bhbus.ba
April 19, 2024, 16:52:40 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Linije RH prijevoznika  (Read 2313 times)
neoplancityliner
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 122



« on: July 08, 2013, 11:16:03 »

Evo, nisam znao gdje strpat temu, pa ću ovdje, nadam se da nije problem.

Kao što naslov kaže, riječ je o linijama Hrvatskih prijevoznika. Ali ne o bilo kojim linijama, već o "zajedničkim" linijama. Veliki kaos vlada među prijevoznicima kad je u pitanju linija Dubrovnik-Zagreb. Puno, previše prijevoznika obavlja prijevoz na toj liniji:
- Croatia Bus
- Čazmatrans
- Čazmatrans Dalmacija
- Globtour(Panorama bus)
- AP Varaždin
- Samoborček
- Promet Makarska
- AP Imotski
...
I ne ćini se da je to puno gledajući na razdoblje od 24 sata, odnosno polazaka za jedan dan, ali javlja se problem u polascima. Recimo, povezan sam s Čazmatransom pa konkretno znam, Čazmatrans ima polazak u 23:00 iz Zagreba, ali u ministarstvu su dozvolili malo raniji polazak za Samoborček i Panoramu. To je besmisleno, u principu, u Dubrovnik dolaze tri poluprazna autobusa, ponekad i u isto vrijeme.

Takve stvari se ne smiju događati čak i na lokalnim linijama, a ni u kojem slučaju na linijama gdje su veliki troškovi za prijevoznika, interval vožnje bi trebao biti barem u razmacima od 1h od zadnjeg polaska.

I na kraju, javlja se pitanje: kako to da u ministarstvu još nisu shvatili zbog čega prijevoznici propadaju?

Logged

mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #1 on: July 15, 2013, 10:35:10 »

Imas sad situaciju na liniji Osijek - Zagreb, gdje je APP uveo svoje nove polaske: u 7.30 (30 min prije ČZM), u 12.00 (tocno kad i ČZM), u 15.00, u 15.45 (15 min prije ČZM), necu nista previse komentirati, da ne bi bio optuzen za pristranost jednoj strani, mislim da vremena polazaka sama govore kakvi su zakoni kod nas...
Logged
neoplancityliner
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 122



« Reply #2 on: July 15, 2013, 18:43:22 »

da nije žalosno bilo bi smiješno.. Ja iskreno navijam za Čazmatrans, to priznajem, ali opet zar ministarstvo ne može reagirati.. recimo.. npr. polasci u 8.00 i u 12.00 su puni putnika dok su polasci u 16.00 i u 19.00 slabiji.. Hajdemo onda polazak u 8.00 i polazak u 16.00 dodijelit Čazmi, a ostala dva APP-u (ponavljam, ovo je samo primjer).. a ne ovako.. besmisleno..
Logged

mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #3 on: July 15, 2013, 20:34:04 »

Ma mozes mislit sto ce ministarstvo reagirati, nered u nasem zakonodavstvu je doveo do toga, da APP vozi liniju, iako je jedna dozvola ponistena (od 3 na koje voze), dok se u ministarstvu uredno podmazuje, sve se dopusta
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 20 queries.