bhbus.ba
April 28, 2024, 12:26:43 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Delegacija GRAS-a;posjeta Srebrenici-16.06.2012  (Read 2362 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« on: June 16, 2012, 21:31:06 »

Kasim Cerić, uposlenik KJKP GRAS iz Sarajeva, prošle godine je prepješačio put do Memorijalnog centra Potočari.
U znak sjećanja na taj događaj, rukovodstvo i radnici GRAS-a danas su, zajedno s Kasimom doputovali u Potočare, gdje mu je uručeno i zasluženo priznanje.
"On je prepješačio 170 kilometara za šest dana. Ove godine firma GRAS je poželila da obilježi njegov čin. On je uradio istorijski čin i zbog toga mu njegove radne kolege dodjeljuju ovo priznanje", rekao je Haris Kadić, generalni direktor GRAS-a.

"Gest mojih radnih kolega me čini sretnim i drago mi je da su ljudi u menadžmentu GRAS-a prepoznali vrijednost te ideje. Takvo jedno putovanje koje sam doživio nikada neću zaboraviti. To će biti jedna lekcija iz koje ću ja cijelog života učiti"
, rekao je Cerić nakon što su mu u Memorijalnom centru uručena priznanja od firme i boračke organizacije.

Svoja zapažanja sa prošlogodišnjeg pješačenja, Cerić će pretočiti u knjigu koja će uskoro izaći iz štampe, a priznanja koja je danas dobio zauzimat će posebno mjesto u njegovom domu.

"Ova priznaja će stajati na zidu moje dnevne sobe i uvijek će me podsjećati na izvorišta iz kojih ću prikupljati novu snagu i novu pozitivnu energiju za ostvarivanje pravih, kapitalnih ciljeva", rekao je Cerić.

Delegacija GRAS-a odala je poštu Bošnjacima Srebrenice, ubijenim u genocidu jula 1995. godine, a posjetila je i Memorijalne centre u Bratuncu i Zaklopači kod Vlasenice.


Evo par slika sa ovog puta.
Krenuli smo ujutro oko 8 sati sa 39 uposlenika iz autobuskog depoa sa Neoplanom Skyliner-om,gb 326.
Najvažnije je da nas je dobro služio u putu koji je sa odlaskom i povratkom bio cca 7 sati vožnje.
Prvo smo obišli Memorijalni centar Zaklopača kod Vlasenice gdje nas je gdin Cerić podsjetio na dešavanja iz prošlosti i gdje smo proučili Fatihu.




Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1 on: June 16, 2012, 21:47:12 »

Dalje smo nastavili put do Memorijalnog centra Potočari koji se nalazi pored regionalnog puta Srebrenica–Bratunac, na udaljenosti 5 km od Srebrenice.
Tu je uručeno priznanje gdin-u Ceriću,proučena Fatiha na mezarima,gdje smo i saslušali predavanje o dešavanjima u Srebrenici jula 1995 godine(historijski čas),gdje smo posjetili "Muzej genocida"u kome je postavljena izložba fotografija Tarika Samaraha, koja prikazuje proces potrage za nestalim osobama, masovne grobnice, proces identifikacije i ukopa nestalih.
Kasnije smo obišli i "Fabriku akumulatora",u kojoj se nalaze dvije prostorije ,u jednoj se prikazuje dokumentarni film koji smo pogledali, a druga sadrži dvadeset vitrina u kojima se nalaze lični predmeti žrtava i njihove lične priče.







« Last Edit: June 16, 2012, 21:51:28 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #2 on: June 16, 2012, 21:52:47 »

Dva puta sam bio u Potočarima, jednom isao autobusom na dan dženaze, a prošle godine pješačio tri dana tj bio učesnik Marša mira, i ove godine planiram ici ako me zdravlje bude sluzilo najbolje, i ko god može neka ide jer je to nešto što se riječima ne može opisat..

Jako ljepa reportaža .
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #3 on: June 16, 2012, 21:59:00 »

Dalje smo naš put nastavili ka Srebrenici gdje smo napravili pauzu,popili kafu i neizostavno obišli Guber vodu i nakon toga se vratili u Sarajevo.
Od pamtivijeka su poznata ljekovita svojstva Banje Guber i njenih voda koje su  naučno ispitane i postoje nedvojbeni dokazi o njihovim ljekovitim svojstvima.
U posljednje vrijeme započela je izgradnja i adaptacija banjskih kapaciteta od kojeg se očekuje da preraste u najsavremenije banjsko-klimatsko lječilište u regionu.
Sa lijeve strane možete vidjeti kako voda sa izvora otiče niz put,i daje mu specifičnu boju pošto je bogata željezom i ostalim rijetkim mineralima: bakar (Cu), kobalt (Co), nikl (Ni), mangan (Mn)
Par slika za kraj:




I naš vjerni drug na putu:


« Last Edit: June 16, 2012, 22:06:37 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #4 on: June 16, 2012, 22:03:00 »

Dva puta sam bio u Potočarima, jednom isao autobusom na dan dženaze, a prošle godine pješačio tri dana tj bio učesnik Marša mira, i ove godine planiram ici ako me zdravlje bude sluzilo najbolje, i ko god može neka ide jer je to nešto što se riječima ne može opisat..

Jako ljepa reportaža .

Hvala ti drug.
U svakom slučaju topla preporuka svima,ko god je u mogućnosti da posjeti Potočare i Srebrenicu.
Ima i web site sa detaljima ukoliko ima grupa koja bi željela da posjeti Memorijalni centar
http://www.potocarimc.ba/_ba/mc/
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #5 on: June 16, 2012, 22:58:30 »

Vidio sam, bus po povratku u Sarajevu al nisam stigao slikati...

Imam pitanje - gospodin Cerić je vozač u firmi ili...?

I ja planiram ove godine ako budem imao priliku učestvovati na Maršu mira, jer ima par organizacija iz Breze koje će pokušati to organizovati, pa ćemo vidjeti...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #6 on: June 16, 2012, 23:05:32 »

Gospodin Kasim je invalid i nema noge.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #7 on: June 16, 2012, 23:11:37 »

To je onaj što je na štakama iz Sarajeva krenuo do Potčara, bilo je to i na Tv-u.
Logged

Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.063 seconds with 21 queries.