bhbus.ba
April 26, 2024, 02:01:13 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Sarajevo - Srebrenica  (Read 1643 times)
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« on: May 27, 2014, 21:22:22 »

Gledajuci sad jednu temu u kojoj je autobus GRAS-a, isaran polomljen i ne znam sta vec, sve zbog divne omladine, seljakluka, primitivizma itd.. Iako je bilo to prije par godina prenijet cu sad, jer sam svjedok mnogo ovakvih ili slicnih stvari.. Krenuo sam sa ocem u Srebrenicu, da vidim to tuzno mjesto i doista i jeste tuzno, nakon svih rutinskih stvari i procedura, tipa pregleda autobusa od strane policije, postavljanja plakata na prozore i sajbe, lagano se krenulo, otac mi, jedna policajac koji je bio kao pratnja u autobusu iz prozora i ja.. Lagana voznja Neoplan N116 naravno zbog dana zalosti muzike nema, usput u voznji nam je javljeno da idemo u naselje Osjek (valjda se tako zove) odakle uzimamo putnike.. Pri dolazak u Osjek zadesili su nas radovi na putu, neki most se renovirao, pa smo morali nekim mahalskim putevima do mjesta polaska i jedva se dovukli, na nekim mjestima tocak je visio u nekom potoku, negdje nije mogao ufatiti i smotati iz prve pa se morao vise puta vracati kad je prosao, da ne govorim, koliko je puta mogla puknuti gornja sajba..  I napokon dolazimo do tog mjesta tamo grupa ljudi oko 100-njak, i prilikom ulaska putnika u autobus vidim sta nas ceka, naguravanje, jauci, vika, nesto slicno kad 1. razredi idu na ex.. Vec nakon 20 tak minuta pocinju prvi problemi, neki hoce da puse neki negoduju zbog toga, dvije-tri osobe oko 25-27 godina su bile pijane, neki su trazili muziku, a kao slag na kraju je izbila tuca izmedju nekolicine putnika.. bilo je tu par zena, djevojaka ljudi, koji su krenuli u Srebrenicu sa pravim razlogom ljudi su bili u zalosti, i cijeli put su proveli u suzama.. Da skratim sve to, svu tu muku nakon dolaska opet u to isto naselje, Vozac (otac mi) pita ovu malu  sacicu normalnih ljudi jel problem za izadjete kod ovog mosta da se opet ne provlaci kroz to naselje, i oni su se slozili kad je stao, ovi sto nisu evoluirali su negodovali, bilo je tu vrijednja i psovki itd, sve se to moglo nekako progutati, dok nije jedan majmuncic rekao "da bog da se prevrnuo" pri izlasku iz autobusa, tad mi se pri ruci nasao protupozarni aparat, sa kojim sam ga gadjao, nazalost i promasio.. Nakon sto sam se malo smirio, prosao sam niz autobus da vidim da li je nesto ostalo, ali sam imao sta i naci,  opusaka, isparanih sjedista, nasao sam jednu lokvu odakle se smirio nesnosan smrad, nisam znao sta je to dok mi otac nije rekao da je to urin. Nakon svega vidjenog, pomalo sam se razocarao u Sarajevo i ljude koji tu zive, fkt ne razumijem sta se desilo sa tim gradom o kojem mi je otac toliko pricao..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1 on: May 27, 2014, 21:42:27 »

GRAS je poznat po donacijama iz bijelog svijeta,dolazilo je svega i svašta,a isto tako se kupovalo novo i polovno.

Apsolutno nijedno nije došlo uništeno, mislim na polovno.Naravno, ljudi koji prodaju neće prodati prljavo.Ali je činjenica da se vidi razlika između stalno čišćenog jer se pojedini flomasteri i ne mogu oprati i onog koji je čuvan dok se koristio.

Fabrička sjedišta u vozilima su uspjela da budu u ekstra stanju i 20 godina, kad su došla ovdje, sva su isječena i upropaštena.

A novo,izgleda ko staro 100 godina.
Nijedna SATRA koja je nova sastavljena i napravljena,nije čitava unutra.Nema sjedišta koje nije poderano,i nema onog ruhohvata gumiranog koje nije oglabano ni da nije sve ucvrljano.

Naravno,svako će reći da se vozila ne peru,košto je jeste djelomično tačno,ili se samo grubo očiste(brzinski prelaz metlom).

A danas,svako vozilo,u Sarajevu,moraš najmanje 3 puta dnevno oprati kakvi se štakori vozaju sa njim.
I koliko treba očistiti,toliko treba i ostaviti nek pojedinci koji se ibrete vide sa kim žive, a i turisti nek vide u kakav primitivizam dolaze,a to opet nije fer prema ljudima koji plate redovno.

I kad neko kaže "treba im kartu platiti"...šta mu budeš na to trebao odgovoriti osim da se duševno,mentalno opere,pa i fizički.

« Last Edit: May 27, 2014, 21:45:56 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #2 on: May 27, 2014, 21:54:52 »

Ljudi pocinju da cijene nesto tek kad to izgube.. Ocito GRAS treba da propane da ljudima dodje iz guzice u glavu, ali haj ti to reci jednom panju bosancu, koji kad zavrsi 4 razreda srednje skole misli da  je hodajuci bog!
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 20 queries.