bhbus.ba
April 26, 2024, 17:21:42 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Redovne linije BiH - Austrija  (Read 113897 times)
Palalija Kiseljak
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 189



« Reply #75 on: February 14, 2014, 22:30:24 »

Centrotrans - Eurolines , svakim danom ali ne prolazi kroz Bugojno vec kroz D.Vakuf i tu bude oko 10:00 mozda malo kasnije .

Ima Servistrans vozi i G.Vakufa samo nezz u koliko i kada , to ce neko od kolega valjda napisti ko bude znao . Cheesy Valjda sam pomogao bar malo .
Logged
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #76 on: February 15, 2014, 18:49:21 »

Najbolje vam je da se javite na broj servis transa i da ih upitate kada voze za graz jer voze,imate ujutro(govorim za nedjelju) bus u 6 sati iz Gornjeg Vakufa koji ide za Graz.
Logged

dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #77 on: February 18, 2014, 23:04:16 »

Gledam "frukecove" slike od neki dan. Uglavnom su BH prevoznici na linijama za Austriju, u 10 autobusa nema ukupno 20 putnika... Tuga, tuga, tuga  Undecided Undecided
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #78 on: February 18, 2014, 23:05:33 »

pa gdje će bit kad je konkurencija najžešća na Austriji. Imaš svaki dan 3-4 polaska za Austriju iz BiH i logika da se to razrijedi...
Logged


dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #79 on: February 18, 2014, 23:13:17 »

A da li je logicno da se dozvole toliki polasci?
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #80 on: February 18, 2014, 23:18:29 »

Naravno da nije, al ko pita tebe ili mene? Bitno je uzeti pare, a ko uzima i od koga, nas ne zanima, međutim, ponekad poželim da se i mi pitamo nešto u svemu tome, jer je ovdje bilo par zaista dobrih ideja, al...

Uglavnom, Austrija je prezasićena... Ali neki sebi mogu dozvoliti taj luksuz da šalju bus u Austriju sa tri putnika, jer će tu liniju negdje drugo nadoknadit, dok nažalost drugi moraju voziti sa sprinterima i slično, pa čak i prazni, samo da im se ne oduzme linije...
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #81 on: February 18, 2014, 23:43:43 »

Sto se tiče linije za Austije mislim da je daleko najjaci CTS.. Ne znam uopste kako se isplati voziti Globtouru i Autohercu za Beč..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Goran SK
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.600


« Reply #82 on: February 19, 2014, 00:13:17 »

Naravno da nije, al ko pita tebe ili mene? Bitno je uzeti pare, a ko uzima i od koga, nas ne zanima, međutim, ponekad poželim da se i mi pitamo nešto u svemu tome, jer je ovdje bilo par zaista dobrih ideja, al...

Uglavnom, Austrija je prezasićena... Ali neki sebi mogu dozvoliti taj luksuz da šalju bus u Austriju sa tri putnika, jer će tu liniju negdje drugo nadoknadit, dok nažalost drugi moraju voziti sa sprinterima i slično, pa čak i prazni, samo da im se ne oduzme linije...
A da li je logicno da se dozvole toliki polasci?

A zasto da nije logicno ! To se zove konkurencija , a konkurencija je dobra za putnike .

Dupster,ako je prevoznik spao da vozi sprinterom da bi zastitio liniju onda je problim kod te firme ,jer onda tamo nesto nije u redu u krug firme , i treba se preispitati dali vredi to i dalje voziti itd....
Logged
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #83 on: February 19, 2014, 09:18:37 »

Ne znam kako gledate na to, pa autobus je nekad pun nekad van sezone nije, nedeljom iz BiH i cetvrtkom i petkom iz Austrije su skoro svi puni i bas se uvjek kad nekog sretnem na putu prijatno iznenadim.
Frukec je ovo slika u cetvrtak za Austriju, a jos je i februar tako da nije cudo da je malo putnika.
Neki dan sam vidio Globtour za Dortmund skoro prazan, pa ne znaci da ta linija lose radi vec je bio ponedeljak ili utorak, a jos van sezone
Logged
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #84 on: February 19, 2014, 09:37:48 »

Bas tako,kad su praznici neki ili slicno,namire oni to petoduplo...
Logged

coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #85 on: March 16, 2014, 20:37:42 »

Pogledajte sada frukecove slike koliko ko ima putnika Wink Jos nije ni sezona ni praznik
Logged
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #86 on: March 16, 2014, 21:02:38 »

Redovne linije,nista posebno,jutros cts za berlin PRAZAN nijednog jedinog putnika iz sarajeva...
Logged

coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #87 on: March 16, 2014, 21:43:20 »

Nije tema ovde, ali jesi li ti siguran da to nije iz Berlina? Koliko znam CTS je vozio cetvrtkom za Berlin i subotom iz Berlina.
Ne radi svaka linija isto, ali vidis ovde su svi puni. Morate i linije malo dijeliti, nije isto linija za Bec i za _Hamburg, logicna stvar je da prosjecno ljudi iz Beca idu mjesecno jednom ili jednom u dva mjeseca kuci, a iz Hamburga uglavnom jednom godisnje. Ali je zato povratna za Bec 50 eur, a povratna za Hamburg skoro 200.
Pa sad kad izracunate pun autobus za Bec 2500 eur, odbijete troskove ostane vam 1600-1700, pun autobus za Hamburg zarada skoro 10000eur, odbijete troskove na turi vam ostane 7000-8000, ali ste zato samo par puta godisnje puni
Logged
Palalija Kiseljak
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 189



« Reply #88 on: March 16, 2014, 21:53:48 »

Ovo Centrotrans iz Berlina prazan , u to bas i ne vjerujem jer su odozgo uvijek puni gotovo , to si ih mozda vidio dok su sa stanice isli u garazu , mozda i grijesim , prosjek putnika iz Berlina ti je oko 25-30 putnika i vise cak jer su jedini koji voze iz Berlina dole prema Zenici i Sarajevu aa tu bude najvise ulazaka i izlazaka .
Logged
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #89 on: March 16, 2014, 22:43:08 »

Može biti i da je išao u garažu ništa nije isključeno,prije toga stajao je nešto na stanicu u neđarićima,u busu jedino vozač i kondukter,tabla Sarajevo - Berlin...
Logged

Pages: 1 ... 4 5 [6] 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 21 queries.