bhbus.ba
April 26, 2024, 19:09:56 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Upozorenja i banovi  (Read 34028 times)
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« on: October 28, 2010, 22:55:51 »

Član: Adin_Zne, banovan na 2 dana
Razlog: postavljanje tuđih slika na naš sajt

Nakon više opomena, pa čak i bana radi sličnih gluposti, član je i dalje nastavljao po svom i to se ne može tolerisati. Hlađenje dva dana. Ako se ovo i dalje nastavi, biće i doživotni ban.
Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #1 on: October 29, 2010, 22:55:43 »

Opominje se član Alfa da svoje komentare i frustracije rješava nekim drugim adekvatnim putem!
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #2 on: January 23, 2011, 23:44:26 »

mirsad banovan na 3 dana, zbog krsenja pravila, a to je javno psovanje, istice 26.01.11
apmo banovan na 3 dana, zbog krsenja pravila i politike rada foruma, podsticanje negativno nastrojenih diskusija na forumu, istice 27.01.11


« Last Edit: January 24, 2011, 12:38:34 by amar » Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #3 on: January 29, 2011, 00:41:37 »

apmo, gogo ovim putem dobijaju javno upozorenje zbog vrijeđanja drugih članova, ako ovako nastavite, bit ćete sankcionisani.

Vaš bhbus.net tim.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #4 on: January 30, 2011, 12:16:36 »

Zbog nedavnih dešavanja na sajtu i oko sajta obavještavamo da su članovi
gogo
jakov2233 (il nešto tako)
IK-115
mirsad


obrisani zbog raznih malverzacija, provociranja i nepoštivanja prvaila ovog foruma. Te upada u sigurnosne dijelove foruma koji su dozvoljeni samo administraciji, i korištenje istih za djela koja su bla na štetu foruma. Takvo ponašanje se neće trpjeti.
« Last Edit: January 30, 2011, 12:59:56 by amar » Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #5 on: February 01, 2011, 00:31:22 »

Upozorava se član gle_budala na kršenje pravila. Ovdje nije mjesto politici niti vrijeđanju po nacionalnoj osnovi, u suprotnom slijede sankcije.

Vaš BHBus.net team.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #6 on: February 04, 2011, 14:57:30 »

Adin_Zne banovan na 5 dana (04.02.2011 - 09.02.2011) zbog ponavljanja jedne te iste stvari i to sve ucestalije radi, Spam na odredjenim temama tipa komentara : "Svaka čast" , "Đe's ba 5000 maraka" , "Ne'a veze" itd ....
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #7 on: February 04, 2011, 21:18:32 »

Adin_Zne banovan na 5 dana (04.02.2011 - 09.02.2011) zbog ponavljanja jedne te iste stvari i to sve ucestalije radi, Spam na odredjenim temama tipa komentara : "Svaka čast" , "Đe's ba 5000 maraka" , "Ne'a veze" itd ....

i da dodam, da ovo nije prvi a izgleda ni zadnji put i da više nema tolerancije jer je član dosad imao XX i opomena i X banova, još jedna glupost i slijedi brisanje akaunta.

Mi pokušavamo biti realni, ali neki su jednostavno bezobrazni i preko toga nećemo ići Wink
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #8 on: March 01, 2011, 21:22:25 »

u svoj frci oko ovih novih stvari, zaboravili smo spomenuti da je član Adin_Zne banovan zauvijek.

On je tu i prati forum, ali nema opcije da piše postove i odgovara na privatne poruke.

razlog banovanja: oglušavanje na više opomena i upozorenja.
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #9 on: March 13, 2011, 22:01:49 »

Banovan član damir050, član je banovan na ban u trajanju od 5 dana

Razlozi povodom kojih se banuje član damir050 su :

1. Nakon više opomena od moje strane, da komentare i pitanja na slike izdvojenih(većih) prevoznika piše u teme Razno/Diskusija a ne u temu Slike iz 2011, nakon više opomena, član je isto kršenje tog pravila foruma počinio prije nekih 30 minuta u temi Salinea. Te kao takvo smatram da navedeni član ignoriše opomene i ukazivanja na počinjenu grešku, i radi kako on misli da je upravu, kršeći time pravila foruma, i shodno time zaslužuje sankcionisanje.

2. Isti taj član prije 20tak minuta poslao mi je privatnu poruku koju ću ispod citirati, te sadržaj te poruke sačinjava stvari koje nisu dozovljene i ne toleriraju se na ovome forumu, kao što su podmićivanje, namještanje. Na bhbus.net forumu se sve radi po pravilima, bez popuštanja i udovoljavanja ijednom pojedincu. Ovaj forum je napravljen i funkcioniše i funkcionisati će kao takav, prijateljskog karaktera, za druženje istomišljenika, upoznavanje istih, sticanja prijatelja i to sve na korektnim i fer stvarima, uz poštovanje između svih nas jednih prema drugima. Navedeni član mi je napisao u toj privatnoj poruci sledeće :
Bili  mi  mogao  da namjestis   da ja osvojim  1 mijesto u ovom mjesecu , akoo da poslat cu ti jednu Sliku  ja mislim da je  Livno Bus jos  nije  na  forumu
Prosto sam bio iznenađen i nisam mogao vjerovati da ovo stvarno piše, ne znam odkud mu uopšte ta ideja da ovako nešto napiše i predloži. Meni da je cilj da neki pojedinac dobije neku stvar iz nagrada koje će biti u toku nagradnih igri slika mjeseca, ja nebi organizovao nagradne igre, nego bi od sponzora tražio te artikle i dijelio ih osobama samo kojim ja želim. Mislim da se navedeni član treba malo preispitati povodom ove privatne poruke i ovoga prijedloga, da konačno počne stvari gledati realno, kakve jesu u realnosti, a ne neka maštanja i protuzakonite stvari, jer takvim ovdje nije mjesto !

Vaš Amar Kamarić

update :
Ovu obavjest sam napisao a još uvijek nisam stavio bio zabranu damir050, to sam uradio namjerno da vidim hoće li isti uraditi opet isto svoje tvrdoglavo ponašanje i pokazati svoje ne poštovanje prema osobama sa autoritetom (administrator i moderatori) , svoj bezobrazluk, i uhvatio sam ga na "caku" pustio sam i dalje da može pisati/komentarisati, da bi on pomislio da imamo neku grešku u forumu i zabrana na njega ne funkcioniše, i damir050 je to tako izgleda i pomislio i opet uradio isto svoje ponašanje i u temu Kantić Slike iz 2011 ostavio komentar, iako mu je to više puta ponavljano da je to zabranjeno. Iz toga razloga, navedenom članu povećajem sankcije, to jeste dužinu trajanja kazne zabrane, i to na 15 dana, jer sam uvidio da navedeni član ovo ne shvaća ozbiljno, te mu ovaj forum izgleda dođe kao "mjesto za šprdanciju", mjesto gdje može pustiti svoje neiživljene dječije komplekse. I ovim putem vas odma obavještavam da ukoliko nakon isteka zabrane član damir050 nastavi s ovakvim ponašanjem i kršenjem pravila, da će prvo kršenje ja kazniti doživotnom zabranom pristupa forumu. I neće se moći registrovati kao drugi username jer ću strogo pratiti IP adrese i ostale stvari kako mu to nebi pošlo za rukom. Ja se nadam u ovih 15 dana da će se damir050 skontati, i skontat da ovo njegovo ponašanje nije uredu i ispravno.

Istek kazne zabrane pristupa (BAN-a) : 28.03.2011 godine

« Last Edit: March 13, 2011, 23:08:10 by amar » Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #10 on: March 15, 2011, 10:45:54 »

Opominje se član Tarik zbog neovlaštenog uzimanja i publikovanja slika sa raznih sajtova i foruma, bez prethodno dobivene dozvole autora ili navođenja izvora slike.

Napominjemo da se takvo ponašanje neće tolerisati u budućnosti. Bolje ne postavljati slike nikako, nego se kititi tuđim perjem. A i nije teško izaći malo u grad pa uslikati koji bus.

Dalje kršenje pravila povlači kao posljedicu BAN, čija će dužina trajanja biti utvrđena od strane administratora.

Molim sve nove članove da pročitaju obavezno PRAVILNIK BHBUS.NET FORUMA
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #11 on: March 22, 2011, 12:23:40 »

Član aka je sankcionisan banom od 2 dana. Jer nakon završene diskusije o dešavanju u Zagrebu i nakon čega sam napisao da nema više diskusije o tome, član aka je opet namećao tu temu. Ta tema nema mjesta ovdje. Forum je da diskutujemo o autobusima !
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #12 on: March 29, 2011, 20:06:10 »

Korisnik Benjo(ReTours) banovan na 2 dana zabrane pristupa forumu. Razlog tome ignorisanje mojih opomena da poradi na pravopisu u svojim postovima, jer je veoma teško dešifrovati njegove postove.
Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #13 on: March 31, 2011, 20:19:53 »

Član mihaelsb je baniran na 3 dana zabrane pristupa forumu. Razlog tome je neovlašteno preuzimanje slika sa drugog foruma - konkretno Neoplan Skyliner u temi Fenix D. Tours što je protivno odredbama Pravilnika BHBus.net foruma.  Forum se ograđuje od ovakvih istupa članova. isti se sankcioniraju i molimo Vas da nam ne uzimate dragocjeno vrijeme jer se porijeklo fotografija utvrđuje. Ukoliko se ovo ponovi,, član će biti trajno isključen.
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #14 on: April 22, 2011, 21:11:02 »

Nakon vijećanja, amar i ja smo odlučili člana Adin_Zne da odbanujemo i da mu damo novu priliku.
Mislimo da je nakon popriličnog dugog perioda shvatio svoje greške koje se više neće dešavati. U periodu dok je bio banovan, ostao je uz forum i opet slao svoje slike koje su preko drugih članova objavljivane. I Adin sam je priznao da je pogriješio i da se sada zna kako se NE treba ponašati. Zbog toga, odlučili smo mu dati novu šansu i priliku...

Vaš admin team.
Logged


Pages: [1] 2 3 ... 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 21 queries.