bhbus.ba
April 19, 2024, 13:14:05 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14   Go Down
  Print  
Author Topic: BHBus Forum & Portal - Opcije, Mogućnosti, Komentari, Prijedlozi  (Read 52429 times)
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #180 on: March 23, 2013, 23:47:15 »

ja ti vidim slike?
Logged


Ante
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.141



« Reply #181 on: March 23, 2013, 23:49:09 »

Da ali nisu baš jasne photobucket ih je upropastio pa ako bi mogli obrisati bio bih vam zahvalan .  Wink
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #182 on: March 31, 2013, 23:12:11 »

Amare, pomjeri sat. Cheesy
Logged

Setra S 417 HDH !!!

SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #183 on: May 12, 2013, 02:01:47 »

Ne znam da li je iko spominjao i predlagao ali nema ga xD
nebi bilo loše da imamo chat na forumu,koji god gamerski forum(naravno ovo nije gamerski) sam posjetio imao je chat sad ja ne znam kako to sta ide...ali eto prijedlog je Smiley
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #184 on: May 12, 2013, 10:42:17 »

ŽUpravo zato što ovo nije taj tip foruma nismo se nikad odlučili da imamo chat, nema svrhe na ovakvoj vrsti foruma, svi imate mogućnost facebooka, g+, skype ili neki drugi messanger za komunikaciju, chat, ukoliko Vam je to potrebno za korisnike pojedinačno između komunikaciju. Mi imamo privatne poruke, što je dovoljno za naše potrebe.
Logged


damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #185 on: May 12, 2013, 12:44:33 »

ujedno   chat kao  chat  zauzima  dodatni   dio  na serveru , samim  tim usporavao  bih  rad stranice
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #186 on: May 12, 2013, 17:36:43 »

Ovaj puta, slažem se s damirom, i ta stavka također bi ovisila o instaliranju neke vrste chat room-a... odma sporije radi portal i forum, jer se troše resursi i za taj chat, ili bi morao veći server, boljih performanci zakupiti, što odma košta i više para na godišnjem nivou...
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #187 on: May 13, 2013, 17:10:57 »

Predlažem da se sakriju brojači postova i ove kako da ih nazovem titule. Mislim da bih se smanjila količina postova, ali bih se dobila kvaliteta (mada mislim da bih onda forum izgubio na svom smislu, ali u svakom slucaju ozbiljne clanove bih postedjeli zivaca, kao i zivaca administracije.. Takodjer predlazem da se vrati EDIT opcija, ali nesto u izmjenjenijem obliku npr. kao sto je na FB slucaj sa komentarima kad se edituju, znaci novi komentar ali mogucnost gledanja kako je taj isti komentar izgledao prije editovanja. (Glupo mi da za svaku svoju gresku, saljem mod. poruku da je ispravi. LP
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #188 on: May 13, 2013, 18:49:17 »

Što se tiče brojača postova, oni su sastavni dio nemal svakog foruma, tako da po pitanju toga, kada bi ukinuli brojače, automatski bi ukinuli i statistiku, te mi kao BHBus.net tim, nebi raspolagali sa informacijama posjećenosti, aktivnosti svakodnevne, pada posjeta i sudjelovanja na forumu, na osnovu čega mi onda nebi bili u stanju voditi ovaj forum uspješno, s konstantnim rastom i napredkom i po pitanju posjeta, novih članova, sudjelovanja u temama itd... Sve u svemu, o pitanju brojača postova, odnosno tvog prijedloga, moje lično mišljenje je da je tvoj prijedlog sasvim na mjestu, ali zbog funkcionalnosti istog po pitanju stavki koje mi pratimo i na osnovu kojih ja lično vodim evidenciju napredka i pada napredka, što se dešavalo također, u određenim vremenskim periodima. Ukidanje istog bi dovelo više negativnog efekta, funkcije, nego pozitivinog. Ja shvačam da ti ovim prijedlogom ponajviše ciljaš na bespotrebne postoe, spamm poruke, ali one igraju veoma malu ulogu naspram funkcije koju nam daje brojač postova, posjeta, odnosno statistika foruma i našeg portala. Po pitanju spamm poruka, odgovora, za to postoji naš tim, i naši moderatori se trude što bolje i više uticati na pojave spammera. Možda nebi ni bilo toliko zanimljivo da nema ni tih pojava s vremena na vrijeme, to je dio forumskog života, na bilo kojem forumu, po meni, sasvim normalna pojava svakodnevnog života. A i pored toga, smatram, da na BHBus.net forumu i nema toliko zastupljenosti spamm-a, nije da nema, ali nije alarmantno, barem za ovo vrijeme do sada.

Edit opcija je u dogovoru, predhodno diskutovanjem na tu temu, modifikovana u takvu kakva jeste upravo sada na forumu. Razlog tome, bilo ih je više, navest ću neke, editovanje postova nakon usijanja diskusije u određenoj temi, i onda kasnije posjetioci i članovi koji nisu bili tu kada se diskutovalo, ne mogu razabrati, jer je predhodno neko od članova editovao svoj post i povukao svoj stav, također i situacija sa brisanjem fotografija iz postova, nakon dizanja tenzija određenih članova, pred napuštanje naše zajednice, pobrišu sve fotografije unutar svojih posotva, i onda mi kao rezultat dobivamo teme sa blank postovima, što i nije toliko profesionalno i funkcionalno za forum kakav mi težimo da budemo i predstavljamo, uspješan, korektan i profesionalan. Tako da je EDIT opcija na BHBus.net forumu naštimana, modifikovana tako da, nakon postavljanja posta određenog člana, isti ima mogućnost da taj post edituje unutar 5-10 minuta, ne znam tačno koliko sam naštimo kad sam programiro tu smf modifikaciju. Što je po našem mišljenju itekako ok i korektna stvar, jer na taj način ostavljamo mogućnost članovima da mogu editovati, izmjeniti svoj post ukoliko su u istom nešto pogrešno napisali, objavili pogrešan sadržaj, link ili foto/video materijal.

Nadam se da sam uspio unekoliko objasniti zašto stavke koje si ti naveo kao prijedloge za novine na forumu, mi ne koristimo, ne primjenjujemo, svjesno dakle, sa naše strane. U svakome slučaju hvala na razumijevanju.

Lijep pozdravčić. Vaš Amar Wink
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #189 on: May 13, 2013, 20:59:37 »

Glupo mi da za svaku svoju gresku, saljem mod. poruku da je ispravi. LP

"Ispeci pa reci" Tongue
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #190 on: May 13, 2013, 23:19:25 »

Meni se sporo učitava forum???
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #191 on: May 13, 2013, 23:35:15 »

Ja nemam problema, barem ne za sad. Možda je do tvoje konekcije.
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #192 on: May 14, 2013, 00:13:35 »

Meni se sporo učitava forum???
Vjerovatno je to trenutna pojava, koja je u zavisnosti od pojedinačno internet providera, jer sam pogledao na CP-u našeg servera, i danas u svakome trenutku je sve radilo besprijekorno...
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #193 on: July 01, 2013, 23:30:36 »

Zaglavlje foruma  Grin Grin Grin odlično!
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #194 on: July 02, 2013, 00:14:14 »

Hvala, drago mi je da je zapažen header s oduševljenjem kako vidim iz tvog posta...
Logged


Pages: 1 ... 11 12 [13] 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 21 queries.