bhbus.ba
March 29, 2024, 14:34:32 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Mostar-Bus - Razno/Diskusije  (Read 56192 times)
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« on: June 21, 2010, 19:38:13 »

Mostar-bus doo Mostar
Bišće polje bb
www.mostarbus.ba


Ovdje ćemo postavljati sve novosti, zanimljivosti, rasprave i slično o ovoj firmi Wink
« Last Edit: January 01, 2011, 13:31:10 by amar » Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #1 on: July 27, 2010, 18:03:48 »

gledajuci dubsterove slike ovi busevi u MO busu mi izlgedaju u dosta dosta boljem stanju od ovih Grasovih, kako sam primjetio i displeji rade , i na onoj slici na displeju pise VANREDNA LINIJA ....
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #2 on: July 27, 2010, 18:14:13 »

gledajuci dubsterove slike ovi busevi u MO busu mi izlgedaju u dosta dosta boljem stanju od ovih Grasovih, kako sam primjetio i displeji rade , i na onoj slici na displeju pise VANREDNA LINIJA ....

da, vidio sam ih podosta, al ih nisam uspio sve uslikat ili su bile loše slike. Svi izgledaju pravo dobro, a kod par sam čuo i rad motora i puno je bolji od mostarskih SL223, nego od sarajevskih SL222. A čini mi se, gledajući im garažu, da su im sve manovi, uključujući i par zglobnih, i to sve donacija od Japana
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #3 on: July 27, 2010, 18:15:50 »

pa i u grasu su bili donacija, samo sto se ta donacija nije adekvatno odrzavala, eto zato se i kvare masovno iz dana u dan ....
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #4 on: July 27, 2010, 18:22:21 »

pa i u grasu su bili donacija, samo sto se ta donacija nije adekvatno odrzavala, eto zato se i kvare masovno iz dana u dan ....

Nažalost, nemamo nikog iz Mostara ko bi nam mogao reći kakav je tačno vozni park i koliko vozila, a prema i ovo malo slika koliko imamo, može se vidjeti da imaju duplo, ako ne i više, bolje održavanje nego ovi GRASovi
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #5 on: July 27, 2010, 18:26:27 »

pa za sad nam preostaje samo ovako kad neko prolazi kroz MO da slika buseve ... jedino tako ... al nadam se da ce vremenom biti i clanova iz mostara ...

p.s. de procitaj PM !
Logged


apmo
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 81


« Reply #6 on: July 27, 2010, 23:24:03 »

Linija 48 je Mostar - Čitluk - Međugorje - Hamzići

Linija 45 je Mostar - Uzarići

Ispraviti u linijama  Wink
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #7 on: July 28, 2010, 07:27:34 »

odradjeno, a jesil ti slucjano iz Mostara ?
Logged


suikar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #8 on: August 06, 2010, 21:53:17 »

Interesantno je da ovi MAN-ovi imaju dvoje vrata.
Logged

Veliki fan Ikarbusa.
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #9 on: August 06, 2010, 22:03:42 »

Interesantno je da ovi MAN-ovi imaju dvoje vrata.

slabo se razumijem u MANove, i nisam siguran ima li SL223 sa troja vrata, ali sam vidio jednog MANa od Mostar-busa da ima i troja vrata
Logged


suikar
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #10 on: August 06, 2010, 22:06:59 »

Interesantno je da ovi MAN-ovi imaju dvoje vrata.

slabo se razumijem u MANove, i nisam siguran ima li SL223 sa troja vrata, ali sam vidio jednog MANa od Mostar-busa da ima i troja vrata
Iskreno,estetki mi se više sviđaju sa troje vrata.Ali,Bože moj.Svako ima svoj ukus,zar ne?
Logged

Veliki fan Ikarbusa.
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #11 on: August 06, 2010, 22:31:04 »

Interesantno je da ovi MAN-ovi imaju dvoje vrata.

slabo se razumijem u MANove, i nisam siguran ima li SL223 sa troja vrata, ali sam vidio jednog MANa od Mostar-busa da ima i troja vrata
Iskreno,estetki mi se više sviđaju sa troje vrata.Ali,Bože moj.Svako ima svoj ukus,zar ne?

naravno Cheesy
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #12 on: August 16, 2010, 21:51:11 »

Da nastavim ovdje priču sa emirom, da ne pravim OT u temi "Širbegović"

dakle Japanci su stigli 2002. godine, a dotad je APB Mostar obavljao GP. E sad me zanima, po kojem je principu osnovan Mostar-bus - da li je to nešto kao privatizovano ili... I jel li bilo nekih problema sa APB jer su oni time izgubili pravo nad GP Mostara Huh?
Logged


emir21
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #13 on: August 16, 2010, 22:01:16 »

Mostar-bus je preduzece koje je u vlasnistvu grada Mostara,ove sve info mogu se procitati na njihovoj web stranici

Autoprevoz-busu je to islo i u korist koliko i na stetu-logicno je da su pazari bili mnogo manji,ali i manji troskovi plata,doprinosa na plate,odrzavanja vozila...a u korist zbog toga sto im je taj vozni park za GP bio poprilicno ocajan,neka vozila su rasprodali,neka isjekli u zeljezo,ispravne dijelove ostavili i kasnije iskoristili,a novac od prodaje vozila i zeljeza usmjerili u podmladjivanje voznog parka za federalne linije i vanredne voznje kojih su tada imali preko glave,nije bilo malih privatnika u i oko Mostara,to sto je bilo imali su prahistorijski vozni park kojim nisu mogli konkurisati Autoprevoz-busu,Bregava-trans takodjer je bila mala firma sa svega 5-6 vozila
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #14 on: August 16, 2010, 22:16:28 »

ahaaaaa
znači tako je išlo... a jesu li radnici u Mostar-busu ex-radnici APB-a Huh?
Logged


Pages: [1] 2 3 ... 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 21 queries.