bhbus.ba
April 28, 2024, 17:49:28 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Lion Buss, Vitez  (Read 5686 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« on: September 12, 2010, 23:17:39 »


Lion-buss doo Vitez
Zmaja od Bosne 1   
tel:+387 32 444 100


Firma je osnovana 1995. pod imenom Buco trans, ali nakon nesrece kod Kaknja, gdje je poginulo 43 putnika, čini mi se, mnogo putnika nije htjelo putovati s njim pa su promjenili naziv firme. također, imaju podružnicu i u Zenici, a to je Zeni tours, čiju temu imamo u odgovarajućem podforumu Wink

jučer u Sarajevu na vanrednoj


« Last Edit: October 03, 2010, 10:52:28 by The_Dubster » Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1 on: October 03, 2010, 11:02:46 »

A mene zanima, da li se neko sjeća kad je ex-Buco imao onaj udes, koji su busevi učestvovali Huh?
A mene zanima, da li se neko sjeća kad je ex-Buco imao onaj udes, koji su busevi učestvovali Huh?

Setra 215 H ex-Buco je pala u rijeku.
jel to ono kod kaknja bilo ili ?
http://www.hrt.hr/arhiv/2000/05/13/HRT0020.html

To je vjerovatno jedna od najvecih autobuskih nesreca uopste  Sad

Cini mi se da je autobus bio 83god, neki su govorili da je uzrok starost, ali i danas ima i stariji autobusa od 83god
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #2 on: October 03, 2010, 11:05:38 »

ne ponovilo se Embarrassed

inače Zli Brijeg mu je pravo ime, jer je to bilo pravo puno teških nesreća Embarrassed

eto zbog ovog je Buco morao biti preregistrovan, jer ne bi poslovao nikako nakon ovog da je ostavio ime Buco Undecided
ne ponovilo se Embarrassed

inače Zli Brijeg mu je pravo ime, jer je to bilo pravo puno teških nesreća Embarrassed

eto zbog ovog je Buco morao biti preregistrovan, jer ne bi poslovao nikako nakon ovog da je ostavio ime Buco Undecided

Nisam bas upucen, ali izgleda da je autobus bio neispravan??? Jel ko na kraju odgovarao za to?
ne ponovilo se ! ...
čini mi se da je vlasnik nešto bio i u zatvoru...
Logged


saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #3 on: November 28, 2010, 03:01:30 »

Imo je Buco dosta buseva, ja se sjecam MB 305 i oni Steyeri sa mercedesovim motorom i mislim da je imo 215HD. Ovu Setru sam vidio isla iz pravca Moscanice prema Zenici ja msm da je par dan nakon toga i imala udes, sjecam se ko sad kad su javili da je imo udes ko Kaknja.
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #4 on: March 21, 2011, 22:30:29 »

Da li neko zna sta se desilo sa BUCO-m sjecam se od ranije dosta sam putovao sa njima mislim da su imali liniju zenica-velika kladusa ili tako nesto
Logged

dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #5 on: March 21, 2011, 23:37:14 »

Nakon one nesreće promijenili su naziv firme u Lion Bus, pa onda u Zeni Tours. Ja mislim da ovaj Lion Bus uopšte više ne postoji, ali nisam 100% siguran...
Imaju liniju Zenica-Gradiška i sezonsku Kakanj-Split, te vanredne vožnje. Prije su imali u sezoni vikend aranžmane i prevoz za Makarsku, Neum i još neka mjesta i mislim da imaju i dan danas.
Logged
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #6 on: March 22, 2011, 14:48:35 »

ovaj lion bus nigdje nisam vidio ni cuo a zeni turs postoji i mislim da je to ta firma
da upravu si zenica gradiska a za tu drugu liniju nisam znao
hvala
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #7 on: March 22, 2011, 16:19:22 »

Pa ovo je kao "prelazna firma" iz Buco u Zeni Tours, između te dvije firme bio je period kada je ova firma postojala, ali izgleda da više nije u životu ova firma. Ali nam treba tačna informacija, ukoliko to bude tako onda će ova tema ići pod ključ.
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #8 on: March 24, 2011, 21:41:00 »

Tema zaključana, jer izgleda da je i ovaj jedini bus definitivno pripojen Zeni toursu.

dakle KLJUČ Smiley
« Last Edit: March 24, 2011, 21:43:15 by The_Dubster » Logged


Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 21 queries.