bhbus.ba
April 27, 2024, 02:58:03 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 40   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS-Crna hronika  (Read 128644 times)
Kuky_Luar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 251



« on: February 08, 2011, 23:04:05 »

Danas nije bio nimalo povoljan dan za GRAS, a bgm ni za njegove putnike.. Prvo se desila nesreca u Nedzaricima gdje je (koliko sam vidjela iz busa) doslo do sudara tramvaja i automobila (prednji dio auta je poprilicno unisten).. Nazalost, nisam uspjela uslikati prizor  Undecided ..Zbog toga se neko vrijeme danas sa Ilidze islo autobusom do Nedzarica odakle se tramvajem moglo nastaviti sve do Bascarsije.. Autobusi na Ilidzi su bili prepuni, revizori su svakom putniku PAZLJIVO provjerili kartu, te je trebalo jedno 10 minuta da se svi ukrcaju i da se krene do Nedzarica.. Do kraja dana, tramvaji su nastavili voziti i do Ilidze..
Kad sam napokon usla u tramvaj i "mirno" se vozila ka konacnom odredistu, neidentifikovani maloljetnici su na Dolac Malti izasli, i prije izlaska iz tramvaja - aktivirali suzavac koji je poprilicno zasmetao svim putnicima.. Uprkos molbe putnika da vozac zaustavi tramvaj i otvori vrata kako bi se izracilo, to se nije desilo te se tramvaj zaustavio tek na stanici na Socijalnom.. Do tada je suzavac i zavrsio svoje dejstvo, te su putnici na Socijalnom mogli uci bez problema.. A zasto bi i imali problema, kad smo mi koji smo se od Malte vozili, udahnuli sav suzavac "punim plucima"Cheesy.
« Last Edit: February 08, 2011, 23:07:54 by Kuky_Luar » Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1 on: February 08, 2011, 23:10:04 »

Odlična tema koja će poprilično dopuniti ovaj dio o GRASu, jer smo primjetili da su im stalno neki problemi ili sa samim vozilima ili da imaju probleme u vozilima. Uglavnom, ima materijala za crnu hroniku o GRASu

To što se tiče rada revizora, poprilično smo sažvakali i mislim da smo se složili da rade jedan težak, vjerovatno nedovoljno plaćen posao, ali i da im definitivno fali refleksnosti, organizacije i ponajviše KULTURE Wink

ovo sa sudarima - svako malo se desi neki takav udes, većinom su krivi mamlazi, ako smijem da kažem, od vozača te neodgovorni pješaci. Baš je skoro bio slučaj da je tramvaj udario pješaka...

a što se tiče ovog incidenta sa djecom - tu GRAS kao GRAS nije mogao ništa da spriječi, ali je za svaku osudu to što nije vozač zaustavio vozilo, ako ništa da putnici kojim je to smetalo napuste vozilo Lips Sealed I baš mi je glupo da niko nije reagovao pa uhvatio tu djecu ili zvao policiju Huh? Lips Sealed
« Last Edit: February 08, 2011, 23:12:02 by The_Dubster » Logged


Kuky_Luar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 251



« Reply #2 on: February 08, 2011, 23:17:18 »

Odlična tema koja će poprilično dopuniti ovaj dio o GRASu, jer smo primjetili da su im stalno neki problemi ili sa samim vozilima ili da imaju probleme u vozilima. Uglavnom, ima materijala za crnu hroniku o GRASu

To što se tiče rada revizora, poprilično smo sažvakali i mislim da smo se složili da rade jedan težak, vjerovatno nedovoljno plaćen posao, ali i da im definitivno fali refleksnosti, organizacije i ponajviše KULTURE Wink

ovo sa sudarima - svako malo se desi neki takav udes, većinom su krivi mamlazi, ako smijem da kažem, od vozača te neodgovorni pješaci. Baš je skoro bio slučaj da je tramvaj udario pješaka...

a što se tiče ovog incidenta sa djecom - tu GRAS kao GRAS nije mogao ništa da spriječi, ali je za svaku osudu to što nije vozač zaustavio vozilo, ako ništa da putnici kojim je to smetalo napuste vozilo Lips Sealed I baš mi je glupo da niko nije reagovao pa uhvatio tu djecu ili zvao policiju Huh? Lips Sealed


I ja sam kasnije pomislila "Kako nisam ja odreagovala pa zvala policiju ili nesto?  Huh? Embarrassed".. ali sam valjda bila u shoku, pa dok sam se dohavizala  Sad .. A nazalost, odavno je poznato da Sarajevo nije nimalo siguran grad, da je posebno voznja javnim prevozom postala opasna.. te da je maloljetnicka delikvencija uzela maha Undecided
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #3 on: February 08, 2011, 23:23:13 »

najjače skoro, konferencija za novinare i famozna izjava "Sarajevo je siguran grad", a odmah vijest da se desila pucnjava...
usotalom evo slika


a definitivno je veliki problem zaštite građana u javnom prevozu i to je nešto o čemu bi trebali porazgovarati i predstavinici policije i GRASa i vlasti, jer ovo je de facto postao veliki problem  Shocked
Logged


Kuky_Luar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 251



« Reply #4 on: February 08, 2011, 23:38:55 »

najjače skoro, konferencija za novinare i famozna izjava "Sarajevo je siguran grad", a odmah vijest da se desila pucnjava...
usotalom evo slika
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs892.ash1/180053_496575623044_733763044_6282101_2676860_n.jpg

a definitivno je veliki problem zaštite građana u javnom prevozu i to je nešto o čemu bi trebali porazgovarati i predstavinici policije i GRASa i vlasti, jer ovo je de facto postao veliki problem  Shocked

Stvarno zalosno  Undecided .. Ali eto, javni prevoz mozda jeste cesto mjesto gdje se desavaju uzasne stvari, zlocini i tako to, ali razlog tome su druge stvari poput loseg odgoja djece sto dovodi do maloljetnicke delikvencije.. ne znam kako se javni prevoz moze obezbijediti od toga, kad niko ne moze predvidjet kad i sta ce se desiti  Undecided medjutim, reakcije vozaca i ostalih odgovornih za javni prevoz u tim situacijama nisu nimalo zadovoljavajuce  Shocked
« Last Edit: February 08, 2011, 23:42:22 by The_Dubster » Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #5 on: February 17, 2011, 20:29:48 »

napadnuta kontroloka KLIK
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #6 on: February 17, 2011, 20:38:32 »

Stvarno,ženu udarati... Shocked 
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #7 on: February 17, 2011, 20:41:53 »

Stvarno,ženu udarati... Shocked 

Bošnjo... Čovjek bez principa i moralnih vrijednosti... Stvarno dno dna...
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #8 on: February 26, 2011, 16:30:05 »

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/110226041#
Quote
Kako su potvrdili u Operativnom centru MUP-a Kantona Sarajevo, sudarili su se tramvaj i Golf, a povrijeđena je ženska osoba K. I. (1988) koja je vozila Golf.

Također, sudarila su se još dva vozila, ali to je za posljedicu imalo tek manju materijalnu štetu.

Povrijeđena K. I. je prevezena u bolnicu Koševo, a prema prvim informacijama, nije zadobila ozbiljnije povrede.

Uviđaj su na mjestu nesreće obavili pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo.

 Roll Eyes Roll Eyes
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #9 on: February 26, 2011, 22:30:33 »

Na početku nam je slogan bio da od nas ne možete pobjeći, što i dalje važi Smiley




a evo i auto iz drugog sudara
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #10 on: February 26, 2011, 22:45:09 »

Povrijeđena 23-godišnja djevojka koja je bila za volanom ovog Golfa...
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #11 on: February 26, 2011, 22:48:49 »

Povrijeđena 23-godišnja djevojka koja je bila za volanom ovog Golfa...

da još je i super prošla, a i šteta na tramvaju nije prevelika... odlično kako je moglo sve da se završi...
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #12 on: February 26, 2011, 23:25:08 »

Ja ne mogu da vjerujem kako je onolika udaljenost izmedju mjesta gdje se nalazi golf dakle mjesta udara i mjesta gdje se zauistavio tramvaj nakon udara. Nekoliko puta sam danas prolazio dok je uvidjaj trajao i stalno mi je to bilo na pameti....
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #13 on: February 27, 2011, 02:30:14 »

da, gledajuci sad slike, i pokusavajuci sebi stvoriti sliku na sto detaljniji nacin i citajuci komentare kolege transformes stvarno i meni nije "jasno" ili bolje receno kako je to sam kolega transformes najbolje "opisao" da ne moze da vjeruje u to kolika je udaljenost izmedju mjesta gdje se nalazi automobil Golf, gdje se najvjerovatnije i ostvario kontakt tih dvaju vozila (golfa i tramvaja) , znaci normalno ne tacno na tome mjesto gdje je kolega dubster i slikao, jer je sigurno kontakt vozila bio na drugoj lokaciji koja je sigurno tu negdje u neposrednoj blizi, vjerovatno udaljenost stvarnog kontakta i nije toliko daleka od mjesta zaustavljanja vozila golf, tako da je stvarno nevjerovatno kolika je udaljenost izmedju dva vozila koja su ostvarila kontak na dijelu koji je odovjen od saobracajnice koja je namjenjena za upotrebu automobila, koji se koristi za tramvajski saobracaj, predstavljam sebi sad svu tu sitauciju u glavi i tog sam razmisljanja da je stvarno za ne vjerovati kako se odvio ovaj udes i kolike su razdaljine konačnog zaustavljnja oba vozila, sto po mom misljenju itekako predstavlja veliki sigurnosni rizik, ali u svakme slucaju je sreca da u konacnici nije bilo teško povrijedjenih osoba, materijalna steta je vecini u danasnje dane sigurno vazna, ali bolje i to da se zavrsilo na materijalnoj steti. Jer u svakome slucaju licno sam misljenja kada gledam ove slike da je stvarno zastrasujuce kakva je steta nastala i da je velika sreca da nije niko ozbilnjije stradao. Ova situacija kao i mnoge druge su nam samo lekcija i skola da se treba pridrzavati saobracajnih zakona, uvjeta na putevima, rastojanja i koncentracije prilikom voznje , jer samo ukoliko se ovih stavki koje sam naveo, ucesnici u saobracaju i pridrzavaju, samo na taj nacin se mogu izbjeci ovakve nezgode. Nazalost, svakodnevnica je takva, ne samo u BiH, nego sirem cijele nam planete zemlje, da se u svakome trenutku desi saobracajna nesreca, i takav je rizik kada ste ucesnik u saobracaju, te stvari se desavaju i desavace se, ali svi znamo i svjesni smo da niko ko ucestvuje u saobr. nezgodi nije napravio tu nezgodu zato sto je to zelio, namjerno, iz inata itd, svi bi volili da se nezgode ne dese, ali takav je zivot i to je tako, dio je zivota i uvijek ce i biti. Tako da moj komentar na sve ovo gore jeste "Sreca pa se zavrsilo na materijalnoj steti, ostalo i nije toliko bitno" , to je ono sto ja mislim u svojoj glavi kada gledam slike ove nezgode. Necu dalje da duzim i da tusim Smiley Samo bi jos ovo dodao za kraj. A to je, da iz dana u dan, naš portal/forum sve vise i vise jaca i dobija na kvaliteti, jer vidite i sami da smo uspili doci do tog nivoa sirenja informacija da smo na vecini lokacija na kojima se nesto desava tu, i da to dokumentujemo iz dana u dan sve vise i vise detaljnije, kvalitetnije i profesionalnije. Slazem se sa kolegom dubsterom kada je napisao kako je nas slogan od pocetka formiranja foruma i svakog trenutka rada na poboljsanju kvalitete informacija smo se drzali naseg slogana kojeg koristimo od samoga pocetka a on glasi "da od nas ne možete pobjeći", i ovo vam je jedan od mnogih dokaza, i ja vjerujem da cemo mi u buducnosti naravno pokazati na jos vise djela da taj slogan upravo i predstavlja nas, bhbus.net. Naravno niko od nas nebi volio da se ovakve nezgode desavaju i da ih moramo mi zabiljeziti i vama kroz informacije prenjeti, ali i ovo je svakodnevnica i ovo se cesto desava, tako da mi dokumentujemo i ovakva desavanja pored slikanja autobusa, posjeta i reportaza prevoznika, cineci to da bi vama pruzili sto bolje i kvalitetnije informacije. Ja se nadam da je vecina clanova/korisnika/posjetilaca naseg portala/foruma zadovoljna sa dosadasnjim zalaganjima, djelima i sirenjima informacija od strane bhbus.net zajednice. I samo jos ovo, naravno da cemo se iz dana u dan sve vise i vise truditi da zadovoljimo nase korisnike pruzajuci sve vise i vise kvalitetnije informacije, desavanja itd ...
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #14 on: February 27, 2011, 11:15:12 »

bez namjere da glumim sudskog vjestaka saobracajne struke moje misljenje je ta tramvaj uopce nije ni kocio tj da je kocenje tramvaja pocelo tek nakon udara. Radi se o pretpostavci (koja ne mora biti tacna ali po svemu sudeci jeste) da se sve to desavalo munjevitom brzinom tj da je "hanumica" iz Golfa vozila prilicno brzopa je brzina izlijetanja bila toliko velika da je bukvalno golf "Iskocio" pred tramvaj te da vozac tramvaja nije ni imao vremena da koci ...ali opet hvala Bogu sve se zavrsilo na materijalnoj steti i laksim tjelesnim povredama...
Logged
Pages: [1] 2 3 ... 40   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 22 queries.