bhbus.ba
June 26, 2024, 15:31:37 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 37   Go Down
  Print  
Author Topic: Prošić - Razno/Diskusije  (Read 125526 times)
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #285 on: September 15, 2011, 09:06:02 »

Danas je u Bihaću obavljena dženaza rahmetli Sejfulahu Ćehiću... Još jednom, neka mu je vječni rahmet! Cry

A pregledavanjem videa o nesreći Prošićevog autobusa, primjetio sam, a vjerovatno i vi, da je autobus oštećen i sa lijeve strane. Kada je udario u dizalicu, pri velikoj brzini odbio se u bankine, ali mislim da je puno toga učinio vozač Bahrija Jahić, koji je sigurno svojim manevrima spriječio prevrtanje autobusa, a samim tim i mnogoveću tragediju...
mislim da je jedan i servisov vozac prisustvovao jer su oni i rahmetli sejfulah vozili skupa za sarajevo prije i onda je on otisao iz prosica u biss tours itd itd....uglavnom dobro su se pazili.....Sad
Enese, jel možda riječ o Naimu. Znam da mije govorio da je vozio u Biss tursu prije nego je došao u Servistrans?
jeste rijec je o naimu,i bilo mu je pravo zao kad je cuo za ovo sto se dogodilo....
Logged

Goran SK
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.600


« Reply #286 on: September 20, 2011, 22:22:22 »

Danas sam prvi put video novog Travega..uskoro slede i slike
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #287 on: October 21, 2011, 22:26:19 »

Ima li kakvih vijesti sta je sa citylinerom - da li ce se popravljati, da li ce doci zamjenski, ili...? Da znamo radi voznog parka?
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #288 on: October 25, 2011, 19:29:43 »

Evo sa FB zida mog prijatelja iz Zenice, koji je vjerovatno u poznanstvu, prijatelj sa nastradalim vozačem Prošić-a Elvirom... Sve Vam govore ova dva statusa njegova :

Quote
Svi ste culi za nesrecu u kojoj je smrtno stradao jedan a tesko povrijedjen drugi vozac autobusa firme Prosic. Elvir je od zadobijenih povreda 45 dana proveo u komi. Teska povreda glave, vise fraktura na tijelu, odumiranje zivca u lijevoj ruci itd...Kod kuce je "ostavio" djecu i suprugu u devetom mjesecu trudnoce. Na klinici u Heidelbergu su dali sve od sebe da mu spase zivot i u tome su uspjeli. Troskove lijecenja u toj klinici je preuzela BiH a po osnovu medjunarodnog ugovora. Medjutim, daljnje lijecenje zahtijeva rehabilitacioni centar gdje Eljo mora ostati minimalno 3 mjeseca. Cijena tromjesecnog tretmana je 20.000 Eura. Da je poslodavac uplacivao internacionalno osiguranje sve troskove lijecenja bi platilo osiguranje. Ovako, Eljo je prepusten sam sebi. Ovim putem vas sve molimo da pomognete Elji i njegovoj porodici novcanim prilogom. Svaki pfening je dobro dosao. Kutije za priloge ce biti postavljene na slijedecim lokacijama :
- Club house MC Condor,
- Hard Rock caffe,
- Club Zenica 072,
- Caffe bar Tina,
- Irish pub Stari sat,
- Restoran Miris dunja

U sklopu prikupljanja sredstava MC Condor ce organizovati prodaju kolacica na platou ispred "Bosanke" ( tacan datum cemo naknadno objaviti ). Sav novac od prodaje ce biti iskoristen za pomoc nasem Elji.

Unaprijed zahvalni,

Eljo sa porodicom i MC Condor
Postavljeno prije 4 h


Prije 11 minuta ponovo novi status od mog prijatelja sa ovim sadržajem :
Quote
Potvrdjeno je da je cjelokupnu sumu uplatio Eljin poslodavac. Time bi zvanicno "zatvorili" akciju prije nego sto smo i krenuli. Zahvaljujemo svim ljudima dobre volje koji su htjeli dati svoj doprinos. Posebna zahvala vlasnicima nabrojanih objekata kao i Eljinom poslodavcu Prosicu.

Pa da mi sad neko rekne nešto protiv Prošića...
Logged


SenoHD
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #289 on: October 25, 2011, 20:43:03 »

A kakav bi mu to bio PR da je odbio pomoć čoveku?   Da mu je baš ono stalo kako treba onda bi svi šoferi imali osiguranje oduvijek,  al ajde čovjek zna da je kriv potom pitanju pa se iskupio na ovaj način i svaka mu čast na tome. Ima ih masa koji bi se pravili da nemaju ništa stim.
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #290 on: October 25, 2011, 21:45:10 »

Pa jesil ti druže pročitao kako treba ? Pa vidiš da se skupljala humanitarna pomoć, akcija da se skupe te pare, međutim Prošić je tu odradio kako bi i ja lično odradio, kao insan, normalan čovjek to bi morao ja uraditi da sam na mjestu Prošića, inače nikada nebi rahat bio. A to o tome za osiguranja, molim da takve informacije zadržava svaki član za sebe ukoliko nema dokaz s kojim to može potkovati, znači objaviti ovdje taj dokaz, a ne rekao mi ovaj šofer, znam od ovog, čuo od ovog itd... Komentare/postove takvog sadržaja ću ja i moderatori brisati, nebitno da li se to radilo u Prošićevoj temi ili nekog drugog prevoznika, za to nije napravljen forum, nije to cilj ovog foruma, imaju nadležni organi, inspekcije koje su zadužene za to, i njima to govorite itd, pa neka oni onda idu provjeravaju to, rade svoj posao znači, jer za to i dobivaju platu. Nama to nije u interesu jer od takvih informacija nemamo ništa od doprinosa za forum, čak šta više takve diskusije, teme, informacije mogu dovesti do negativnog efekta lica/obraza ovog portala o autobusima.
Logged


SenoHD
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #291 on: October 25, 2011, 21:58:44 »

Ma naravno da su kola bila osigurana, nisi me razumio.  Bilo je govora o tome kako su šoferi lično osigurani tj da nažalost nije imao zdravstveno za inostranstvo koje pokriva i rehabilitaciju.  Ko zna,  vjerovatno to nema nijedna firma,  al upravo zato sam čovjeka i pohvalio da sad kad je nažalost došlo do sr...nja pokazao da je ljudina i dao odma kolko god para treba.
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #292 on: October 25, 2011, 21:59:39 »

U svakom slučaju gazda je ispao fer i korektan prema svom vozaču i nije ga ostavio na cjedilu kada mu je pomoć najpotrebnija. Bilo je slučajeva, obično kod manjih privatnika, gdje u slučaju udesa gazda nije ni prstom mrdnuo u korist vozača...
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #293 on: October 26, 2011, 00:32:21 »

Ma naravno da su kola bila osigurana, nisi me razumio.  Bilo je govora o tome kako su šoferi lično osigurani tj da nažalost nije imao zdravstveno za inostranstvo koje pokriva i rehabilitaciju.  Ko zna,  vjerovatno to nema nijedna firma,  al upravo zato sam čovjeka i pohvalio da sad kad je nažalost došlo do sr...nja pokazao da je ljudina i dao odma kolko god para treba.
Kolega iskreno se izvinjavam, skroz pogrešno sam protumačio tvoj post, ja sam to skontao kao da gazda ne plaća osiguranje, zdravstveno, penziono i šta već, prihode koje je dužan plaćati. Ja isto lično ne znam da naši prevoznici osiguravaju šofere sa policom osiguranja za inostranstvo... Čisto sumnjam da to iko radi, mislim što se tiče redovnih linija, jer previše je polazaka, linija da bi se i ta polica za svakog vozača radila, naročito kod većih prevoznika... Mada to i nije toliko bitna stavka ukoliko je vlasnik firme korektan i uljudna osoba pa to u slučaju nesreće uradio kao gospodin Prošić, onda je manje bitno da li vozač ima policu ili će firma platiti nastale troškove liječenja, jer to u krajnjem za nastradalog je manje više jedno te isto, jer mu biva plaćeno liječenje koje je odradio u nekoj bolnici u stranoj zemlji...
Logged


Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #294 on: November 28, 2011, 18:28:36 »

napokon sam ga uganjao Cheesy


Kolega Dubster, moram ti čestitati za ovu sliku, VRH VRHOVA.... Svaka čaščina... 
Po meni, najljepši Prošićev autobus i najljepša šema... Još ovako čist! Smiley

(Usput, može jedan prijedlog? Možda bi bilo dobro kad bi promjenili sliku Travega u VP, mislim da ima boljih slika gdje se taj ljepotan bolje vidi, et samo prijedlog...  Wink )
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #295 on: November 28, 2011, 19:06:42 »

Šta li je sa onim Citylinerom, znali neko nešto ?
Logged

Neoplan VIP Class
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #296 on: November 28, 2011, 20:56:05 »

zZnaci city se  nece popravljati... Kao neka zamjena ili sta vec kako se to kaze od osiguranja dolaze 2-3 tourlinera troosovinca. kako sam cuo, ali ne uzimajte nista zdravo za gotovo, jer nisam ni ja siguran..
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #297 on: November 28, 2011, 20:58:48 »

Super, nije ni to loše, eto nažalost kratko je bio kod njih taj Cityliner... Tourliner je također odličan autobus, još ako bi na njega stavili onu šemu kao što je bila i na Citylineru...  Wink
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #298 on: November 28, 2011, 21:06:00 »

zZnaci city se  nece popravljati... Kao neka zamjena ili sta vec kako se to kaze od osiguranja dolaze 2-3 tourlinera troosovinca. kako sam cuo, ali ne uzimajte nista zdravo za gotovo, jer nisam ni ja siguran..
Da mi je znati kakvo je to osiguranje, koje "isplaćuje" trostruku vrijednost nastale štete!
Logged
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #299 on: November 28, 2011, 21:14:16 »

Njemačka osiguranja, heheh.... Kad im je Setra 417 imala udes kod Velike Kladuše, osiguranje je procjenilo štetu skoro više nego što je koštao autobus (a možda čak i više, ne sjećam se dobro)... To su provjerene informacije... možda je odšteta visoka i zbog poginulog radnika i ozljeđenih putnika, ne znam...

A nije ni 100% da dolaze 3 Tourlinera.

A možda gospodin Prošić kupuje još jednog pored te odštete od osiguranja... Vidjećemo aBd Wink
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 37   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.05 seconds with 21 queries.