bhbus.ba
May 01, 2024, 20:20:12 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Go Down
  Print  
Author Topic: Vaš aparat/mobitel za slikanje ?  (Read 71876 times)
Mihael_2646
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.417



« Reply #75 on: April 06, 2011, 20:34:02 »

Trenutno koristim tandem prosumera:
- Fuji S6500fd (odnosno S6000fd oznaka za SAD i Kanadu) sa sjajnim senzorom od 6mpix i 10x optičkim uvećanjem.
- Canon SX120IS sa 10mpix i 10x optičkim uvećanjem.

Dok ne dodje DSLR...

Pravo dobri aparati jarane !
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #76 on: April 07, 2011, 03:25:31 »

Trenutno koristim tandem prosumera:
- Fuji S6500fd (odnosno S6000fd oznaka za SAD i Kanadu) sa sjajnim senzorom od 6mpix i 10x optičkim uvećanjem.
- Canon SX120IS sa 10mpix i 10x optičkim uvećanjem.

Dok ne dodje DSLR...
Trenutno posjeduješ veoma finu opremu za slikanje ...

A volio bi znati koju ćeš DSLR-ku nabaviti ? Ako nije tajna ?
I kad očekuješ da će doći u tvoje vlasništvo ?


Gledao sam onih tvojih nekoliko slika, koliko si barem do sada postavio na naš portal/forum i veoma mi se sviđaju i veoma kvalitetno slikaš, to je moj komentar i zapažanje, tako da nakon nabavke DSLR kamere i nakon određenog vremena "uštelavanja" , učenja tog modela i njegovih caka, karakteristika, rukovanja, rukovanja veličinom, oblikom i težinom iste da ćemo od tebe dobivati i gledati još 3-4 klase/ranga kvalitetnije fotografije od ovih trenutno koje "načinjavaš" Cheesy
Meni se sviđa tvoj stil slikanja baš ono nekako mi je legao od prve slike, isto kao i od člana Gorana SK, i kod njega mi je od prve slike legao stil/način slikanja i kvaliteta ponuđenog konačnog proizvoda ...


Samo nastavi druže, uveliko se radujem svakoj tvojoj novoj slici ... I hvala ti još jednom što si postao dio nas i što želiš sa nama dijeliti svoje fotografije !
Logged


Sashco
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 65



« Reply #77 on: April 07, 2011, 19:27:39 »

Ok oprema je fina, svaki aparat je sa svojim prednostima i manama, ali kad ponesem oba nema greske. Fuji ima fantasticnu sliku na celom rasponu objektiva, rucno zumiranje bez motora koje stedi baterije i neke osobine DSLR aparata. Senzor mu polako gubi na aktuelnosti ali dobar je za hvatanje buseva u pokretu jer mu ne treba mnogo vremena da izostri sliku. Sa druge strane Canon ima senzor sa vise piksela koji je pogodniji za cropovanje slike, zum koji moze da dobaci dalje od Fujija a i manjih je dimenzija pa manje privlacim paznju kad slikam. Mana mu je sto sporo izostrava i sto ne mogu da se naviknem na njegove boje - uvek moram da ih korigujem. Npr Canon A530 koji sam imao ranije je davao bar 2x bolje boje nego SX120. Kako god, dobar je za staticne slike.

DSLR, muko moja...krpim finansije, mozda i prodam jedan od ova dva koje sad koristim. Sve se nadam brzo ce, do leta valjda... Dvoumim se izmedju Canona 450/500/550D ili Nikona D5000, pa onda ide druga dilema novo ili polovno. Dalje, za DSLR je bitan i objektiv, a ko se jednom navikne na 10x uvecanje tesko pristaje na kit objektive tako da ce i po tom pitanju da udara po dzepu.
U pravu si da treba vremena da se covek navikne na aparat, da mu zadje u dusu...Fuji mogu da podesim zmureci jer prakticno 4 godine mi je u ruci, skoro da je srastao za nju. Moze njime dosta toga da se uradi jer prakticno sve moze rucno da se podesi. Ako bude DSLR, definitivno ce biti i boljih slika!

I meni se svidja Goranov stil slikanja, bas je onako umetnicki jer pored samog busa fantasticno uklopi kadar, tj slika mu ima pricu.

Hvala za lepe reci drugar, postavljacu ja jos slika, i naravno pratiti sta postavljaju ostale kolege na forumu, ima ovde brdo dobrih fotki!
Logged
Sashco
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 65



« Reply #78 on: April 07, 2011, 20:03:36 »

Malo sam posmatrao tvoje fotografije po forumu, pa ti si mi totalni kolega, i ti ih lovis u pokretu po putevima! Svaka ti cast Amare!
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #79 on: April 08, 2011, 01:51:14 »

Da, najviše slikam autobuse u pokretu, i najviše to volim...

Jučer mi je stigao moj poručeni DSLR, Canon EOS 550D, međutim, pošto sam stalni kupac od firme u kojoj sam poručio navedeni model, uspio sam se dogovoriti da ovaj model vrate, povrat, a da mi poruče novi Canon EOS 600D, koji je izašao poslije što sam ja obavio narudžbu, tako da sam morao pokušati ovako i uspjelo je...
Ovaj 600D model ću čekati moguće i do 2 mjeseca, ali imam strpljenja, jer vrijedi ovakvu pušku čekati i daleko više vremena.

Sashco koje je tvoje mišljenje za model 600D ili 550D, male su razlike između ova dva modela... Tako da možeš bilo koji komentarisati, volio bi čuti tvoje mišljenje...

Odavno sam se odlučio samo kupovati i koristiti Canon modele...
Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #80 on: April 08, 2011, 02:00:35 »

Samo evo zbog tvojih iskustava sam na otvorenju nove robne kuće Portanova u Osijeku bacao oko na Canonove fotiće... kao i uvijek do sada imao si pravo i ostao sam paf... estetski su mi ružni, ali sam imao malo iskusnije curice pored sebe pa su se složile s tobom...  Prilikom kupovine novog fotića nakon 6 godina uporabe starog, ne mogu reći da nisam zadovoljan svojim, naprotiv, 8xoptički zoom odlično služi, ali zbog drugih izdataka ne mogu si priuštiti nešto ovakvo.... jednog dana bude i to... mada je bio jedan još 100kn razlike, slagao bih kad bih rekao 100% da je bio canon, 15x optički, ali 10,1mpx i ružan do besvijesti i velik...Za sada mene bude ovaj dobro poslužio, u 4 mjeseca cca 3500 fotki je napravio... ali sve to ovisi kao što ste i rekli do umijeća fotkanja, a za sada sam relativno zadovoljan...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #81 on: April 08, 2011, 02:06:28 »

Ukoliko tražiš ljepotu ali zato lošiju kvalitetu rezultata, onda potraži kod Sonya, što se tiče Canona, radi se o estetski/dizajnski ne tako "napucanim" modelima, ali zato kvaliteta fotoaparata iz Canonovih redova su po meni vrhunske, eh sad ako je tebi bitan  izgled fotoaparata, kojeg niko ne vidi prilikom postavljanja tvoje slike na net slikane tim aparatom, onda po meni nemaš smisao za fotografisanja.

Ovo ne mislim , ne odnosi se na tomu, ovo sam u globali rekao za bilo kojeg pojedinca ...
Logged


Sashco
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 65



« Reply #82 on: April 09, 2011, 22:37:12 »

Sashco koje je tvoje mišljenje za model 600D ili 550D, male su razlike između ova dva modela... Tako da možeš bilo koji komentarisati, volio bi čuti tvoje mišljenje...

Odavno sam se odlučio samo kupovati i koristiti Canon modele...
Kvalitetan senzor od 18 Mpix je i kod jednog i drugog ali pokretni ekran i neke nove opcije čine da 600d bude bolja kupovina. Gledao sam samplove jednog i drugog aparata i ono je babaroga kad uporedim sa onim čime ja slikam. Kolika mogućnost za crop, pa bolji senzor sa kudikamo manje šuma. Dobijaš sjajnu mašinu, jedva čekam da vidim buseve koje ćeš njime uslikati! Boje na Canonovim fotkama (izuzev kod mog SX120) mi se baš sviđaju.
Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #83 on: May 09, 2011, 12:44:08 »

Ja sam sada na Nokia 6220 Classic 5.0 mpx, zaboravio sam napisat. Grin
Logged

Neoplan VIP Class
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #84 on: May 09, 2011, 13:51:52 »

ja imam nokiu x3 02 i aparat olympus x-30..nadam se da cu skupiti novca pa kupiti sto bolje...
« Last Edit: May 09, 2011, 13:53:49 by ecehajic » Logged

damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #85 on: May 17, 2011, 21:43:00 »

Da se nadovezem  ja se  Sluzim Mobitelom Samsung GTS 5230 Star ,ja mislim  da ste  zadovoljni prilozenim slikama , a  danas 17.05
uzeo sam  FUJIFILM   5 X Zoom i  14 megapixela , ja mislim miliona ne razumijem se toliko u megapixle
Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #86 on: May 17, 2011, 22:39:40 »

e sad damire u akciju da vidimo slike sa novog aparata Cheesy
Logged


damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #87 on: May 19, 2011, 20:20:17 »

imas je  u temi Chat Room / Automobili, zadnja  strana
Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #88 on: May 19, 2011, 20:27:17 »

evo i ja sam se malo ponovio. Naime jučer sam silom prilika kupio LG GM360 Viewty


Nažalost moj SE K800 je nakon niza belaja, napokon dao svoje, pa se moralo mijenjati. Naravno, mobitel je rezerva u slikanju, samo kad nije aparat sa mnom, a to je jako rijetko. No danas sam malo eksperimentisao sa slikama, pa ćete vidjeti i slike sa mobitela, kao što su slike od Kovač busa Cheesy
« Last Edit: October 24, 2011, 17:52:53 by The_Dubster » Logged


ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #89 on: May 19, 2011, 20:30:01 »

evo i ja sam se malo ponovio. Naime jučer sam silom prilika kupio LG GM360 Viewty


Nažalost moj SE K800 je nakon niza belaja, napokon dao svoje, pa se moralo mijenjati. Naravno, mobitel je rezerva u slikanju, samo kad nije aparat sa mnom, a to je jako rijetko. No danas sam malo eksperimentisao sa slikama, pa ćete vidjeti i slike sa mobitela, kao što su slike od Kovač busa Cheesy
bgmi ja da ti kazem da ovi LG nevaljaju nista.djelovi skupi za njih,a brzo se kvare...jedino po koji sretni model moze da traje.nezahvalni su pravo...
Logged

Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 21 queries.