bhbus.ba
May 01, 2024, 11:48:42 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 77   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije (3)  (Read 231081 times)
transliner318
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 289



« Reply #1065 on: July 19, 2015, 22:51:09 »

O tome i govorim:D

O93-E-635 Su tablice novog Ayatsa, sutra ću objaviti i slike Cheesy
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #1066 on: July 23, 2015, 13:34:37 »

Jedan Cityliner H u Mostaru na sredjivanju u remontu..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
majer
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #1067 on: August 03, 2015, 10:43:41 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h6maer4ZN0U&feature=youtu.be[/youtube]
« Last Edit: August 03, 2015, 10:46:12 by majer » Logged

Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #1068 on: August 03, 2015, 14:45:50 »

CTS nastavlja sa svojom mizerijom i jednako takvim odnosom prema putnicima:

Linije Sarajevo - Dubrovnik održavaju Citylinerom  Shocked Shocked Shocked a kada se zadesi Lion's Coach onda je to jedan sa puknutom ispušnom granom koji se glasa kao utovarivač  Huh? Ista mizerija je bila i prethodnih godina.

Izgleda da nekome u toj firmi još uvijek nije jasno da su sezonske linije Sarajevo - Dubrovnik na neki način ogledalo države, jer često na toj liniji  80-90% putnika budu stranci (kao niti na jednoj drugoj), i da u njihovoj mizeriji ima status kao Gradačac ili Višegrad. To je linija na kojoj bi trebali voziti Lion's Coach ili Ayats

A danas im je crk'o Cityliner na liniji Sarajevo - Ulcinj, ostao na Buni pored ceste...

Jedan Cityliner H u Mostaru na sredjivanju u remontu..

Smiješno! Jel ih to namjeravaju voziti i slijedećih 18 godina?
« Last Edit: August 15, 2015, 00:26:31 by makljen1123 » Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1069 on: August 03, 2015, 17:10:32 »

To sto je bus ostao pored ceste pa. .... I nov ostane.
Na Dubrovniku su vecinom Manovi i euroliner plavi. Sad sto je upao cityliner je vjerovatno zvog manjka buseva jer je ddosta Turskoj a i bolje se s njim vozit nego sa Manom.

Poslano sa mog 4013D koristeći Tapatalk
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #1070 on: August 03, 2015, 19:40:41 »

CTS nastavlja sa svojom mizerijom i jednako takvim odnosom prema putnicima:

Linije Sarajevo - Dubrovnik održavaju Citylinerom  Shocked Shocked Shocked a kada se zadesi Lion's Coach onda je to jedan sa puknutom ispušnom granom koji se glasa kao utovarivač  Huh? Ista mizerija je bila i prethodnih godina .

Izgleda da nekome u toj firmi još uvijek nije jasno da su sezonske linije Sarajevo - Dubrovnik na neki način ogledalo države, jer često na toj liniji  80-90% putnika budu stranci (kao niti na jednoj drugoj), i da u njihovoj mizeriji ima status kao Gradačac ili Višegrad. To je linija na kojoj bi trebali voziti Lion's Coach ili Ayats

A danas im je crk'o Cityliner na liniji Sarajevo - Ulcinj, ostao na Buni pored ceste...
Kolega linije za Dubronik rade najvise, Manovi, i to troax Split.. I to rade najbolja auta, sto ih mi zovemo EEV.. Tu liniju je jedno vrijeme radio ex.Touring Man(nekad imao Touringovu shemu) , a prije toga najcesci je bio zeleni euroliner.. Sad taj Euroliner je najredovniji Sa-HN koja polazi oko 20:00 sati iz Sarajeva.. Sad ako Makarani rade sa Turizmom mozda '97, i Citylinerom ne znam sta flai njihovom cityu.. Neki dan na Linija za Dubrovnik Ayatas bio, neki crni vozac, relativno mlad, i lion's top coach.. Cini mi se da je putnike iz tog autobusa pokupio mostarski lion's star 1 gen.. znaci duze od 15 minuta nikako nisu mogli cekati putnici iz tog autobusa.
Taj neoplan sad ovako izgleda:
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11062779_442998649211239_8225975403182862119_n.jpg?oh=ff3bada3b4c27f59a0b4c2bb8dee6f8f&oe=564C57DE
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1071 on: August 03, 2015, 20:33:51 »

Slažem se sa postom iznad, i znam da je manjak vozila 100% pa ulijeću Citylineri gdje stignu pošto je špica sezone, a ko što Dani kaže i nov autobus ostane pored ceste.

Poradilo se na odnosu i vozača, ali i na vozilima na linijama prema HRV, posebno ZG. To što City ide za Ulcinj, zadnje 3-4 godine taj bus redovno piči za tu liniju izuzev kada ima putnika za troaxa pa ide ili euroliner ili LC, tako da ništa prealarmantno, kao što je ovaj gore klip, ali i to je manje-više opravdano kad se sve uzme u obzir.

A što se tiče ovog remonta, ako zadrže ratkape ove i što ih duže zadrže, bus će biti ljepši.

Inače i još jedan City dobio ganz nove štopke Cheesy
Logged


dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1072 on: August 03, 2015, 20:56:41 »

Vako sam ja opazio zadnjih 3 mjeseca koji busevi sta voze....
Zna se Njemacka Austrija Holandija MANovi i Ayatsi nekad
Zagreb MANovi dvoosovinci vecinom nekad City uleti ili Star prve generacije
Dubrovnik MANovi vecinom EEV nekad plavi euroliner
Zenica jedan Isuzu jedan Cityliner dva MANa a petkom i ponedeljkom uleti Ayats ili stonoga
Bugojno se zna Eurolinera dva i MAN
V.Kladusa se bio ustalio MAN
Bihac MANovi i citylineri H
Split MANovi nekad plavi euroliner
H.novi cityliner H il neki MANova
Ulcinj Euroliner plavi. Stonoga. MAN
Tuzla MANovi i citylineri
Gradacac Stonoga MANovi i citylineri
Brcko MANovi i citylineri
Itd itd
A mislim.da se vidi i po slikama sta koju liniju vozi i da nema vise istupa zipa Novocity za Srebenicu ite.
Cak mogu rec da i Isuzue slabo vidjam da ih slabije salju na ove neke linije gdje su bili stalni...
Sad je Suza stalna samo na K.dubici S.mostu Srebrenici Tesnju i jedan na Zenici
Citylineri. 2 su u Kaknju  1 u Olovu 1 u Ilijasu znaci slabije ih ima
Eh sad zna se ko je i sto napisao ovo zbog cga raspravljamo...
A dalje koje linije i scime pojedine firme voze ovo je perfekcija......


Poslano sa mog 4013D koristeći Tapatalk
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #1073 on: August 03, 2015, 22:43:26 »

Ja imam oči, i vidim šta vozi. Ne zanimaju me druge linije, pričam o Dubrovniku.

U predsezoni i početkom jula za Dubrovnik je vozio Ayats i dobar LC, i sve je bilo super.

Ovog vikenda, dakle jednog od 2 udarna,  išao je grob od LC i Cityliner, danas sam sreo Eurolinera K, a u subotu je vozio i crveni ili bordo Autotrans SETRA 3xx. Ista stvar je bila i prethodnih godina na vruncu sezone: Citylineri, Transliner stonoga + što su gurali starog Skylinera. Dakle, smišljeno omalovažavanje linije za Dubrovnik.

Usput, u prošlu nedjelju je na liniji Sarajevo - Goražde vozio Centroliner 4516
Logged
Montoya
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 31



« Reply #1074 on: August 04, 2015, 00:20:46 »

A čuj, možda ima puno exkurzija na koje su otišla bolja kola pa daju na liniju najbolje šta imaju.  Nemoj to uvijek gledat samo iz jednog ugla i mislit da neko kuje urote protiv neke linije baš u određeno vrijeme.  Najvjerovatnije su auti zauzeti i zato ide ono šta je ostalo na raspolaganju
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #1075 on: August 04, 2015, 00:27:45 »

The_dubster: Sad vidjen na vecernjoj liniji za HN upravo ovaj City, i ratkape su tu, autobus blista, i svaka cast ljudima iz Mostara.. Cijeli ramazan su radili Manovi i Ayatasi, pa cak i Starliner 2 na liniji za DU..

Sad je stvarno zaguzvalo sto se tice vanrednih voznji, sto se tice stranaca, mozda ce se voziti jednom i vise nikad, a druga je stvar kad sa nekom grupom uspostavite saradnju, naravno uvijek cete nastojati njima prvo udovoljiti.. Takve grupe vecinom imaju posade koje one zahtjevaju da ih voze, onda se na osnovu toga pravi raspored...
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1076 on: August 04, 2015, 00:41:38 »

Bravo na objasnjenju all haj ti to objasni nekom ko nece da skonta

Poslano sa mog 4013D koristeći Tapatalk
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #1077 on: August 04, 2015, 01:20:19 »

Potpuna zamjena teza.

Ako su razlog vanredne turističke vožnje, onda bi odgovoran prijevoznik koji drži do sebe na takav upit odgovorio "žao nam je, nemamo dovoljno vozila, naši autobusi moraju na redovne linije u Dubrovnik, Goražde, Veliku Kladušu, Bugojno, Ulcinj,...."

Loš prijevoznik bi naplatio putniku kartu po punoj cijeni a onda mu poslao gradski autobus ili 18 godina star bus, sa kojim bi pored ceste svega 15-ak minuta morao čekati zamjenski autobus. I još biti sretan da se kvar nije desio u Popovom polju, jer bi ga čekali sat i po na 36 stepeni celzijusa!

Ako vama nije jasno o čemu ja pričam, u redu, izvinjavam se.


@Setra

Da, vozio je i Starliner 2, na njega sam zaboravio Smiley
« Last Edit: August 04, 2015, 01:22:02 by Ins » Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1078 on: August 05, 2015, 19:38:16 »

Jasno je i u pravu si, donekle.

Sjeti se da CTS u špici ima i najbolje polaske, tako da putnici nemaju baš alternative... Naš čovjek ako će ići u toliko sati on ima i da ide, a šta on zna šta je Cityliner, Lion's Coach itd...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1079 on: August 07, 2015, 17:28:13 »

The_dubster: Sad vidjen na vecernjoj liniji za HN upravo ovaj City, i ratkape su tu, autobus blista, i svaka cast ljudima iz Mostara..

ofarban i jedan onaj niži Transliner, viđen neki dan. I on izgleda baš super sad.
Mada ako im ne budu poradili na unutrašnjosti, žali Bože boje
Logged


Pages: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 77   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 21 queries.