bhbus.ba
June 20, 2024, 13:53:31 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 275974 times)
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #825 on: January 16, 2013, 01:02:31 »

ima nesto sto se zove kodeks ponasanja, ako se ne pridrzavas par puta opomenut i kaznjen....onda noga...

Kad bi se tako radilo nakon dva-tri otkaza bi stvari dosle na svoje... A ovako...oni su svjesni da mogu sta hoce i kako hoce kad nema nikakvih sankcija...

Ne shvatam kako mozes biti tako ravnodusna prema tom pitanju... Cuj nije bolnica za psihijatrijske zapustene slucajeve... Pa takvim slucajevima i nije mjesto u grasu, al nije 500 vozaca i revizora psihijatrijski slucaj.... To je nedisciplina, samovolja, i aljkavost poslovodja i rukovodilaca...
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #826 on: January 16, 2013, 01:06:53 »

A u čemu se to ogleda moja ravnodušnost?

Ti očito pojma nemaš koliko ima ljudi koji nisu dobri,a rade tamo.I to uredno sa papirima i dijagnozama.

I znaš nije GRAS 500 ljudi već 1700.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #827 on: January 16, 2013, 01:09:39 »

pa dovoljno je da stanes u 3 pred kapiju i gledas face svakom skontas dijagnozu.

Znam boda da je 1700 ljudi al nije svih 1700 papaka i dijagnoza i neokupanih i vakih i nakih....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #828 on: January 16, 2013, 01:15:56 »

Ja nigdje ne tvrdim da su svi neoprani,nekulturni i sl.
Normalni ljudi su teško uočljivi,jer ih malo ima.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #829 on: January 16, 2013, 11:43:40 »

Posljednji štrajk radnika Gradskog saobraćaja Kantona Sarajevo organizovan je u saradnji sa starom upravom ovog preduzeća, koja je vozače pustila da rade šta oni hoće, kaže za Oslobođenje v.d. direktor Grasa Hasan Bašić.

Uposlenik KJKP Gras Salih Kurtanović dao je izjavu u MUP-u KS-a, po pitanju početka štrajka, a na osnovu koje se vidi ko je i zbog čega Sarajlije ponovo ostavio bez javnog prevoza.

"Jedanaestog januara 2013. dobio sam telefonski poziv od linijskog dispečera sa Ilidže Klinac Šemsudina, da je vozač Džabija Fahrudin otišao u remizu, zvali su ga sindikalci hitno, jer je Hasan postavljen za generalnog. Ja sam mu rekao da nema problema, skratićemo nalog za desetak minuta. Onda me je opet nazvao i rekao da svi vozači idu za remizu, pa sam ga ja pitao ko im je to dozvolio. Isti mi je odgovorio da ne zna. Kad me je treći put nazvao, rekao mi je da je Džabija na trianglu i usmjerava tramvaje u remizu, da zovem nadležne i preuzmem nešto. Ja sam već zvao šefa tramvaja i njegova zamjenika, pa onda i direktora Avdu Vatrića i pitao ga kako ću ovo upisati. On mi je odgovorio - Kako god hoćeš, ti upiši", dio je izjave Kurtanovića koja je predata pripadnicima kantonalnog MUP-a.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/krivicne-prijave-rukovodstvu-sindikata-grasa

Mislim da je Oslobođenje uvijek bilo naklonjeno Hasanu Bašiću i za vrijeme prethodnog mandata.
« Last Edit: January 16, 2013, 11:54:10 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #830 on: January 16, 2013, 11:58:26 »

Kako ima OSlobođenje veze sa Hasanom,tako ima i Sindikat komunalne privrede sa Avazom.

Ima elemenata krivičnog djela bez Hasana i Oslobođenja samo što to pojedini dobro ne razumiju.

Dovoljan dokaz neodgovornosti je i izvršni direktor koji nije spriječio činjenje ovakvih stvari.

I onda dođe neki padobranac ovdje i kaže kako se kaznama i otpuštanjem može neko dovesti u red.Sa upravljačkom strukturom u GRAS-u to nije moguće učiniti,još pogotovo kad je to sve familijarno uvezano i raspoređeno. Roll Eyes
« Last Edit: January 16, 2013, 12:20:38 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #831 on: January 16, 2013, 12:35:27 »

Posto sam ja taj padobranac, odgovoricu ti. Ocito je da nisi dobro procitala moje postove na tu temu. Rekao sam da se prvo i osnovno treba promijeniti rukovodeci kadar, dovesti mladi i strucni ljudi koji ce povuci firmu naprijed, i tada popravljati imidz firme i sve ostalo bla bla...

Ali dobro, nekima izgleda odgovara ova anarhija, pricaju s gadjenjem o trenutnom stanju u firmi, nikom ne valja, a niko nista ne radi da se to promijeni....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #832 on: January 16, 2013, 12:46:01 »

Pošto ti funkcionišeš sa pričom "hajmo ovo i hajmo ono" onda bi bio red da odeš na pravo mjesto i angažuješ ljude da porade malo na sebi zar ne?
Inače kao neuposlenik firme.
Ja ću ti donirati megafon za početak.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #833 on: January 16, 2013, 12:49:58 »

Ocigledno moje postove ponovno neko brise ili je sistemska pogreska. Naime Salih Kurtanovic ima ponajmanje moralno pravo da daje bilo kakve izjavi i pokušava "uvaliti" bilo koga. Taj isti Salih zivi ovdje 30 godina i za tih 30 godina nije bio u stanju da nauci bosanski jezik a kamo li nešto drugo....On je "bratanac" Bimine i Hasanove desne ruke Dzelila Kurtanovica koji je bio razvio citav biznis sa uvozom radne snage sa Peštra tako da je u jednom momentu u GRASu bilo zaposleno "Kuratnovica komada 15." Dokle je sezala njihova osionost govori podatak da je vozač tramvaja koji je bio oženio jednu iz "ergele" Kurtanovica a koja je sasvim slučajno njegova radna kolegica nakon što se razveo od pomenute dame preko noci ostao bez posla jer pobogu obeščastio je "pripadncu časne loze Kurtanovica"
Osim toga Salih je Hasanov duznik jer mu je Hasan primio sina na mjesto vozača tramvaja.
Da budemo jasni. Boli me "ona stvar" i za Hasana i Adisa jedan ili drugi sindikat ali ovdje se radi o radnickoj i kolegijalnoj solidarnosti a ja u zivotu nikada nisam bio "žeton" pa neću ni sada....
« Last Edit: January 16, 2013, 12:51:34 by transformers » Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #834 on: January 16, 2013, 12:52:09 »

Ja tvoje izjave sigurno ne brišem,ako šta fali reci gdje da pogledam.
I nije Peštra,već Peštera....hahahha xD
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #835 on: January 16, 2013, 13:03:33 »

Slušajući hvaljenje pejedinih kolega i komšija to sam zasigurno naučio ali eto pojedoh slovo E hahhhahahahha
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #836 on: January 16, 2013, 16:49:12 »

Hasan Bašić podnio ostavku na mjestu VD Direktora.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #837 on: January 16, 2013, 19:41:06 »

Quote
Novoimenovani v.d. generalnog direktora GRAS-a Hasan Bašić podnio je danas ostavku na ovu funkciju, nakon što se većina radnika ovog preduzeća u petak pobunila protiv njegovog imenovanja.

Podsjetimo, Nadzorni odbor je u petak smijenio v.d. direktora Adisa Šehića i na čelo preduzeća imenovao nekadašnjeg direktora Hasana Bašića.

Ta odluka je među radnicima izazvala revolt pa su bez ikakve najave u petak poslijepodne povukli sva vozila iz saobraćaja i stupili u nenajavljeni štrajk koji je trajao do nedjelje.

Nakon obećanja Vlade KS da će se iznaći rješenja na obostrano zadovoljstvo štrajk je prekinut, a Bašić je pod priiskom radnika danas podnio ostavku.

Ministar prostornog uređenja i zaštite okoliša Zlatko Petrović kazao je u izjavi za Klix.ba da je urađeno sve kako bi se uspostavio saobraćaj i izbjegli sukobi. Dodao je da se nije mogla ignorirati peticija za Bašićevu smjenu koju je potpisalo 1.000 radnika.

Ko će biti novi direktor bit će poznato nakon sjednice Nadzornog odbora, koja je zakazana za večeras.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/hasan-basic-podnio-ostavku-na-mjesto-v-d-direktora-gras-a/130116131
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #838 on: January 16, 2013, 19:50:04 »

Sjednica je počela u 18h i još je u toku,više info kasnije.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #839 on: January 16, 2013, 20:42:00 »

Neka  bude ko hoce Direktor , samo pustite  jadni  narod  da ima prevoz
Logged

Pages: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.073 seconds with 21 queries.