bhbus.ba
April 28, 2024, 00:35:00 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Gargellen, Schruns, Bludenz, Montafon Regija, Austria, 11.08-24.08.2011  (Read 4805 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« on: August 27, 2011, 03:35:53 »

                         Predhodnih 14 dana bio sam na putovanju, odnosno išao sam u posjetu, obilazak austrijske regije Montafon. Tačnije, turističko alpsko planinsko odmaralište Gargellen, pored toga sam obišao mjesta u okrugu Gargella, koji spadaju pod regiju Montafon. U prvom dijelu idem sa kratkim opisom i materijalom fotografija da Vas, koji ste zainteresovani za čitanje ove reportaže približim i upoznam što je više moguće sa ovim krajevima sa kojim sam se ja upoznao. Ovo je moja prva posjeta ovom djelu austrije, i itekako sam oduševljen, i mogu reći da sam uživao svaki trenutak provedenih dana gore, i itekako će mi ostati ova posjeta duboko u mom sjećanju, te bi volio ako opet budem u prilici posjetiti ponovo, po mogućnosti sljedeći puta tokom Zimskog perioda, da upoznam i dešavanja u to vrijeme godišnjeg doba.

1. Gargellen

Gargellen je planinsko selo. Ovo selo je najviše selo, bolje rečeno nalazi se na najvećoj visinskoj koti od svih u regiji Montafon, na nadmorskoj visini od 1.423 m. Najvažniji prihod, najvažnija industrija je šta drugo nego turizam, moglo se i logički nagađanjem lahko "pogoditi" Smiley  I ne bi puno da sada opisujem mjesta, ko ga to zanima, naravno lahko pomoću google pretraživanja može naći opise, tekstove itd, tako što ukuca u polje za traženje "Gargellen wiki". Ja ću Vas radije ovdje više počastiti sa fotografijama koje sam "načinio" tokom moga boravka...

Pogled na hotel "Madrisa" i iznad krovova hotel se vidi planinski vrh Schafberg










Jedan od mnogih hotela u Gargellama




Ulazna stanica, objekat firme Gargellen Bergbahnen, koja se brine za transport turista tokom ljetne i zimske sezone, sa svojim lifotvima/žičarama, te se ovdje ulazi i vozi se do restorana, gdje se također od izlazne rampe skijaši dalje prebacuju na skijaške liftove za veliki broj ski staza koje nude.


Karte


Idemo, polećemo al lagano Smiley
















Sistem pregrada za sprečavanje izbijanja snježnih lavina






















Gargellen Bergbahnen Crew












Silazeći iz Gargella put vodi ka i kroz nešto također kao selo, mjesna zajednica ili tako nešto, pod imenom St. Gallenkirch, te sam uspio načiniti po meni ovu itekako lijepu fotografiju St. Gallenkirch-a.




Napomena : Svoju reportažu ću postaviti u 3 različita posta ove teme, zbog lakšeg učitavanja teme prilikom otvaranja, razlog tome je veliki broj fotografija koje sam postavio u ovoj reportaži.  Prvi post sadrži dio sa reportažom o "1. Gargellen", drugi post o "2. Schruns" i treći post "3. Bludenz , te ću pored toga napisanog i postavljenog materijala, čim za par dana uhvatim slobodnog vremena pisati još o ovim destinacijama koje sam ja posjetio, do tada barem može pomoći ovo malo sažetog opisa za ta mjesta. Hvala na razumijevanju
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #1 on: August 27, 2011, 04:16:31 »

2. Schruns


Schruns je mjesna zajednica, tržišno mjesto za okolna turističko planinska naselja, najviše njegov položaj služi za usluge osoba sa planinskih naselja za podmjeru namirnica, potrebština, banke, pošte, 4-5 kafića za kratki odmor i uživanciju uz kaficu. Po posljednjim podatcima iz 2011 godine u Schrunsu živi trenutno 3.692 stanovnika. Pripada austrijskoj pokrajini Voralberg, Schruns pripada u region/okrug grada Bludenz. Opštinska zgrada u Schrunsu je centralno mjesto regije Montafon i istovremeno je sjedište okružnog suda. Za sada to je par informacija o Schrunsu, kada budem imao više slobodnog vremena pisat ću ja još o Gargellama, Schrunsu, Bludenzu, mom putovanju za Austriju itd, za sada se morate zadovoljiti s ovim, te sa mojim slikama, barem ću to sve postaviti, da možete gledati gdje sam boravio...





































































Što se tiče regulacije gradskog i prigradskog saobraćaja u Schrunsu, za to je zadužena firma mbs Bus, Schruns, koja je također zadužena za "prigradske" linije u čitavoj Montafon regiji, pored toga oni upravljaju Bahnhofom i Bus stanicom u Schrunsu, te pored segmenta za autobuski saobraćaj, ova firma također posjeduje i vozove, i zaduženi su za saobraćanje na liniji Schruns - Bludenz. Pored toga mbs firma se bavi i media projekte, u to spada velika, osposobljena i najsavremenija internet infrastruktura na području Schrunsa, te logički internet usluge, internet provider, pored toga također posjeduju i nekolicinu Electronic Shopova opremljenih najsavremenijom, zadnje predstavljenom tehnologijom itd... Ukoliko želite vidjeti i informisati se više o mbs Bus djelu firme, to možete učiniti tako što posjetite ovaj link : http://www.bhbus.net/forum/index.php?topic=2048.0  - link na temu ovog gradsko prigradskog prevoznika ...

A što se tiče ostalih djelova firme, evo par slika, vozovi, service kombi vozila itd...
Schruns Bus/Bahnhof
















« Last Edit: August 27, 2011, 04:24:12 by Amar » Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #2 on: August 27, 2011, 04:18:15 »

3. Bludenz


Bludenz predstavlja najjužniji grad u austrijskoj pokrajini Vorarlberg. Grad s cca. 14 000 stanovnika. U Bludenzu posluje približno 300 radnji, različitih zanata, namjena... Fina ponuda za shopping, lijep turistički grad, sa starim austrijskim građevina, pored toga veoma dobra povezanost infrastrukture. Pokraj Bludenza prolazi autocesta koja spaja Insbruck sa Bregenzom, također posjeduje i Bahnhof, željezničku stanicu, koja povezuje Bludenz sa mnogim velikim gradovima, centrima. Posjeduje Gradski i prigradski saobraćaj autobusima, Stad i Land Bus označavaju te prevoze. Mislim da su to kratke informacije koje su dovoljne od mene da Vam ukratko dam važnije informacije o Bludenz-u. Ostalo ću Vam pokušati dočarati slikama...

Okruženje planinama naravno Smiley


Nisam mogao proći pokraj MCD-a Smiley




Jedan od shopping centara


Drugi shopping centar Zimba Park, mislim da je najveći




Milka shop, iza je Milka fabrika, jedan dio Milka proizvodnje je i u Bludenzu























« Last Edit: September 12, 2011, 21:10:03 by Amar » Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #3 on: August 27, 2011, 21:28:30 »

kad budeš editovao, neće nam izbaciti da ima novi post kad kliknemo na "Nove postove od naše zadnje posjete" al et, kako želiš...

A vidim da ti nije nimalo loše bilo... Pravi raj na Zemlji kako vidim sa slika Smiley
Logged


Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #4 on: August 27, 2011, 22:43:37 »

Slažem se s tobom Dubster... Ali ovdje smo vidjeli da Amar nije majstor samo u slikanju buseva, nego odlično slika i prirodu... Šta bih dao da u ugodnom društvu i udobnom autobusu posjetim ovo mjesto... Wink
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #5 on: August 28, 2011, 22:08:16 »

hvala hvala, drago mi je sto vam se svidjaju slike, a znam da Vam nece javiti, ali cu ja zato ovdje napisati u postu da sam postavio...
Logged


Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #6 on: August 28, 2011, 22:32:38 »

Lijepa reportaza i stvarno jedno prelijepo mjesto za odmor, bas pravi mali raj, nadam se da si uzivao, a jesi sigurno,a i slike su prelijepe sto je i bilo za ocekivat da ces nam to na najbolji moguci nacin docarat.Posebno mi se svidio Gargellen i ova zadnja slika sto si napravio, Fantasticno.
Logged

Goran SK
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.600


« Reply #7 on: September 11, 2011, 22:46:48 »

Odlicna reportaza Amare! Nego  sta je sa 3-eg dela ?
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #8 on: September 11, 2011, 23:05:07 »

Odlicna reportaza Amare! Nego  sta je sa 3-eg dela ?
Pošto sam ubrzo nakon dolaska iz Austrije putovao za Njemačku, o čemu će također biti reportaža, nisam stigao od obaveza i manjka slobodnog vremena odraditi 3 dio, kada sam se vratio, zaputio sam se nakon 2 dana u rodnoj Gračanici za Sarajevo, evo me 7 dana već u Sarajevu, ali sam spremao ispite, koji sam jedan imao jutros, a drugi sutra ujutro, poslije toga ću vjerovatno već sutra uspiti odraditi i 3. dio, te pored toga odraditi i reportažu, opis putovanja u njemačku...

Hvala Vam na razumijevanju...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #9 on: September 12, 2011, 19:47:50 »

Uspješno dorađen danas i dio koji nisam prije uspio dodati, 3. poglavlje mog putovanja u Austriju, Bludenz...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #10 on: September 12, 2011, 20:00:26 »

nesto ti se zeznulo sa linkovima?
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #11 on: September 12, 2011, 21:10:49 »

Rješeno, druže hvala ti na ukazanom problemu... Wink
Logged


miljac
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 6



« Reply #12 on: March 03, 2012, 14:38:53 »

prekrasno.
predivna reportaža i fotke za 10.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.062 seconds with 21 queries.