bhbus.ba
May 19, 2024, 07:14:56 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 40   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS-Crna hronika  (Read 129899 times)
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #270 on: November 04, 2012, 17:47:43 »

Edine ne seri života ti. Prvo ti takvi koji napadaju nikada nisu sami, znači imaju asistente skoro uvijek. Drugo mislim da vrlo mali broj ljudi ima toliko velika MUDA da čeka kad će on izvaditi nož ili šta već, znači rijetko ko će biti toliko "radoznao", trece ti razbojnici koji napadaju su u glavnom visestruki povratnici u cinjenju različitih oblika krivičnih dijela i njima ne predstavlja veliki problem da ti nanesu bilo kakvu povredu niti im predstavlja problem hapsenje zatvor oni su tamo ko kod kuce. Osim toga što bi rekao moj drug "pobio bi se ja s njim neka on ima noz da znam da ce me ubiti nego ce me obogaljiti pa cu citav zivot biti bogalj"....on će biti osuđen za nanosenje tezih tjelesnih povreda odlezati ili dobiti uslovnu a ti citav zivot invalid.
Policija zna svakog lopova "u glavu". Kad sam svojevremeno vadio dozvolu za pištolj kad mi je lik pročitao karakteristike sjebao sam se . Ni sam ja ne znam o sebi toliko Smiley Smiley Smiley Smiley iako nikada nisam imao problema sa zakonom. Znači policija zna ali ne poduzima ništa jer nema efekta zbog nerada tužilaštva odnosno sudova. Policajac uhapsi i tu se njegov posao zavrsava a razbojinik se sutradan pojavi u pratnji advokata, da izjavu, sudija utvrdi da "nema osnova za dalje zadrzavanje u pritvoru" i razbojnik je napolju za 48 sati. EH sad kakvu to poruku šalje policajcu koji ima djecu. Salje mu jednostavnu poruku a to je "uhapsi ga jos jednom pa ce ti dijete imati "problema""....
O mentalitetu naroda da i ne govorimo, što se tiče tih stvari mi smo najpokvareniji narod na svijetu. Na stranu sto te niko nece ni pokusati zastititi kad budes napadnut, nego i kad dodje do napada ne zele ni da svjedoce pa cak ni pod mjerom zastite identiteta.Ovo se vrlo jednostavno moze rijesiti, a to je vratiti policiji prijeratne ovlasti i tuzioce placati po ucinku tj po broju dobivenih slucajeva.....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #271 on: November 04, 2012, 18:18:23 »

To ti je korumpiranost.
Imala sam priliku raditi na Akademiji,i znam vrlo dobro da policija ima ovlasti sasvim dovoljno,nego je problem ko se zapošljava,to su jednostavno osobe koje ne znaju ni za šta su obučeni ni šta su završili.Sistem ošini po prašini.

Što se tiče prevoza,naša vozila su javno mjesto,tu policija ima sve ingerencije da postupa po Zakonu.Eto uhapsila jednog,tužilaštvo ga pustilo.Šta je tu novo,uvijek pred kraj kalendarske godine ološ maše noževima po gradu...dolaze da kriminališu ovdje i to je to.
« Last Edit: November 04, 2012, 18:20:50 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #272 on: November 04, 2012, 19:30:24 »

ma nema Azra ovlasti komunističkog "brke" nema ih a u pravu si i da su pojedini policajci neobrazovani i nesposobni. Neki piju alkohol javni za vrijeme radnog vremena, druge je lakse preskociti nego zaobici, treci nemaju pristupa. Prije je postojala srednja policijska škola, u ratu je formiran taj famozni centar za doškolovavanje policijskih kadrova u Bugojnu gdje su poslije nekoliko mjeseci kursa u odjela policajca obučeni konobari, tesari, zidari, automehaničari i sl...ali opet se vracamo na ono prvo. Državnopravni sistem je "herav" i gotovo .....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #273 on: November 04, 2012, 19:37:44 »

Jaro moj sad za policajca dovoljan IV stepen SS,bilo koje škole,obuka godinu dana na Akademiji.To što ima faca koje ni olovku u ruku ne znaju uzeti...što su neki i psihijatrijski slučajevi je najmanje bitno...
Nema onog sistema i to je to.Ne bi nas danas djeca ubijala po ulici,uzmeš smeće pošaraš ga u stanici i vratiš crnog kući materi.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #274 on: December 01, 2012, 16:02:10 »

U ulici Meše Selimovića
Tramvaj u Sarajevu sinoć usmrtio pješakinju K.V.

http://source.ba/clanak/7158665120971/vijesti/Tramvaj-u-Sarajevu-sinoc-usmrtio-pjesakinju-K.V
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #275 on: December 01, 2012, 17:58:16 »

nezvanicno,radi se o suicidu,tragicno
« Last Edit: December 01, 2012, 18:00:58 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #276 on: December 01, 2012, 18:27:22 »

sve upucuje na to i način na koji je izvršila i sve ostalo. Žao mi je mladog života ali i vozača kojemu će dugo trebati da se oporavi jer poznajem čovjeka jako dobro...
Logged
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #277 on: December 01, 2012, 20:24:06 »

Nazalost  te  osobe  ne  vrebaju  ni mjesto  , ni  vrijeme da izvrse svoje tamne   namjere , to  rade i osobe  sklone  konzumiranju  opojnih  sredstava
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #278 on: December 01, 2012, 20:25:47 »

Nema potrebe da ti tumačiš ovaj tragičan slučaj i da daješ pečate na ovu osobu koja se odlučila na ovaj čin.

I dosta na ovu temu.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #279 on: December 04, 2012, 18:56:22 »

Nakon pisanja o pojačanim aktivnostima džeparoša po tramvajima, raspoređene su policijske patrole na većinu tramvajskih stanica, tako je možda već nekih 5-7 dana.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #280 on: December 04, 2012, 19:35:50 »

Bas na svakoj do Otoke ima po jedan policajac , danas sam vidio jednog u Švrakinom (u pravcu Dobrinja )
Logged

damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #281 on: December 04, 2012, 20:31:17 »

Da je  bogdo  tokom citave  godine  kao  ovih   zadnjih  dana ,manje  bi bilo i Dzeparenja i  svega negativnog u Sarajevu
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #282 on: December 04, 2012, 23:04:39 »

Bili su i na trolejbuskim prije par dana.
Mislim da inače trebaju da se angažuju više pogotovo na kriznim mjestima poput stajališta kod škola(Dobrinja kod Gimazije,Drvenija i sl.) ne samo radi džeparenja već nedoličnog ponašanja rulje,koja redovno pravi scene po vozilima.
Kao i na Terminalu Ilidža.Dole mi nikako nije poznato da se može serbez neko parkirati sa luksuznim vozilom da bi sjedio po kafanama i sl.Nekoliko puta je pisana urgencija i PU,ali od toga ništa konkretno nije bilo.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
ikar353
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 904



« Reply #283 on: December 11, 2012, 23:09:27 »

oko 15 sati 807 je bio kod zraka i specijalna policija,bilo je i putnika oko autobusa. nije mi jasno,jutros oko pola 8 ovo vozilo je vozilo samo do zraka a ispred njeg je otisla grtalica a 801 je radio po redu voznje na 15b negdje do 8 i 30. 807 je odradio samo jednu turu do deponije oko 8 i 30.
Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #284 on: December 12, 2012, 12:31:25 »

Zalosno, pa ste sve vozaci moraju trpjeti boze dragi...........
http://www.klix.ba/vijesti/bih/putnica-iznervirala-vozaca-gras-a-pa-napustio-autobus-i-otisao-po-tablete-za-smirenje/121212033
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 40   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.066 seconds with 19 queries.