bhbus.ba
April 24, 2024, 09:54:20 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Bova  (Read 50032 times)
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« on: July 10, 2010, 21:52:42 »

Ovdje stavljati slike ovog proizvodjaca i pazite da ne duplate postove.Izbjegavajte slike s neta a ako vec morate OBAVEZNO NAVEDITE IZVOR!

IZVOR:vikingtours.is
« Last Edit: July 10, 2010, 21:57:46 by Adin_Zne » Logged

Neoplan VIP Class
arsenal boka
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 799


« Reply #1 on: August 22, 2010, 23:41:16 »

Bova magiq troosovinac nekog prevoznika iz Češke, slikana juče u Kotoru.



Logged
Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #2 on: August 24, 2010, 23:27:57 »

Logged
saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #3 on: August 25, 2010, 01:12:37 »

sa estecke tacke gledista jako jako ruzna vozila ovi noviji malo su ljepsi al i to je sve na tankim nogama...dosta ih kupuju prevoznci ex sssr zemlja
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #4 on: August 25, 2010, 01:26:35 »

sa estecke tacke gledista jako jako ruzna vozila ovi noviji malo su ljepsi al i to je sve na tankim nogama...dosta ih kupuju prevoznci ex sssr zemlja
Bovu i opčenito DAF-a(Berkhof,Bova itd) kupuje onaj kojemu nije bitan izgled nego mala potrošnja a onaj kojem je do izgleda će uzeti Volvo 9700 da svi gledaju u njega  Smiley
Logged
arsenal boka
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 799


« Reply #5 on: August 26, 2010, 10:35:39 »

So se estetike tice, to je stvar ukusa, ali vam mogu reci da su to izuzetno kvalitetni busevi.
Cetiri bove future koje je "Blue Line" Herceg Novi nove kupio 1997 godine, do danas su svaka okrenule preko 2 miliona km, a motori (DAF 420 ks) nisu "otvarani" niti je ista na njima krupnije "crklo". I dana danas ti busevi idu kao zmajevi.....
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #6 on: August 26, 2010, 11:22:13 »

ma da, sto se tice dizajna oni zaostaju za neoplanom, setrom, manom, mercedesom, ali nisu to losi autobusi, kvalitetni i oni deru kilometre bez ikakvih problema ...
Logged


arsenal boka
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 799


« Reply #7 on: August 26, 2010, 12:47:17 »

Ljudi, vodite racuna da je bova futura u svom izvornom obliku dizajnirana jos tamo davno pocetkom osamdesetih godina proslog vijeka i da je njen tada potpuno neuobicajeni "svemirski" dizajn prednje stijene bio revolucionaran. Koliko je taj bus dobro inzenjerijski koncipiran govori i podatak da se i dan danas "futura" proizvodi u manje-vise neizmijenjenom obliku. Njeni tehnoloski i dizajnerski "vrsnjaci" MAN SR, MB O 303, setra serije 200 odavno su postali istorija i vec 15 i kusur godina ih nema u proizvodnji. Wink
Logged
Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #8 on: August 26, 2010, 13:17:02 »

Ljudi, vodite racuna da je bova futura u svom izvornom obliku dizajnirana jos tamo davno pocetkom osamdesetih godina proslog vijeka i da je njen tada potpuno neuobicajeni "svemirski" dizajn prednje stijene bio revolucionaran. Koliko je taj bus dobro inzenjerijski koncipiran govori i podatak da se i dan danas "futura" proizvodi u manje-vise neizmijenjenom obliku. Njeni tehnoloski i dizajnerski "vrsnjaci" MAN SR, MB O 303, setra serije 200 odavno su postali istorija i vec 15 i kusur godina ih nema u proizvodnji. Wink
Od svih koje si naveo FR mi je uvijek bio najdraži. Smiley

Ima Čazmatrans jednu Futuru sa kraja 80-ih HD verzija sa 280 konja. Taj autobus je za svoje godište izvrstan,tu i tamo koji jastuk baci van ali to je takva tipa  Grin
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #9 on: August 26, 2010, 21:36:56 »

Ljudi, vodite racuna da je bova futura u svom izvornom obliku dizajnirana jos tamo davno pocetkom osamdesetih godina proslog vijeka i da je njen tada potpuno neuobicajeni "svemirski" dizajn prednje stijene bio revolucionaran. Koliko je taj bus dobro inzenjerijski koncipiran govori i podatak da se i dan danas "futura" proizvodi u manje-vise neizmijenjenom obliku. Njeni tehnoloski i dizajnerski "vrsnjaci" MAN SR, MB O 303, setra serije 200 odavno su postali istorija i vec 15 i kusur godina ih nema u proizvodnji. Wink

Eh tu si u pravu,
kad pogledaš svi njihovi "nasljednici" imaju malo ili nimalo zajedničkog sa njima, a Bove su ostale haman iste. A zanima me da li neko ima slike unutrašnjosti, pošto sam čitao da neke imaju tri reda sjedišta Huh?
Logged


Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #10 on: August 26, 2010, 21:48:19 »

Ljudi, vodite racuna da je bova futura u svom izvornom obliku dizajnirana jos tamo davno pocetkom osamdesetih godina proslog vijeka i da je njen tada potpuno neuobicajeni "svemirski" dizajn prednje stijene bio revolucionaran. Koliko je taj bus dobro inzenjerijski koncipiran govori i podatak da se i dan danas "futura" proizvodi u manje-vise neizmijenjenom obliku. Njeni tehnoloski i dizajnerski "vrsnjaci" MAN SR, MB O 303, setra serije 200 odavno su postali istorija i vec 15 i kusur godina ih nema u proizvodnji. Wink

Eh tu si u pravu,
kad pogledaš svi njihovi "nasljednici" imaju malo ili nimalo zajedničkog sa njima, a Bove su ostale haman iste. A zanima me da li neko ima slike unutrašnjosti, pošto sam čitao da neke imaju tri reda sjedišta Huh?
Budem ja poslikao ovu čazminu  Smiley
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #11 on: August 26, 2010, 21:54:45 »

aj, jer me baš zanima taj "avionski" raspored sjedišta Cheesy
Logged


Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #12 on: August 26, 2010, 22:19:02 »

aj, jer me baš zanima taj "avionski" raspored sjedišta Cheesy
Da te odma bacim u depru  Grin 2 su lijevo i 2 desno
Logged
arsenal boka
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 799


« Reply #13 on: August 27, 2010, 11:16:15 »

Jedna futura iz CG.

Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #14 on: August 27, 2010, 12:15:11 »

Evo jedna Bova od mene
Logged

Neoplan VIP Class
Pages: [1] 2 3 ... 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 20 queries.