bhbus.ba
June 11, 2024, 19:52:15 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 275210 times)
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1395 on: April 18, 2013, 22:15:47 »

E jako mi teško pada što mi GRAS-ov autobus neće više prolaziti ispod prozora.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #1396 on: April 18, 2013, 22:21:45 »

Meni jos teze ako CTS u skorije vrijeme ne nabavi neke gradske buseve Smiley
Logged

ikar353
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 904



« Reply #1397 on: April 18, 2013, 22:22:31 »

jbg troler,takva vremena dosla,tuga
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1398 on: April 18, 2013, 22:32:07 »

E jako mi teško pada što mi GRAS-ov autobus neće više prolaziti ispod prozora.

Pao šećer u vodu,tu je trola da izvadi i ubaci kašiku u med,makar malo.... Cheesy
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1399 on: April 18, 2013, 22:38:48 »

Hvala bogu ostaju trole, a i one su mi falile punih 5 godina. Nadam se da će jednog dana ponovo GRAS raditi na 31 i 31e.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #1400 on: April 19, 2013, 10:37:28 »




I kako edukacija  na klix forumu?

I sta namjeravas postici licnim vrijedjanjem?
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1401 on: April 19, 2013, 13:59:00 »

Zna li se kojih 7 ljudi je dobilo otkaze? Moze i na PM ako ne zelite imena javno objavljivati.

Ima u današnjem printanom izdanju avaza.

Quote
Sedam radnika koji su otpušteni bili su dugo godina članovi kolektiva, a u pitanju su Sead Veljan, Rifet Buljubašić, Rifet Tumbul, Sead Topuz, Sead Mehidić, Juso Paldum i uposlenik čije je prezime Husanović.

U krugu GRAS-a jučer smo zatekli neke od uposlenika koji su pred otkazom. Međutim zbog bojatni da im se može desiti isto što i otpuštenim kolegama nisu željeli javno komentirati ovakav potez vlade i uprave.

-Upozoreni smo i zaprijećeno nam je otpuštanjem kako nebismo više pričali o kriminalu unutar preduzeća ili se žalili ako nam ne daju ono što smo zaradili. Dođe mi da se opasam bombama pa da raznesem i sebe i vladu, jer ovako više ne ide - kazao je jedan od ogorčenih radnika. Otpušteni i upozoreni radnici kazali su da će se konsultovati sa svojim advokatima o poduzimanju daljnih mjera.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #1402 on: April 19, 2013, 14:14:26 »

Čuj Topa otpušten... :S
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1403 on: April 19, 2013, 23:00:58 »

da Bog da se živi raspadali kriminalci koji su ljude ostavili bez posla. Pa Tumbul i Buljubašić su se tukli za karte , Topa pogotovo , Mehidic je ubjedljivo najkulturniji lik u GRASu, Sead Veljan covjek koji nikada nikoga od kolega nije "pogresno" pogledo Jusu Palduma su vec istjeravali Hasan i njegova bagra i evo opet se ponovilo isto.....majku im mafijasku ......
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1404 on: April 20, 2013, 17:53:39 »

Bubica nastavlja da prijeti i da laže. Čuj alternativni prijevoznici za vrijeme štrajka pokrivali 50-60% linija što GRAS pokriva kada sve funkcioniše. Pomješao čo'ek linije i polaske.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/bubica-u-grasu-ce-biti-jos-otkaza

Ministar Bubica kaže da se nije miješao u politiku preduzeća, ali da menadžment Grasa po nalogu Vlade Kantona Sarajevo vodi postupke protiv prekršilaca Pravilnika o radu.

- To je unutrašnji pravilnik i menadžment u skladu sa kršenjima Pravilnika postepeno donosi rješenja. Koliko znam, u postupku je 400 radnika, za sedam radnika je završena procedura o otkazu, a ostali su na obradi. To će biti vrlo bolno, ali isto tako je bolno i kada se radnici igraju sa građanima i obustave saobraćaj kada im padne na pamet. Bolno je i kada se radnici zasluženo kazne i kada se to uradi, onda se stvar okrene. Svi govore da treba raditi po zakonu, ali kada se neko kazni, onda priča ide u drugom pravcu u smislu da niko nije trebao biti kažnjen. Tu nema diskusije, ili ovo pitanje treba stisnuti ili pustiti. Naravno da je sasvim druga priča sa organizatorima štrajka i protiv njih su pokrenuti postupci u Tužilaštvu Kantona Sarajeva, kaže ministar Bubica.

Skuplji za tri miliona KM

Pokazatelji govore da je poslovanje u Grasu katastrofalno.

- Dobili smo račun od alternativnih prevoznika koji su vozili sedam dana za vrijeme nelegalne obustave saobraćaja. Ukupan račun svih prevoznika za sve dane je 200 hiljada KM, a to znači da su vozili mjesec, koštali bi 800 hiljada maraka. S obzirom na to da su pokrivali 50 do 60 posto linija, koliko Gras pokriva kada sve funkcioniše, alternativni prevoznici bi nas koštali mjesečno 1,6 miliona maraka. Sa druge strane, troškovi Grasa za mjesec sa 60 posto linija su 4,6 miliona maraka, što znači da je Gras skuplji za tri miliona od drugih alternativnih prevoznika koji su ekonomičnije i profesionalnije organizovani. Gras nas košta tri miliona više jer se gotovo dva miliona maraka daje za višak zaposlenih, tačnije za oko hiljadu radnika koji su višak, milion se negdje izgubi kod štampanja i nenaplaćivanja karata u prevoznim sredstvima i tome se mora stati ukraj, ističe ministar Bubica.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1405 on: April 20, 2013, 18:45:40 »

Ja ne znam kakvi sihiri njega udaraju.I zasto misli da je neko sisao vesla.

Prvo vozila sa kojim se obavljao prevoz su manjeg kapaciteta nego GRAS sto posjeduje.
Drugo,ne znam da li je uspio zamjeniti oko 45 tramvaja?Naravno da nije.
Trece,jedina veza recimo Dobrinje sa ostatkom grada je bila 31e,i u zadnjih par dana 2-3 autobusa iz Tuzle koja nisu mogla zamjeniti cca 25 trolejbusa.
Cetvrto,minibuski saobracaj nije bio pokriven ni 5%,kao ni sve zone C,D i poneka u B.
Tako pricati o obimu posla alternativnih prevoznika koji nisu ni vrtili kao sto vrti GRAS je smijesno.Nismo retardirani.
Efikasnost vozila je puno vise smanjena u guzvama,kao i interval nailaska.
Dalje nije imao cca 89 vozila vec oko 70,ne znam sto svoje evidentne neuspjehe i provale poput vozila iz Beca zeli da servira kao pozitivno.
Mislio da ce udariti alternativu,ali nigdje javno nije priznao da je ludio dok je smisljao kako ce izvuci trole i tramvaje....
Sta reci,staracka sebicnost i pokvarenluk.
Oprao pare i sad palamudi....
To ti je tako kad neko nije svjestan saobracajne politike u KS.
Zalosno je da mladi  ljudi su uvijek po strani,a staracki sebicari dementni moraju da jasu po ministarskoj fotelji.
Ovakvih Ubica na sve strane,ne daju mladosti da se razvija i da izadje iz monotonije i sivila,da rade,i zive...uzas
« Last Edit: April 20, 2013, 18:50:25 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1406 on: April 20, 2013, 19:13:42 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cF022Ci2WNU[/youtube]
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1407 on: April 20, 2013, 22:08:28 »

Piše u Avazu da su otpušteni radinici angažovali advokata. Advokat navodi da postoji niz nepravilnosti u podjeli otkaza,  a neke od njih su to što otpušteni nisu saslušani, niti im je pružena mogućnost da se izjasne o postupku što je protivzakonito.

Sad ne znam dali je u međuvremenu direktorica zasnovala radni odnos, i koliko je validan njen potpis.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1408 on: April 20, 2013, 22:16:00 »

Joooooj MIki ko gleda na to.....problem je sto su otkaze dobili posteni ljudi koji nemaju nikakve veze ni sa strajkom ni sa organizovanjem strajka. Nije prvi put da direktorica radi protiv radnika. To je guska koja je na tu poziciju dosla "nicim izazvana" i nikakvim zaslugama tako da se mora uvlačiti u dupe onima koji su je "doveli" a to je Zeljkovic&Co
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1409 on: April 20, 2013, 22:16:26 »

Pa ona je "pravnik" po zanimanju,baš me zanima ishod spora u ovom slučaju,biće interesantno,u svakom slučaju hhhhh
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.054 seconds with 18 queries.