bhbus.ba
April 20, 2024, 02:07:40 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 8 9 [10]   Go Down
  Print  
Author Topic: Busevi u kojim ste putovali?  (Read 39463 times)
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #135 on: March 30, 2015, 02:51:42 »

Vozio sam se Sideralom, onakvim kao kod Globtoura, 2004. godište, Volvo motor 380 KS, sedmobrzinac, išao sam u Novi Sad i Beograd, dobro ide, kako na autoputu, tako i na magistrali, krivinama i usponima; njega bih svrstao u rang sa Temsom i VDL Berkhofom - jake mašine, udobnost dobra, samo nemaju tu reputaciju kakvu imaju Setra, Neoplan, MB, MAN
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Highlander
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 406


« Reply #136 on: March 30, 2015, 16:16:07 »

Ne znam u kojim Temsama si se vozio ali Sideral je daleko ispred Safarija, a i od Berkhofa je udobniji, odlican autobus ukoliko nije pretrpan sjedistima, a i kvalitet je dokazan u Globtouru.
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #137 on: March 31, 2015, 01:23:00 »

Safari HD, al' daaaavno

Ali znam prema pričama mnogih vozača koji su je vozili i dužili, kažu da su dobre mehanički.

A vozio sam se u dva Lastina Berkhofa Axiala 70, udobni su, startni, dobri su i za putnike i za vozača, a to je ono šta balkanskim putevima treba - izdržljiv autobus, jak motor i naravo udobna sjedišta.

Takođe i Bova Futura je solidna za naše puteve. Putevi su ti koji diktiraju vozila na linijama, npr. šoferima je draže kad im daju neku Setru 315 da odvezu za Herceg Novi, kažu da im Setra 300 više odgovara u krivinama od 415-ke, 417-ke itd..
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Adin_55
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 52



WWW
« Reply #138 on: August 07, 2015, 15:02:39 »

Vidim ovu temu pa ajd da i ja napisem...Ja cu razvrstat po modelima haha Cheesy

MAN-
lions coach,lions top coach,lions comfort,ÜL272,SÜ363,NL313,NL313-15,

NEOPLAN-
Cityliner N 116,Cityliner N 116 H,Jetliner N 214,Transliner N 314 Ü,Transliner N 316 Ü,
Transliner N 316 K,Euroliner N 316 Ü,Euroliner N 316/3 ÜL,Centroliner N4411,

STEYR-
SL 11HUA280/285,SFL 11HUA285,

Graf & Stift-
270M12,320M12

Mercedes-
O 303,Conecto,Sprinter City,

ISUZU-
Turquoise II,Novociti,


Logged

Covjek se moze izbacit iz autobusa,Ali autobus iz covjeka nikad Cheesy Cheesy
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #139 on: October 01, 2015, 16:04:06 »

Negdje oko 700 km sam proveo u Bosnaexpresovom Tourismu I (sa starijom maskom). Bus je dobar, motor odličan, vuče fino, vozački prostor je uredan, a putničkom prostoru ne bi škodio jedan remont. Sjedišta su ok, udobna, samo fali dijelova... Neka sjedišta se obaraju sama od sebe, neka se ne mogu ni oboriti, nekima nije funkcionalan naslonjač za ruke itd.. Vidi se da je išao sa linije na liniju..

Vozio sam se i Bovom Futurom (prvi put) i to međugradskom, od Gage Turs; ide fino, mehanički je odlična, jedino su sjedišta malo tvrđa, ali za lniju koju vozi (jedan pravac 30 km) i ne trebaju bolja.

Doboj - Banja Luka (preko Vučjaka) - Tourismo II troosovinac - neću mnogo o njemu, tih rad motora, udobnost je na visokom nivou, sistem za oslanjanje je neistrošen - prelazak preko rupa skoro da se i ne osjeti.
Logged

Setra S 417 HDH !!!

miske97
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 64


« Reply #140 on: October 01, 2015, 21:19:21 »

Vozio sam se u Setri specijalki od Autoprevoza Kozarska Dubica i mogu reci da je bus dok je vozio stvarno isao dobro i nije imao mehanickih problema... Bila je linija KD-Sarajevo.... Od autoprevoza sam se vozio i sa Setrom S215hd na liniji Kostajnica-BG i isto je bila bas dobra a na istoj liniji sam isao i s S215hdh, za ovaj bus nemam reci nego vrh vrhova stvarno... Zatim sam se vozio i sa njihovim Tourqizom zelenim i stvarno je bio los a na istoj liniji, kocnice nisu radile, skripalo je sve, amortizera nigdje...
 
Vozio sam se u Dodik toursovim svim busevima, od 215h, obe 215hd, sprinteru i sanosu i sve su ekstra busevi, nema se sta reci... Posebno nemam sta reci o ovoj sad s215hd koja ima 8 brzina i stvarno se cuva i ide i motor fino radi, nema sta Smiley Meni licno najbus u kom sam se vozio...

Vozio sam se u Kondorovom Mercedesu o404 na liniji Prijedor-BG sto je kod Mrdje sad i isto ekstra bus, nema sta....

Vozio sam se u Milinovicevoj sivoj setri s215hd na liniji NS-BL i isto nemam zamjerke za taj bus...

Vozio sam se u Centrotransovim isuzuima i nisu losi al ne svidjaju mi se ti busevi, linija KD-Sarajevo...

Vozio sam se i u Milinovicevom Higeru i isto nije los al isto mi se ne svidja bus generalno... linija KD-BL

Vozio sam se u Vukovicevom Manu prve generacije i bus je eksta ocuvan i ide bez ikakvih problema, sve pohvale za bus... I naravno u tamu sam se vozio njihovom Cheesy... Na more sam isao sa njihovom s328dt i bus je dobar samo su sicevi na spratu dosta potrgani al bus ide dobro i fino radi, nema sta...

Na ekskurziju sam isao s setrom s417hdh od Zelje toursa i nemam rijec za bus, nema dalje znaci, od busa do vozaca, sve naj...

Vozio sam u setri s315gt hd od Bocac toursa sto je kod MB reisena sad na linij KD-NS i nemam rijec, sjedista od cetvorke, svi znamo kakvi su boccevi busevi Smiley...

Vozio sam se sigurno u jos buseva al se ne mogu sjetiti Cheesy




Logged
Pages: 1 ... 8 9 [10]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 20 queries.