bhbus.ba
April 16, 2024, 23:26:33 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Uvoz automobila iz vana (njemačka,austrija itd...)  (Read 5023 times)
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #15 on: March 19, 2014, 22:46:32 »

Prijatelju ne znam koliko ces platiti auto i koliko ces staviti cijenu na kupoprodajni ugovor ali  carinu i porez ces platiti prema katalogu vozila, zavisi od mnogo toga, kilowata, opreme, godista, stanja vozila i tako dalje. Moja preporuka je da ne uvozis iz Svicarske jer ces platiti duplo carinu i porez. Sto se tice zoll tabli preporucujem da ih ne uzimas jer su skupe, a taj trosak mozes izbjeci ako imas nekog od rodbine pa da to auto sto kupis prepises na rodjakove table i tako ga dotjeras. Usteda od najmanje 150 eura na taj nacin. Sto se tice troskova puta najmanje 150 eura(gorivo, vinjete) + homologacija 250 KM + 50KM spediterski papiri koji su obavezni jer s njima vozilo vozis na homologaciju + carina i porez i registracija od 400-700 KM zavisno od kilowata. Pa ti sracunaj od prilike.  I vaznoo, najbolje kad nadjes vozilo uzmes broj sasije i nazoves carinu i oni ti 100% potvrde jel auto za uvoz ili ne, da nebi bilo kupio Euro3 i dodjes do carine pa ne moze proci sto je u pocetku bilo dosta slucajeva, pa vozilo moras vracati i 300 cuda.  Ovo sto sam napisao je iz iskustva jer sam skoro uvozio.
Hvala prijatelju,ne mislim još,al et pripremam se bolje na vrijeme vidjet kako šta Cheesy
puno toga mi je jasnije i mislim da su opet puno jeftinija na ovaj nacin,nego da se ovdje uzima u BIH i + očuvanija su u 90% slučajeva
Logged

Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #16 on: March 19, 2014, 22:47:10 »

Prva stvar, auto ako mislis vani kupovati, posalji nekog od rodbine ako imaš da isproba auto.. Jer ti se ne isplati ići vani, i zujati npr. po njemačkoj tražeći auta.. Druga stvar najjeftinija auta su u Engleskoj.. Treća stvar i moja preporuka ti je ta, da kupiš malo udareno auto, ili bar ti mlatni nogom u vrata.. Pa ces tako uz mali "poklončić"carinicima biti oslobođen svih dazbina.. jer ti ga pisu kao havarisno, a na takvo auto se ne moze utvrditi vrijednost.. ima tu jos nekih stvarcica..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #17 on: March 19, 2014, 23:35:26 »

Imam rodbine pa će tako vjerovatno i biti,sve u svemu hvala svima na savjetima Smiley
Logged

Pages: 1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 20 queries.