bhbus.ba
April 24, 2024, 16:00:21 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vaša iskustva i slikanje  (Read 15649 times)
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #45 on: December 04, 2011, 18:34:04 »

Hahahahahaha !
Logged

Neoplan VIP Class
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #46 on: December 04, 2011, 23:09:16 »

Ja nemam nekih velikih problema posto slikam na magistrali ali zna se desiti da neki pokazuju srednji prst itd.. ali svaka cast vozacima Prosica,Kantica i Bissa uvijek svirnu ili blicnu,
PRosicevi, Bosnaexpresovi (iz obe firme), Kanticevi, CTS-ovi i naravno Biss-Toursovi radnici su okej sto se tice toga...
pP.S.  Adi "Hocete jos i nalog da vam dam da ovjerite" :-D
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
adi.novalic
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 234



« Reply #47 on: December 07, 2011, 15:06:29 »

hahahahahahaha ne ne mi samo slikamo. Izoo kralj
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #48 on: July 30, 2012, 17:21:33 »

Kad god je vozilo zaustavljeno (na stanici, na parkiralištu i sl.), ako su vozači u neposrednoj blizini, UVIJEK pitam (ili signaliziram) da li mogu da uslikam bus. Pitam da ne ispadnem nekulturan. Da ne prođem pored njega k'o pored bandere. U većini slučajeva mi da, ali nekad i ne (najčešći izgovor je: "Ne da gazda."). Šta škodi, pitam ih ja, kažem da volim buseve, neću da govorim da sam sa foruma, jer kažu: "Pun mi je k***c tih vaših foruma! Ovaj bus ovdje tad i tad u toliko i toliko. Šta, jeste vi plaćeni pripadnici FBI-a?!". To je bila izjava jednog vozača koji mi je oteo telefon i krenuo čeprkati po njemu da obriše sliku, ali je u blizini bio policajac i sve je na kraju dobro prošlo. Bilo je sličnih situacija, kada mi je vozač Semberija Transporta na stanici u BL rekao, zamislite, da će me on lično voziti na policiju budem li ga još jednom slikao. Cheesy A zamislite tek kako sam se ja prepao. (Ovo je bila irionja.) Kada bus stoji na semforu i sl. ja uslikam bus, a tada me 90% vozača do sada, ako me primijete, gledaju kao da hoće da se biju sa mnom. Bilo je, naravno, da, kada slikam vozilo u pokretu, pokupim koju psovku ili "marškanje" od strane vozača. Ali svi mi volimo jedno: da nam vozači svirnu i mahnu sa osmjehom na licu, ili da makar prođu pored nas kao da nas nema, a ne da nas gledaju kao da smo vanzemaljci. Slažete se? Da nije sve tako crno pokazuje i činjenica da su vozači dobru masu puta usporili (naravno ako time ne ometaju saobraćaj) i, kad uslikam, čuje se kratko "TU-TU" i vidi se radosno mahanje kroz prozor. Cheesy Cheesy Cheesy
Logged

Setra S 417 HDH !!!

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #49 on: July 30, 2012, 19:08:17 »

e ti koji tako negativno komentarišu su ili stariji ljudi koji nsiu upoznati sa korištenjem interneta ili ljudi koji ne mogu prepoznati prednost besplatnog reklamiranja pa sebi i svojoj firmi umjesto pozitivnog, donose negativan publicitet...

Forum je javno mjesto i svi imaju pravo da vide i da znaju u čemu se i kako vozaju...

A tvoj način slikanja i prilaska je sasvim korektan i svi bi trebali tako da pitaju ili signaliziraju slikanje kada je vozač u blizini... Jer zaista, ako te vidi vozač da slikaš i da se okreneš i ode, logika da je sumnjivo Cheesy
Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #50 on: July 30, 2012, 19:45:25 »

Ili jednostavno takvi ne žele znati... Ja sam osobno doživio što se slikanja tiče tek jedno pravo neugodno iskustvo, ali sa osobom koja zna da na području Osijeka fotografiram autobuse i da sam tu svakodnevno...  Inače je vozač PNT-a, i još su neki kao član Mile sa početka teme pisali da su imali neugodna iskustva sa vozačem autobusa registarskih oznaka OS-232-IA, Neoplan Cityliner N 116... Dana 06.06.2012 . taj autobus i vozač Zvonko Zubčić su prometovali na liniji Osijek - Imotski... S polaskom u 18:00h taj autobus nakon okretanja na kružnom toku na autobusnom kolodvoru sam poslikao kao i sve druge autobuse, ali ovoga puta on se sa Citylinerom zaletio direkt prema meni do nogostupa, otvorio prozor i počeo urlati i psovati mi sve i svašta pred peronom broj 3. pred ostalim putnicima koji su čekali APP bus za Požegu u 18:00h koji je kasnio u dolasku 20-tak minuta jer je dolazio sa vanredne vožnje... On se izgalamio, ja pokupio i otišao... Po povratku iz Imotskog 08.06.2012. je otišao na policiju prijaviti da ja njega slikam....  Na poziv nadležne PU ja sam se odazvao i obavio razgovor... Ja mislim da čudniju prijavu nije vidio ni gospodin policajac i ja njemu objasnim o čemu se radi i da već godinama pratim autobusnu tematiku i slikam iz hobija i da to volim... Onda me on pitao koliko imam fotografija,  pa što nisam upisao prometni fakultet već ekonomiju, kakvi su Globtourovi autobusi, na kojim linijama prometuju jer netko njihov treba putovati itd. Btw. da skratim priču, zaključio je da nema osnove za nikakvu prijavu ni bilo što drugo jer ni na bilo koji način nisam se ogriješio o Zakon... Zapravo rezultat prijave je revolt protiv mene jer povremeno kako ste vidjeli kroz moje izlete surađujem sa APP i njihovim ljudima koji su prepoznali da uživam u tom poslu i korektno ga odradim, a nije nepoznato da je već navedeni gospodin koji je podnio prijavu radio u nekoliko navrata verbalni nered na AK Osijek maltretirajući i vrjeđajući zaposlenike APP-a..... 
Ja sam daljnje na jednu pravnu službu uputio upit vezano za fotografiranje te ću dobiti i pismeni odgovor, ali zasad  samo prema usmenoj predaji apsolutno prema policiji i prema toj pravnoj službi na javnoj površini ne postoji nikakav problem ukoliko se time ne ugrožava promet...
Logged


Pages: 1 2 3 [4]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 20 queries.