bhbus.ba
March 28, 2024, 12:20:51 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Šile (makljen1123)  (Read 8110 times)
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« on: August 01, 2012, 00:47:30 »

Ajde da se i ja predstavim...
Ja sam Marko Šipka, prijatelji me zovu Šile. Učenik sam Tehničke škole u Banjaluci, saobraćajni smjer, zanimanje: tehničar drumskog saobraćaja. Volim voziti bicikl.
Pored bicikla, volim i autobuse, vožnju u njima, putovanja i sve što uz to ide. Svako novo putovanje (posebno busom) je za mene neopisiv doživljaj. Dovoljno? Smiley
« Last Edit: July 01, 2014, 11:50:05 by makljen1123 » Logged

Setra S 417 HDH !!!

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1 on: August 01, 2012, 11:06:54 »

za mene jest.  Cheesy

imao si dosad dobrih, jako dobrih slika, pa se nadam da će i dalje biti tako Cheesy

I nadam se da se nisi pokajao što si se registrovao Cheesy
Logged


Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #2 on: August 01, 2012, 11:25:50 »

 Iako si vec neko vrijeme sa nama, zelim ti dobrodošlicu i da uživaš na forumu Cheesy,
Logged

makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #3 on: August 01, 2012, 11:42:16 »

Naravno da se nisam pokajao. Smiley Biće još slika, imam ih baš dosta. Hvala za dobrodošlicu Smiley I da, ovo je prvi forum na koji sam se registrovao Smiley I fino mi je baš. Smiley Ćao drugari Wink
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #4 on: September 18, 2012, 08:54:53 »

Druže samo jedna mala sugestija. Kada stavljaš slika na forum stavljaj ih u veličini 800x600, a ne u velikoj rezoluciji kojoj ti stavljaš. Svaki put kad otvorim temu neke firme gdje ti imaš svjoh npr. 5 slika u temi, zaštopa mi računar. Možda djeluje smiješno ali tako je.
Logged

Neoplan VIP Class
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #5 on: September 18, 2012, 12:47:33 »

Ja postavljam slike preko www.tinypic.com i ako znaš kako to izgleda, nije ti strano. Kliknem na "postavi sliku", otvori mi se dijalog i gore na vrhu piše PRILIKOM UČITAVANJA OSTAVITE VELIČINU SLIKE NA "DEFAULT". I do sada nije bilo takvih problema. Jedno četvero-petero ljudi mi je u zadnje vrijeme poslalo PP u kojoj su rekli isti problem... Ni ja nzm šta je to... Angry
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #6 on: September 18, 2012, 15:51:28 »

Pa kad prebaciš slike na računar, smanji ih na 800x600 pa onda uploaduj slike.
Logged

Neoplan VIP Class
anes
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 6



« Reply #7 on: September 18, 2012, 22:48:34 »

dobro dosao i ides dobru skolu heheh
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #8 on: May 01, 2014, 00:55:15 »

Evo sad će dvije godine od kako sam se registrovao na forum... Tačnije regao sam se sredinom marta 2012. ali sam tek tri mjeseca nakon registracije krenuo pisati postove Cheesy Regao sam se sa željom da vam donesem više informacija i slika vezanih gradsko-prigradski prevoz u Banjaluci. Dakle to mi je bio primarni zadatak. Joj kad se sjetim tog perioda maj-jun 2012. - trči, zapisuj rege, slikaj, ganjaj ... Grin U ladici još imam neke listove na kojima sam sve to fino bilježio, GP BL, mislio sam vam uslikati, da vidite kako je to teklo, ali mi je sve zgužvano i ne bi se vidjelo ništa.

Buseve sam pratio i prije registracije - sve je to počelo u jesen 2011. i nakon pola godine (do registracije na forum) sam snimio oko 700 slika turističkih buseva, većinu njih u proljeće 2012. kod tvrđave Kastel u BL.

Što se tiče "forumske" karijere, u sjećanju će mi ostati proljeće 2013. godine, a kao šlag na tortu bi dodao moju reakciju kad sam saznao da ću putovati na ekskurziju Setrom S 417 HDH! Još prije dana polaska nam je rečeno da je naš razred u busu br. 2. Zamišljam šta bi moglo biti - Neobasova Kraljica; AP-ova 419-ka, Bundavicina Kraljica; Neobasov Van Hool... Svašta je meni prolazilo kroz glavu, sve dok nije došao dan polaska - 25.5.2013. Došavši na staru AS BL ugledao sam tri autobusa: spratni Iramos Mota Atomic (Globtour Međugorje), S 417 GT-HD (Tourist Company) a između njih je stajala S 417 HDH, novonabavljena drumska krstarica Bočac Toursa. Ja kad sam vidio Bočcovu Setru u sredini, prvo što sam pomislio bilo je "smiri se, nemoj se radovati unaprijed, možda nisu parkirani po redu". Nedugo zatim sam prišao bliže. Ljudi, ja vama ne mogu opisati taj trenutak kad sam vidio papir "BUS 2" na Bočcovoj četvorki!!! To stanje se teško može opisati riječima.
Polazak je bio planiran u 4 popodne. Svi smo se uredno skupili mnogo ranije, ali je izbio problem problem jer je jedan lik greškom ponio stari pasoš, pa smo najzad krenuli 15 min. kasnije nego što je planirano. Kad je bus konačno krenuo prema tranzitu, ja sam drhtao od sreće!! Tačno se sjećam tog drhtanja na prvoj raskrnici! Taj "šok" je trajao negdje do Gradiške. I radi toga čitavu noć nisam mogao da zaspim - spavao sam ujutro možda sat vremena. Nakon 21 sat - sutradan oko 1 popodne smo stigli u Grčku, smjestili se, raspakovali i plaža, bazen, ovo, ono. Trebam li napomenuti da sam jedva čekao svaki novi izlet=?! I da sam, po prilasku Banjaluci zamalo zaplakao, sa mislima "nikad više mi neće biti ovako lijepo sa drugarima i u putu"
Što se tiče fotkanja koječega - lijepo mi je počelo i ovo proljeće, ali nije tako opušteno kao prošlo, jer mi je stalno na pameti 16.5.2014. - maturski rastanak. Ali sad kad završim srednju imaću više vremena za trening...


Pošto je, kao što sam rekao negdje, ovo prvi forum na koji sam se registrovao, bojao sam se unijeti svoje ime i prezime radi moguće zloupotrebe, pa sam se registrovao pod "kodnim" imenom makljen1123. Sada sviju koji pročitate ovo, molim da mi se ubuduće obraćaju sa MARKO ili ŠILE, jer mi rečenice poput "Makljenova slika", "Makljen reci mi gdje je..." ne izgledaju ni malo zabavno.

Pozdrav, voli vas MARKO  :* Cheesy
Logged

Setra S 417 HDH !!!

Setra Top Class
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 577



« Reply #9 on: May 01, 2014, 18:42:00 »

Jarane ja mislim da bi ti udar dobio da se provozas u redizajn 417ki, kad se tako " treses " u obicnoj Smiley
sala naravno, zelim da pohvalim tvoj rad i trud, zaista se vidi, tvoje slike su mi jako zanimljive..
Samo  tako nastavi Marko nas dobri.. Smiley
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #10 on: May 01, 2014, 20:56:32 »

Znaš šta, iznenađenja su najbolja Smiley I od tih šest vozača jedino njih dvojicu dobro znam. Inače veći ugođaj u putu nisam osjetio. Znači vozimo 100 na sat (sa tempomatom Grin), naiđemo na veću uzbrdicu, povuče ko avion, možda je smanjio brzinu na 90 km/h. Šta teći za mašinu 476 KS... A taj spratni bus od Globtoura i S 417 GT-HD su se na toj uzbrdici vukli ko puževi! Iznad 70 nisu išli..

Možeš misliti kako mi je bilo kad ću nakon jedno mjesec dana na more ići Neoplanom Tourlinerom!! Razlika nebo i zemlja

Hvala ti Smiley
Logged

Setra S 417 HDH !!!

makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #11 on: May 01, 2014, 21:11:51 »

P.S.   Setru S 417 HDH gotivim jer je stvarno izvanredna ! S 431 DT je graciozna, ali stvarno treba osjećaj kad je voziš, posebno ako vučeš prikolicu, pa je zato i ne gotivim puno. S 415 HD je nekako klasična, 12 metara. S 415 HDH i 416 HDH su mi nekako nabijene, ne sviđaju mi se, ali S 417 HDH mi je vrh vrhova! Dimenzije su proporcionalne sa S 415 HD

Jedna je SETRA !  Neoplan je neudoban do bola, bar ovaj Tourliner (2009. g.) kojim sam se vozio. Ne znam kakav je ovaj Starlineri II od Travnik Transa, ali Neoplanu više ne vjerujem. Nisam se vozio ni u MAN-u LC II, ali kad čujem kako govore da je neudoban, ni ne želim Cheesy
Logged

Setra S 417 HDH !!!

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #12 on: July 30, 2014, 07:46:27 »

jarane nek ti je sretan rođendan! Cheesy
Logged


mikko93
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 287



« Reply #13 on: July 30, 2014, 07:59:34 »

sretan rođendan i sve najbolje
Logged

mikko93
MANAS1183
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 432



« Reply #14 on: July 30, 2014, 12:07:17 »

Kolega sve najbolje Cheesy
Logged

Internacionalni transport "BENZ" Jakupovci bb,Laktaši
"Der LKW bringt was sie täglich brauchen"
https://www.youtube.com/watch?v=X5xwinQZbS0
Pages: [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 20 queries.