 -> 1285

Musavi 912

I nista manje "cistiji" 438

319


Logged
Dragan61
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #582 on: September 07, 2015, 17:38:28 »




Malo Solarisa
3161 Smiley

U skretanju Smiley Cheesy

3139

Blok 45
Na slici su
1285 sa 94, 3137 na 95 (posle minut do dva, prekomandovan na 605) i P0903 na 604 Smiley

Smiley
Logged
Dragan61
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #583 on: September 07, 2015, 17:40:55 »

Privatni prevoznici Smiley
Lasta


Zuti 5835 u skretanju u Bloku 45 Cheesy , malo mi smetalo ovo drvo Smiley



5905 Cheesy



P0903 na 604 Cheesy

P0913 na 605 Smiley



Logged
Dragan61
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #584 on: September 07, 2015, 17:43:33 »

"Modernizovani Liaz 5256 u skretanju"

Volvo Mega Bus
P04177 na 94

Logged
Pages: 1 ... 37 38 [39]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 20 queries.