bhbus.ba
April 27, 2024, 02:26:47 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Innsbruck, Austria 22.09.-28.09.2011.  (Read 16231 times)
saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« on: September 23, 2011, 07:58:50 »

Evo ovako sinoc sam dosao u Inzbruk sa MB Reisenom, ne sjecam se kad sam imao bolje putovanje sto zbog busa sto zbog vozaca. Jako su ljubazni i usluzni. Sto se tice onog sto vas najvise zanima a to je bus mogu reci da je odlicna, vozila me S215 HD cini mi se da vozac rece da je 91 godiste, kad se uhvatila autoput naguzila je sve po redu. Najjaca mi je scena u Austriji kad se uhvatila u kostac sa novim Turismom od Kompasa, oba buse su na vrhuncu snage Turismo dere nemoze vise a Setra ga polako obidje, nije nigdje spadala ispod 100-105. Ima DVD, halu koja se koristi, kafe aparat i sl...
Sto se tice slika bice u sledecm javljanju sad nisam uspio slikat bus, al bice slika da padnete na guzove kad vidite Setru Cheesy
« Last Edit: October 01, 2011, 00:30:02 by Amar » Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1 on: September 23, 2011, 08:59:35 »

čekam slike busa, ali i slike Inzbruka Smiley
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #2 on: September 25, 2011, 03:01:45 »

Pored toga kolega, niste pravilno napisali naslov teme... Te Vas molim da mi napišete odgovor sa nazivom za Vašu temu kako Vi želite da nosi, kako bi mogao preurediti... Podsjećam, za ovaj podforum važi pravilo da pri otvaranju nove teme napišete ovako naslov te teme : "Mjesto/Lokacija putovanja, datum proveden u putovanju koje opisujete" , npr... Moja posjeta austriji ove godine, dobila je ovakav naslov teme : Gargellen, Schruns, Bludenz, Montafon Regija, Austria, 11.08-24.08.2011 , pri čemu je "Gargellen, Schruns, Bludenz, Montafon Regija, Austrija" = Mjesto(a)/Lokacija(e) koje sam posjetio u svom putovanju , datum 11.08 kada sam započeo putovanje, a 24.08 predstavlja datum kada sam završio to putovanje koje sam opisao u toj temi Wink
Logged


saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #3 on: September 29, 2011, 21:35:17 »

Uh Amare dragi nisam ja Zuko Dzumhur Tongue

Ovako odavde sam krenuo u 22.10 tj u Cetvrtak oko 1 i 10. U Inzbruku smo bili oko pola 3-3 u Petak ujutro, duze se putovalo zbog zastoja na granicama i zbog zastoja ispred tunela koji veze Sloveniju i Austriju. Pred tunelom smo cekali pola sata. Bus sa kojim smo putovali bila je Setra 215 HD cini mi se da vozac rece da je 91 godiste. Autobus je registrovan na Austrijske table, bjelo zelene boje tako ako ga neko slika nek zna da je od MB Reisena. Na autoputu nijedan nas autobus nije uzeo, jer vozac nije skidao ispod 100-105. Bus je vise nego dobar za svoje godiste, jer ga vlasnik dobro odrzava. Unutra kao da nije vozne a ima sve zivo, sjedista se mogu obarat ima onaj hepek za noge ispod sjedista,kafe aparat, wc koji radi, dvd 2 TV i sl.Sto se tice slika busa nisam uspio nijednu napravit, jer odavde mi se telefon ugasio cim sam krenuo a jutros kad sam se vracao sjebo me u CRO upalila senavigacija i do Gradiske izvukla bateriju.

Vratio sam se sinoc tacnije krenuli smo u Sredu u 8 iz Inzbruka ispred Ice arene odatle inace krecu svi koji voze za Bosnu. U Prnjavoru smo bili u Cetvrtak ujutro oko pola 8-8. Na granici sa BH Cro vidio sam Bosnaexpres Doboj Jug Mercedes Medio vraca se iz Slovenije za BiH, na istom GP vidio sam Autoprevoz Mostar ode potpuno prazan prema Sloveniji. U povratku iz Austrije Setra je bila puna ko sibica.

A sad ono sto vas najvise zanima a to su busevi.
U Inzbruku prevoz obavljaju 2 prevoznika i to IVB i Post Bus, pored njih postoje i drugi prevoznici koji povezuju grad sa drugim regijama. Recimo Oetztaler bus veze Inzbruk sa Imstom, Soeldenom i drugim mjestima tog djela Tirola.
Sto se tice voznog parka IVB on je jako prost, prije 3-4 godine imali su Manove NL i NG serije 2 i noviji i Mercedes Citaro prva i druga serija. Danas je slika nesto drugacija umjesto manova uletili su Solarisi. Moto IVB je "wir bewegen die stadt"...
ps. novi busevi koji su dosli su u crvenoj boji

Sto se tice Postbusa ja msm da tu ne treba trosit rijeci, u njemu se nalazi sve i svasta. Uglavnom kolko sam ja ufatio postoje 2 organizacije prevoza Postbusa. Regio bus linije vezu grad sa okolnim selima (u njih selo ima bolju infrastrukturu nego u nas grad) i normlane linije postbusa koje vezu Inzbruk sa udaljenijim mjestima.Vidio sam 1 ili 2 Mana gradska sa onim prikolicama samo nisam ih uspio slikat jer je guzva veca nego u Sarajevu. Ti busevi pripadaju regio line.. Evo par slika sa neta kako to sve izgleda:
IVB
http://www.flickr.com/photos/billogs/4240462965/in/pool-37996979@N00/
http://www.flickr.com/photos/billogs/4241234450/in/pool-37996979@N00/
http://www.flickr.com/photos/billogs/4240462715/in/pool-37996979@N00/
http://www.flickr.com/photos/billogs/4240463403/in/pool-37996979@N00/
http://www.flickr.com/photos/billogs/4240463105/in/pool-37996979@N00/
http://www.flickr.com/photos/billogs/4242465206/in/pool-37996979@N00/
Posbus

http://www.michaeltaylor.ca/bus-at/postbus/index-innsbruck.html

Ovim se prevoze posjetioci zoloskog vrta:

http://www.bus-bild.de/name/einzelbild/number/8716/kategorie/europa~oesterreich---

staedte~innsbruck.html

sto se tice mojih slika ubacit cu ih sutra sad sam stvarno umoran jos mi zuji setrin motor u glavi....
@Amar...stavi naziv eto Inzbruk i datumi 22-28.09
« Last Edit: September 29, 2011, 22:36:43 by Mustafa YJM » Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #4 on: September 30, 2011, 01:45:09 »

Sale druže, može li ovako da bude naslov ove tvoje teme ? Ako bi volio, hoćeš, da bude drugačije napisan naslov teme, slobodno reci Wink Ćemo ispraviti/promjenit Wink


P.S. Druže, prilikom postavljanja svojih fotografija iz Innsbrucka, volio bi da ukoliko imaš volje želje, vremena, da napišeš barem nešto malo i o Innsbrucku. Barem mene i taj dio u reportaža uveliko zanima i volim čitati, informisati se. Nažalost ja još uvijek nisam bio u posjeti Innsbrucku, prolazio sam kroz njega, ali samo ono eto korišten je kao tranzit, nisam nikada stao u Innsbrucku, pa prohodao malo gradom itd... Zadnji put sam prošao kroz Innsbruck kada sam se vraćao sa putovanja u Austriji ovog ljeta što sam odradio, čak smo se i zaustavili na 10tak min u Innsbrucku, ali samo da Kantić-eva Setra primi putnike... U prolazu, što sam mogao barem vidjet, zapazit, grad Innsbruck mi se čini itekako finim, ljepim i interesantim gradom...
« Last Edit: September 30, 2011, 01:51:54 by Amar » Logged


mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #5 on: September 30, 2011, 22:53:28 »

Sale to bi trebala biti ova Setra?! Slika je stara nekoliko mjeseci i ne bas dobrog kvaliteta.

Logged
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #6 on: September 30, 2011, 22:59:02 »

Sale to bi trebala biti ova Setra?! Slika je stara nekoliko mjeseci i ne bas dobrog kvaliteta.


slikala je ovu setru ja msm forumasica isme,i mislim da je u temi setre 200
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #7 on: October 01, 2011, 00:26:36 »

Da, to je moja cura, slikala je ona tu Setru kada je putovala s Kantić Touristikom za Bludenz jedne prilike... Pa na pauzi poslije Slovenske EU granice bila je i ta Setra na pauzi...
Logged


Teslic
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 9



« Reply #8 on: December 18, 2011, 13:58:15 »

jel to od mb reisena setra
Logged

k,MARSHALL
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #9 on: December 18, 2011, 14:02:54 »

jel to od mb reisena setra
jeste
Logged

saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #10 on: December 23, 2011, 17:32:44 »

Aha to je ta Setra, pricao sam sa vozacem rece mi da su uzeli jos jednu noviju al ne rece koju cini mi se da se radi o seriji 3. Pored njega imaju jos i EOS, Setra je unutra vrh a i vozac je legenda ziva zna covjek autobus u dusu, sem toga pola ovih buseva sto se vozi oko Doboja zna sve kolko sam ga skonto neki su bili u njegovom vlasnistvu. Sad na kraju kako se meni ucinilo da on vozi za MB a da su busevi u njegovom vlasnistvu.
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
Teslic
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 9



« Reply #11 on: July 15, 2012, 20:45:10 »

kupili su setru s317gt hd
Logged

k,MARSHALL
jozip
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 499



« Reply #12 on: July 15, 2012, 23:24:17 »

evo da vam i ja ispricam svoj dozivljaj ja sam prosli cevrtak krenuo za tirol sa krajišnikom prnjavor iz banja luke oko 10 sati ujutro ali je bila  crveno bijela setra hdh koja je valjda kooperant krajisniku a gazda te setre je nedjeljko gajic ukratkoo sto se tice busa i odrzavanja bus je vrh za svoje godine odrzavana je pravo i van i unutra ali sto se tice vozaca i voznje nisam nikako zadovoljan jako su spori wc ima ali ne radi 2 puta staje do austrije po 10 minuta po cemu je to jako mukotrpno za putnike, u telfs sam dosao oko 1 sat iza ponoci a sad druga prica prosle godine a i vracat cu se  sa brišnikom iz tomislavgrada iz reuteaa za bugojno sa 315 hd ljudi zmare nenormalno nema nikakvog cekanja niti cega nego samo zmare pristize sve buseve da ne moraju cekat na granici pijes koliko oces nemoras se brinut oce li stajat igdje nego ima wc i boli te briga jos staju na rucak kod slozne brace i odmaraju u sloveniji i austriji vise puta i opet dode prije krajišnika toliko od mene.
Logged

BRIŠNIK BUS TOMISLAVGRAD
***** putujte sa najudobnijim autobusom......
Široki Brijeg-Innsbruck
saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #13 on: October 05, 2012, 14:57:26 »

I ove godine sam putovao sa njima a vratio se sa Kanticem. 317 gt hd sa kojom sam putovao je blago receno sranje, za mene prvo uska sjedista nemam gdje sa nogama, ozvucenje 0 bodova nista zivo ne cujem ima samo napred i nazad zvucnike, klima jako slaba jedino sto je brza i udobna rupu bukvalno ne osjetis. Sto se tice stajanja ovi vozaci stali su samo 2 puta kad smo usli u Sloveniju i u nekom selu u Austriji, oni od prosle godine dosta su bolji. Doduse kasnili smo u polasku sat vremena posto je cekao putnike iz Bijeljine. Sto se tice Kantica sve super muzika na nivou Dino Merlin i Sako, Setra 717 HDH unutra malo skripi al dobar je bus nemam zamjerke povlaci ko iz pi... turbina zvukom ubija pogotovo kroz grad kad se vozi. Vozaci isto sve 5 Smajo i onaj drugi zaboravio sam kako se zove.
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #14 on: October 05, 2012, 15:05:27 »

Setra 717HDH = Setra 417 HDH, pricekat cemo jos dugo do 717 Cheesy
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Pages: [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 21 queries.