bhbus.ba
June 04, 2024, 08:40:40 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 98   Go Down
  Print  
Author Topic: Road, Lukavac  (Read 386081 times)
aura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 7



« Reply #720 on: March 16, 2012, 21:26:44 »

dobro  bi bilo kad bi kakvim boljim vozilima prevozio radnike i djecu, nisu to hajvani niti gamad. preče je to nego logo
Logged
flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #721 on: March 16, 2012, 21:30:46 »

dobro  bi bilo kad bi kakvim boljim vozilima prevozio radnike i djecu, nisu to hajvani niti gamad. preče je to nego logo
U krivu si u potpunosti Tongue
Šta fali ovim vozilima sto vozaju ?
Logged

The Doctor
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #722 on: March 16, 2012, 21:37:46 »

ROAD je primjer svim firmama, kako se čuvaju autobusi. Svi autobusi su u perfektnom stanju.
Logged

Neoplan VIP Class
flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #723 on: March 16, 2012, 21:57:53 »

Upravo tako Adine Wink
Aura malo pogledaj ostale firme sa cim vozaju Smiley
Logged

The Doctor
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #724 on: March 16, 2012, 22:36:25 »

Kad pogledaš recimo Špediciju/Hozić ovo je super. Uostalom svi busevi su koliko vidimo maximalno čisti i u dobrom stanju, tako da stvarno ne znam otkud ti tako mišljenje aura. Čak je Tourliner par puta slikan na prevozu radnika, a jednom čak i novi cityliner.
Logged


damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #725 on: March 16, 2012, 22:53:34 »

Da,ja sam slikao oba na prevozu radnika i bili su po nekoliko dana na tom poslu..Zadnjih dana na prevozu radnika sam vidjao eurolinera a budu i ostali.Uopste mislim da je firmi stalo da svi njihovi korisnici osjete i novija i starija vozila tako da periodicno mijenjaju.

A92 M 810 danas u Tuzli



evo i jedna u sumrak prije neki dan..Mislim da je solidna iako izbjegavam nocne slike.Ispred je njihov euroliner.Inace ovo je jedini normalan,vidljiv i po danu,semafor u Tuzli.



Logged
Mihael_2646
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.417



« Reply #726 on: March 16, 2012, 23:10:27 »

Doljna slika kida.. Svaka čast, baš je nekako ispala po mom guštu
Logged

Almir
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #727 on: March 17, 2012, 01:48:02 »

dobro  bi bilo kad bi kakvim boljim vozilima prevozio radnike i djecu, nisu to hajvani niti gamad. preče je to nego logo

Šta hoces druze bolje od Tourlinera i Citylinera, danas se po Gracanici na prevozu radnika vozikao cijeli dan ovaj city sa zadnje damirove slike, koji je prefektno ocuvan i mislim da se nema potrebe žalit na ovu firmu , ponekad budu i steyri i grafe ali i oni su extra ocuvani, ako bolje pogledas sve slike vidit ces o cemu ti pricam Wink .
Logged

ekky
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 548



« Reply #728 on: March 17, 2012, 12:51:08 »

Stvarno fakat autobusi su ocuvani, jedino sto su malo prljavi, ali to im nije za zamjeriti!! Cheesy Wink
Logged

Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #729 on: March 17, 2012, 12:52:26 »

Pa druže, nemože biti autobus čist ako su ceste prljave.
Logged

Neoplan VIP Class
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #730 on: March 17, 2012, 13:14:12 »

Pa djeci i ne treba dati noviji bus, oni to svakako demoliraju!
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #731 on: March 17, 2012, 18:43:18 »

Registrovao sam se maksuz na ovaj forum da postavim jedno pitanje, jer na to pitanje nisam mogao dobiti odgovor ni jednoj adresi na kojoj je do sad upucivano. Iskreno se nadm da će ovdje biti odziva ! Wink


Na jednom forumu (nebih da ga imenujem) kao i na jednom informativno zabavnom web portalu (kojeg također nebih da imenujem), sam pronašao jedan zanimljiv članak/temu koji govori o povećanju cijena prevoza u TK, između ostalog tu sam pronašao link do FaceBook stranice pod nazivom "Bojkot ROAD-a". (citiram) Koja ima svrhu da pozove šire narodne mase da BOJKOTUJU preduzeće za prevoz putnika "ROAD" doo Lukavac i ostale prevoznike na području Opštine Lukavac (koji imaju istu namjeru), zbog najavljenog poskupljenja mjesečnih i ostalih karata na svim relacijama !
Još se tu pominje (citiram):


"" LINK do FB stranice:
http://www.facebook.com/bojkotujmo.road

DETALJI:
BOJKOTUJMO preduzeće za prevoz putnika “ROAD” doo Lukavac i ostale prevoznike na području Opštine Lukavac (koji imaju istu namjeru), zbog najavljenog poskupljenja mjesečnih i ostalih karata na svim relacijama !

“ROAD” d.o.o. ZA SAOBRAĆAJ I TRGOVINU, LUKAVAC:
Najavljuje da će od 1.aprila 2012. godine, povećati cijene svih svojih usluga, kao razlog navode poskupljenje nafte i naftnih derivata. Pri donošenju ove odluke nisu uzeli u obzir činenicu da su trenutno najskuplji prevoznik ne samo na području Tuzlanskog kantona nego u i cijeloj Bosni i Hercegovini. Razlozi ovakvog bahatog ponašanja Road-a mogu biti različite prirode, činjenica da drže monopol u djelatnosti koju obavljaju, pasivnog i nezainteresovanog ponašanja građana koji koriste usluge Road-a ili nešto treće presudite sami ?! Trenutno plaćamo najskuplju uslugu za prevoz po pređenom kilometru u BiH, kako će tek onda biti kada dignu cijenu, ostaje da vidimo. A nanam je da odlučimo dali ćemo im to dozvoliti tj. biti i dalje pasivni i mirno posmatrati sta nam rade ili ćemo već jednom dignuti svoj glas i napraviti neke proteste i BOJKOTOVATI Road. Za početak koristiti usluge drugih prevoznika (KIM, AVIS, ZETA TURS, GIPS, HANKIC TURS, KIS KOMERC itd…), koji su mnogo jeftiniji pa tamam i na uštrb manjeg broja linija ! Nije realno da jedna kompanija sa 2 autobusa dostigne takav enorman rast u periodu od samo 5 – 6 godina i sad trenutno broji 50-ak autobusa i 100-tinjak zaposleni sa enormnim platama i jako lošom uslugom i ljubaznjošću. To smo ima mi kupili i dozvolili. Sada je vrjeme da im to oduzmemo i stanemo u kraj tajkunima, posjeratnim biznismenima i sjecikesama !!! Naprjed građanastvo, ugledajmo se malo na civilizovani svijet (Grke, Francuze, Britance, Amerikance…), kako se traze svoja prava !

ŽELIMO POSTICAJE OD STRANE OPŠTINSKIH ORGANA LUKAVCA, ZA PREVOZNIKE NA PODRUČJU POMENUTE OPŠTINE(trenutno smo jedina opstina na TK, a nezvanično i u cijeloj BiH, koja ne daje posticaje za prevozinke !
ŠTO JE SRAMOTNO I SKANDALOZNO !!
Dignimo glas protiv toga !
POZDRAV!!! ""

(kraj citata)

Kakav je Vaš komentar na ovakav bunt/pobunu raje/naroda ??  Cool

LP
Logged
ecehajic
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #732 on: March 17, 2012, 20:06:23 »

Registrovao sam se maksuz na ovaj forum da postavim jedno pitanje, jer na to pitanje nisam mogao dobiti odgovor ni jednoj adresi na kojoj je do sad upucivano. Iskreno se nadm da će ovdje biti odziva ! Wink


Na jednom forumu (nebih da ga imenujem) kao i na jednom informativno zabavnom web portalu (kojeg također nebih da imenujem), sam pronašao jedan zanimljiv članak/temu koji govori o povećanju cijena prevoza u TK, između ostalog tu sam pronašao link do FaceBook stranice pod nazivom "Bojkot ROAD-a". (citiram) Koja ima svrhu da pozove šire narodne mase da BOJKOTUJU preduzeće za prevoz putnika "ROAD" doo Lukavac i ostale prevoznike na području Opštine Lukavac (koji imaju istu namjeru), zbog najavljenog poskupljenja mjesečnih i ostalih karata na svim relacijama !
Još se tu pominje (citiram):


"" LINK do FB stranice:
http://www.facebook.com/bojkotujmo.road

DETALJI:
BOJKOTUJMO preduzeće za prevoz putnika “ROAD” doo Lukavac i ostale prevoznike na području Opštine Lukavac (koji imaju istu namjeru), zbog najavljenog poskupljenja mjesečnih i ostalih karata na svim relacijama !

“ROAD” d.o.o. ZA SAOBRAĆAJ I TRGOVINU, LUKAVAC:
Najavljuje da će od 1.aprila 2012. godine, povećati cijene svih svojih usluga, kao razlog navode poskupljenje nafte i naftnih derivata. Pri donošenju ove odluke nisu uzeli u obzir činenicu da su trenutno najskuplji prevoznik ne samo na području Tuzlanskog kantona nego u i cijeloj Bosni i Hercegovini. Razlozi ovakvog bahatog ponašanja Road-a mogu biti različite prirode, činjenica da drže monopol u djelatnosti koju obavljaju, pasivnog i nezainteresovanog ponašanja građana koji koriste usluge Road-a ili nešto treće presudite sami ?! Trenutno plaćamo najskuplju uslugu za prevoz po pređenom kilometru u BiH, kako će tek onda biti kada dignu cijenu, ostaje da vidimo. A nanam je da odlučimo dali ćemo im to dozvoliti tj. biti i dalje pasivni i mirno posmatrati sta nam rade ili ćemo već jednom dignuti svoj glas i napraviti neke proteste i BOJKOTOVATI Road. Za početak koristiti usluge drugih prevoznika (KIM, AVIS, ZETA TURS, GIPS, HANKIC TURS, KIS KOMERC itd…), koji su mnogo jeftiniji pa tamam i na uštrb manjeg broja linija ! Nije realno da jedna kompanija sa 2 autobusa dostigne takav enorman rast u periodu od samo 5 – 6 godina i sad trenutno broji 50-ak autobusa i 100-tinjak zaposleni sa enormnim platama i jako lošom uslugom i ljubaznjošću. To smo ima mi kupili i dozvolili. Sada je vrjeme da im to oduzmemo i stanemo u kraj tajkunima, posjeratnim biznismenima i sjecikesama !!! Naprjed građanastvo, ugledajmo se malo na civilizovani svijet (Grke, Francuze, Britance, Amerikance…), kako se traze svoja prava !

ŽELIMO POSTICAJE OD STRANE OPŠTINSKIH ORGANA LUKAVCA, ZA PREVOZNIKE NA PODRUČJU POMENUTE OPŠTINE(trenutno smo jedina opstina na TK, a nezvanično i u cijeloj BiH, koja ne daje posticaje za prevozinke !
ŠTO JE SRAMOTNO I SKANDALOZNO !!
Dignimo glas protiv toga !
POZDRAV!!! ""

(kraj citata)

Kakav je Vaš komentar na ovakav bunt/pobunu raje/naroda ??  Cool

LP
Koja vam je cijena po predenom kilometru karte. Drugo me interesuje da li vam se bolje voziti u vozilima koja su 100% tehnički ispravna u odnosu od Kima.
Tu se narod nema šta da buni jer u čitavoj BiH su najavljena poskupljenja.
Ovo mi se ne sviđa što je neko izjavio da su oni kupili te autobuse. Prvenstveno iz razloga što mi znamo ko je ROAD i sta ROAD nudi kao firma. Da nisu dobra firma ne bi imali jedinog city-a u BiH, novog Tourlinera i neke novije autobuse.Road jako puno radi,a u vezi rasta firme,svako je mogao da kupi autobus da vozi putnike,da ostvari ovoliku zaposlenost.U svakom slučaju svaka čast firmi ROAD.
Logged

lujokiki
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #733 on: March 17, 2012, 20:51:15 »



od ove setre nismo jos imali slike Wink
prelijepa setra
Logged

Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #734 on: March 17, 2012, 20:58:00 »

@ ecehajic , nebih se baš sa Vama složio oko nekih svari, iznesenih u ovom postu...tvrditi i pričati neke stvari koje su ne provjerene i bez odgovarajuće argumentacije je suludo i u najmanju ruku glup....a o tome nekom drugom prilikom !  Wink

Da pitam, u kojem iznosu su planirana najavljenja poskupljenja (postici - % i iznos u KM) konkretno u Road-u , pošto protestanti nisu precizirali o kojem se iznosu radi ( vjerovatno je veliki iznos, bil protetuju) ?

Dali se to moglo rješiti na neki efikasnij i za narod bezbolnij način, konkretno kad se radi o prevozu putnika sa područja opštine Lukavac ? I sami znate da ljudi plaćaju enormane cjene za prevoz u odnosu na ostale opštine na području TK...možda da se potraži pomoć od opštinskih organa Lukavac, da daju posticaje prevoznicima, koje nedaju jedini na TK, pa da tim posticajima prevoznici saniraju svoje troškove, a da ne ide po džepu građana Lukavca.
Ja previ se više neću voziti ni Gipsom, ni Roadom, ni Kimom ni Avisom i sl. prevoznicima, na pomenutoj relaciji, ako dođe do poskupljenja, ići ću sa privatnim autom na posao, ispasti će me finanskijski tu negdje kao i do sad(makar nema guži i neću stojati u busu)...a i većina građana koji koriste usluge javnih prevoznika sa kojima sam razgovarao na sličnu će s eslouciju odlučiti... ha ya
Dali je realno i normalno o Vama, da mjesečnu kartu đak ili student plaća na relaciji Lukavac - Tuzla u dosadašnjem iznosu od 48 KM za GIPS-ov prevoz ili 52 Km za Road-ov prevoz. A student od Banovića ili Srebrenika do Tuzle plaća mjesečnu kartu u iznosu od 58 KM. A od Srebrenika ili Banovića  do Tuzle ima cca. 50 km, a od Lukavaca do Tuzle ima cca. 12 km ?? (da ne pricam od ostalim opštinama TK, situacija bi bila još gora po Luakvac, kad bi počeo da iznosim činjenice i argumente) !!
U ovom slučaju ne pije vodu vaša tvrdnja da razliku cijene diktira kvalitet usluge na pojedinim relacijama odnosno kvalitet buseva, jer na relaijama Lukavac - Tuzla i Banovići - Tuzla, i Srebrenik - Tuzla voze isti busevi od iste kompanije, istog kvaliteta i tehničke ispravnosti. tako da... :/
« Last Edit: March 17, 2012, 21:05:25 by Yura » Logged
Pages: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 98   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.06 seconds with 21 queries.