bhbus.ba
June 22, 2024, 12:45:12 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 276478 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1080 on: March 21, 2013, 16:03:08 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hGyDO4KyCDg[/youtube]
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1081 on: March 21, 2013, 21:28:43 »

"Zlatna sarajevska mladež"
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1082 on: March 21, 2013, 22:25:18 »

ih pa ova samo šara ja sam doživljavao da se u onim zadnjim turama i upišaju koliko su pijane....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1083 on: March 24, 2013, 22:19:34 »

Kosil lift-naselje Ciglane
U momentu dolaska u funkciji je bila samo kabina br.3,dok je br.4 pravila probu.
Inače jedinica i dvojka nisu u funkciji,postoji znatan stepen oštećenja,a lift bi se trebao komplet renovirati,kao i prilazi na stanicama koji su pravo pravcato divljačko ruglo kojeg su građani napravili i podsjeća na četvrti Bronxa.
Vožnja je 80pf;ako nećete imate stepenice pored,njih 414 na raspolaganju.

Prilaz prva stanica



Jedan pogled odozgo


Druga stanica



Kabina broj 3 u vožnji




Kabina broj 4 na probi


Pogled na sve četiri



Neke mi slike nisu uspjele stati na karticu pa ću dopuniti kad budem imala vremena.


« Last Edit: March 24, 2013, 22:22:24 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1084 on: March 26, 2013, 14:58:54 »

http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/od-maja-skuplji-prijevoz-za-socijalne-kategorije

U Prijedlogu budžeta Kantona Sarajevo za 2013. godinu SDA-ova Vlada KS nije planirala dovoljno novca za subvencionirane korisnike javnog prijevoza, što znači da će penzioneri, studenti, demobilisani borci i ostale socijalne kategorije ubuduće plaćati punu cijenu GRAS-ovih mjesečnih kupona.

Tuđi troškovi

Nadzorni odbor preduzeća je, naime, zatražio od Vlade da za svaku kartu, umjesto dosadašnjih 14 KM, ubuduće plaća punu cijenu od 53 marke jer se, kako su kazali, GRAS našao u velikoj dubiozi upravo zbog subvencioniranih karata koje su na teretu preduzeća.

Predsjednik NO Izet Horman kazao je da to ubuduće neće dozvoliti te da GRAS i radnici više neće plaćati tuđe troškove.

- Vlada je ta koja je stvorila subvencionirane kategorije i mi nemamo ništa protiv njih. Ali, neko mora platiti prijevoz za oko 80.000 putnika. Neka plati Vlada ili sami putnici - poručio je Horman.

U Ministarstvu saobraćaja kazali su nam da će ove godine biti izdvojeno nešto više novca za subvencioniranje nego lani, ali to ni izbliza neće moći zadovoljiti zahtjeve NO i GRAS-a.

- Uskoro slijedi usaglašavanje cijene karata koje će izvršiti NO i predstavnici Vlade. Nadam se da će konačna cijena koju će plaćati ove kategorije biti poznata najdalje do početka maja - rekao je resorni ministar Jusuf Bubica.

Puna cijena

Vlada je za tu svrhu planirala nešto više od 12 miliona KM, a za plaćanje pune cijene kupona penzionerima, studentima i borcima treba oko 50 miliona KM. S obzirom na to da je vlast sa SDA na čelu narodni novac usmjerila u druge svrhe, sada je već sasvim sigurno da će socijalne kategorije same morati plaćati punu cijenu GRAS-ovih kupona.

Studenti neće prihvatiti poskupljenje

Predsjednik Studentskog parlamenta Univerziteta u Sarajevu Ahmed Nurković rekao je za "Avaz" da studenti neće prihvatiti povećanje cijene karte na 53 KM, jer i sadašnje karte jedva plaćaju.

- Mislim da cjenovnik usluga GRAS-a treba prilagoditi studentima, kojih u gradu ima više od 40.000. Nadležni u tom preduzeću mogu povećati prodaju samo ako cijene usluga približe mogućnostima korisnika, a ne dodatnim poskupljenjima - rekao je Nurković.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1085 on: March 26, 2013, 16:01:26 »

Cijena se ne tvori i ne prilagođava prema studentima već troškovima koje mi imamo.
Ali,štaće Nurković...ko da je njegovo relevantno šta on lupeta.
Mi smo zbog lupetanja desetine miliona izbili upravo na studentskim kartama.Kupončić od 16KM,sve zone,svi vidovi saobraćaja+neograničene vožnje +još i dalje ne plaćaju.
« Last Edit: March 26, 2013, 16:03:24 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1086 on: March 26, 2013, 18:07:42 »

Bojim se da od ovoga ne bude više štete nego koristi.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1087 on: March 26, 2013, 18:14:17 »

U principu si totalno u pravu.Ovo ti je kao mač sa dvije oštrice.
Ja jesam za ukidanja,ali postepenim ograničenjem važenja karata za pojedine kategorije i retarifiranjem.
Nemamo mehanizme prisile naplate,što će izazvati još veći problem,jer i sada se neplaćanje otelo kontroli.
Možda nekome izgleda kao neki pomak u poslovanju GRAS-a,ali mislim da se zapravo krije totalni fjasko koji će se brzo pokazati,nažalost.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1088 on: March 26, 2013, 21:17:02 »

Bojim se da od ovoga ne bude više štete nego koristi.

Slažem se sa trolerom, do sada se koliko toliko vršila prodaja kupona od 16 KM za srednjoškolce i studente no ako cijene podivljaju do ovdje spominjanih 53 KM, bojim se da će nastati još veći problem. Mislim da bi bilo nerazumno da ove kategorije (studenti i đaci i penzići sa prihodima od 310 KM) plaćaju 53 KM, prvi bi se ja dobro porazmislio da li bih dao 53 marke za mjesečnu.... to je malo previše. Razumna cijena bi mogla biti negdje na polovici između 30-35 KM maksimalno, ni marke više. Ako se ovo dogodi ući ćemo u novu "sferu" vožnje javnim prijevozom, sfera švercanja, napada na kontrolore, i jako velika netrpeljivost zbog neredovnih linija i starih neispravnih vozila. Pravo riješenje situacije je novi tarifni sistem.... a ne ovo "luđačko" dizanje cijena za 200%
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1089 on: March 26, 2013, 21:30:22 »

Fućka se korisnicima za nove sfere na terenu,ako ništa,koliko vidim,makar kraj neće biti dug,nego kratak, ali bolan.Drugačije ne može...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1090 on: March 26, 2013, 21:45:28 »

Slažem se, oko 30-35 bi bila normalna cijena, ali GRAS bi tu opet bio na gubitku 300K-700K KM u odnosu na punu cijenu + još više za putnike koji koriste više zona.

Mislim da bi cijena 39KM mogla pokriti razliku bar za one putnike koji koriste jednu zonu, ali mislim da je to u ovom trenutku previsoka cijena za bilo koju od kategorija.

Najviše se bojim porasta fizičkih napada na osoblje i imovinu GRAS-a zbog revolta, + što će sigurno porasti broj putnika bez karte, i broj kupljenih karata kod švercera.

Biće skuplja pita nego tepsija.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1091 on: March 26, 2013, 21:54:17 »

Tačno.... sve tačno...
Ako se ovo desi, ako je bilo 60% putnika sa kartom, taj procenat će biti 30% sigurno...
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1092 on: March 26, 2013, 21:56:58 »

Odbij porez koji ćeš platiti državi,ostalo šta ostane...zna se ko je prvi na udaru.Niko neće razlupati NO,ni Direktora,ni Premijera ni Ministra...stručnost i pamet na nivou. Roll Eyes
Štaćeš,tako ti je kad dolaziš iz firme koja broji 400 uposlenika,a pravi gubitak ko cio GRAS....a nema ni 5% subvencioniranih korisnika....
Ne znam je li ko mislio o emisiji sivih kupona na tržištu,od ovih tzv.eksperata koji jašu po GRAS-u...ah,umalo da zaboravim,pa i oni su u tom lopovluku..... Roll Eyes
« Last Edit: March 26, 2013, 22:02:53 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1093 on: March 26, 2013, 23:51:50 »

Ma raja sve ste vi to u pravu u glavnom ali ima jedna druga stvar koju zaboravljate. Mislim da je kupovanje karte navika i problem mentaliteta. Onaj ko je navikao da je kupi on ce je kupovati koliko god bila ili se nece voziti jer ga je stid da ga revizori blamiraju. Onaj ko nije navikao da kupi kartu on je nece kupiti ni da je pola marke. Pa studenti su imali godisnju kartu u minornom iznosu pa opet je bilo barem 40% njih koji je nisu kupovali nikako. I sad ovaj mudroserčić priča kako je 40 000 studenta i prema njima se treba prilagodjavati. Najbolje je da im podijele besplatne i onda bi bili nezadovoljni.....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1094 on: March 27, 2013, 00:17:58 »

Primjer:

16KM/30 dana=0,5333KM dnevno za kartu(računam sa PDV-om)
Pa neka sjedneš barem do faxa i nazad samo u tramvaj tj. 2 puta to te vožnja dođe 0,26 pf.
A sjedneš puno više puta,pa i jednu ili više stanica,u 4 vida prevoza.I to ti je pravo skupo.
Mudroserijan neka ne priča,ponašaju se ko propuh po vozilima i nikada je nisu kupili.
Ne vrijedi se nervirati,jer su takvi i nevažni,samo oni koji kupuju su bitni.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.073 seconds with 21 queries.