bhbus.ba
June 04, 2024, 02:06:50 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Go Down
  Print  
Author Topic: GP Zenica - Razno/Diskusije  (Read 100581 times)
Hare
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 467


I krv svoju za Bosnu moju


« Reply #315 on: May 14, 2015, 11:09:54 »

Obradovat cu te i reci da ce radovi na sanaciji poceti sljedeceg mjeseca.
Logged

BHBUS
Citaro
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #316 on: May 14, 2015, 21:15:10 »

Mislim da bi stvarno bio red, je li pod sanacijom misliš i na asfaltiranje ili samo krpljenje rupa. Slušao sam da prema Vukotićima, Starini i Bistrici, Orahovici početi sanacija ubrzo.
Logged
Hare
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 467


I krv svoju za Bosnu moju


« Reply #317 on: May 15, 2015, 10:07:37 »

Sto se tiče Zeljeznog Polja biti ce asfaltiranje jer su pare za put uplacene, a za ova sela stvarno ne znam.
Logged

BHBUS
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #318 on: May 16, 2015, 00:01:18 »

I u ovome se prevoze putnici...
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #319 on: May 16, 2015, 00:08:52 »

pa ti isti putnici su i uradili to. Nije ni vozač niti samo vozilo od sebe...
Logged


ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #320 on: May 16, 2015, 00:38:54 »

Samo od sebe nije nastalo, pošto trenutačno slabo da se može naplatiti,onda treba pustiti putnike izvjesni period da se voze tako,pa ako treba i puknut cic nek ide sve samo da narod skonta svoju gresku,al kod nas je narod tako utuvljen u glavu da ce opet po starom.
Logged

Citaro
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #321 on: May 16, 2015, 09:58:20 »

Omladina se potpisuje i pravi štete na vozila pogotovo na uatobusima koji prevoze osnovnu školu, ta djeca čak otvaraju tamo gdje je motor, puštaju zrak od vrata, mjenjač ako šofer napusti vozilo diraju. Kako bagra kakva. Kad ih šofer istjera onda se zove preduzeće kako su šoferi drski ... Ništa se ne mpoze naplatiti od ovakvih šteta. Baš ja bio u Neoplanu jedan dan kad jedan otvori silom šiber (koji je elektronički) a autobus ima klimu ali hoće da njemu puše i šofer nije ništa htio. Ali za koju godinu se planiraju uvesti kamere u autobuse pa će biti bar malo drugačije. Svako govori o posljedicama a niko uzroku. Ali treba uvesti statut kaznjavanja onih koji prave štete, čak i na sud ako treba.
Logged
Hare
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 467


I krv svoju za Bosnu moju


« Reply #322 on: May 16, 2015, 10:28:17 »

Druze 100% si u pravu , najvise stete i naprave   osnovci i srednjoskolci , ali ja ne mogu razumjeti kakva je fora cupati sjedista i  potpisivati se kada sutra ti isti ce putovati . Vozaci su  u pravu kad ih istjeraju.
Logged

BHBUS
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #323 on: June 05, 2015, 10:03:18 »

Jest da je staro skoro godinu ali prvi put cujem za ovo... Jel zna neko vise?
http://doznajemo.com/2014/09/28/zenica-autobus-sa-putnicima-jutros-se-zaustavio-na-ivici-provalije-foto/
Logged
Citaro
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #324 on: June 05, 2015, 16:39:20 »

Znam ja. Ali samo da kažem da ti očigledno si karakterli pesimista i kritičar. Ništa dobro ne vidiš već tražiš uvijek nešto loše kako bi objavio. O počupanog sjedišta do nezgode sada. Promijeni karakter! Da, samo da ti vidiš drugar moj gdje se okreću autobusi Zenicatransa, kakvi su putevi. Jesi li ikada otišao u Hrastovac, Starinu, Biljevinu, Orahovicu, Radinoviće, Vrselje, Gradinu pa da vidiš gdje se ljudi moraju okretati, gdje ljudi idu sa autobusima pa onda donesi pravi zaključak i realan i ja ću ga podržati. Ti i takvi ko ti očekujete da novi autobusi idu po grobljima ovih naših cesta i relacija(i dobili su nove). Tako je i taj slučaj bio. Autobus se okretao i vidićš gdje dodje zadnji kraj kako bi se okrenuo (valjda vidiš svojim očima) i ponijelo ga jer valjda nije vozio čovjek traktor kroz šume općine Zenica i kamione prije autobusa. Kako je trebao krenuti ponijelo ga metar nazad i pogledaj. Ja sam slao na Općinu Zenica da se daju saglasnosti za okretanje autobusa. A ne, oni traze sigurnost putnika na relacijama gdje je svaki polazak rizičan, gdje ima makadama. Zar nije realno (a gledam da sam realan), da obezbijediš osnovne uvjete na kolovozu i onda očekuješ dobar i mlad vozni park, dobru tehničku ispravnost...Svi kao i Zenicatrans ima propusta ali sve treba sagledati!

PS. Poslije klizišta i poplava da ne govorim.
Logged
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #325 on: June 05, 2015, 16:46:10 »

Da se mene pita pola linija u Zenici bi se ukinulo ili bi se smanjio red vožnje... Prva od linija bi bila ona za Ž. Polje
Što se tice autobusa, održavanje u Zenicatransu je nula i to se vidi golim okom, probaj naci nekog od Vanhoolova da mu nije crn zadnji kraj, steyeri su davno trebali u rashod...
Pohvala za Zenicatrans je ta da su napokon poceli obnavljat vozni park i nadam se da na ovom nece stati i da ce pocet sređivat autobuse
Logged
Citaro
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #326 on: June 05, 2015, 17:05:32 »

Kako ćeš ukidati linije kad ima putnika, ne kontam koja logika...Mnogi druze šminkaju okolo autobuse, farbakaju a trap sav truhao. A vidim da nisi upoznat, samo jedan Steyr radi i to ovaj jedan što je u voznome parku. Sela drze Higeri, 303 ovaj jedan što radi. Čekaj malo druze, nije samo odrzavanje zakrpiti malo zadnji kraj. Znaš li ti uopšte šta je odrzavanje. Znaš li da je skoro svakom Higeru skidano po dva tri puta injektori, da su radjeni diferencijali, da se skoro svaki mjesec - dva spone mijenjaju, da pucaju glave motora, i tako skoro svim autobusima koji idu na sela. Ono što ja mislim da bi trebali malo bolje popraviti ovo farbanje, to je moje mišljenje. Rashodi su veliki druze, autobusi se lome na ovim relacijama. Firma je bila poslije rata u gadnom stanju, mnoge su tuzbe utušile brzi razvoj preduzeća, kao i kradje poslije rata ali nakon 2010 sve ide lagano uzlaznom putanjom. Samo razumijevanja, ljudi očekuju previše. Zenicatrans je u zadnje četiri godine kupio deset Higera ( ovo je išlo sa općinompola - pola koja je učestvovala konačno poslije rata iako su njihova firma), četiri Graf Stifta, pet Citara, deset Neoplana, dva ili tri minibusa. Mislim uprkos teškoj situaciji da to ide dosta dobro. Van Hoolovi su rezerva koliko ja znam a znam, i samo su oko pet u funkciji. Van Hoolovi nemaju redovnu liniju. Trenutno jedan ide za Biljevinu( Haloo reklama) dok se Higer ne popravi. Znači dosta su teške linije i teško je očekivati da se šminkaju autobusi. Bitno je da nisu stari, tehnički ispravni koliko je to moguće na tim relacijama, i redovni izuzev nepredvidjenih kvarova. A doći će vrijeme kada će i te detalje doradjivati.
Logged
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #327 on: June 30, 2015, 14:08:47 »

Centroliner '106 dobio HALOO reklamu
Logged
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #328 on: July 09, 2015, 20:13:46 »

Danas je gradsko vijeće grada Zenice usvojilo izvještaj o poslovanju JKP Zenicatrans prevoz putnika. Preduzeće je poslovalo sa 499.483,00 KM gubtika većeg od godinu dana prije
Istoimena firma je izvršila kupovinu autobusa u iznosu od 404.217,00 KM koji su polovni i koji su stariji od 10 godina. Kupljeni su neadekvatni autobusi, kako mogu kupit 15 cistokrvnih gradskih autobusa i slat ih na linije od 50-60km? I onda u vecini izvjestaja govore o "nelegalnom prijevozu"... Zar ljudi iz firme misle da ce se putnici voziti u losijim autobusima za vece pare od konkurencije? Misle da ce putnici voziti u gradskom autobusu do Zavidovića, dok konkurencija vozi sa adekvatnim međugradskim-turistickim autobusima? Drago mi je da se ulaže u vozni park, ali nabavljati neadekvatna vozila to nože samo Zenicatrans...
Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #329 on: July 09, 2015, 20:44:10 »

Mogo bi i ja malo pocet po Maricu i Zepljacima tako pljuvat. Hahah e nema mi nista mrze kad neko prica o GPu grada u kojem bude dan u 2 mjeseca.
Cuj neadekvatne autobuse samo Zenicatrans moze kupit.
Istina je da te odrzavanje lose, istina je da klime nece da osposobe radi usteda, istina je da na Higerima vozaci sami klime pune (50 jedan 50 drugi i haj kako rade rade).
Ali istina je i da citaro-euroliner neide uvjek za Zavidovice vec kad sta ispadne, istina je da je ljepse vidjet kako po gradu kruzi 15 gradskih buseva, dobrog tipa, a bolje se i vozit, i to nije propala nabavka, i nisu autobusi neadekvatni.
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.045 seconds with 20 queries.