bhbus.ba
April 28, 2024, 21:54:07 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Crteži obrade edin-edo  (Read 5730 times)
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #15 on: September 28, 2011, 19:37:29 »

iskreno ne valja... jer uzimas druge gotove crteže i samo ih prefarbaš i to poprilično loše...

preporučujem da prvo jedan period vježbaš i usavršavaš se pa tek onda da kačiš slike...

nemoj se ljutiti, ovo je dobronamjerna kritika Smiley
ali ja 1 godinu radim u paintu tu se nemoze nesto nacrtati
pokusat cu ja nesto nacratit,pa cu ti okaciti u temu,al ne radim u paintu,vecinu sto imam da uradim,uradim na photo shop ili na corelu u vezi lijevih obaveza,al paint nikada ne otvaram...
Logged

edin-edo
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 256



« Reply #16 on: September 29, 2011, 12:08:02 »

ok
Logged

Setra <333
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #17 on: September 30, 2011, 01:32:35 »

Ni meni se za sada postavljeno od edinog materijala ne sviđa, vidjet ću da li će se po pitanju kvalitete vremenom šta promjeniti, te ću onda opet komentarisati, kritikovati...

Pored toga, ja pod crteže podrazumijevam crteže načinjene sopstvenom rukom, olovkom na papiru, a ne PC obrade, ali eto, svako drugačije gleda stvari i ima objašnjenje za pojmove, no, nije toliko ni bitno, što sam "htjeo" reći, jeste to da ću i ja, kada uhvatim nešto slobodnog vremena uzeti olovku i papir u ruke i nacrtati neki od autobusa, Setra najvjerovatnije za početak, pa ću postaviti taj svoj rad ovdje na forum, pa ćemo vidjeti komentare na moj "uradak". Jer mislim da fino crtam, ipak studiram Arhitekturu i pored silnih predmeta tehničkog crtanja imamo i predmet "Slobodno Crtanje", tako da na tom predmetu crtamo slobodnom rukom u sali za Slobodno Crtanje, gdje studenti budu poredani da sjede na "kozama", klupe za crtanje u krugu raspoređeni po sali, a u sredi budu postavljeni razni predmeti, koje imamo zadatak da crtamo... Svaki puta nešto drugo, u drugom položaju itd...
Logged


ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #18 on: September 30, 2011, 10:58:17 »

Ni meni se za sada postavljeno od edinog materijala ne sviđa, vidjet ću da li će se po pitanju kvalitete vremenom šta promjeniti, te ću onda opet komentarisati, kritikovati...

Pored toga, ja pod crteže podrazumijevam crteže načinjene sopstvenom rukom, olovkom na papiru, a ne PC obrade, ali eto, svako drugačije gleda stvari i ima objašnjenje za pojmove, no, nije toliko ni bitno, što sam "htjeo" reći, jeste to da ću i ja, kada uhvatim nešto slobodnog vremena uzeti olovku i papir u ruke i nacrtati neki od autobusa, Setra najvjerovatnije za početak, pa ću postaviti taj svoj rad ovdje na forum, pa ćemo vidjeti komentare na moj "uradak". Jer mislim da fino crtam, ipak studiram Arhitekturu i pored silnih predmeta tehničkog crtanja imamo i predmet "Slobodno Crtanje", tako da na tom predmetu crtamo slobodnom rukom u sali za Slobodno Crtanje, gdje studenti budu poredani da sjede na "kozama", klupe za crtanje u krugu raspoređeni po sali, a u sredi budu postavljeni razni predmeti, koje imamo zadatak da crtamo... Svaki puta nešto drugo, u drugom položaju itd...
potpisujem tvoj post u vezi crteza slobodnom rukom...
Logged

edin-edo
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 256



« Reply #19 on: September 30, 2011, 15:07:22 »

da vidis u mene na papiru
Logged

Setra <333
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #20 on: September 30, 2011, 17:50:20 »

Ma to mi ništa ne znači dok ne vidim, dok ne postaviš... Zašto te crteže ne postavljaš, ako su već kako ti kažeš dobri...
Logged


ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #21 on: September 30, 2011, 22:45:02 »

Ma to mi ništa ne znači dok ne vidim, dok ne postaviš... Zašto te crteže ne postavljaš, ako su već kako ti kažeš dobri...
evo da te pitam u vezi tvog crtanja buseva amare.da li crtas autobuse u 3d ili 2d,npr samo jednu stranu s prijeda ili strane ili da ima i prednji i strana dio...
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #22 on: October 01, 2011, 00:21:55 »

Odgovor na tvoje napisano kolega ecehajic, crtam u 3d, ali ja to, mi to ne zovemo 3d crtanje, jer se dizajnira sa 3d... Crtam autobuse, objekte itd... iz perspektive, tako mi to "govorimo" Wink

Mogu nacrtati i u 2d, sa određenih strana busa, ali mene to ne "loži", jer mi ti crteži ne predstavljaju neko djelo... Više mi to predstavlja postavku da se iskruže sve strane busa i da se ljepljenjem dobije papirna maketa...
Logged


mirza
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.972



« Reply #23 on: January 09, 2012, 20:25:43 »

Pa ovde je pola mojih crteža. Moja TAZ Dubrava, MAN, TAM, SETRA. Samo "prefarbani".
Logged

TOVARNA  AVTOMOBILOV  IN MOTORJEV
tufko
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 320



« Reply #24 on: January 09, 2012, 20:56:28 »

ma vrlo lose i prefarbani
Logged

Pages: 1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 20 queries.